Jump to content

Atletika - Tokio 2020


Oi!

Recommended Posts

27 minutes ago, Romantik said:

Sto se tice skoka u vis, sad u pregledu dana vidim da ih je sudija pitao hoce li da dele prvo mesto ili da nastavljaju dalje dok jedan ne pobedi, dakle postoji tajbrejker samo nazalost nije obavezujuci vec opcioni 😞

Pa ko je lud da prihvati tajbrejker i da rizikuje da izgubi zlato. Pošteno je da uvedu obavezno razigravanje, makar na OI 

Edited by Niky Vestern
Link to comment
Share on other sites

Tiebreaker za skok uvis i motkom bi mogao da izgleda ovako:

 

Takmičar sa najmanjim startnim brojem prvi bira visinu, zatim takmičar(i) sa višim. Niko ne sme da izabere istu visinu

 

Prvi skače onaj koji je izabrao najmanju visinu, pa sve do onoga koji je izabrao najveću. Ako i tada nema pobedika (svi ruše). Isti princip samo se bira obrnutim redosledom.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Pa i tada može da se desi da budu izjednačeni i da padnu na istoj visini i onda smo bez veze maltretirali obojicu. Ja bih uveo obavezno skakanje do svetskog rekorda (ili bar olimpijskog) a onda bih ostavio ovu mogućnost.

Bukvalno sam napisao da niko ne sme da izabere istu visinu

🙂

 

Imali bi samo po jedan pokušaj 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Grk TENTOGLOU Miltiadis osvaja zlato u skoku u dalj, 8.41, ista dužina skoka kao i Kubanca: ECHEVARRIA Juan Miguel, bronza takođe ide u Kubu: MASSO Maykel, skok od 8.21m.

Sjajna vest za Evropu i atletiku, a i SAD ponovo bez medalje. 

 

Kendra Harison bez zlata na 110m prepone, još jedna sjajna vest, zlato odlazi u Portoriko u ruke Jasmine Kamačo-Kvin. Bronza za Jamajku i Megan Taper. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sprivel said:

Ao brate kakva je ova amerikanka u disku.

Jeste...Nekad sam gledao bacanje diska u Svetskoj ligi za žene samo zbog nje 🤣.

 

Samo tada nije ovako bacala. Niaam je gledao davno.

Sandra se baš stesala.

Ili i nju nisam gledao davno.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...