Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

34 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

I vec postao 'eroj I vuk sa OntariA.

 

 

Ako bi sprecio da ti kumrovacko-pionirska pljuvacka curi niz usta, a recimo procitao sta cak i lefticarski CBC i TVO kazu o Doug Fordu i Covid krizi verovatno ne bi izvaljivao ovakve bedastoce, ali jasno mi je da ocekujem previse.

 

Za ostale, malo pismenije, par naslova:

How Doug Ford passed the test that Justin Trudeau failed

Doug Ford's handling of the COVID-19 pandemic draws praise from friends and foes

 

The biggest political surprise of the COVID-19 crisis? Doug Ford

 

Nazalost, atmosfera na forumu je toliko dziberski zatrovana da i srbski gejaci znaju bolje o Kanadi od samih Kanadjana, yebiga, mentalne posledice komunizma su devastirajuce.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nonick said:

 

Cinjenica je da BC i Alberta imaju puno vise testiranih. Kada je Ontario imao 48K testiranih Alberta je imala 44K. Doug Ford je tek prosle nedelje poceo uzbunu oko ovog - mislim ni on njie znao sta se dogadja.

 

Evo pogledaj ispod.

 

Ma to mi je jasno, pominje se i nestasica nekog hemijskog reagensa bez kojeg se test nije mogao uraditi. Mislim, ljudi su naruchili milion kitova i cekaju na jebenu dozvolu. Inace backlog je vec smanjen na oko 3000.

 

Moj problem sa tim testiranjem je sto je, ako sam dobro razumeo od 220 hiljada testova 6 hiljada bilo pozitivno. Mislim ....... svaki 37-mi yebote. Znaci ko god se nakasljao isao da se testira. Samim tim slika obolelih po provincijama ne bi drasticno bila promenjena.

 

Jos uvek mi nije jasno zasto je Kvebek tako daleko otisao. Mislim, veze sa politikom nema, koliko znam i tamo su konzervativci na vlasti, mora da je nesto kulturoloski, neki evropski uticaj.

 

Kako idu ti respiratori, napisi nesto, cenim da oni za sada nisu kriticni u smislu broja, bilo bi dobro i da ne budu, ali sumnjam, danas je novih skoro 500 zarazenih, ide na gore eksponencijalno, ko zna gde je peak, mada generalno nema razloga da budemo nezadovoljni, radi se i shvata ozbiljno.

 

Ja sam juce poslao sefu email da je neprihvatljivo da toliki broj radnika ima rucak u isto vreme u zaista maloj kafeteriji kao predlog da jedu na 4 smene umesto 2 kako bi mogli bar nekakvo fizicko distanciranje da odrze jer je ovako bukvalno bomba za zarazu. Mislim, ja ne odlucujem o tome samo predlazem. Danas kompanija montirala shator ispred zgrade, jebiga, oko 8 stepeni sa nekim vetrom, ali bolje da se prehlade nego da se zaraze :classic_biggrin:. Iznenadio sam se kako su brzo reagovali, hocu reci ponasaju se svi ozbiljno i odgovorno, prihvataju sugestije, hoce i da potrose novac, ali danas cujem da je identicna kompanija u Alberti privremeno zatvorena zbog pozitivnog radnika. 

Link to comment
Share on other sites

ma ok, samo meni i svima bilo cudno oko backlog-a i testiranja bas u Ontariju. Pare ne verujem da su bile problem nego organizacija. Isto kao kad padne veliki sneg zimi a cistaci nigde - nisu se nadali, samo ovo gore milion na kavadrat puta :) 

 

Sto se tice respiratora, juce smo zavrsili ono sto su narucili i ja odma i odneo svojim truckom-om (Kao Doug Ford maske - he-he). Pricao sam sa inzinjerom koji je narucio (znam ga dobro) i pitam za koga prave, za neku kanadsku ili americku (slutio sam da je za GM) - i kaze za GM, 100,000 komada. Isto sto je i bilo u vestima juce. Isto pitam koliko Kanada dobija, kaze ne zna ali u deal-u je da i Kanada dobije. Mi necemo pripremati za ostale komade - samo smo 2000 isecakli - tako ce vec kupiti raw material od dobavljaca. Ali cekam crteze/modele za ostale componente za koje treba da pravimo alate - to je druga kompanija ali isti project za GM.

