Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

3 hours ago, Kolbas said:

Jebi ga, ja bi radije da opet ne prolazim kroz "procese dezintegracije"...bez obzira koliko su ljudi u Alberti i Sasku razočarani na prvu loptu, cenim da će racionalnost prevladati i da se neće morati ići u tako radikalno rešenje...s druge strane, ako Nejaki Justin i Sing (tek sinoć sam provalio da je lik apsolutna dijabola) budu delovali u skladu sa svojom agendom i ako ovakva vlada potraje zaboravite na Canadu kakvu ste poznavali...

 

Sta su u Alberti i Sasku ocekivali da ce im Sheer uraditi vise nego Trudou? Posebno Alberta koja je toliko zavisna od proizvodnje nafte. Nije njima trenutno problem sto se neka tamo Greta bori za cist(iji) vazduh, problem im je mnogo veci u niskoj ceni nafte na svetskom trzistu za nacin na koji je oni eksploatisu. Zar su vec zaboravili da je (kod cene nafte od $100) i CAD bio jednak USD a neko vreme o vredniji. Sada je 1.3-1.35 CAD za USD. Imaju li oni u vidu da su im vecina troskova u CAD a prihodi u USD i da se ovakvim odnosm CAD/USD ta proizvodnja nafte odrzava profitabilnom. Sta je tu Justin tacno menjao u odnosu na Harpera da je Alberta toliko protiv njega? I sta bi Sheer uradio da im pomogne?

Za Sak ces verovatno potegnuti odnose sa Kinom, koji su da se slucajnmo ne bi zaboravilo, isforsirani od strane juznog nam suseda. Mislis li mozda da bi Harper ili Sheer bili ostriji i odbili njihov pritisak (mislim na pritisak USA)?

 

A Sing je pogresan covek na pogresnom mestu, verovatno nece docekati sledece izboru tu gde je sad. Uspeo je da skoro prepolovi ionako ocajne rezultate NDP na proslim izborima. Turban je tu najmanji problem

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nssa said:

A Sing je pogresan covek na pogresnom mestu, verovatno nece docekati sledece izboru tu gde je sad. Uspeo je da skoro prepolovi ionako ocajne rezultate NDP na proslim izborima. Turban je tu najmanji problem

Turban mozda nije veliki problem u Ontariju, ali u Kvebeku jeste. Koliko poznajem Frankofone - a često tamo odlazim poslom - apsolutno nema šanse da oni glasaju za nekog lika sa turbanom, taman da im obeća dzabe poutin svaki dan, godinu dana. Taki su oni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ObiW said:

Turban mozda nije veliki problem u Ontariju, ali u Kvebeku jeste. Koliko poznajem Frankofone - a često tamo odlazim poslom - apsolutno nema šanse da oni glasaju za nekog lika sa turbanom, taman da im obeća dzabe poutin svaki dan, godinu dana. Taki su oni.

 

Turban nije problem u Ontariju, vidjam ih svaki dan, pa svaki taksista ima turban, zasto bi to mene uzbudjivalo? Od sada cu i ja da pocnem leti da nosim sajkacu, a zimi subaru, jer je to kul. Svi treba da isticemo razlike, zasto bi izgledali kao normalni ljudi kada mozemo biti kreteni? Zanimljivije je, diversity.

 

Problem nastaje kada mi se neko ko je rodjen u Kanadi, a nije raskrstio sa vezivanjem carsafa oko glave, ne uklanja telesne dlake nikada, ne sece nokte, nosi nekakav noz i metalnu narukvicu i ima gomilu ostalih ruznih higijenskih i inih navika i vradzbina nudi da me usreci i odvede u bolju buducnost.

 

On moze da vodi svoje ovce u buducnost, meni njegova buducnost apsolutno ne treba, naprotiv, gadim je se.

 

Ja sam od takvih sa kanapima oko ruke pobegao ........ ali ovde me stigose turbandzije. kad bolje razmislim, ipak je kanap manje primitivno.

 

Idem sutra da kupim i crni i crveni kanap.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ObiW said:

Turban mozda nije veliki problem u Ontariju, ali u Kvebeku jeste. Koliko poznajem Frankofone - a često tamo odlazim poslom - apsolutno nema šanse da oni glasaju za nekog lika sa turbanom, taman da im obeća dzabe poutin svaki dan, godinu dana. Taki su oni.

