Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Konzervativna vlada koja vodi Prince Edward Islands provinciju su na liniji zastite zivotne sredine.

 

 

Tom McMillan, a former P.E.I. MP who served as environment minister under Brian Mulroney, said there's nothing new in a conservative administration in Canada championing the environment.

"There is a tradition of concern [for the environment] in the party, it's just that it had lost its way with Stephen Harper and the Harperites and now with certain provincial governments, notably Alberta and ... in the Ford administration in Ontario," said McMillan.

"In many ways, those are the outliers."

 

Lepo

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Kanadi je zabranjeno da medicinska sestra ima seksualnu vezu sa pacijentom. Totalitarna drzava :thumbdown:

 

Google prevod:

U obaveštenju, fakultet tvrdi da je medicinska sestra započela vezu sa pacijentom na jesen 2017. godine.
Uključio je seksualne odnose i druge oblike fizičkih seksualnih odnosa, navodi koledž.
Koledž takođe optužuje medicinsku sestru za održavanje „ličnog, neterapeutskog kontakta“ sa pacijentom 
dok je pacijent još bio pod njenom pažnjom, uključujući vožnju pacijenta u njenom vozilu, 
boravak sa pacijentom u hotelskoj sobi u Niagarinim vodopadima i dozvoljavajući pacijentu da prenoći u njenoj kući.

Nijedan dokaz nije dokazan.

Prema navodima koledža, žena je postala medicinska sestra 1983. Otkazala je ostavku u avgustu 2018. 
i trenutno nema pravo na praksu.

 

 

Spoiler

 

The nurse is scheduled to appear before a panel from the College of Nurses of Ontario in February, according to a notice of hearing by the regulatory body.

In the notice, the college contends the nurse began a relationship with a patient in the fall of 2017.

It included sexual intercourse and other forms of physical sexual relations, the college states.

The college is also accusing the nurse of maintaining “personal, non-therapeutic contact” with the patient while the patient was still under her care, including driving the patient in her vehicle, staying with the patient in a hotel room in Niagara Falls, and allowing the patient to stay overnight at her house.

None of the allegations has been proved.

According to the college, the woman became a nurse in 1983. She resigned in August of 2018 and is currently not entitled to practice.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Amigo said:

U Kanadi je zabranjeno da medicinska sestra ima seksualnu vezu sa pacijentom. Totalitarna drzava :thumbdown:

 

 

 

 

  Hide contents

 

The nurse is scheduled to appear before a panel from the College of Nurses of Ontario in February, according to a notice of hearing by the regulatory body.

In the notice, the college contends the nurse began a relationship with a patient in the fall of 2017.

It included sexual intercourse and other forms of physical sexual relations, the college states.

The college is also accusing the nurse of maintaining “personal, non-therapeutic contact” with the patient while the patient was still under her care, including driving the patient in her vehicle, staying with the patient in a hotel room in Niagara Falls, and allowing the patient to stay overnight at her house.

None of the allegations has been proved.

According to the college, the woman became a nurse in 1983. She resigned in August of 2018 and is currently not entitled to practice.

 

 

 

 

Jasnije je kad se procita original. College of Nurses of Ontario je profesionalno udruzenje medicinskih sestara, slicno udruzenjima iz drugih profesija (inzinjeri, advokati, lekari, zubari, itd). Sva ova udruzenja imaju svoj "code of conduct", i ovde se radi upravo o krsenju tog pravila ponasanja u obavljanju profesionalne prakse.

Generalno, seksualni odnosi medicinskih radnika sa pacijentima koje oni direktno lece (kojima se brinu) nisu bas eticki (moralni)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nssa said:

 

Jasnije je kad se procita original. College of Nurses of Ontario je profesionalno udruzenje medicinskih sestara, slicno udruzenjima iz drugih profesija (inzinjeri, advokati, lekari, zubari, itd). Sva ova udruzenja imaju svoj "code of conduct", i ovde se radi upravo o krsenju tog pravila ponasanja u obavljanju profesionalne prakse.

Generalno, seksualni odnosi medicinskih radnika sa pacijentima koje oni direktno lece (kojima se brinu) nisu bas eticki (moralni)

 

Etika i moral se mijenjaju tokom vremena. Meni je to isuvise konzervativno u vremenu danasnjem, koje je totalno drugacije od vremena od pre 30-40-50 godina posebno u vezi pogleda na seks.

Predpostavljam da je taj kod pravljen prije stotinak godina.