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz tog razloga sam i postovao da ga CBC Communist Broadcasting Corporation i navodno neutralni TVO (oba na budzetu) hvale, sto nije normalno i ja da sam na njegovom mestu ne bih izlazio iz kuce :classic_biggrin: Znaci da on nije nista zayeb'o, da jeste vec bi ga cerecili.

 

Koliko je uopste cena jednog prosecnog respiratora? 5K? 10K?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Koliko je uopste cena jednog prosecnog respiratora? 5K? 10K?

 

Pa sve te kompanije prave componente a i sklapanje u Kini ili negde drugde. Angelia je spominjala neke cifre ne secam se - ali to su cene kad su tamo pravljeni i pogon i process je dizajniran za duge staze. Ne znam, ne veujem da ih ima za 5K USD, mozda. Ali sigurno oni bolji se krecu negde od 15K pa neki mozda i 25K USD i vise. Nije to samo obicna pumpa, ima jako precizne componente, mechatronics i firmware/software. Ali sad se to treba praviti ovde i odma - znaci pomnozi to sa jedno 2 do 3 puta najmanje. Trump je prosle nedelje pre nego sto su napravili deal sa GM rekao nesto da traze 1 billion za ne znam koliko ventilatora. To je bila on frka kad je opljunio po GM-u i kao naredio im da prave - ali posle su ipak napravili neki deal.

 

Kao sto sam rekao da ne mogu tako brzo da pocnu da prave komponente. Sad su mi rekli da im dam cenu za neke komponente :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ontario duplo manje testova od Kvebeka, BC. 
Lezerni premijer je dozvolio da Micigen pre krene u ozbiljno testiranje. 
 

Pitanje je ko na lokalu uopste veruje u ove brojke, kad u Detroitu ima hiljade slucajeva, 

a broj sa nase strane granice 10-15. 
 

Olupace se Fordu kasnije to sto je na pocetku epidemije bio ‘najpopularniji premijer’ zbog malog broja slucajeva i ‘kontrole situacije’

 

Kanadjani nisu tolike ovce da im to prodje ispod radara....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iz The Star-a

 

Blasting U.S. President Donald Trump for slapping an embargo on the shipment of crucial pandemic supplies to Canada, Premier Doug Ford says Americans should remember “united we stand, divided we fall.”

“We’re stronger together than we are separated. In a major crisis, they want to cut everyone else off? That is totally unacceptable. Canadians wouldn’t do that,” Ford said Saturday at his Queen’s Park teleconference.

“When you sit back and you think of your allies and the wars we’ve gone through, and we’ve stood shoulder to shoulder fighting the same enemies. And now we have an enemy and we’re at war and they want to shut things down with their closest ally in the world?” he said.

In Ottawa, Prime Minister Justin Trudeau emphasized that Canada is “not looking at retaliatory measures or measures that are punitive” after Trump tightened restrictions to limit the export of 3M’s much-needed N95 masks and other medical equipment to combat COVID-19.

While Ford said he agreed with Trudeau’s restraint and hoped diplomacy would prevail, the premier reminded Trump that about 1,000 nurses and other health-care workers live in Windsor and cross the border to work in Detroit every day.

“It shouldn’t come down to this. We have 1,000 nurses leaving Ontario that we’re in desperate need (of) going to help Americans,” he said.

“How would the people in Michigan feel … if all of a sudden we said, ‘OK, the 1,000 nurses, we’re in desperate need and you need to stay here in Ontario and you aren’t going down to Michigan,’” warned Ford.

“That would be a wake-up call for them, but it shouldn’t come down to that. There’s no one that loves America more than I do. They’ve cut out one part of the family. It’s not right,” the premier said.

 

 

Dougie zaostrava preko medicinskih sestara. 
Wait, 1000 ide svaki dan u zariste i dolazi nazad u Windsor gde se testiranje obavlja brzinom puza....

😑

Black Mirror

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam juce redovno obracanje premijera Ontarija i opet sam iznenadjen koliko je normalan, uljudan, spreman za saradnju sa svima, da prevazidje politicke i medjudrzavne nesporazume i politicke podele u ovoj situaciji.

 

I to mu priznaju i liberali, a i dosta gradjana Ontarija koji su o njemu imali uzasno lose misljenje.

 

Naravno, od komunista to ne mozemo i ne treba da ocekujemo, srecom njih je smesno, zanemarljivo malo i oni nikada nece imati priliku da odlucuju o bilo cemu ovde.