 

Naravno da mi je to jasno, ali nije se NDP proslavio ni u Ontariu, a cini mi se ni u BC. A bilo je dosta kandidata sa turbanima koji su dobijali svoje izborne jedinice, ali za druge stranke.

Dobri provincijski rezultati za Konzervativce i NDP u Ontariju prosle godine su izgleda lose interpretirani od strane obe stranke. Cini mi se da nisu bili svesni da su glasaci u Ontariju jednostavno hteli da kazne provincijske Liberale (iako su to trebali da urade 2 ciklusa ranije) a ne zbog toga sto su odbaci(va)li politiku Liberala.

samo godinu dana nakon velike provincijske pobede Konzervativci su smatrali da se glasaci okrecu vise ka centru ili desno (tako je to i DJ interpretirao). Kada se uporede izborne jedinice (iako nisu iste - ali se bar mogu uporedjivati pojedine oblasti) moze se primetiti da se Liberalni glasaci tada (uslovno receno) glasali za NDP vecinom i manjim delom za Konzervativce, sto je posebno naglaseno u tzv GTA (Toronto i okolna naselja).

Konzervativcima je problem u pronalazenju pravog lidera, na federalnom i na provincijskom nivou. Iako ne pratim detaljno imali su dosta jake zenske kandidate na oba nivoa i jednostavno ih ignorisali. Na provincijskom nivou im to nije smetalo da dobiju vecinsku vladu (ali dobio bi je i DJ ili ja da smo bili kandidati), na federalnom ce to sa Sheerom da bude problem i sledeci put.

 

Interesantan je podatak da je zena pokojnog gradonaceknika Rob Forda (snaja Doug Forda) u svojoj izbornoj jedinici bila poslednja sa par stotina glasova. Doduse bila je na listi stranke kojoj DJ "tepa" malo desnija ( Konzervativci verovatno nisu zeleli nikakvu relaciju sa tzv. "Ford Nation" na ovim izborima pa nije bila na njihovoj listi)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nssa said:

 

Sta su u Alberti i Sasku ocekivali da ce im Sheer uraditi vise nego Trudou? Posebno Alberta koja je toliko zavisna od proizvodnje nafte. Nije njima trenutno problem sto se neka tamo Greta bori za cist(iji) vazduh, problem im je mnogo veci u niskoj ceni nafte na svetskom trzistu za nacin na koji je oni eksploatisu. Zar su vec zaboravili da je (kod cene nafte od $100) i CAD bio jednak USD a neko vreme o vredniji. Sada je 1.3-1.35 CAD za USD. Imaju li oni u vidu da su im vecina troskova u CAD a prihodi u USD i da se ovakvim odnosm CAD/USD ta proizvodnja nafte odrzava profitabilnom. Sta je tu Justin tacno menjao u odnosu na Harpera da je Alberta toliko protiv njega? I sta bi Sheer uradio da im pomogne?

Za Sak ces verovatno potegnuti odnose sa Kinom, koji su da se slucajno ne bi zaboravilo, isforsirani od strane juznog nam suseda. Mislis li mozda da bi Harper ili Sheer bili ostriji i odbili njihov pritisak (mislim na pritisak USA)?

 

A Sing je pogresan covek na pogresnom mestu, verovatno nece docekati sledece izboru tu gde je sad. Uspeo je da skoro prepolovi ionako ocajne rezultate NDP na proslim izborima. Turban je tu najmanji problem

 

Greta se bori za cistiji vazduh? Gde? U Kanadi?

Pa Kanada uz Norvesku, Svedsku, USA, Australiju, Island i Novi Zeland ima najcistiji vazduh na svetu.


Trebalo je da ode u Kinu, Rusiju ili Indiju, Pakistan, Banglades, Srbiju.

 

U Albertu je otisla posle sastanka sa Trudoom iako joj je lepo receno da u Albertu nije dobrodosla.

 

Da poprica sa nekim poglavicom.

 

Ne znam zasto kada u Alberti ima dobrih psihijatara. Poglavica, a ni vrac tu ne mogu mnogo da pomognu. Ili mozda mogu ....... danas je sve moguce yebiga.

