Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Bilo je pitanje dana kada ce se teska dusevna bolest izazvana virusom Majmunoid-19 iz Amerike prosiriti na Kanadu i juce smo videli prve zarazene sa klasicnim simptomima teske dusevne poremecenosti u Montrealu .......... sumnjam da u Kanadi postoji politicar sa mudima koji ce reci "pipnes li spomenik - 10 godina" kao sto Amerika ima, ali videcemo ............

 

Pogledajte zarazene majmune ........

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Sta li je pesnik hteo da kaze? :smiley33:

 

Pa u kontekstu tvog videa o rusenju spomenika, o budalastinama kao defund police itd. Pratis ti to bolje od mene.

Jasno se prepoznaju elementi ove izreke.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Pa u kontekstu tvog videa o rusenju spomenika, o budalastinama kao defund police itd. Pratis ti to bolje od mene.

Jasno se prepoznaju elementi ove izreke.

 

 

Drugi deo tvog posta me zbunio, a ko su budalasi to sam odmah prepoznao, to nije tesko :classic_biggrin:, normalno da su fukara i to ona prava fukara sto bi tudje otela, ako ikako moze, ali smeta im policija. 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U Kanadi, tacnije u Ontariju, ne znam za druge provincije, ali predpostavljam da je slicna situacija, je raspad zdravstvenog sistema i ocigledno je da treba nesto da se uradi. Nedostatak specijalista je kritican, tako da ako bukvalno ne umires, lista cekanja je toliko duga da treba cekati npr mjeseca dana samo da se zakaze pregled na koji se opet ceka mjesecima.

Pogotovu sada sa koronom, kada su jedno vrijeme specijalisti prestali da uopste primaju pacijente, samo hitne slucajeve, mada ko god treba da vidi specijalistu, u neku ruku je hitan slucaj. Ovi novi mladi family doktori znaju da izmjere pritisak ili provjere holesterol, secer i da onda nagadjaju sa tabletama, pa ako jedna ne radi, daju ti jos jednu i slicno, nesto ozbiljnije nema sanse.

Kada sam dosao ovde dobili smo jednog sjajnog, iskusnog doktora, tada mozda u pedesetim, koji je usput bio i specijalista ginekolog i dosao je u porodiliste da porodi moju zenu. Kod njega se jeste provodilo u cekaonici dugo dok dodjes na red, jer se njemu nije nigdje zurilo, cak poslijepodne njegova sekretarica u 5 ide kuci, a on ostaje do 6 ili 7 zavisi od pacijenata.

Nasa sadasnje doktorica radi na dva pacijenta u isto vrijeme i trci od jedne prijemne sobe do druge, jos jasno pise svaka posjeta da se ogranici samo na dva problema.

 

Jutros slusam na vijestima, da su sada i redovi i cekanja na covid-19 test, sve gore od goreg.

 

Eto drugovi iz SAD, ako sam nesto lose rekao o vasem sistemu, povlacim sve i izvinjavam se.

 

Po meni je cijeli sistem skolovanja prevazidjen i besmislen. Prije upisa na medicinu, mora se prvo zavrsiti neki fakultet, obicno srodan, ali ne mora da znaci, tj gubi se skoro bez veze 4 godine, poslije medicina traje 4 godine, poslije cega su ti svjezi doktori manje-vise beskorisni, a proveli su 8 godina ucenja, sto je strahovito opterecenje i nije lako. Onda tek dolazi specijalizacija itd. 

Slijedeci problem je da se mladi odlucuju za medicinu prvenstveno zbog novca, tako da imamo doktore potpuno nezainteresovane za posao i velika je sreca naci doktora koji je dobar.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

U Kanadi, tacnije u Ontariju, ne znam za druge provincije, ali predpostavljam da je slicna situacija, je raspad zdravstvenog sistema i ocigledno je da treba nesto da se uradi. Nedostatak specijalista je kritican, tako da ako bukvalno ne umires, lista cekanja je toliko duga da treba cekati npr mjeseca dana samo da se zakaze pregled na koji se opet ceka mjesecima.

Pogotovu sada sa koronom, kada su jedno vrijeme specijalisti prestali da uopste primaju pacijente, samo hitne slucajeve, mada ko god treba da vidi specijalistu, u neku ruku je hitan slucaj. Ovi novi mladi family doktori znaju da izmjere pritisak ili provjere holesterol, secer i da onda nagadjaju sa tabletama, pa ako jedna ne radi, daju ti jos jednu i slicno, nesto ozbiljnije nema sanse.

