Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Kada sam dosao u Kanadu u Ontariju je premijer je bio Bob Rae, tada NDP. Poslije je presao u LIberale, no to nije sada toliko bitno.

Te iste godine NDP je smijenjena, te na vlast dolazi konzervativni Mike Haris, kojeg su dobro se sjecam uctelji mrzili, jer prvo sto je uradio je udario po njima.

Poslije je i Mike popusio, te su dosli liberali, pa sad opet konzervativci, sa najgorim premijerom do sada, Fordom, koji gle iznenadjenja, opet prvo sto radi je da udari na skolstvo i da ga sroza sto je vise moguce, sto je izgleda standardna konzervativna politika. kojima su izgleda glavni neprijatelji ucitelji.

Da se zdravstvo ne bi osjecalo zapostavljeno, udri i po njima, tako da cemo uskoro imati lose i zdravstvo i skolstvo, plus enormno skup housing.

 

Na sve to dodati Dzastina, koji je uglavnom ispunio zadatke koje je dobio, tj da legalizuje marihuanu, sto meni ni iz dzepa, ni u dzep, jer ne trosim vutru, kao i da skloni vec postavljene postanske sanducice po naseljima i da postari nastave da raznose postu od vrata do vrata.

Sve ostalo sto je pokusao da uradi, nije uradio kako treba, ili bar ja nisam cuo za tako nesto, sto je sasvim moguce, jer ne pratim toliko to detaljno, osim CBC vijesti na radiju, na kojima svakako skoro nista ni nema, jer se desetak vijesti ponavlja cijeli dan.

 

Kanadska TV mreza je next to nothing, jer postoje prakticno samo dvije stanice, drzavni CBC i CTV koje je progutao sve ostalo, koji je inace pod patronatom konzervativne stranke, mada kao neutralan i to je to, plus vremenska prognoza i breakfast tv, pracenje saobracaja, ima li je gdje sudar itd. Ah da, nekoliko sportskih kanala, hokej, curling, golf, pikado i slicno.

Golf je dobro da se gleda za uspavljivanje.

Jedino sto je bilo dobro je djeciji program, da li je jos uvijek tako ne znam, valjda jeste, nema razloga da ne bude. Ostatak kablovske mreze, koju odavno ne placam, su americke tv stanice sa rijalitima, tipa Mladozenja, Domacice Beverli Hilss trljaju onu stvar ili renoviranje kuca po Alabami, pokoji kuhar itd.

Poenta svega je da je narod manje vise neinformisan, a mozda je to i dobro u neku ruku, cuvaju se zivci.

Sreca u svemu tome je da su izdvajanja za vojsku dosta skromna, pa se ne bacaju pare na beskorisno gvozdje i valjda ce se izgurati nekako u nekom boljem pravcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi neko sutra kaže, moram da se poslom preselim u Kanadu, ne bih ni trepnuo.

Robusna demokratija, zemlja Prvog sveta immigrant friendly kao Australija, moja država.

 

To vi tamo koji živite imate neka sitna crevca pa i ne doživljavate je svi isto. Što se mene tiče, kao utikač u šteker u zidu, samo se uključiš i sve isto kao što i treba da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Danas nam je u poseti bio drug Justin lično, u jednom od ovdašnjih rezervata bila je upriličena svečanost povodom rehabilitacije Chief-a Poundmakera koji je osudjen zbog njegovog učešća u oružanoj pobuni iz 1885. Ovo revidiranje historije je zahtevalo i "spontano" okupljanje pa je moja supruga, učiteljica u školi, imala obavezu da povede svoj 4.razred na ceremoniju...btw, ovo joj je drugi put da je videla Tita, pošto je drug obišao naše malo misto i pred prošle izbore, ali taj put je otišla dobrovoljno, a pošto ja verujem u slobodu izbora, nisam preterano negodovao, samo sam rekao: you've made your bed you better lie in it

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

 Danas nam je u poseti bio drug Justin lično, u jednom od ovdašnjih rezervata bila je upriličena svečanost povodom rehabilitacije Chief-a Poundmakera koji je osudjen zbog njegovog učešća u oružanoj pobuni iz 1885. Ovo revidiranje historije je zahtevalo i "spontano" okupljanje pa je moja supruga, učiteljica u školi, imala obavezu da povede svoj 4.razred na ceremoniju...btw, ovo joj je drugi put da je videla Tita, pošto je drug obišao naše malo misto i pred prošle izbore, ali taj put je otišla dobrovoljno, a pošto ja verujem u slobodu izbora, nisam preterano negodovao, samo sam rekao: you've made your bed you better lie in it

