Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Pa dobro, ako cemo kao yardstick za status legende da uzimamo sve Zike Obretkovice ovog sveta onda muceni Rob i jeste bio legenda. U stvarnom svetu to je ipak vise licilo na tesku saobracajku, zapravo je bilo tuzno gledati sve to. I kako se on jadan blamira i kako ga mediji i s leva i s desna razapinju. Sva ta halabuka koja se digla oko Roba u to vreme taman dobro dosla Harperu da skloni fokus sa tada aktuelnog skandala u senatu tj njegovog pokusaja da ga zataska. Bila karikatura u Globe&Mail tada, ne mogu sad nigde da je nadjem, idu Harper i Duffy i pricaju kako bi bilo super kad bi se nesto desilo da skrene paznju medija sa senata, a utom s neba pada Rob Ford. 😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

@nssa 

 

Pripadnost partiji ne bi trebalo biti misterija. Zasto Rob Ford nije bio clan PC ne znam, ali podatak da jeste ne postoji.

 

Kada sam rekao da je legenda on to zaista i jeste bio ...... Usao je u legendu definitivno, po urban dictionary kriterijumima: 

 

Any person who is funny, reckless, original and sensitive in the right measures is likely to be nominated a legend

 
 

 

Sad sta je to "right meassures" je u oku onoga ko posmatra. I trba li osoba da zadovolji sve ili samo neke od ova 4 uslova? Reci za Roba Forda da je "funny and sensitive" je vic sam po sebi.  Po ovoj definiciji svako od nas je nekakva legenda. Braca Ford su pre svega (politicke) siledzije pa sve ostalo

 

edit:

ako je on za tebe legenda, to je druga stvar, mada mi se cini da si ti u njegova vakta bio Liberal

Edited by nssa
edit:
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Radoye said:

Pa dobro, ako cemo kao yardstick za status legende da uzimamo sve Zike Obretkovice ovog sveta onda muceni Rob i jeste bio legenda. U stvarnom svetu to je ipak vise licilo na tesku saobracajku, zapravo je bilo tuzno gledati sve to. I kako se on jadan blamira i kako ga mediji i s leva i s desna razapinju. Sva ta halabuka koja se digla oko Roba u to vreme taman dobro dosla Harperu da skloni fokus sa tada aktuelnog skandala u senatu tj njegovog pokusaja da ga zataska. Bila karikatura u Globe&Mail tada, ne mogu sad nigde da je nadjem, idu Harper i Duffy i pricaju kako bi bilo super kad bi se nesto desilo da skrene paznju medija sa senata, a utom s neba pada Rob Ford. 😛

 

19 hours ago, nssa said:

 

Sad sta je to "right meassures" je u oku onoga ko posmatra. I trba li osoba da zadovolji sve ili samo neke od ova 4 uslova? Reci za Roba Forda da je "funny and sensitive" je vic sam po sebi.  Po ovoj definiciji svako od nas je nekakva legenda. Braca Ford su pre svega (politicke) siledzije pa sve ostalo

 

edit:

ako je on za tebe legenda, to je druga stvar, mada mi se cini da si ti u njegova vakta bio Liberal

 

Koji ste vi likovi ybt. Gde ste vi odrasli? Odakle vam ideja da legenda mora biti neki dosadni proliv od coveka?

 

Pa Miloš Šestić je legenda. Nije bio posebno bistar, naprotiv, pohadjao je školu za decu sa specijalnim potrebama, nije bio ni neki fudbaler, ali je bio legenda.

 

Al Kapone je i danas legenda, 70 godina posle smrti, a bice još 700 godina, iako je bio samo kriminalac, ubica. Snimljen i film o njemu, zove se "untouchable LEGEND".

 

Mnogi alkosi, narkomani, budale su bili legende. Pa i taj Zika Obretkovic je na neki nacin legenda, jer ga svi znaju, a za tebe Radoje niko ziv ne zna. Tako kaze definicija ….. an extremely famous or notorious person. Jedna od definicija, naravno.

 

Rob Ford je dosao tiho i usao u besmrtnu legendu samom izjavom "Izvinjavam se gradjanima Toronta sto sam pusio krek kokain, ja to ne bih radio da nisam bio mrtav pijan" 😂🤣😅

 

CNN je zapocinjao svetske vesti sa gradonacelnikom Toronta, nijedan show nije prolazio bez njega, od Lettermana do Kimmela. 