Kada sam dosao ovde dobili smo jednog sjajnog, iskusnog doktora, tada mozda u pedesetim, koji je usput bio i specijalista ginekolog i dosao je u porodiliste da porodi moju zenu. Kod njega se jeste provodilo u cekaonici dugo dok dodjes na red, jer se njemu nije nigdje zurilo, cak poslijepodne njegova sekretarica u 5 ide kuci, a on ostaje do 6 ili 7 zavisi od pacijenata.

Nasa sadasnje doktorica radi na dva pacijenta u isto vrijeme i trci od jedne prijemne sobe do druge, jos jasno pise svaka posjeta da se ogranici samo na dva problema.

 

Jutros slusam na vijestima, da su sada i redovi i cekanja na covid-19 test, sve gore od goreg.

 

Eto drugovi iz SAD, ako sam nesto lose rekao o vasem sistemu, povlacim sve i izvinjavam se.

 

Po meni je cijeli sistem skolovanja prevazidjen i besmislen. Prije upisa na medicinu, mora se prvo zavrsiti neki fakultet, obicno srodan, ali ne mora da znaci, tj gubi se skoro bez veze 4 godine, poslije medicina traje 4 godine, poslije cega su ti svjezi doktori manje-vise beskorisni, a proveli su 8 godina ucenja, sto je strahovito opterecenje i nije lako. Onda tek dolazi specijalizacija itd. 

Slijedeci problem je da se mladi odlucuju za medicinu prvenstveno zbog novca, tako da imamo doktore potpuno nezainteresovane za posao i velika je sreca naci doktora koji je dobar.

Ovo su upravo bili argumenti koji su prezentirani kada je pisano o zdravstvu i insisitiranju da to treba da bude konkurentno i da redovi ne smeju da postoje. To  se trenutno resava tim privatnim osiguranjem. Postoji jos jedan nacin da se problem javnog zdravstva resi guranjem vece, ogromne kolicine novca, koji bi omogucio zaposljavanje ogromnog broja lekara.

Slicno je i u Cali, ako si na javnom zdravstvu.

sti

Jos jedna opaska, znam ja da se mi ne slazemo u mnogim pogledima, ali ti ovde kritikujes izbor profesije zbog novca, a s'druge strane nipodastavas, smatras za izgubljenim vreme provedeono na studijama. Zar ti nije vazno da doktor ima siroko obrazovanje, interese i jednom reci, bude obrazovan? To sto provede 8+ godina na visokim skolama, a posle 2+ stazirajuci i treba da ti bude dokaz njihovog znanja. 

Da se razumemo to sto je neko zavrsio fakultet, ne znaci da ima znanje. Mnogi bez fakulteta zaradjuju vise od onih s'diplomom na istim ozicijama.

Danas je sve zbog novca, ovde, ili onde.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mrd said:

Jos jedna opaska, znam ja da se mi ne slazemo u mnogim pogledima, ali ti ovde kritikujes izbor profesije zbog novca, a s'druge strane nipodastavas, smatras za izgubljenim vreme provedeono na studijama. Zar ti nije vazno da doktor ima siroko obrazovanje, interese i jednom reci, bude obrazovan? To sto provede 8+ godina na visokim skolama, a posle 2+ stazirajuci i treba da ti bude dokaz njihovog znanja. 

Da se razumemo to sto je neko zavrsio fakultet, ne znaci da ima znanje. Mnogi bez fakulteta zaradjuju vise od onih s'diplomom na istim ozicijama.

Danas je sve zbog novca, ovde, ili onde.

Obicno studiraju neku biologiju ili cak fakultete koji se zovu Health Science i slicno, poslije kojih nemaju nikakvo zanimanje i ako ne upisu medicinu, to je cisto gubljenje vremena. Ne znam tacno, ali predpostavljam da pola njih sa helath science ne uspije da upise medicinu, sto je za njih strasno, jer em su izgubili vrijeme, em su se zaduzili ili potrosili velike pare.

Sto se tice opsteg obrazovanja, to je vise za osnovnu i srednju skolu, tj ako ne dobiju siroko obrazovanja do kraja tinejdzerskog doba, sumnjam da ce i poslije da imaju vremena za tako nesto.