 

Takodje ovdje se malo zna detalja, vjerovatno je ta veza pukla i ljubomorni lik je prijavio. Inace zena je u zrelim godinama, obojr mogu da dobrovoljno rade sta hoce, ali eto vidim i ovde se pored tebe koji si potpuno korektan, javio i moj kolega, moralni cistunac :roflmao:

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

 

Etika i moral se mijenjaju tokom vremena. Meni je to isuvise konzervativno u vremenu danasnjem, koje je totalno drugacije od vremena od pre 30-40-50 godina posebno u vezi pogleda na seks.

Predpostavljam da je taj kod pravljen prije stotinak godina.

 

Takodje ovdje se malo zna detalja, vjerovatno je ta veza pukla i ljubomorni lik je prijavio. Inace zena je u zrelim godinama, obojr mogu da dobrovoljno rade sta hoce, ali eto vidim i ovde se pored tebe koji si potpuno korektan, javio i moj kolega, moralni cistunac :roflmao:

 

 

Nije ni vazno kada je kod prvi put pravljen, verovatno se menja, a i nije bitno. Kao sto nije bitno ni ko je prijavio (posto se nezna). Mogao je da prijavi i neki clan porodice pacijenta (recimo materijalno iskoriscavanje, razbijanje porodice, ili bilo sta drugo).

Poenta je da se, u bar nekim slucajevima, medicinski radnik moze "okoristiti" pa se kroz "code of conduct" to zeli spreciti. Komisija za etiku profesionalnog udruzenja ce doneti sud na osnovu dokaza za konkretni slucaj, pa sestri moze biti  vracena licenca za obavljanje posla,  ali ce u svakom slucaju dobiti neku vrstu kazne za krsenje pravila ponasanja.

 

Da budem moizda jasniji, nije problem sam seks nego sto seks moze, i podvlacim ovo moze, biti iskoriscen. Naravno, ovo iskoriscavanje moze biti i od strane pacijenta. Zato postoje pravila da bi se takve situacije izbegle. Medicinska sestra je to morala znati jer je to na ispitu za uclanjenje u profesionalno udruzenje.

 

Slican primer: mislis da je moralno da profesor na univerzitetu ima seksualne odnose sa svojom studentkinjom (onom kojoj predaje)? i oni su odrasle osobe

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nssa said:

Slican primer: mislis da je moralno da profesor na univerzitetu ima seksualne odnose sa svojom studentkinjom (onom kojoj predaje)? i oni su odrasle osobe

Ovo nisu iste situacije. Ne moze se medicinska sestra i pacijent porediti sa profesorom i studentom. To je valjda jasno?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nssa said:

Slican primer: mislis da je moralno da profesor na univerzitetu ima seksualne odnose sa svojom studentkinjom (onom kojoj predaje)? i oni su odrasle osobe

 

Mislim da je to dosta drugacije od odnosa medicinska sestra-pacijent. Naravno da ne mislim da je to u redu.

Pitanje je takodje da li je u pitanju prava ljubav ili cisto fizika. 

 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Ovo nisu iste situacije. Ne moze se medicinska sestra i pacijent porediti sa profesorom i studentom. To je valjda jasno?

 

Meni su slicne, u obe situacije jedna strana moze da se "okoristi" ili iskoristi poziciju. Kako mozes biti siguran da je profesor ocenio studentkinju prolaznom ocenom nakon sto su imali seks? Ili pacijent sa doktorom za bolovanje? banalni primeri

 

Clanovi profesije ne treba da budu u seksualnoj vezi sa osobom sa kojom su u aktivnoj profesionalnoj vezi.

12 minutes ago, Amigo said:

 

 

Pitanje je takodje da li je u pitanju prava ljubav ili cisto fizika. 

 

 

 

 

 

Ko to procenjuje sta je prava ljubav a sta fizika? Sto ne cekaju da se "aktivni" deo profesionalnog odnosa okonca pa udju u seksualnu vezu (ako je prava ljubav)?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nssa said:

Meni su slicne, u obe situacije jedna strana moze da se "okoristi" ili iskoristi poziciju.

Nisu slicne, posto medicinska sestra ne moze da manipulise pacijenta.

 

5 minutes ago, nssa said:

Kako mozes biti siguran da je profesor ocenio studentkinju prolaznom ocenom nakon sto su imali seks? Ili pacijent sa doktorom za bolovanje? banalni primeri

Ja sam  vise mislio na profesorku, posto ovde govorimo o medicinskoj sestri,  a profesor(musko) mi nije pao na pamet. Profesor/ka, moze da manipulise  ucenika i profesor ucenicu, sto djake stavlja u veoma potlacen polozaj, a medicinska sestra nema ni trunke tog uticaja.