 

Nego sta je nego bio legenda. Za razluku od njega - Justin Trudeau maloumni nije nikada bio, niti ce biti legenda. On je obicna slina, ljigavko, piece of shit, praznoglava lutka na naduvavanje. bolid.

 

Neverovatno kako smarate.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Pa Miloš Šestić je legenda. Nije bio posebno bistar, naprotiv, pohadjao je školu za decu sa specijalnim potrebama, nije bio ni neki fudbaler, ali je bio legenda.

 

Ti derane nikad nisi gledao Sestica kako igra.

 

21 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Pa i taj Zika Obretkovic je na neki nacin legenda, jer ga svi znaju, a za tebe Radoje niko ziv ne zna.

 

I kakve koristi Zika ima od toga sto je "legenda"? I dalje je mentalno retardiran, ljudi mu se podsmevaju. Tako stecen status "legende" ne kvalifikuje ga za politicku funkciju. Neces Misi Tumbasu dati da vodi drzavu kad on sam ni pertle sebi nije sposoban da veze. A eto poznat je, "legenda" je, svi mu se smeju.

 

21 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Justin Trudeau maloumni nije nikada bio, niti ce biti legenda. On je obicna slina, ljigavko, piece of shit, praznoglava lutka na naduvavanje. bolid.

 

Jeste, tako je, sve 5. I sta sad? Kakve sad to ima veze sa Fordom i njegovim statusom "legende" poput retardiranog Zike kome se svi smeju?

Uostalom, s kim se ti ovde uopste svadjas u vezi Dzastina, koga ubedjujes kad se oko njegovih politickih i ljudskih (ne)kvaliteta koliko vidim svi slazemo ovde? Cemu tolika opsednutost, jel' ti skin'o ribu ili sta?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Radoye said:

 

Ti derane nikad nisi gledao Sestica kako igra.

 

Ja tebe oslovljavam sa Radoje. Nije da mi smeta, vise je glupo, ali pretpostavljam da to koristis da bi me uvredio, sto ……. valjda, nije dozvoljeno.

 

Quote

I kakve koristi Zika ima od toga sto je "legenda"? I dalje je mentalno retardiran, ljudi mu se podsmevaju. Tako stecen status "legende" ne kvalifikuje ga za politicku funkciju.  A eto poznat je, "legenda" je, svi mu se smeju.

 

On je ulicna legenda. Naravno da ima koristi. Neko mu nekada kupi burek, pljeskavicu, da mu neku sicu, da nije legenda to nikada ne bi dobio.

 

Legendama je potpuno okay smejati se. Npr. Zoranu Radmilovicu se svi smeju, a legenda je, glumacka.

 

Sportskoj legendi recimo mozes da zvizdis, pominjes zenu, familiju, oca, majku itd. Sve je to u redu, on je i dalje legenda.

 

Postoje razne legende. Mozes da budes legenda kao pijacni prodavac, vozac autobusa, vlasnik kafane, univerzitetski profesor ……. samo moras da dodjes do tog statusa.

 

 

Quote

Jeste, tako je, sve 5. I sta sad? Kakve sad to ima veze sa Fordom i njegovim statusom "legende" poput retardiranog Zike kome se svi smeju?

 

Pa nista 😂 ….. napisao sam da je Rob Ford legenda, a vi ste skocili da se bijete 😁.

 

A on jeste legenda, jer je imao za sobom vernu Ford Nation Army. Posle svih skandala on je po anketama opet bio drugi po broju glasova kandidat, svega nekoliko dana pre nego sto je otisao u bolnicu.


To potvrdjuje njegovu legendarnost, jer ne postoji krivicno delo (osim ubistva), niti porok - kome je uspeo da odoli. 😂 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Radoye said:

Uostalom, s kim se ti ovde uopste svadjas u vezi Dzastina, koga ubedjujes kad se oko njegovih politickih i ljudskih (ne)kvaliteta koliko vidim svi slazemo ovde? Cemu tolika opsednutost, jel' ti skin'o ribu ili sta?