Sve se svodi na individualno samo-obrazovanje. Znam za svoju djecu, moja kcerka pored sto uci nenormalno, non-stop i cita knjige, beletristiku, dok moj sin nije procitao skoro nista, mada i on ima univerzitetsku diplomu, gubi vrijeme po instagramu. Daleko od toga da je los u svojoj struci, ali opste obrazovanje nula, jer u skoli od toga nisu naucili skoro nista.

Mi smo nekada iz gimnazije izlazili spremni da idemo na kviz takmicenja, ne znam kako je sada tamo, ali ovde je to sve nikako.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

Obicno studiraju neku biologiju ili cak fakultete koji se zovu Health Science i slicno, poslije kojih nemaju nikakvo zanimanje i ako ne upisu medicinu, to je cisto gubljenje vremena. Ne znam tacno, ali predpostavljam da pola njih sa helath science ne uspije da upise medicinu, sto je za njih strasno, jer em su izgubili vrijeme, em su se zaduzili ili potrosili velike pare.

Sto se tice opsteg obrazovanja, to je vise za osnovnu i srednju skolu, tj ako ne dobiju siroko obrazovanja do kraja tinejdzerskog doba, sumnjam da ce i poslije da imaju vremena za tako nesto.

Sve se svodi na individualno samo-obrazovanje. Znam za svoju djecu, moja kcerka pored sto uci nenormalno, non-stop i cita knjige, beletristiku, dok moj sin nije procitao skoro nista, mada i on ima univerzitetsku diplomu, gubi vrijeme po instagramu. Daleko od toga da je los u svojoj struci, ali opste obrazovanje nula, jer u skoli od toga nisu naucili skoro nista.

Mi smo nekada iz gimnazije izlazili spremni da idemo na kviz takmicenja, ne znam kako je sada tamo, ali ovde je to sve nikako.

Ovde je to drugacije, deca idu na takmicenja iz svih oblasti. Naravno kao i u nase vreme, oni koji idu na jedno takmicenje idu i na drugo, tako da instruktori jure decu, na isti nacin kako je to bilo i u nase vreme. Sto ce reci ako je dete dobro, svi ga jure, a ono bezi i hvala Bogu, moze i da pobegne. U nasim skolama su tu decu profesori unistavali do besvesti.

Sto se tice obrazovanja, svaka skola je dobra i siri ti vidike. Na zalost mnoge se skole ne cene kao zanimanje, ali svakako daju znanje. Ovde nije retko da sretnes nekoga u 70-im ko radi doktorat, tako da se ne bih slozio sa tezom gubljenje vremena, ali se slazem sa problemom studentskog duga i nemogucnoscu da se to vrati sa svim strukama.

I dalje, ako hoces dobro socijalno zdravstvo moras da bacis tone para. Ne ti, vec svi oni koji rade. Ljudi na to nisu spremni. 

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam da se setim da li smo ikada imali dodir sa nekim doktorom koji je primarno školovan ovde i ne mogu da se setim nijednog... srećom, mi nismo imali previše potrebe za medicinskim uslugama, osim prilikom porodjaja x 2, nekoliko puta kad su deca bila znatno mladja zbog manje više benignih stvari...obe naše family doktorke su iz RSA, anesteziolog je bio iz RSA, jedan ginekolog Nigerijac, drugi mislim Belgijanac, nekoliko njih sa indijskog podkontinenta...ne mogu da se žalim ni na jednog ili jednu, a ako je i bilo neefikasnosti bilo je do sistema...Sask, a verujem i cela zemlja nedostatak lekara i medicinskog osoblja rešava uvozom svršenih medicinskih radnika koji se samo prligodjavaju na novi sistem i posebno jezik...

