Jump to content

VN Madjarske 2021, Hungaroring


Radoye

Recommended Posts

Just now, DASUBO said:

Čemu ovaj pederluk u poslednjih 2 minuta?

Zbog čega? 

 

Sramotno. Da sam CEO Daimlera Toto bi imao jako, jako teško popodne.

 

Ali ne, CEO Daimlera je trenutno ljigava, bezmuda, birokratska pizda.

 

Pardon because of my french...

Što se čudiš? Ovo je u duhu modernog menadžmenta, REZULTAT PO SVAKU CENU! Excel ekipa kao i sve druge...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg nakon svega u Silverstonu i izjava koje su usledile bilo je za ocekivati. Rukavice su skinute i sad ce i jedni i drugi da idu maksimalno prljavo. Nije ovo jos nista spram onoga sto nas ceka do kraja sezone.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Radoye said:

Jbg nakon svega u Silverstonu i izjava koje su usledile bilo je za ocekivati. Rukavice su skinute i sad ce i jedni i drugi da idu maksimalno prljavo. Nije ovo jos nista spram onoga sto nas ceka do kraja sezone.

 

 

Sutra Botas krivuda na startu ispred Maxa levo desno, a Čeko će da napravi divebomb u prvoj krivini.

 

Posle "kazne" u Silverstonu timovi će kalkulisati u strategiju za trku eventualnu kaznu od +5 ili +10 sekundi i da li im se isplati. FIA ne može dosuditi strožu kaznu jer je patern već postavila.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drago said:

Što se čudiš? Ovo je u duhu modernog menadžmenta, REZULTAT PO SVAKU CENU! Excel ekipa kao i sve druge...

To me i boli. Tim koji nosi naziv Mercedes Benz NE SME da bude excel "po svaku cenu pobeda" ekipa.

A u to se pretvara u poslednje vreme.

Nikada nisu sedeli anđeli u Štutgartu, naprotiv, ali ima hrpa neke tradicije i u krajnju ruku, klijenata brenda koji su, u punom smislu te reči, gospoda.

Ok, ima krš živi wannabe ruskih mafijaša u G klasama i onih drugih od kojih se ježim, ali to nisu kupci koji daju identitet i koji su u srži brenda MB.

Radim što direktno, što posredno za Daimlera preko 20 godina i jako, jako dobro poznajem klijente brenda ne samo na Balkanu nego i šire.

Klijenti o kome pričam ne vole sranja koje je Toto danas uradio u kvalifikacijama. To je sitnica, ali pokazuje da je ekipa prešla neke granice koje ne sme da pređe ako zaista misli da ima pravo da nosi ime koje nosi.

Jer moto brenda je "The best or nothing", a ovo danas je čisto proseravanje koje može da radi bilo koji tim u F1, ali Mercedes ne.

Ili je Daimler koji sam ja obožavao i za koji sam lio krv, znoj i suze, u međuvremenu umro, a meni niko nije rekao...

 

Puno ružnih priča imam o stvarima koje se dešavaju otkako je Ceče otišao u penziju. Popustiće me kiselina jednom u želucu, pa ću poneku i napisati.

 

Link to comment
Share on other sites

Toto i Hamilton pricaju kako im nije jasno sto se svi cude, kao sto nas to pitate kad nismo radili nista sto i drugi nisu radili samo sto su kamere uvek na nama a ne na ostalima.

 

Pri cemu, FIA je pre kvalifikacija timovima poslala preporuku da out i in lap ne treba da budu sporiji od 1:30. Hamiltonov outlap je bio 1:51.

 

Bice tu jos svacega do kraja sezone...

Link to comment
Share on other sites

"The best or nothing" može da se tumači i na drugi način. 😁

 

Šalu na stranu i ja gotivim Mercedes kao brend i imam lepa sećanja i mišljenje o firmi iz prve saradnje sa Meklarenom kada smo bili fabrički tim. Problem je u tome što F1 ekipe ne haju previše za brendom čije ime krasi njihov bolid. Setimo se svinjarija na VN Austrije 2002. godine i kakva je to bila sramota za Ferari ali filozofija vođenja ekipe kao i ljudstvo se nije menjalo. Najvažnije je bilo da Šumaher u crvenom bolidu pobedi na kraju godine.

Just now, Radoye said:

Toto i Hamilton pricaju kako im nije jasno sto se svi cude, kao sto nas to pitate kad nismo radili nista sto i drugi nisu radili samo sto su kamere uvek na nama a ne na ostalima.

 

Pri cemu, FIA je pre kvalifikacija timovima poslala preporuku da out i in lap ne treba da budu sporiji od 1:30. Hamiltonov outlap je bio 1:51.

 

Bice tu jos svacega do kraja sezone...

Čovek je kočio još u pit lane i na izlazu iz istog, bez potrebe. Isto je radio Botas ispred njega. Time što prave budalama milione ljudi koji su gledali prenos navlače još veći gnev na sebe. Zviždaće ima na svakoj stazi do kraja godine...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drago said:

Time što prave budalama milione ljudi koji su gledali prenos navlače još veći gnev na sebe. Zviždaće ima na svakoj stazi do kraja godine...

 

Pri cemu su sledece dve trke (ako se Zandvort opet ne otkaze) na Maksovoj teritoriji.

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo nista ne dokazuje. Sem da je u svakom od outlapova prekoracio preporuceno vreme. A da je u ovom poslednjem vozio kao u onim prethodnim, ni on ne bi zapoceo brzi krug. Tacno su znali sta rade i sta je bio cilj, nemojmo da se zajebavamo.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Xpert said:

Tacno su znali sta rade i sta je bio cilj, nemojmo da se zajebavamo.

 

Naravno da jesu, ali opet RBR je ovde zasrao, morali su ranije na stazu. Kada vijas vreme narocito na ovakvoj stazi gde protivnik moze da te blokira i/ili natera da unistis gume nemas sta da cekas, ti moras pre njih iz boksa. Da su Maks i Perez izasli pre Mercedesa na stazu Hamilton je mogao jos sporije da vozi, nista mu ne bi vredelo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dzoni_m said:

Bas tako. Apsolutno ne znam zasto toliko drame oko ovoga. Svaki put kada je neko mogao da uradi ovako nesto, uradio je.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Slažem se, sećam se da je poslednji koji je nepotrebno kočio rivala iza sebe bio Hamilton u Azerbejdžanu kada je isprovocirao Fetela. I tada se dotični pravio naivan ali je svima jasno da je to isplanirano izveo, Fetel se primio kao napaljeni klinac i udario ga i popio kaznu, zadatak ispunjen.

Prijatno iznenadjenje je da je Verstapen juče odreagovao zrelo. Kako vreme odmiče postaje odmeren kao Kimi. 🙂

Link to comment
Share on other sites

U Subotici upravo oluja pocinje. Ili bar deo neke vece oluje iz pravca Madjarske. 

 

Sport klub prenosi na SK HD kanalu. Da se ne iznenadite. 

 

A po onome sto se ovde trenutno desava ako se ta trka bude vozila imacemo ozbiljnu lutriju

Edited by Downforce
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...