Verujem da je sada jasnije.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Nisu slicne, posto medicinska sestra ne moze da manipulise pacijenta.

 

Ja sam  vise mislio na profesorku, posto ovde govorimo o medicinskoj sestri,  a profesor(musko) mi nije pao na pamet. Profesor/ka, moze da manipulise  ucenika i profesor ucenicu, sto djake stavlja u veoma potlacen polozaj, a medicinska sestra nema ni trunke tog uticaja.

Verujem da je sada jasnije.

 

 

Zasto mislis da medicinske sestre nemaju uticaja na pacijente? Mislis ona ne mzoe da manipulise pacijentom?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mrd said:

Nisu slicne, posto medicinska sestra ne moze da manipulise pacijenta.

 

Ja sam  vise mislio na profesorku, posto ovde govorimo o medicinskoj sestri,  a profesor(musko) mi nije pao na pamet. Profesor/ka, moze da manipulise  ucenika i profesor ucenicu, sto djake stavlja u veoma potlacen polozaj, a medicinska sestra nema ni trunke tog uticaja.

Verujem da je sada jasnije.

 

Pa da bre ..... gde ce zensko musko manipulisati .... nemoguce!!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nssa said:

Clanovi profesije ne treba da budu u seksualnoj vezi sa osobom sa kojom su u aktivnoj profesionalnoj vezi.

 

Ovde kod mene, zamjenik gradonacelnika se spetljao sa sekretaricom pa ih onda provalili, smjenili itd. Oboje su varali svoje supruznike, sto bi reko jaran, sta fali :roflmao:

I na kraju kao njegova zena mu oprostila, nesto ka Helari Bilu.

 

In his statement, Brown said his wife — though “angry” over his “inappropriate personal relationship” with Cassidy — agreed to work through the matter with marriage counselling and their church’s minister.

 

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ma ne brini, to ce sudija precizno da utvrdi i ako je bila "prava ljubav" bice im kum na svadbi :roflmao:

 

Kakav sudija, ne lupaj :cigar:

 

Najcuveniji seksualni skandal je bio veza Bila Klintona i Monike Luinski, po svim parametrima je nemoralna, medjutim nije izgubio posao.

I njemu je zena "oprostila", poslije se drzali za rukice :puke:

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

 

Ovde kod mene, zamjenik gradonacelnika se spetljao sa sekretaricom pa ih onda provalili, smjenili itd. Oboje su varali svoje supruznike, sto bi reko jaran, sta fali :roflmao:

I na kraju kao njegova zena mu oprostila, nesto ka Helari Bilu.

 

In his statement, Brown said his wife — though “angry” over his “inappropriate personal relationship” with Cassidy — agreed to work through the matter with marriage counselling and their church’s minister.

 

 

Kakav sudija, ne lupaj :cigar:

 

Najcuveniji seksualni skandal je bio veza Bila Klintona i Monike Luinski, po svim parametrima je nemoralna, medjutim nije izgubio posao.

I njemu je zena "oprostila", poslije se drzali za rukice :puke:

 

 

to je vec nesto sasvim drugacije, da ne sirimo pricu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nocas se odasiljala poruka mobilnim pretplatnicima da postoji povecana radijacija iz nuklearne elektrane u Pickeringu :classic_ohmy: prakticno predgradju Toronta.

Poslije su slali demant da je sve u redu i da prva poruka poslana greskom. :smiley33:

 

 

 

Sama ideja da se gradi nuklearna centrala na ivici grada od 5 miliona ljudi nije bas najbolja. 2024 je planirano da prestane sa radom i da se konzervira.

Postoje i druge nuklearke smjestene u rijedje naseljene oblasti.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je i saobracaj sve gori i nikada nece biti bolji, slicno se desava i sa kanadskim zdravstvom, makar ovdje u Ontariju.

Jos malo i cjelokupno zdravstvo ce biti samo jedna velika hitna pomoc. Primace se samo hitni slucajevi, ostali ce da cekaju godinu, do godinu i po na specijalistu, ako prezive taj period.

Family doktora je gotovo nemoguce naci, a svake godine se planira uvesto jos 400.000 ljudi od kojih najmanje 250.000 ce da zavrsi u Ontariju. Najprostija pijacna matematika ce da kaze da se u poslednjih desetak godina se doselilo nekoliko miliona ljudi, a u slijedecih 5 jos 2 miliona, najmanje 1.2 miliona u ON.