Kad smo već kod edukacije, očigledno je da se školski sistem u eri brzog tehnološkog razvoja menja dramatično... Covid je samo ubrzao neke procese koji su i onako čekali da se dese... imam u kući dva školarca + nastavnicu u osnovnoj pa i pored toga jedva  postizavam da ispratim (ili bolje reći razumem) šta se dešava... srećom, oba deteta za sada nemaju problema sa rezultatima njihovog školovanja sudeći po ocenama... radeći i družeći se sa mladjom populacijom koja je u kasnim 20-etim, ranim 30-etim, primetilo sam da su oni koji su izabrali "trade obrazovanje/zanimanje" (vodoinstalateri, električari, gradjevinci) mnogo više, da tako kažem, ostvareniji i zadovoljniji nego recimo oni koji su se odlučili za humanitarne nauke (Social workers, education...)...recimo, na mom poslu imam i jedne i druge i ovi potonji su po pravilu mnogo osetljiviji, frustriraniji i kak se veli "teški za saradnju"... koliko god pokušavam da skontam "nove tendencije" ne mogu da se otmem utisku da edukacijski sistem erodira, da je skup, a da ne daje kvalitet koji je primenljiv u realnom svetu...čast izuzecima

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio predizborna istraživanja, ali ovo i nije neko veliko iznenadjenje...PC je iskoristio dobro hendlovanje covida 19 i želju većine ljudi da u ovim turbulentnim vremenima imaju nekog ko je predvidljiv i fiskalno odgovoran...Kao što je Canada birački podeljena na zapad vs istok, tako se izgleda profiliše New Brunswick, samo je tamo podela lingvistička, pa Liberali dobijaju francuske okruge (sever), a PC one gde je dominantan engleski jezik (jug)...sledeći na redu smo mi i kao što sam već ranije negde napisao, sve osim solidne većine Sask Party bi bilo iznenadjenje... to iznenadjenje ipak nije nemoguće ako NDP izdominira u Regini i Saskatoonu, jedina dva urbana centra... problem NDP-a je taj što osim politike "davanja" nemaju neku platformu "stvaranja" i njihove kritike su mahom usmerene na upravljanje krizom izazvane pandemijom i svode se na to da bi oni dali još više $$$ na pakete pomoći za razne socijalne i ekonomske grupe...ne vezano za izbore, kod nas je žetva u punom jeku i većina farmera kaže da su prinosi (barem ovde u mom regionu) iznadprosečni, a izgleda da će zahvaljujući vremenu većina uspeti da skine 90-100% zasadjenog pre prvog snega...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Horgan je token krize bio drugo pozitivno iznenadjenje za mene - uz Doug Forda. Ukoliko krene u izbornu avanturu sada, mislim da bi izgubio mnogo tog politickog kapitala koji je  stekao “čast je čast a vlast je vlast”...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I Horagn je vec sljedeci dan nakon mogo posta raspisao izbore... Ljudi sa kojima pricam su jako nezadovoljni radi toga i svi znaju da je to cisti oportunizam da i se Horgan ucvrstio na vlasti. NAdam se da ce mu se ta vantura obiti o glavu, i da ce izgubiti mogucnost da sam formira vladu. Jedini problem je sto provincijski liberali (koji su ekvivalent federalnim konzervativcima) nemaju ama bas nikakvu ideju sta bi radili, a njihov vodja Willkinson ima proslost idealnu za politicke protivnike: ljekar koji je napustio medicinu i presao u advokate gdje je zastupao "big tobacco" protiv BC-ja.... Kao prvo obecanje mu je bilo besplatno vakcinisanje za gripu - koje je effektivno vec na snazi za sviju, jer djeca, starci, bolesni, rizicna zanimanja, po ljekarskoj procjeni, socijalno ugrozeni, dakle  manje vise svi koji zele dobijaju vakcinu besplatno... Mali broj ljudi je placa $10, ali to su oni koji to mogu priustiti...

Prethodna liberalna vlada sa Kristi Klark je bila katastrofalna, dopustila je pranje novca kroz kazina i real estate...  Kao drugo obecanje je ukidanje PST na godinu dana - koej ne pomaze onima kojima je pomoc najpotrebnija, jer stanarina, hrana, lijekovi svakako nemaju PST.... 

 

Za sada NDP ima 47%, Liberali 33% i Zeleni 14%,

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Izgleda da je popular vote bio veoma slican istrazivanjima javnog mnijenja:

NDP    45%

Lib      35%

Green 15%

Con      2%

 

ali se bez proporcionalnog sistema dobije parlament sa (moguca manja odstupanja kad se izbroje svi mail-in ballots)

 

NDP    63%

Lib       33%

Green    3%

 

BC-ju treba proporcionalni sistem - SADA

Link to comment
Share on other sites

Liberali kroz iglene usi odbranili dva mesta na vanrednim izborima.