Ti ces druze morati pod hitno da obnovis gradivo ili upises neki kurs iz drustvenog uredjenja. Justin nama dodje kao drug Dzemo, a Tita je u Londonu.😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://toronto.ctvnews.ca/poll-suggests-support-for-pcs-has-collapsed-ford-now-less-popular-than-wynne-1.4435061

 

Prema najnovijim istrazivanjima javnog mnenja, podrska Fordovoj PC vladi u Ontariju je pala na do sada najnize grane i oni su trenutno treci po popularnosti iza jos uvek obezglavljenih Liberala u potrazi za novim liderom i NDP. Ford kao lider sada ima manji approval rating nego Ketlin Vin neposredno pre nego sto je izgubila izbore.

 

(Naravno, ovo je sve irelevantno posto Ford drzi apsolutnu vecinu u provincijskom parlamentu pa sve i da mu podrska padne na 0% bezbedan je tu gde je do isteka svog petogodisnjeg mandata.)

 

Kao razlog za gubitak popularnosti navode se rezovi u zdravstvu i skolstvu. Ovo lepo odslikava svu glupost javnog mnenja koje je Forda i izglasalo na platformi rezanja poreza ("pivo za dolar", smanjenje akciza na energente i nameta za CO2 emisije, obustavljanje zatvaranja termoelektrana na ugalj -> jeftinija struja itd) ne shvatajuci osnovnu stvar da rezovi na jednoj strani neminovno vode rezovima i na drugoj. Ford je prosle godine negde bas u ovo vreme na izborima dobio 40% a sada mu je podrska na nivou 22% - nije mi jasno sta su ovih 18% koji su se u medjuvremenu predomislili ocekivali da ce da se dogodi. Ako zelite da provincijska vlada dotira lokalne samouprave (javni prevoz, kultura itd), ako zelite da se ulaze u zdravstvo, skolstvo, ako zelite zastitu prirode i "zelene" tehnologije, to sve ima svoju cenu. Ako ne zelite da platite tu cenu (tojest hteli biste "pivo za dolar" iliti u prevodu na Seseljovski "hleb za 3 dinara") onda morate neceg i da se odreknete. Ne moz' se jebati a da ti ne udje.

 

E sad, drugi par gaca je to da su Liberali do bola korumpirani i da prosto nisu kadri da se uzdrze a da nesto ne ukradu (case in point: shenanigans sa privatizacijom elektrodistribucije 2015 sa sve namestenim tenderima kojih se ne bi ni vlasti u Srbiji postidele i zatvaranjem termoelektrana na ugalj sto je sve dovelo do drasticnog porasta cena struje za obicne smrtnike i drasticnog nenamenskog odliva sredstava iz budzeta u privatne dzepove ljudi bliskih Partiji) i da su na izborima 2018. dobili upravo sta su i zasluzili ali ni to ne menja cinjenicu da ako si glasao za rezove onda nemas rasta da se bunis kada te ti isti rezovi lupe po usima.

 

Sta si skuvao sada kusaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

https://toronto.ctvnews.ca/poll-suggests-support-for-pcs-has-collapsed-ford-now-less-popular-than-wynne-1.4435061

 

Prema najnovijim istrazivanjima javnog mnenja, podrska Fordovoj PC vladi u Ontariju je pala na do sada najnize grane i oni su trenutno treci po popularnosti iza jos uvek obezglavljenih Liberala u potrazi za novim liderom i NDP. Ford kao lider sada ima manji approval rating nego Ketlin Vin neposredno pre nego sto je izgubila izbore.

 

(Naravno, ovo je sve irelevantno posto Ford drzi apsolutnu vecinu u provincijskom parlamentu pa sve i da mu podrska padne na 0% bezbedan je tu gde je do isteka svog petogodisnjeg mandata.)