Link to comment
Share on other sites

The Globe and mail

This is a bad news story, about what went wrong yesterday. But it also contains the ingredients for a good news story, about something poised to go right tomorrow.

Since the start of the COVID-19 pandemic, Ontario has trailed the rest of the country when it comes to testing people for the novel coronavirus that causes the disease.

It’s been a fundamental, fatal, gap in the province’s pandemic response, since a key method of stopping the outbreak involves figuring out who has the virus, and then isolating them and their contacts. Doing public health without adequate testing is like telling the fire department to rush to a seven-alarm blaze, but asking them to guess where the fire is.

Putting the Canadian economy into a medically induced coma was necessary, but stay-at-home orders and mass business shutdowns are blunt weapons, delivering heavy collateral economic damage. Testing is a precision instrument.

So: The bad news. Ontario, home to four out of 10 Canadians, is inlast placeamong the provinces when it comes to testing.

British Columbia has tested twice as many people, relative to its population. Alberta has tested at three times Ontario’s rate. Quebec, despite having barely more than half as many people, has administered tens of thousands more tests.

Ontario is the province with the largest number of deaths from COVID-19, yet its public health officials, hospitals and nursing homes don’t have a handle on where the coronavirus is. The fire department is wearing blindfolds.

More than two weeks ago, Ontario Health Minister Christine Elliott said help was on the way. The province aimedto have the capacity to process 5,000 tests a day by late March, and 19,000 a day by mid-April.

However, as Ontarians, including health-care workers, shared stories of being refused a test, or waiting a week for results, the province’s test volume failed to move up as promised. This week, between Sunday and Wednesday, the province averaged fewer than 4,000 tests a day.

But now for some good news. Everyone in authority in the province appreciates the seriousness of the situation. Premier Doug Ford’s daily briefing on Wednesday was almost entirely devoted to the testing crisis. It has become Job No. 1 for the Ford government.

And the province appears to have solutions.

Mr. Ford says the province has the capacity to test 13,000 people a day – more than the number of tests performed on an average day in the other nine provinces combined. He says Ontario has the kits and laboratories to achieve those numbers.

It remains unclear why, if Ontario ramped up capacity in recent weeks, that this failed to translate into a lot more tests. It may be that local authorities, used to shortages and effectively having been told to be stingy with a scarce resource, continued to stick to outdated guidelines. Ms. Elliott has promised to update the rules.

What will more testing reveal? Ontario’s official number of confirmed infections will rise at first, perhaps dramatically. That will make it seem like the pandemic is suddenly getting worse, but it will actually mean seeing more of the iceberg – the part that is now underwater. Every jurisdiction has a high number of cases that are never accounted for, but the less testing there is, the more cases go unnoticed and unmonitored, and the more opportunities there are for people unaware of their infection to unknowingly infect others.

Overall, Canada is testing more than many other countries. The number of fatalities relative to the official number of cases is deceptively high in places such as Italy and the United Kingdom, because they’ve done so little testing. That’s also true in the United States, which was doing barely any tests until late March. However, it is now testing at a higher rate than Canada.

To fight the virus, Canada needs to be able to test tens of thousands of people a day. Ideally, hundreds of thousands.

When the time comes to begin loosening physical-distancing measures, testing is going to be even more vital. The more successful the current stay-at-home orders are, the sooner we can begin to withdraw them.

And the more we have the capacity to test, trace and isolate – and to do a type of test that confirms who has already had the virus – the less likely we are to have a renewed outbreak that necessitates a return to economic lockdown.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moram priznati da ono sto radi i federalna i provincijska vlada u ovo vrijeme krize je najbolje sto se moze.

Cak i debeli Ford je pokazao svoje humano lice, kao da je pravi socijal-demokrata.

Ljudi koji su izgubili posao su kompenzirani za sada 4 mjeseca, sa po 2000 dolara mjesecno. Dovoljno da se prezivi.

Mali biznisi su dobili neki poticaj takodje, ljudima na prvim linijama, supermarketi itd su dodatno placeni.