Oba su bila vrlo neizvesna. Na jednom biracnom mestu Toronto Center kandidat

je bila Anamie Paul, novi lider zelenih I to su uvek neizvesne situacije.

to je ujedno i mesto ministra finansija koji je podneo ostavku zbog letosnje afere wee.

Ipak, pobeda liberala.

Na drugom mestu, York borba je bila zesca, tu se ocekivao mozda pad liberala,

Ipak, liberali za oko 700 glasova, a pri tome je Max Bernie 'ukrao' konzervativcima oko 600 glasova.

 

Pad Liberala u procentima glasova na oba mesta, ali izlaznost oko 30 %

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vakcinacija u Kanadi je pravi fijasko, Trudo je jos jednom pokazao da nije u stanju da odradi nista ozbiljno, dzaba ulizivanje Bajdenu.

Vec sada se najavljuje da ce druga vakcina da se daje umjesto 21 dan poslije prve, sada se to produzuje na 42 dana, a ni prve nema na vidiku.

Kao doci ce vakcine za 2 mjeseca, pa onda druga poslije mjesec i po, necemo se svi vakcinisati prije jeseni, a mozda ni tada.

 

Zato umjesto vakcine uvode se u Ontariju, sve represevnije mjere, zabranjeno je svako kretanje osim odlaska u prodavnice da se kupi hrana, apoteke, odlazak kod doktora, mada je to isto najvise svedeno na telefonske razgovore.

Naravno dozvoljeno je da se setaju psi i kao vjezbanje, sve ostalo podlijeze bez milosti kazni od 880 dolara, komsije cinkaju policiji ako vide da ti neko dolazi u posjetu, ne bih nikada prije mogao da zamislim da ce ovako nesto da se uvodi. U Kvebeku je uveden i policijski cas, nevjerovatno.

Kako ce to sve da utice na ekonomiju, mogu samo da zamislim.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

komsije cinkaju policiji ako vide da ti neko dolazi u posjetu,

Ta Canada je stravicna. To se u US ne desava! U US ti se niko ne mesa u privatan zivot. Sad su ovi strucnjaci AOC i drugi dobri ljudi poceli da odredjuju, sta i kako, ali se cini mrka kapa.

Go USA.

🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Vakcinacija u Kanadi je pravi fijasko ....................................

 

Welcome to the club, neighbor!

 

Ovdje kod mene je katastrofa.

 

.... this month, Alabama’s vaccine rollout was ranked last nationwide by the CDC. The state still has no centralized online portal for people to sign up for vaccination. Hospitals statewide lack vaccine supply. The rollout is highly disorganized in some cases, like in Shelby County, where the public arrived to get vaccinated only to find an empty building. ...........

 

citav clanak:

What went wrong with the vaccine rollout in Alabama and what happens next

link: https://www.al.com/news/2021/01/what-went-wrong-with-the-vaccine-rollout-in-alabama-and-what-happens-next.html

 

Doci cu na red... tko zna. Planiram da - da nemam nikakve planove. Do daljnjega.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2021 at 9:47 AM, mrd said:

Ta Canada je stravicna. To se u US ne desava! U US ti se niko ne mesa u privatan zivot. Sad su ovi strucnjaci AOC i drugi dobri ljudi poceli da odredjuju, sta i kako, ali se cini mrka kapa.

Go USA.

🙂 

Vi i Kaliforiniji ima da dodjete do imuniteta i bez vakcine kako je krenulo. Imate lockdown koji niko zivi ne postuje, a drzava se i ne trudi da ga sprovodi. Cujem od familije u Nevadi da je i tamo isto. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Vi i Kaliforiniji ima da dodjete do imuniteta i bez vakcine kako je krenulo. Imate lockdown koji niko zivi ne postuje, a drzava se i ne trudi da ga sprovodi. Cujem od familije u Nevadi da je i tamo isto. 

