Jump to content

Canada - Looking for the summer

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Mislimda ce Trudo ostati upamcen kao najgori Prvi ministar u istoriji Kanade. Standard je toliko srozao da ce biti potrebne godine i godine da se to malo popravi.

CIjene hrane su otisle nenormalno, cijene nekretnina do te mjere da je mladim ljudima postalo nemoguce da nesto kupe, a cak i rente ce se tesko placati.

Sad sam iz samoposluge, flasa ulja, 1,89 L je otisla na 9,79, znaci litar ulja 5 dolara (420 dinara za poredjenje), benzin se priblizava na 2 dolara za litar, i ako Kanada ima vlastite izvore nafte. E sada jos kada se te cijene goriva uracunaju u transport, a dizel je obicno skuplji od benzina, nastace teski dani, pogotovu za ljude koji imaju mala primanja, frizerke, kasirke, prodavacice, radnici po fabrikama, cije platu su malo iznad minimalca itd.

Pokazao se kao najobicniji parazit, koji nije u stanju ni da razgovara ljudima. 

Nezadovoljstvo je toliko da su se pojavile ovakve naljepnice, sto nije nikad prije bilo. 

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

Druže Amigo, ispravi me ako grešim,  zar ti nisi bio na toj strani svih ovih godina...zar nisi rekao da ni u ludilu ne bi glasao za PC...kak' se ovde veli "you've made your bed, now lay in it"...btw, te nalepnice su kod nas na zapadu u opticaju još od početka njegovog prvog mandata...i najveći razlog zašto su Liberali osvojili samo 2 mandata u Alberti i Sasku je taj što su ljudi već gledali ovaj film samo je onda u glavnoj ulozi bio Trudeau Senior.

37 minutes ago, Kolbas said:

Druže Amigo, ispravi me ako grešim,  zar ti nisi bio na toj strani svih ovih godina...

Nisam, ja sam glasao za NDP sve ove godine i poslednji put sam, priznajem, glasao za Dzastina, zajebo sam se, sta drugo da kazem.

Meni nije problem da se malo vise placa poreza da bi se pomoglo ugrozenim kategorijama, kakav sam bio i sam kada sam dosao ovde, skoro bez para, pa to ne mogu da zaboravim i da sada kazem boli me dzonson za druge.

zar nisi rekao da ni u ludilu ne bi glasao za PC...kak' se ovde veli "you've made your bed, now lay in it"...btw, te nalepnice su kod nas na zapadu u opticaju još od početka njegovog prvog mandata...i najveći razlog zašto su Liberali osvojili samo 2 mandata u Alberti i Sasku je taj što su ljudi već gledali ovaj film samo je onda u glavnoj ulozi bio Trudeau Senior.

Sve se promenilo, jednostavno sada ja nemam za koga da glasam.

Generalno ne bi trebalo da bude razlike da li su na vlasti liberali ili konzervativci. Eto kod vas su stalno konzervativci na vlasti, pa se ne zivi nista bolje, a ni gore.

Ovde je u pitanju pojedinac koji ne zna da radi svoj posao, moralno je dno, napravio je od drzave haos.

Edited by Amigo
  • 3 weeks later...

Litar ulja je dostigao 5 dolara i to u jednom od najjeftinijih lanaca supermarketa. Ova vlada je cista katastrofa.

Nije cak ni litar nego 946 ml.

p73Ke5C.jpg

Edited by Amigo

Evo sad bas sa pumpe, benzin 1.72, dizel 2.06 :classic_ohmy:

Kakvog to tek ima smisla, da kamiondzije vise placaju i da transport bude skuplji, pa da sve bude skuplje.

Ovde nema vise od 1 % dizel privatnih automobila.

@Maharaja nije samo ona, nijedan kanadski premijer, nije dozivio takvo ponizenje, i to zasluzeno.

• 1 month later...