 

Kao razlog za gubitak popularnosti navode se rezovi u zdravstvu i skolstvu. Ovo lepo odslikava svu glupost javnog mnenja koje je Forda i izglasalo na platformi rezanja poreza ("pivo za dolar", smanjenje akciza na energente i nameta za CO2 emisije, obustavljanje zatvaranja termoelektrana na ugalj -> jeftinija struja itd) ne shvatajuci osnovnu stvar da rezovi na jednoj strani neminovno vode rezovima i na drugoj. Ford je prosle godine negde bas u ovo vreme na izborima dobio 40% a sada mu je podrska na nivou 22% - nije mi jasno sta su ovih 18% koji su se u medjuvremenu predomislili ocekivali da ce da se dogodi. Ako zelite da provincijska vlada dotira lokalne samouprave (javni prevoz, kultura itd), ako zelite da se ulaze u zdravstvo, skolstvo, ako zelite zastitu prirode i "zelene" tehnologije, to sve ima svoju cenu. Ako ne zelite da platite tu cenu (tojest hteli biste "pivo za dolar" iliti u prevodu na Seseljovski "hleb za 3 dinara") onda morate neceg i da se odreknete. Ne moz' se jebati a da ti ne udje.

 

E sad, drugi par gaca je to da su Liberali do bola korumpirani i da prosto nisu kadri da se uzdrze a da nesto ne ukradu (case in point: shenanigans sa privatizacijom elektrodistribucije 2015 sa sve namestenim tenderima kojih se ne bi ni vlasti u Srbiji postidele i zatvaranjem termoelektrana na ugalj sto je sve dovelo do drasticnog porasta cena struje za obicne smrtnike i drasticnog nenamenskog odliva sredstava iz budzeta u privatne dzepove ljudi bliskih Partiji) i da su na izborima 2018. dobili upravo sta su i zasluzili ali ni to ne menja cinjenicu da ako si glasao za rezove onda nemas rasta da se bunis kada te ti isti rezovi lupe po usima.

 

Sta si skuvao sada kusaj.

 

Pa ko kaze da se neko ko je glasao za konzervativce buni? Evo ja se prvi ne bunim. To sto je Fordu opala podrska ne znaci nikakvu "pobunu".

 

Ti ocigledno mesas anketnu podrsku za dosadasnje poteze vlade i "za koga cete glasati".

 

Ni ja nisam odusevljen sa ovih prvih 10 meseci i potezima vlade, citaj NEMAJU MOJU PODRSKU, samo i dalje ne znam za koga bih drugog glasao, znaci opet konzervativci, kakvi su - takvi su.

 

Za komuniste (NDP) koji obecavaju sve besplatno morao bih da ispunim najvazniji uslov - da budem retardiran pa da glasam, a nisam jos uvek, tako da to ne dolazi u obzir. Ja volim da placam, jos vise volim da imam cime da platim :s_d:

 

Za Liberale cu glasati opet jednog dana kada se i ako se povrate iz mozdane kome, znaci prvo da skinemo Trudoa i njegovu ekipu idiota koji su tu komu izazvali, pa cemo posle videti, nigde se ne zuri ……. u cemu je frka? Izgubio si posao? Ne verujem, nije niko. Neka se srede, dozovu pameti, izbace ljubitelje terorizama i ostalih idiotizama, glasao sam 20 godina za njih ….. glasacu opet.

 

Za opis Liberala ti cestitam. Nije moglo bolje.

 

Sto se piva za dolar tice i poredjenja sa 'lebom od 3 dinara, nije moglo malicioznije.

 

Za one koji nisu u toku, liberalna vlada je odlucila da se pivo ne sme prodavati ispod 1.25. A Ford je rekao - ako neko moze da ga proizvede za dolar, sto je jako tesko, gotovo nemoguce/neprofitabilno - zasto ga ne bi prodavao za dolar, kakve to veze ima sa vladom.  Pod 2 uslova - da ispunjava zdravstveno-sanitarne uslove i da ispunjava osnovne uslove da je pivo napravljeno od vode, jecma i kvasca, a ne da je vestacki obojena voda u koju je dodato 5% alkohola.

 

Ja stvarno nemam ideju koje je to pivo, cak ne znam nijedno jedino pivo koje je ispod 2 dolara, izuzetno retko kupujem bilo koje ispod 3$.