Postavio sam kako u San Joseu lete glave, posto su nekako uspeli da nastavnicima u Los Gatosu daju vakcine preko reda. Sasavo je totalno. Spremaju se, ali niko nista ne zna. Za godinu dana nisu uspeli da smisle kako da se rese ovog cuda. Guverner je prvo sve zablokirao, ali kad je cuo da ce da ga kosta, onda je pustio i otvorio sve napolju. Otvorio je napolju a ljudi su sazifali barake i tu kao goste. Sve je to samo pokazatelj da izgleda nema onih koji misle svojom glavom, samo misle kako da ponovo budu izabrani. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Postavio sam kako u San Joseu lete glave, posto su nekako uspeli da nastavnicima u Los Gatosu daju vakcine preko reda. Sasavo je totalno. Spremaju se, ali niko nista ne zna. Za godinu dana nisu uspeli da smisle kako da se rese ovog cuda. Guverner je prvo sve zablokirao, ali kad je cuo da ce da ga kosta, onda je pustio i otvorio sve napolju. Otvorio je napolju a ljudi su sazifali barake i tu kao goste. Sve je to samo pokazatelj da izgleda nema onih koji misle svojom glavom, samo misle kako da ponovo budu izabrani. 🙂 

Da te utesim ni ovde nije bolje, verovatno je i gore ako se gleda neka statistika. Zdravstvo je u raspadanju, mada je bilo u raspadanju i pre ove posasti. Kada je bilo sve normalno cekao si na specijalisticki pregled skromnih 90 dana i to ako se radi o ozboljnom problemu. Sada niko ni ne spominje koliko se ceka. Jbt. kada bi odveo psa kod veterinara on bi ti rekao dodji za 3 meseca, vecina bi pobesele i otisla u drugu kliniku, ali kada se radi o licnom zdravlju ubedili su ovce da je normalno da cekas nekoliko meseci , pod uslovom da zivis u razvijenom delu , a ne u New Brunswick-u, gde mozes da cekas i 6 meseci.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je moguce dau pitanju slucajnost, ali meni se subjektivno cini da je pristup specijalistima u Kanadi (BC)  postao laksi sa Covid-om...

 

Prije Covida je bilo cekanje za sce sto nije hitno - licno iskustvo je bilo 3 mjeseca, zatim 10 i u najgorem slucaju skoro 19 mjeseci...

Za vrijeme Covida dva specijalisticka apointmenta - jedan u roku od 3 sedmice, drugi u roku od 7 sedmica...

Ista hitnost, isto hronicno stanje istog pacijenta - moje majke...

 

Vakcinacija je dobro krenula kojih 2-3 dana ali se sve urusilo nakon toga jer jednostavno nema vakcina... Kao i sve vlade i Trudeau je napravio racun bez Pfizera...

A pojavljuju se i cudni slucajevi - posto sjeverne teritorije imaju prednost u vakcinisanju jer su starosjedilacke populiacije bile izlozenije virusu, vankuverski lokalni CEO Casina  je sa zenom uzeo privatni avion, otisali su u  Yukon gdje su primili vakcinu slagavsi da rade u motelu u susjednom mjestu... Najvise se galama podigla zbog privatnog aviona, i njegovog ekonomskog polozaja (10 miliona godisnja plata)...  Od svega sto su je vlada mogla da uradi je kazna of $575 jer nije otisao u samoizolaciju od 14 dana po dolasku u Yukon i $575 jer niej otisao u samoizolaciju kada se vratio u BC... Dao je otkaz na poslu, da bi poslodavac izbjegao negativan publicitet, ali ce se vec pojaviti u nekoj drugoj funkciji, u nekoj  subsidiary kompaniji za godinu- dvije...  https://www.cbc.ca/news/canada/north/great-canadian-gaming-ceo-yukon-covid-vaccines-1.5886734

 

BC ima na snazi neka ogranicenja:

  • koncerti, pozorisne i kino predstave su zabranjene (ako nisu drive-in - ali na zalost imamo samo jedno drive-in kino),
  • vjencanja, krstenja i sahrane dozvoljena za grupe do  10 ljudi,
  • crkvena okupljanja su zabranjena (osim drive-in, parking lot okupljanja), ali su individualne posjete crkvi dozvoljene 
  • socijalna okupljanja van radnog mjesta su na papiru zabranjena ali za 10 tak ljudi na jednom mjesto se niko ne trza (i mjera se sprovodi samo u drasticim slucajevima - parti sa 50-100 ljudi, ili ponovljeni prestupi), 
  • restorani, barovi, prodavnice, sve usluge  - sve otvoreno i radi sa ogranicenjem broja ljudi vezanim za povrsinu objekta... 
  • nema timskih sportova za starije od 22 godine (djecji klubovi rade)
  • nema grupnog vjezbanja visokog intenziteta, kao sto su boot kampovi - ali je grupna yoga i slicno dozvoljena...

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...