Da ne racunamo jos i prirodni pristaj, ko ce da lijeci te ljudi, kada postojeca zdravstvena infrastruktura nije dovoljna za sadasnje stanovnistvo.

Kada tome dodamo i trenutnu konzervativnu vladu sa krmkom Fordom na celu, koji dodatno i sistematski unistava i ono sto sada postoji, nije ni malo svijetla buducnost po tom pitanju.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Amigo said:

@Kolbas kako izgleda kada je ovako nisko, ja mislim da u Ontariju ja ne pamtim da je bilo nize od -25, tokom dana.

 

3G8ikuT.jpg

Ništa neobično, Januar u Sasku😎... uglavnom je stanje redovno osim što su neki school busevi otkazali vožnju... mislim čak da ćemo ovih dan, dva biti najhladniji deo na planeti... uglavnom jebeš ovakav global warming ili climate change ili koji li je već termin korektan... već sam na starom forumu pisao da je prerijska hladnoća drugačija od ontarijske, a imam direktno iskustvo sa obe...suh zrak vs vlažan zrak... izuzev kad je ovako extremno meni ova hladnoća ne smeta previše, dok mi ona vaša vlaga neodgovara...ono što je bolje u Ontariju je to da proleće stiže znatno ranije...ali tako to ide, dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji...a pošto nas zbog ovakvih zima nema ovde mnogo, barem nije problem imati family doctor-a ili barem mi nikad nismo imali taj problem 😉

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kronostime said:

Previse Hispanosa. :classic_laugh:

 

Ne znam odakle ti ideja da bi meni smetali Hispanosi. Osim sto prilicno masovno ne znaju engleski, sto je malo weird sto bi rekli, ipak bi trebalo znati jezik zemlje u kojoj zivis. Milioni Amera rado uce spanski recimo, iako ce samo na godisnji odmor.

 

Ne smetaju mi ni turbani, recimo kod taksista. Sta ja imam sa njegovim turbanom? Apsolutno njegova stvar. Ne primecujem.

 

Medjutim, mi smo ovde pricali o politicaru, nekom ko je potencijalni predsednik vlade. On je imao vrlo kratak ali efikasan program - sve ce biti besplatno - ako njega izaberemo. Medjutim samo 16% Kanadjana je poverovalo tom nezaposlenom nastavniku biologije u njegove carobne moci. I to je nenormalno mnogo. Ne znam zasto mu je bilo ko poverovao.

 

Kod njega mi recimo turban smeta, jer bi prvo morao kao biolog, prosvetni radnik i neko ko zivi u 21. veku da shvati kako shishanje telesnih dlaka nece dovesti do nikakvog prokletstva po njega i shiru familiju i da je to vec vekovima uobicajen proces odrzavanja licne higijene.

 

Nazalost, u ova luda vremena, mi smo dosli u ovu situaciju kada je sasvim normalno reci da bi kandidat za predsednika Srbije koji ne skida sajkacu najobicnija budala, prevarant ili kako se to danas kaze "populista", kandidat za predsednika Amerike sa kaubojskim sheshirom bi naravno bio neopevana seljachina .........

 

....... ali nosilac turbana je vec nesto sasvim drugo ...... on samo praktikuje svoju religiju, obicaje, cuva svoje ognjiste, kolevku i svima cini cast sto je takav kakav je. Uzviseno bice. Za njega ni zakoni koji vaze za "obicne gradjane" - ne vaze. Njegova deca mogu da nose noz u skoli, a ne moraju kacigu na motoru.

 

Meni je to naravno potpuno debilno, ali eto ...... izaziva klasicnu reakciju - smetaju mi Hispanosi !!! 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2020 at 3:17 PM, Amigo said:

Kao sto je i saobracaj sve gori i nikada nece biti bolji, slicno se desava i sa kanadskim zdravstvom, makar ovdje u Ontariju.

Jos malo i cjelokupno zdravstvo ce biti samo jedna velika hitna pomoc. Primace se samo hitni slucajevi, ostali ce da cekaju godinu, do godinu i po na specijalistu, ako prezive taj period.

 

Preporucujem da se prebacite na US sistem, to nacionalno zdravstvo ne valja, kod nas nema uopste cekanja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angelia said:

Preporucujem da se prebacite na US sistem, to nacionalno zdravstvo ne valja, kod nas nema uopste cekanja

 

Mozda je to i namjera konzervativaca, ali da bi se to desilo, prvo moraju da uniste postojeci sistem. Vidjecemo kako ce to ici.