 

To od dolar kupuju beskucnici …. ako, neka se i oni malo vesele, podrzavam.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Komunisti su kod mene vec dosli na vlast, samo to sve besplatno nesto slabo ide. 😂

Ko god da pobedi, bio bi red da se drzava odrekene monopola na alkohol , te ljudi mogu da kupuju barem vino i pivo po prodavnicama, kao u ostalim civilizovanim zemljama. Nesto mi govori da ce pre legalizovati kokain, nego se odreci monopola na alkohol.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJORDJE said:

Komunisti su kod mene vec dosli na vlast, samo to sve besplatno nesto slabo ide. 😂

Ko god da pobedi, bio bi red da se drzava odrekene monopola na alkohol , te ljudi mogu da kupuju barem vino i pivo po prodavnicama, kao u ostalim civilizovanim zemljama. Nesto mi govori da ce pre legalizovati kokain, nego se odreci monopola na alkohol.

 

Hoce konzervativci, bar ovde u Ontariju. Pitanje je trenutka kada ces moci kupiti u "prodavnici na cošku". Ove godine sigurno.

 

Ja ne znam da li kod tebe u BC uopste postoji konzervativna partija? Proveri ti to. Mada je i red da budete komunisti, s obzirom da ste Kinezi :classic_biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

NDP je držao Sask od početka 90-ih do 2007 i propisno je izmrcvario provinciju...najbolji dokaz za to je konstantno smanjivanje populacije jer su se mladi i ljudi u radno najboljim godinama selili u provincije gde su imali bolju perspektivu...u tada konzervativnu Albertu najviše...od kada je stvar preuzela konzervativna Sask Party, stanje se popravilo, a broj stanovnika se konstantno povećavao...u poslednjih par godina stvar se stabilizirala i glede priliva stanovništva i glede ekonomskih kretanja, ni mnogo gore, ni mnogo dole... mislim da je Milton Friedman davno rekao: najbolji pokazatelj standarda je kako ljudi glasaju nogama t.j ljudi će uvek ići tamo gde misle da imaju perspektivu

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ja ne znam da li kod tebe u BC uopste postoji konzervativna partija? Proveri ti to. Mada je i red da budete komunisti, s obzirom da ste Kinezi :classic_biggrin:.

Spremaju se ove godine da izadju iz ilegale.😄  Pa nismo bas svi Kinezi, ima i nas Indusa.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Za komuniste (NDP) koji obecavaju sve besplatno morao bih da ispunim najvazniji uslov - da budem retardiran pa da glasam, a nisam jos uvek, tako da to ne dolazi u obzir. Ja volim da placam, jos vise volim da imam cime da platim :s_d:

 

 

Ja još nisam sreo komunistu u NDP, a znam ih onoliko. Sve je to stvar lične perspektive. Za mene lično bi bilo retardirano, maloumno i glupo kao k* da glasam za konzervativce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa ko kaze da se neko ko je glasao za konzervativce buni? Evo ja se prvi ne bunim. To sto je Fordu opala podrska ne znaci nikakvu "pobunu".

 

Ti ocigledno mesas anketnu podrsku za dosadasnje poteze vlade i "za koga cete glasati".

 

Jbg ako je pre godinu dana 40% glasalo za PC valjda su zato glasali za njih jer su ih podrzavali, neces valjda biti za jednu partiju a glasati za drugu? A ako je danas za njega 22% to znaci da je nekih 18% birackog tela koje je glasalo za Forda pre godinu dana u medjuvremenu promenilo misljenje. Ako me matematika ne vara. Doduse kao sto rekoh to je sve moot point jer PC ima vise nego sigurnu vecinu u parlamentu, a narod ko narod predomislice se jedno 50 puta do sledecih izbora.

 

Samo me fascinira glupost ljudska. Pitas ih jel' hoce socijalno zdravstvo, skolstvo, ovakva onakva davanja, hoce, kako nece, samo davaj. Pitas ga jel' hoce smanjenje poreza, pa naravno da hoce, ihaj. E sad, to sto ono prvo iskljucuje ovo drugo i obrnuto, o tome niko ne misli.

 

Ako hoces socijalu onda mora porezi, dadzbine, akcize, takse. Ako neces poreze (i ostalo) onda ne moze socijala.

 

Jebiga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Maharaja said:

Ja još nisam sreo komunistu u NDP, a znam ih onoliko. Sve je to stvar lične perspektive. Za mene lično bi bilo retardirano, maloumno i glupo kao k* da glasam za konzervativce.