 

Kao sto je glavni komunista u Kanadi duboko religiozan, cak je i pozeljno ukoliko nisi hriscanin ili Jevrejin, oni su u nemilosti i neprijatelji. U moje vreme su komunisti jahali religiozne. Doslo vreme da yebe lud zbunjenog. Neokomunizam.

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Denis Jasharevic said:


.

 

Ja sam od takvih sa kanapima oko ruke pobegao ........ ali ovde me stigose turbandzije. kad bolje razmislim, ipak je kanap manje primitivno.

 

Idem sutra da kupim i crni i crveni kanap.

 

Nose I oni kanap, sigurno zavisi iz kojeg su plemena, hiarchy etc. 😉

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

Ne ide to tako @Denis Jasharevic. Moras sad da pises o nepravednom izbornom sistemu koji hitno treba da se menja. Ne bi bilo lose da ubacis i nesto o izbornim mahinacijama i o izmanipulisanim biracima. 

 

 

Pa nisam ja progresivna budala da trazim rusku koluziju u pobedi. Cista pobeda kao suza. Cestitam drugovima i drugaricama.

 

Iako je manjinska vlada pomoci ce bratski NDP. To su nekada bile 2 potpuno nespojive kombinacije, danas se samo razlikuju po tome sto je jedan predsednik sa turbanom, a drugi Indijac, Crnac, Arapin ..... zavisi na koji maskembal ide.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ako je neka uteha za Srbiju, ovde se radi sve isto kao i tamo. Premijer preti ministarki i javnom tuziocu kako da odbace tuzbu ili ce ih otpustiti i na kraju ih i otpusti i iskljuci iz partije, koristi javnu televiziju CBC placenu od strane svih gradjana za promociju iskljucivo svoje partije i pljuvanje opozicije, cak ih nagovori da tuze opozicionu partiju zbog "zloupotrebe" "njihovog" materijala (javna televizija), zaduzuje se 20-30 milijardi dolara godisnje onako, za vodanje Grete po Kanadi i slicne "projekte", slika se po ceo dan, niti sta radi, niti govedo zna bilo sta da uradi ...... s tim sto je Aleksandar Vucic, kakav je da je - ipak jedan ozbiljan covek, intelektualac u odnosu na ovog pavijana. 

 

Srbijo, gledaj i tesi se 😂 ... ovakav u Srbiji ipak ne postoji ....

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kido from Junkovac said:

Realno, ovaj izborni system uglavnom odgovara Konzervativcima. Kad bi npr. bio proporcionalni, 

oni bi na ovim izborima osvojili najvise glasova, ali vise nikada ne bi mogli da racunaju na vecinu

I Kanada bi postala zemlja politickih koalicija, gde NDP konrolise vlast sa 60 poslanika.

 

Slažem se, postojeći izborni sustav nije idealan, ali je najbolji mogući s obzirom na veličinu i gustinu naseljenosti...ako ćemo u detalje, PC jeste imao većinu u ukupnom zbiru, ali se može reći i da su Liberali okrenuli negde oko 20000 glasova, imali bi većinu u parlamentu... uglavnom, dodjem ti, dodješ mi...

Quote

Pitanje za kOnzervativce je kako misle da premoste razlike izmedju njih I ostalih 65% stanovnistva.

Cinjenica je da vecina Kanadjana vise ne moze biti privucena pricama o socijalnoj odgovornosti.

Deficit od ~ 1% BDPa, ukupan spoljni dug 32% od BDP sa tendencijom pada na 30 u narednih 10 god.

Ovo priznajem, ne razumem...ovo može da važi za bilo koju partiju, zar ne?

Quote

Iako se zovu progresivni Konzervativci I dalje muku muce sa definisanjem prava na abortus,

trans grupama I pogledom na imigrante. Sada imaju ~ 35 posto ali za deset godina ovo moze da

padne na 25% ako bitno ne unaprede agendu.