Zdravstvo je na provincijskom nivou, ako se predje na nesto sto bi bilo kao u US, onda bi to najverovatnije prvo uvele neke zapadne provincije, ali izgleda kod njih nije trenutno tako lose, mnogo je manje stanovnika.

Sa druge strane, kako mozemo da vidimo, u US postoji pokret koji se zalaze da se predje na kanadski sistem :whistling:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Amigo said:

 

Mozda je to i namjera konzervativaca, ali da bi se to desilo, prvo moraju da uniste postojeci sistem. Vidjecemo kako ce to ici.

Zdravstvo je na provincijskom nivou, ako se predje na nesto sto bi bilo kao u US, onda bi to najverovatnije prvo uvele neke zapadne provincije, ali izgleda kod njih nije trenutno tako lose, mnogo je manje stanovnika.

Sa druge strane, kako mozemo da vidimo, u US postoji pokret koji se zalaze da se predje na kanadski sistem :whistling:

Vi cak nemate ni opciju za paralelno privatno zdravstvo kao u UK. 

To zasta se neki zalazu u US je glupost, to ti je ono kad zakoljes bika za parce mesa, treba da pogledaju probleme nacionalnih zdravstva 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

Vi cak nemate ni opciju za paralelno privatno zdravstvo kao u UK. 

To zasta se neki zalazu u US je glupost, to ti je ono kad zakoljes bika za parce mesa, treba da pogledaju probleme nacionalnih zdravstva 

 

Glupost ili ne, takav trend postoji i ne vjerujem da ce da nestane. Obamacare je bio vec prvi korak ka tom cilju.

Ja i dalje vjerujem u universal healthcare, ali ovo sto se sada desava u Ontariju nije dobro.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

 

Glupost ili ne, takav trend postoji i ne vjerujem da ce da nestane. Obamacare je bio vec prvi korak ka tom cilju.

Ja i dalje vjerujem u universal healthcare, ali ovo sto se sada desava u Ontariju nije dobro.

Neko to mora da plati. Cela frka se i desava sto nema dovoljno para da se zaposle doktori, da se kupi aparatur, plus nisam siguran da su ljudi voljni da im se duplira godisnji trosak, zbog nekog koga ne zanima da radi, ili ne radi.

Nedavno je bio slucaj, pre par dana, da su iz nekih apartmana iselili neke majke koje su se bespravno uselile i nusu placale rentu. Napali mediji gazdu za nehumanost. Srecom nisu ih svi napali, ja se ovde pitam, ko je tu u pravu?

...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mrd said:

Neko to mora da plati. Cela frka se i desava sto nema dovoljno para da se zaposle doktori, da se kupi aparatur, plus nisam siguran da su ljudi voljni da im se duplira godisnji trosak, zbog nekog koga ne zanima da radi, ili ne radi.

Nedavno je bio slucaj, pre par dana, da su iz nekih apartmana iselili neke majke koje su se bespravno uselile i nusu placale rentu. Napali mediji gazdu za nehumanost. Srecom nisu ih svi napali, ja se ovde pitam, ko je tu u pravu?

...

O tome se moze raspravljati, ali tako je kako je. Ja vjerujem da mora da postoji neka solidarnost u drustvu.

Vidjecemo kako ce se odvijati situacija u buducnosti sa obadvije strane granice, mozda postoji neka prihvatljiva kombinacija ova dva sistema.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Amigo said:

 

Glupost ili ne, takav trend postoji i ne vjerujem da ce da nestane. Obamacare je bio vec prvi korak ka tom cilju.

Ja i dalje vjerujem u universal healthcare, ali ovo sto se sada desava u Ontariju nije dobro.

 

U Australiji, ko god ima preko neke sume godišnje prihode, mora da uzme privatno zdravstveno osiguranje. Ta se granica prihoda pomerala, možda je danas na 80,000 AUD godišnje. To izađe. po sećanju, na nekih 220 AUD mesečno za celu porodicu, možda 160 USD. To ne zavisi od poslodavca, promeni se firma, sve isto.

Ispod tog nivoa prihoda, nacionalno, Medicare koje ionako ima svako.

 

Veliki broj građana ima privatno osiguranje mada  za bilo šta ozbiljnije pošalju se u državne klinike/bolnice jer privatnici nemaju CTC skenere ili koju god potrebnu skupu opremu ili hirurge specijaliste.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...