 

Pa nece danas niko da se zove komunista jer su "nezgodne" asocijacije na to ime. Ali zastupaju tu ideologiju da ce cvetati 1000 cvetova. Vise je to u stvari sekta nego politicka partija s obzirom da veruju kako moze da se trosi sve dok ima papira za stampanje,  ali dobro …… necemo u crevca.


Pobedili su oni jednom u Kanadi ……. i od tada nikada vise. Bilo je to interesantno vreme ….. ako si radio imao si 1200 $, ako si na socijalnoj pomoci 1600 $.

 

Posle se Kanadjani cupali iz govana jedno 20 godina, jedva se oporavili. Ali klošari su ih obozavali, sto jes' jes'.

 

Mislim da nisu ni zavrsili mandat, najurilo ih.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Radoye said:

 

Jbg ako je pre godinu dana 40% glasalo za PC valjda su zato glasali za njih jer su ih podrzavali, neces valjda biti za jednu partiju a glasati za drugu? A ako je danas za njega 22% to znaci da je nekih 18% birackog tela koje je glasalo za Forda pre godinu dana u medjuvremenu promenilo misljenje. Ako me matematika ne vara. Doduse kao sto rekoh to je sve moot point jer PC ima vise nego sigurnu vecinu u parlamentu, a narod ko narod predomislice se jedno 50 puta do sledecih izbora.

 

Samo me fascinira glupost ljudska. Pitas ih jel' hoce socijalno zdravstvo, skolstvo, ovakva onakva davanja, hoce, kako nece, samo davaj. Pitas ga jel' hoce smanjenje poreza, pa naravno da hoce, ihaj. E sad, to sto ono prvo iskljucuje ovo drugo i obrnuto, o tome niko ne misli.

 

Ako hoces socijalu onda mora porezi, dadzbine, akcize, takse. Ako neces poreze (i ostalo) onda ne moze socijala.

 

Jebiga.

 

 

 

Pa ja to i Kazem. Nije ni Prva godina prosla, ima jos puno vremena, svasta ce tu da se izdesava, a opet ……. iskreno, nece me od toga bas puno toga pogoditi. Ja znam da moja deca nikada nisu koristila "besplatne aktivnosti", za sve sam debelo placao, znaci kako to moze da me pogodi? Pa nikako.

 

Jeste problem sto ljudi 4 godine gledaju Netflix, ne otvore nijedne novine i onda glasaju ………. ali sta cemo, kako da to promenimo?

 

Ja bih bio rad da se ne moze glasati ako ne polozis neki osnovni test, ne treba preterivati ….. bar da znas ono ……. sta je levo-desno-centar i kako vlada, budzet i posebno kako "besplatne stvari" funcionisu.

 

Ne bih se iznenadio da pola uopste nema blage veze kako to radi.

 

Zato i imamo pivo od 1 dolar koga nigde nema da se kupi :s_d: .... ili popravicemo vam zube besplatno, ne brinite …….. vi cete platiti, samo jos ne znate :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Radoye said:

Sta, nisi nikada ono bas nijednom otisao kod lekara, u biblioteku, vozio se javnim prevozom, deca ti nisu pohadjala skolu? Sve ti je to dotirano prika…

 

Sta mi je dotirano I odakle tom sto dotira pare? Jesu njegove?

 

Dotira me sa mojim novcem? :s_w: Pa neka on meni da pare da ja dotiram njega, da se malo drugacije igramo, ovako mi se cini da ga ja uvek duvam 😄

 

Moj poslodavac placa godisnje 13 hiljada dolara za health insurance moje porodice, a ja 5 hiljada. Od tih 18 hiljada za ovih 20 godina u proseku ne verujem da smo trosili vise od 3 hiljade godisnje. Ma nema sanse ….. tesko I 2. 

 

Gde je tih 300 hiljada dolara sto nismo potrosili? Hoce li nam to vratiti? :s_d: Bas bi mi dobro leglo sada treba da platim cerki besplatnu skolu od 50 hiljada dolara. Nije valjda da ce I tu da me dotiraju?

 

Od cega? Od mog poreza? Ili ce dobre cike da zavuku ruku u budjelar pa da plate svojom karticom? Upoznaj me sa njima molim te.

 

Pa jel malo sto placam porez 30 soma godisnje. Mislim da je vise, ali eto neka bude 30. Plus na sve sto kupim 13%. Koliko treba? 100 somica za porez?