Etička pitanja...konkretno, moj job offer je potpisao lik koji je PC partizan i na unutrašnjim izborima je glasao za Berniera, a ne Scheera...i zaslužan je za to što je još nekoliko porodica emigriralo u Canadu...i nije jedini takav koga lično poznajem...većina ljudi, koje opet lično poznajem nema problem sa abortusom, u odredjenim okolnostima, same sex marriage i ostalim civilizacijskim dostignućima...ovo je tema samo za "zaista progresivne" koji od ove agende žive i onda nadju neku zaostalu budalu koja reagira na takve stvari pa je predstavljaju kao pravilo, a ne izuzetak... religija, sexsualnost i tako to su privatne stvari... šta će biti u budućnosti ne znam, nisam glasač PC-a po difoltu, glasam za ono što je u datom trenutku najnormalnije, a za 10 godina ko zna...u jednom sam siguran, kad prodje ovo ludilo političke korektnosti i njenih derivata i kad djavo dodje po svoje, ljudi će glasati guzicom i stomakom, ali ko zna u kakvom će stanju društvo biti onda...

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gotovo, prezive Dzastin ove salve.

Izubijan, slomili mu mac i izlupali oklop,

polili ga katranom i perjem ali on i dalje jase.

 

Sad kad je ovo preziveo, Dzastin dobija i novi politicki izgled,

zombifikovan, ali mu ne mos uzeti krv.

 

Ako odigra pametno, eto ga jos 8 godinica....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kolbas said:

Slažem se, postojeći izborni sustav nije idealan, ali je najbolji mogući s obzirom na veličinu i gustinu naseljenosti...ako ćemo u detalje, PC jeste imao većinu u ukupnom zbiru, ali se može reći i da su Liberali okrenuli negde oko 20000 glasova, imali bi većinu u parlamentu... uglavnom, dodjem ti, dodješ mi...

Ovo priznajem, ne razumem...ovo može da važi za bilo koju partiju, zar ne?

Etička pitanja...konkretno, moj job offer je potpisao lik koji je PC partizan i na unutrašnjim izborima je glasao za Berniera, a ne Scheera...i zaslužan je za to što je još nekoliko porodica emigriralo u Canadu...i nije jedini takav koga lično poznajem...većina ljudi, koje opet lično poznajem nema problem sa abortusom, u odredjenim okolnostima, same sex marriage i ostalim civilizacijskim dostignućima...ovo je tema samo za "zaista progresivne" koji od ove agende žive i onda nadju neku zaostalu budalu koja reagira na takve stvari pa je predstavljaju kao pravilo, a ne izuzetak... religija, sexsualnost i tako to su privatne stvari... šta će biti u budućnosti ne znam, nisam glasač PC-a po difoltu, glasam za ono što je u datom trenutku najnormalnije, a za 10 godina ko zna...u jednom sam siguran, kad prodje ovo ludilo političke korektnosti i njenih derivata i kad djavo dodje po svoje, ljudi će glasati guzicom i stomakom, ali ko zna u kakvom će stanju društvo biti onda...

 

 

Pa samo sam razmisljao o mogucim manjinskim vladama i video da Konzervativci tesko mogu da se dogovre sa NDP (taksa na ugljenik, naftovod) dok koaliciju tesko da bi napravili i sa Blokom, zbog istog problema.

Liberali imaju mnogo vise dodirnih tacaka sa ostalima i lakse im je da sastave vladu.

 

Privatno, veoma sam razocaran sto su dodirne tacke izmedju provincija veoma klimave. Ja mislim da treba graditi te naftovode

i da provincije treba mnogo vise da rade zajedno. Kanada je veoma podeljena.

Videcemo kako ce se stvar odvijati u narednih 6 meseci, koji mogu biti veoma bitni.

 

edit:

Ja slicno tebi zivim iskljucivo medju Kanadjanima i imam dosta kolega konzervativaca

za koje bih ucinio dosta toga. Mi razgovaramo i o politici i o svemu drugom. NJihovi stavovi nisu nimalo

radikalni i Kanada je blagoslovena zbog toga. Cak i srednje desna opcija poput PPC nema uporiste.

 

Pitanje je naseg licnog iskustva i stavova sta cemo oznaciti kao glavnu opasnost po drustvo. Za mene je to prvenstveno skretanje u nacionalni populizam, zatim vracanje politickog stanja na neka bivsa vremena (bilo koja).

Kanada trenutno ne pati od ovih problema, ali oni i pored toga ostaju opasnost.