 

Bilo bi dobro da mi je skinuo ribu, to bi znacilo da sam vec bio s njom, a ja sam ipak malo stariji, nisam bogat i poznat kao on. Znaci bila je dobraaaaaaa 😂

 

Ne, nista mi nije uradio, samo vise ne mogu da ga gledam, posebno slusam, povraca mi se kada ga vidim, kenya mi se kada ga cujem, to je sve. U mom zivotu se nista nece promeniti osim toga, sigurno.

 

Mozda se slazemo, samo ne razumem zasto se vade neke Harperove greske iz naftalina, kao da ce on da bude novi prime minster i to bas u jeku mozda i najveceg skandala u istoriji kanadske politike. A ti si za NDP, to sam ukapirao 😁, ako si, mora I komunisticka partija da ima obozavaoce.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Da, ove godine nam jos uvek nije stiglo prolece u pravom smislu. Drvece tek pocinje da lista, ovog vikenda su procvetale tresnje u parku tako da konacno pocinje da lici na prolece ali jos uvek je jbno vreme, kisa, vetar, jutra tek koji stepen iznad nule...

Link to comment
Share on other sites

Kanada je divna zemlja, klima ne valja q...., ostalo je manje vise ok.

Volim univerzalno zdravstveno osiguranje, generalno kanadske medicinske sestre su najhumanija stvorenja koja sam sreo u svom zivotu.

Ima tu naravno i nedostataka, ali u poredjenu sa npr americkim jer tamo imam rodbinu, je defitivno humanije, pa mozda cak i jeftinije.

"Amerikanci" se nece vjerovatno sloziti, ali kada poredim sebe sa ovim mojim u SAD, onda sam u povoljnijem polozaju.

Volim miroljubivost i cuveno sorry 😉 

Sto se tice politike glasam za NDP, konzervativci su mi odvratni, liberali ljigavi. Mozda glasam u buducnosti i za Zelene.

Link to comment
Share on other sites

Eh da sto se tice ove zene iz Huawei, ja bih je odmah pustio i mislim da se ne treba mijesati u odnose Kine i USA. Oni ce se na kraju dogovoriti i Kanada ce da ga pusi.

Objektivno zena nije nikakav kriminalac da se ovako tretira, ogromna ekonomska steta je vec ucinjena, malouman potez.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

A što se vi, iz Kanade, kao stidite te zemlje? Robusna demokratija, kao i moja zemlja Australija? Primer za svet. Zato smo tamo i otišli.

 

Mislio sam da smo sa sprcanih 50-60 godina zivota prevazisli te kvalifikacije "ponositi se/ stideti se" neke zemlje/drzave/naroda. Izgleda sam se prevario.

 

Ne, ne stidim se Kanade, zamisli, ne stidim se cak ni Srbije. To sto je jedna od njih medju 10 najboljih zemalja za zivot na svetu po vrlo relevantnim parametrima, dakle objektivno, a druga medju 5 najgorih u Evropi, jos objektivnije - nema apsolutno nikakve veze sa stidom ili ponosom.

 

Posebno iz objektivne perspektive da ni na jedno, ni na drugo - nisam bio u prilici da uticem.

 

Oboje sam zatekao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Potpuno si u pravu, medjutim mogu reci da sam ponosan sto se trudim da doprinesem drustvu da ostane ovakvo, kakvo je, toleratno.

Svi smo mi neki mali tockic u jednom mehanizmu koje se igrom slucaja zove drzava Kanada.

 

Medjutim stvari koje ovdje ne mogu da shvatim su npr zasto je domace pivo iz malih pivara, mnogo skuplje od uvoznog, kao i vino i neke druge stvari.

Ne mogu da shvatim da naftna mafija vlada tako sto cijene benzina mijenja tokom dana, kako god hoce, sirovine koja direktno utice na sve ostalo,

a sve to stanovnistvo mirno prihvata?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Potpuno si u pravu, medjutim mogu reci da sam ponosan sto se trudim da doprinesem drustvu da ostane ovakvo, kakvo je, toleratno.

Svi smo mi neki mali tockic u jednom mehanizmu koje se igrom slucaja zove drzava Kanada.

 

Medjutim stvari koje ovdje ne mogu da shvatim su npr zasto je domace pivo iz malih pivara, mnogo skuplje od uvoznog, kao i vino i neke druge stvari.