 

E pa nemam. Onda neka mi ne naplacuje porez ja cu sve placati  iz svog dzepa.

Evo, necu koristiti biblioteku, javni prevoz, deca ce ici u privatnu skolu, poslacu ih da studiraju u inostanstvo, a lekara cu da platim ja. Jel moze, posteno?

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, ja nemam nista protiv svega toga, samo me strasno nerviraju bajke o besplatnom I dotiranom. Ne bih ja tu mnogo menjao. Ovo jeste top 10-15 drzava na svetu. 

 

Razumem ja da danas placam i za nekoga ko nema i za mene sutra kada mi bude trebalo, a mozda necu imati, necu moci zaraditi ….. samo ja PLACAM, niko mene ne dotira, niti pomaze, a posebno nista nije besplatno. I ne treba da bude. Osim za ljude kojima je potrebna pomoc, NE za one koji nece da rade, kao sto se predlaze.

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prika, sve sto treba da uradis je da se preselis 200-tinjak kilometara juzno i ziveces u svojoj obecanoj zemlji! 🤣

 

Naravno da nista nije besplatno. Zato i kazem, ljudi treba da odluce da li hoce da imaju socijalno zdravstvo, skolstvo, ovo-ono, ili da imaju male poreze. Jedno ne ide sa drugim. Ako su glasali za Forda zbog toga sto im je obecao manje dadzbine (pa i to famozno "pivo za dolar" izmedju ostalog) onda sta se koji moj sada bune kada reze skolstvo, zdravstvo i ostalo? Dobili su upravo to za cega su glasali.

 

Ne bih se sada upustao u diskusiju za i protiv socijalnog zdravstva, obrazovanja itd. niti bih objasnjavao kako ono funkcionije. I ja ga PLACAM, kao sto ga PLACA i svaki poreski obveznik u Ontariju. Na drustvu u celini je da pronadje konsenzus i odluci kakve su mu drustvene vrednosti i na koji nacin zeli da ih sprovodi. Jedan od nacina odlucivanja o drustvenim vrednostima je i glasanje na izborima.

 

I najiskrenije ti zelim da ni tebi ni tvojima zdravstvo ne zatreba, bilo socijalno ili kakvo god. :thumbsup:

 

Ziv bio i svako dobro.

Edited by Radoye
Nepismenos'
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radoye said:

Prika, sve sto treba da uradis je da se preselis 200-tinjak kilometara juzno i ziveces u svojoj obecanoj zemlji! 🤣

 

Naravno da nista nije besplatno. Zato i kazem, ljudi treba da odluce da li hoce da imaju socijalno zdravstvo, skolstvo, ovo-ono, ili da imaju male poreze. Jedno ne ide sa drugim. Ako su glasali za Forda zbog toga sto im je obecao manje dadzbine (pa i to famozno "pivo za dolar" izmedju ostalog) onda sta se koji moj sada bune kada reze skolstvo, zdravstvo i ostalo? Dobili su upravo to za cega su glasali.

 

Ne bih se sada upustao u diskusiju za i protiv socijalnog zdravstva, obrazovanja itd. niti bih objasnjavao kako ono funkcionije. I ja ga PLACAM, kao sto ga PLACA i svaki poreski obveznik u Ontariju. Na drustvu u celini je da pronadje konsenzus i odluci kakve su mu drustvene vrednosti i na koji nacin zeli da ih sprovodi. Jedan od nacina odlucivanja o drustvenim vrednostima je i glasanje na izborima.

 

I najiskrenije ti zelim da ni tebi ni tvojima zdravstvo ne zatreba, bilo socijalno ili kakvo god. :thumbsup:

 

Ziv bio i svako dobro.

 

Zasto se ne bih preselio u veliku  USA? :wicked: Pa imamo mi ovde nekoliko forumasa iz te zemlje i ne vidim da im lose ide, ako bas hoces, cak se i vidi da im je bolji standard od naseg, sto je dobro poznata cinjenica, zar ne? Imam i dosta prijatelja, niko se ne zali. Otkad je to Amerika babaroga kojom se plase ljudi? :classic_unsure: Da nisi pomesao sa Kubom ili Venecuelom? Ali mator sam za selidbu, drugi put.