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Gotovo, prezive Dzastin ove salve.

Izubijan, slomili mu mac i izlupali oklop,

polili ga katranom i perjem ali on i dalje jase.

 

Sad kad je ovo preziveo, Dzastin dobija i novi politicki izgled,

zombifikovan, ali mu ne mos uzeti krv.

 

Ako odigra pametno, eto ga jos 8 godinica....


Nemate limite na broj mandata?

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nssa said:

 

Sta su u Alberti i Sasku ocekivali da ce im Sheer uraditi vise nego Trudou? Posebno Alberta koja je toliko zavisna od proizvodnje nafte. Nije njima trenutno problem sto se neka tamo Greta bori za cist(iji) vazduh, problem im je mnogo veci u niskoj ceni nafte na svetskom trzistu za nacin na koji je oni eksploatisu. Zar su vec zaboravili da je (kod cene nafte od $100) i CAD bio jednak USD a neko vreme o vredniji. Sada je 1.3-1.35 CAD za USD. Imaju li oni u vidu da su im vecina troskova u CAD a prihodi u USD i da se ovakvim odnosm CAD/USD ta proizvodnja nafte odrzava profitabilnom. Sta je tu Justin tacno menjao u odnosu na Harpera da je Alberta toliko protiv njega? I sta bi Sheer uradio da im pomogne?

Za Sak ces verovatno potegnuti odnose sa Kinom, koji su da se slucajnmo ne bi zaboravilo, isforsirani od strane juznog nam suseda. Mislis li mozda da bi Harper ili Sheer bili ostriji i odbili njihov pritisak (mislim na pritisak USA)?

 

A Sing je pogresan covek na pogresnom mestu, verovatno nece docekati sledece izboru tu gde je sad. Uspeo je da skoro prepolovi ionako ocajne rezultate NDP na proslim izborima. Turban je tu najmanji problem

Očekivali su pipeline, očekivali su da će akcenat biti na domaćoj nafti, a ne da će se milioni gurati Arapima za taj isti proizvod koji i Greta obilato koristi samo joj to nisu rekli, očekivali su kvalitetne trgovinske sporazume sa vodećim tržištima, a ne sviranje kurca (da prostite na izrazu), očekivali su da izvoze poljoprivredne proizvode i beef, a ne da im lupaju zabrane i kvote... očekivali su da ako im globalne cene resursa ne idu u prilog, ne treba "Otava" da tu situaciju otežava,  jednostavno očekivali su manje government, a više free trade... Harper verovatno ne bi ni došao u situaciju da mora da hapsi onu Kineskinju, mada je to špekulacija, on je i onako imao label da je američki čovek...Sask je prvi izgradio Capture Carbon Plant pre  carbon taxe  i za vreme lokalne konzervativne vlade, očekivali su da će se protiv zagađenja boriti tehnološkim razvojem i naukom, a ne taxama i spinovima...

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

...... zivim iskljucivo medju Kanadjanima i imam dosta kolega konzervativaca

za koje bih ucinio dosta toga. Mi razgovaramo i o politici i o svemu drugom. NJihovi stavovi nisu nimalo

radikalni i Kanada je blagoslovena zbog toga. Cak i srednje desna opcija poput PPC nema uporiste.

 

Pitanje je naseg licnog iskustva i stavova sta cemo oznaciti kao glavnu opasnost po drustvo. Za mene je to prvenstveno skretanje u nacionalni populizam, zatim vracanje politickog stanja na neka bivsa vremena (bilo koja).

Kanada trenutno ne pati od ovih problema, ali oni i pored toga ostaju opasnost.

 

 

Tvoje kolege i komsije za koje bi ti ucinio "dosta" i koji nisu nimalo radikalni, a Kanada je blagoslovena zbog toga ............ su ipak .... sta Djuro? Glavna opasnost za Kanadu !!! :thumbup:

 

Srecom, ti si tu da pripazis da se ne radikalizuju i skrenu u fasizam.

 

Sunce ti yebem zarko,  Ilija Cvorovic ....... realno je ipak da bi oni trebalo da pripaze na tebe. 