Ne mogu da shvatim da naftna mafija vlada tako sto cijene benzina mijenja tokom dana, kako god hoce, sirovine koja direktno utice na sve ostalo,

a sve to stanovnistvo mirno prihvata?

 

Nista te ne razumem. Kao da zivimo u razlicitoj zemlji.

 

Kakve veze ima drzava sa cenom piva koje ti proizvedes?!? Slobodan si da ga prodajes po 20-50-100 dolara za flasu, ako ti tako proceniš da vredi. Popices ga u tom slucaju ti, komsiluk i rodbina :s_d:, jer ga niko drugi nece kupiti. Drzavi zapravo to odgovara, vise para ce uzeti na porez od skupog nego od jeftinog piva. Na pivu sam pre 7-8 godina pisao da sam imao priliku da probam Maple Syrup pivo iz Boston pivare Samuel Adams - Utopias, 27% alkohola, od 150$/boca 0.7l. Uzasno je bilo, meni …… ne bih ga platio ni 3$. Ali, ocigledno ima ko bi plati 50 puta vise. Zapravo postoji lista cekanja, jer izbacuju vrlo ogranicen tiraz . Nije me mrzelo da proverim, serija iz ove godine 2019. je sada 200 dolara za bocu.

 

Valjda trziste odredjuje cenu, a ne drzava. Tebi kao proizvodjacu je u interesu da tvoja cena ne bude u sudaru sa onim sto su kupci voljni da plate, a iskljucivo zavisno od toga koliko su spremni vise da plate za bolji kvalitet. Inace si u velikom problemu, tj. nayeb'o si, propade biznis. Ja placam 50 centi do 1 dolar vise zato sto pijem boziji nektar umesto industrijske pišaće. Drzava sa tim nema nikakve veze. Na Kubi I u Severnoj Koreji drzava odredjuje cenu piva, ali koliko ja znam oni imaju samo po jednu pivaru. U Kanadi srecom ima preko 1000.

 

Sto se vina tice to cak nije ni istina. Postoje mnoga uvozna vina koja su jeftinija od kanadskih. Recimo vina iz Srbije koja su ubedljivo najjeftinija. Jeftinija su I spanska, portugalska, cileanska su poskupela znacajno, zato sto su se svojim kvalitetom izborila za vecu cenu.

 

------------------------------------

 

Sto se cene benzina tice, ona se menja na svaki sat, sto je posledica iskljucivo cene barela nafte na svetskom trzistu. Samo u drzavama kao sto su Rusija, Srbija, Iran i ostale severne koreje cenu odredjuje/menja vlada 😂, nema u Kanadi nikakve naftne mafije.

 

Totalno mi nisi jasan, gde ti zivis brate? Mislim ……… to su neke osnovne stvari.

 

Stanovnistvo mirno prihvata 😂 ……… 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Nista te ne razumem. Kao da zivimo u razlicitoj zemlji.

 

Kakve veze ima drzava sa cenom piva koje ti proizvedes?!?  Valjda trziste odredjuje cenu, a ne drzava

 

Sto se cene benzina tice, ona se menja na svaki sat, sto je posledica iskljucivo cene barela nafte na svetskom trzistu. Samo u drzavama kao sto su Rusija, Srbija, Iran i ostale severne koreje cenu odredjuje/menja vlada 😂, nema u Kanadi nikakve naftne mafije.

 

Totalno mi nisi jasan, gde ti zivis brate? Mislim ……… to su neke osnovne stvari.

 

 

Cijene piva nemaju veze sa trzistem, da ne gnjavimo raju detaljima, drzava strogo kontrolise cijene, kao i ko moze uopste da prodaje pivo, tako da tu nikakve trzisne utakmice nema, kako bi neko neupucen zakljucio na osnovu tvog pisanija. U Ontariju se alkohol prodaje u specijalizovanim prodavnicama za alkohol, pivo i vino, a od nedavno se samo pivo stidljivo uvodi i u samoposluge, ali samo odabrane 😀 sto nije uticalo uopste na cijene, ni najmanje.

Zestoko pice mozes samo da kupis u Liker storu, cik pogodi ko je vlasnik, The Liquor Control Board of Ontario (LCBO) is a Crown corporation that retails and distributes
alcoholic beverages throughout the province of Ontario, Canada.
It is accountable to the Ontario Ministry of Finance. 