 

Aj' se rastanemo u ljubavi, bez 3x ljubljenje. I tebi svako dobro. Ovo je samo forum, a i ja sam dugo bio liberal, pa bi se do pre 2 godine bas lepo slagali pod uslovom da nisi NDP. U to vreme su mi decu poceli "uciti" u skoli da su ona kriva za sve nesrece ovog sveta, zbog boje koze. E tu mi je puklo nesto ……. ocekujem izvinjenje, ali do tada …….. vozim samo desnom stranom. Prvo sto nisu nikome, nista krivi. Drugo sto ne mogu da shvate "krivicu" u tom uzrastu i tu libtardirano-rasisticku indoktrinaciju. Trece sto to moze vrlo lose da se odrazi na njihov mentalni razvoj, pa bi mogli ne daj boze da postanu libtardirani, sta cu posle. Srecom ja sam tu da im objasnim da su ti koji ih "uce" maloumnici.

 

Ostace da se ne razumemo. Ti si sam nekako doneo zakljucak iz neke ankete da se ljudi bune sto su glasali za konzervativce, navodeci neke budale koje su nekako, ne znam stvarno kako - povezale manje poreze - sa vise "besplatnih stvari".

 

Ja sam upravo ocekivao obrnuto, jer je nasa provincija u dugu od 350 MILIJARDI DOLARA ……. I mislim da bi samo jedna neodgovorna, libtardirana vlada, a o komunistima i da ne pricam, nastavila sa "besplatnom" politikom. Da ne kazem jeftinom. Zayebi besplatnu biblioteku, ajde da platimo nas 10 miliona po 50 dolara, nama to nije puno, a pola milijarde dolara nisu male pare. Mada smo vec platitili, gde su pare? Eeeeeee ….. pa ne moze i teroristima da se pisu cekovi na 10 miliona dolara i da rade biblioteke, jel tako?

 

A onda si opet sam, nicim izazvan, zakljucio da sam ja protiv socijalnog zdravstva. Ne, nisam, odakle ti to? Samo sam protiv toga da se ono zove "besplatno" ili "dotirano", jer ga ja skupo placam i niko me ne dotira.

 

Sto se konsenzusa na izborima tice o tome kakvo drustvo Kanadjani zele ……. pa zar pobede u Ontariju, Kvebeku, Alberti, a evo na jesen i na federalnom nivou to nedvosmisleno ne pokazuju?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Koja podmetanja, teško je i da se čita.

 

Kažu mi neki, 1993. da je u Kanadu otišlo toliko inženjera iz Pupina (Institut "Muhailo Pupin") da su igrali mali fudbal u timovima prema pripadnosti nekadašnjim OOUR-ima.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Denis Jasharevic said:

Moj poslodavac placa godisnje 13 hiljada dolara za health insurance moje porodice, a ja 5 hiljada. Od tih 18 hiljada za ovih 20 godina u proseku ne verujem da smo trosili vise od 3 hiljade godisnje. Ma nema sanse ….. tesko I 2. 

 

Gde je tih 300 hiljada dolara sto nismo potrosili? Hoce li nam to vratiti? :s_d: Bas bi mi dobro leglo sada treba da platim cerki besplatnu skolu od 50 hiljada dolara. Nije valjda da ce I tu da me dotiraju?

 

E pa nemam. Onda neka mi ne naplacuje porez ja cu sve placati  iz svog dzepa.

Evo, necu koristiti biblioteku, javni prevoz, deca ce ici u privatnu skolu, poslacu ih da studiraju u inostanstvo, a lekara cu da platim ja. Jel moze, posteno?

 

Ovde je malo promasen fudbal, ne placas lekara, niti mozes da platis, placas osiguranje, kao sto placas za auto, nikada ti nece vratiti te pare.

Posto imam rodbinu na Floridi, oni tamo placaju zdravstveno mozda i vise i slabije su pokriveni, deductable ovako 6000 itd.

To sto nisi koristio mozes da budes sretan, sve u svemu.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Ovde je malo promasen fudbal, ne placas lekara, niti mozes da platis, placas osiguranje, kao sto placas za auto, nikada ti nece vratiti te pare.

 

Omfg ..... Pa zar ne vidis gedza-smajli pored moje recenice?

 

Naravno da mi nece vratiti, niti ocekujem. Dajte se malo opustite, imam utisak da se mnogo grcite u obicnom caskanju sa mojom malenkoscu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...