 

Sticajem okolnosti, ti si dosao u Kanadu koju su osnovali konzervativci i njen prvi premijer Sir John Alexander Macdonald ......... no, ja sam siguran da je i on tebi sumnjiv. Mrtav vec 130 godina, ali uvek sklon retrogradnim idejama, zar ne? 🙂

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Sto se mene tice najveca opasnost za svako, pa i kanadsko drustvo je zombiranje mladih i punjenje mozga neomarksistickim, neofeministickim, postmodernistickim splacinama, propalim idejama bolesnih usrecitelja covecanstva, sto mi je cerka koja je krenula na kanadske crvene univerzitete potvrdila vec posle nedelju dana, kako jednom od prvih "lekcija" - "social construction of gender", tako i spiskom anti-kapitalisticke literature na kom bi pozavideo i univerzitet u Pjong Jangu :classic_ninja:

 

Srecom, ima oca koji joj je unapred objasnio kako polovi naravno nisu nikakva socijalna konstrukcija vec bioloski fakt, kao sto je biloska cinjenica da je ideologija najteza dusevna bolest, a da ce vecina njenih profesora biti dusevno oboleli.

 

Naravno, dao sam joj i instrukcije da na to gleda upravo kao na izuzetno interesantnu priliku, da joj ljudi bolesne psihe predaju ...... psihologiju. 

 

S druge strane moram priznati da su kanadski komunisti u pravu ...... ovakvo skolovanje bi zaista trebalo biti besplatno ..... posto kurcu ne vredi. :s_d: No, prva diploma je diploma. Ionako sa njom moze raditi samo kao kasirka u Walmartu.

 

A posle cemo izabrati drugi fakultet, gde profesori ne mogu biti idioti, vec stvarno moraju nesto i znati.

 

Nazalost, generacije ce izrasti u jebenoj zabludi da su nesto naucile, da nesto znaju, vrede ........ a bice samo isprani mozgovi za lefticarske projekte "bolje buducnosti"

 

Sutra ce biti beznadni, ogorceni ..... beskorisni i tupavi zelece da promene svet ....... vracanjem politickog stanja na neka bivsa vremena. Kako si slucajno, ali dobro primetio.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Komsho, ja sam ti I taj PM pis'o iz KanadU.

 

Ma je li moguće? Po sećanju, beše to možda 10 godina unazad, ja te pitao šta ti je "Junkovac", mislio sam da si iz tog sela gde je bio poslednji jamski kop "Kolubare" koji je zatvoren pa tamo gajili po jamama pečurke. Pa ti reče to je od "Junk", junk i nisi više rekao. Sećaš se znači te prepiske.

 

Ima jedan naš, iz bivšeg komšiluka koji je u Kanadi, inženjer rudarstva. Rekla mi njegova sestra pre 4 godine. Sad, kade reče "Komšo", prvo što mi pade na pamet je šta drugo nego da pomislim da te znam lično?

 

Ako si taj, bio si predodređen da stremiš ka boljem, čak i kao klinac.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ne bi trebale izdavati takve sobe, sada se to ispituje.

Sto rekose Kinezi:whistling: problem je ogroman priliv stranih studenata iz Azije sa primarnim ciljem da ostanu, tako da pristaju na sve, jedno vrijeme.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Amigo said:

Mislim da se ne bi trebale izdavati takve sobe, sada se to ispituje.

Sto rekose Kinezi:whistling: problem je ogroman priliv stranih studenata iz Azije sa primarnim ciljem da ostanu, tako da pristaju na sve, jedno vrijeme.

 

Ako misliš da su ti studenti iz Azije tamo da ostanu, u Kanadi, ti znaš bolje od mene.

Azija ima stoicizam, ravan ruskom (Rusija). Šta god na njih da baciš, oni će izdržati.

 

Ti studenti koji idu u Kanadu, Novi Zeland, su treća klasa, akademski. A roditelji iz Kine ih tamo šalju, njihova deca nisu bila akademski dobra da se upišu na nacionalne Univerzitete u Kini.

Bolje stojeći komunistički lideri svoje šalju na Harward. Opet, sve su to pare, ne akademski uspeh.

 

Mislim, ko god od njih da se vrati u Kinu, ne može da dobije posao osim kod kriminalaca kao ispostave Goldman Sachs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...