Sta kupci zele, koga to briga, pivo u Ontariju jednostavno ima naduvane cijene i tu niko nista ne moze, ne postoji konkurencija, niti to moze bilo ko da promijeni osim drzave. 

Dobar tekst za detaljnije informisanje, https://torontosun.com/news/provincial/crying-in-your-beer-taxes-make-up-nearly-half-the-price

 

Isto tako cijena benzina uvezana sa cijenom barela, nidje veze. Po pravilu je ujutru skuplje, nego navece, cisto lihvarstvo i naguzivanje potrosaca, da ne spominjem razlike u isto vrijeme, cak i na istim pumpama, na kilometar razdaljine, Petro Canada, Petro Canada. Vjerovatno im neko laze o tekucim cijenama barela na sveCkom trzistu 🤑

 

Brate, ne gledamo na stvari isto, nemoj da zamjeris i da se nerviras zbog toga. 

Link to comment
Share on other sites

Nece ti biti sigurno problem da nadjes kako tacno kanadska vlada odredjuje cene pica da se vise ne zajebavamo, jer to nije tacno.

 

Da, ona ima monopol na prodaju alkohola, kao verivatno I sve skandinavske zemlje.

 

Da, ona odredjuje minimalnu cenu alkohola ispod koje se ne moze ici, najverovatnije zbog uvoza jeftinog alkohola iz shithole countries, a toboze pod brigom za alkoholizam. Ne formira cene pica vec to cine proizvodjaci i uvoznici. Zapravo uopste ih ta cena ne interesuje posto globe po.jedinici zapremine. Samo sale tax zavisi od cene.

 

https://www.fin.gov.on.ca/en/tax/bwt/infosheet1.html

 

_------------

 

Benzin. Ako ti znas da ce cena padati od jutra prema veceri i rasti krajem nedelje pre vikenda onda to nije prevara vec opet neki trzisni princip, ne znam koji, nisam ekonomista. Uglavnom, ti to znas ..... Pa dobro ...... Kupuj uvek pocetkom nedelje posle radnog vremena ili uvece :) . Mada se neces usreciti jer je u pitanju par centi.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

.....

Isto tako cijena benzina uvezana sa cijenom barela, nidje veze. Po pravilu je ujutru skuplje, nego navece, cisto lihvarstvo i naguzivanje potrosaca, da ne spominjem razlike u isto vrijeme, cak i na istim pumpama, na kilometar razdaljine, Petro Canada, Petro Canada. Vjerovatno im neko laze o tekucim cijenama barela na sveCkom trzistu 🤑

.....

 

Prosao sam kroz Kanadu puno puta ali je ne poznam dobro (ja sam juzni susjed), pa necu komentirati vasu unutrasnju politiku.

Ali za benzin nisi u pravu.

Prvo, bilo kakva trgovina bilo cime je, kako si se izrazio, "cisto lihvarstvo i naguzivanje potrosaca". Pristojnije receno, profit. Ja sam posten covjek, ali cu ti svoj polovni auto prodati po najvecoj cijeni koju mogu od tebe izvuci, kao sto ces ga i ti platiti najmanje koliko sam ja spreman prihvatiti. A dogovorenu cijenu ce odrediti trziste, jer niti je moj auto jedini na prodaju niti si ti jedini kupac.

Cijena nafte odredjuje velikoprodajnu cijenu derivata. A maloprodajnu odredjuje krajnji prodavac. Koji opet pokusava ostvariti maksimalnu zaradu u konkurenciji sa drugima. Odatle i razlike na pumpama koje imaju razne vlasnike, pa cak i ako im je veleprodajni dobavljac isti (BP vs. Exxon itd.). U centru Houstona, u promjeru 10-ak milja, uopce ne mozes kupiti benzin. Razlog je to sto je cijena zemljista astronomska pa se vise isplati graditi neboder sa 50 katova nego pumpu. Na prvoj pumpi na izlasku iz centra je benzin skup, a vlasnik placa visoku rentu - al' jebiga, ta pumpa ti je najzgodnija pa platis. A 50 milja dalje je cijena ponekad i 10 ili 15 % niza jer je neki farmer odvojio komadic farme za pumpu, zemlja ga ne kosta nista, pa nek' se nadje malo dodatne zarade. Pojednostavljujem, no priblizno tako to ide.

 

troll off

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...