Sa druge strane nema represivnih mjera, policijskih casova i slicno, ljudi mogu da izadju da prosetaju, da ostanu koliko toliko normalni.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo za sada u dosta dobroj situaciji što se tiče epidemije, pojavljuju se tu i tamo mini klasteri, ali se sve dobro hendluje...do sada 383 inficiranih, 291 oporavljenih, 6 preminulih (mahom stariji i sa postojećim zdravstvenim problemima)...sad je najveći znak pitanja na šta će da nam liči ekonomija kad sve ovo mine...lično, nismo finansijski preterano pogodjeni jer ja radim as usual, a supruga je prosvetni radnik...on the bright side, pecaroška sezona se otvara u utorak, tak da hir aj kam, hir aj go

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 10:18 AM, nonick said:

'I'LL HELP PACK THEIR BAGS': Ford upset by protesters disrespecting flag

 

https://torontosun.com/news/provincial/ill-help-pack-their-bags-ford-upset-by-protesters-disrespecting-flag

 

i mi imamo light verziju od onoga iz USA 🙂

 

koji su ovo manchild-ovi isto kao u US samo ovi ne nose mitraljeze.

 

 

 

Ja moram da napomenem da je mene Doug Ford pozitivno iznenadio ponasanjem u ovoj situaciji. Ako izuzmemo uzas koji se dogadja u long term care centrima (do pre neki dan je preko 70% svih smrtnih slucajeva u Ontariju upravo u niima), ostalo je odradio prilicno stalozeno, razumno i odgovorno.

Generalno, koliko sam ja pratio i ostale provincije, u Kanadi su kompletna vlast i struka imali istovetnu poruku za javnost sa dobrim primerima saradnje, kordinacije i uzajamne pomoci od federalnog do lokalnog nivoa. Daleko od toga da je sve idealno, ali je prilicno adekvanto.

On 4/30/2020 at 11:27 AM, Kolbas said:

Mi smo za sada u dosta dobroj situaciji što se tiče epidemije, pojavljuju se tu i tamo mini klasteri, ali se sve dobro hendluje...do sada 383 inficiranih, 291 oporavljenih, 6 preminulih (mahom stariji i sa postojećim zdravstvenim problemima)...sad je najveći znak pitanja na šta će da nam liči ekonomija kad sve ovo mine...lično, nismo finansijski preterano pogodjeni jer ja radim as usual, a supruga je prosvetni radnik...on the bright side, pecaroška sezona se otvara u utorak, tak da hir aj kam, hir aj go

 

neka si ti nama ziv i zdrav, pa da se i koja riba uhvati i spremi, a ne da vracas u vodu  kao one sto si hvatao oko Hamiltona

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nssa said:

neka si ti nama ziv i zdrav, pa da se i koja riba uhvati i spremi, a ne da vracas u vodu  kao one sto si hvatao oko Hamiltona

Riba uhvaćena, isfletirana... jučer za večeru bio fish& chips...a di ćeš bolje od sveže ribe iz 'ladne vode

spacer.png

Edited by Kolbas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nssa said:

Ja moram da napomenem da je mene Doug Ford pozitivno iznenadio ponasanjem u ovoj situaciji. Ako izuzmemo uzas koji se dogadja u long term care centrima (do pre neki dan je preko 70% svih smrtnih slucajeva u Ontariju upravo u niima), ostalo je odradio prilicno stalozeno, razumno i odgovorno.

Generalno, koliko sam ja pratio i ostale provincije, u Kanadi su kompletna vlast i struka imali istovetnu poruku za javnost sa dobrim primerima saradnje, kordinacije i uzajamne pomoci od federalnog do lokalnog nivoa. Daleko od toga da je sve idealno, ali je prilicno adekvanto.

Slažem se, koliko sam uspeo da ispratim nije bilo prekomerne politizacije ove situacije... ponekad pojedine opozicijone partije pokušavaju da nabace neki poen, ali to im je valjda posao... mada sam primetio da su poneke kritike tek da se nešto kaže i idu više u smeru raspodele novca negoli na samo upravljanje krizom...mi se polako otvaramo, ali se pojavljuju novi klasteri pa ostaje da vidimo koliko ćemo moći da se vratimo u normalu... malo sam podozriv prema ovom handoutovanju para i koliko ćemo da zabrazdimo u dug i kako ćemo opet da stanemo na zdrave noge...no o tom potom I guess

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Posle niza skandala kojima se vec gubi broj, medju kojima je najogavniji do sada uticaj na pravosudje da donosi odluke po njegovim nalozima, ovaj put majmun je uhvacen u kradji pola milijarde dolara.

 

Ovo govno je sada postalo ne samo kanadska vec svetska sramota, upozoravam da cete za vreme gledanja imati jak osecaj transfera blama i dobiti nagon za povracanjem ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...