Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mislimda ce Trudo ostati upamcen kao najgori Prvi ministar u istoriji Kanade. Standard je toliko srozao da ce biti potrebne godine i godine da se to malo popravi.

CIjene hrane su otisle nenormalno, cijene nekretnina do te mjere da je mladim ljudima postalo nemoguce da nesto kupe, a cak i rente ce se tesko placati.

Sad sam iz samoposluge, flasa ulja, 1,89 L je otisla na 9,79, znaci litar ulja 5 dolara (420 dinara za poredjenje), benzin se priblizava na 2 dolara za litar, i ako Kanada ima vlastite izvore nafte. E sada jos kada se te cijene goriva uracunaju u transport, a dizel je obicno skuplji od benzina, nastace teski dani, pogotovu za ljude koji imaju mala primanja, frizerke, kasirke, prodavacice, radnici po fabrikama, cije platu su malo iznad minimalca itd.

Pokazao se kao najobicniji parazit, koji nije u stanju ni da razgovara ljudima. 

 

Nezadovoljstvo je toliko da su se pojavile ovakve naljepnice, sto nije nikad prije bilo. 

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Druže Amigo, ispravi me ako grešim,  zar ti nisi bio na toj strani svih ovih godina...zar nisi rekao da ni u ludilu ne bi glasao za PC...kak' se ovde veli "you've made your bed, now lay in it"...btw, te nalepnice su kod nas na zapadu u opticaju još od početka njegovog prvog mandata...i najveći razlog zašto su Liberali osvojili samo 2 mandata u Alberti i Sasku je taj što su ljudi već gledali ovaj film samo je onda u glavnoj ulozi bio Trudeau Senior.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kolbas said:

Druže Amigo, ispravi me ako grešim,  zar ti nisi bio na toj strani svih ovih godina...

 

Nisam, ja sam glasao za NDP sve ove godine i poslednji put sam, priznajem, glasao za Dzastina, zajebo sam se, sta drugo da kazem.

Meni nije problem da se malo vise placa poreza da bi se pomoglo ugrozenim kategorijama, kakav sam bio i sam kada sam dosao ovde, skoro bez para, pa to ne mogu da zaboravim i da sada kazem boli me dzonson za druge.

 

Quote

zar nisi rekao da ni u ludilu ne bi glasao za PC...kak' se ovde veli "you've made your bed, now lay in it"...btw, te nalepnice su kod nas na zapadu u opticaju još od početka njegovog prvog mandata...i najveći razlog zašto su Liberali osvojili samo 2 mandata u Alberti i Sasku je taj što su ljudi već gledali ovaj film samo je onda u glavnoj ulozi bio Trudeau Senior.

 

Sve se promenilo, jednostavno sada ja nemam za koga da glasam.

 

Generalno ne bi trebalo da bude razlike da li su na vlasti liberali ili konzervativci. Eto kod vas su stalno konzervativci na vlasti, pa se ne zivi nista bolje, a ni gore.

Ovde je u pitanju pojedinac koji ne zna da radi svoj posao, moralno je dno, napravio je od drzave haos.

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo sad bas sa pumpe, benzin 1.72, dizel 2.06 :classic_ohmy:

Kakvog to tek ima smisla, da kamiondzije vise placaju i da transport bude skuplji, pa da sve bude skuplje.

Ovde nema vise od 1 % dizel privatnih automobila.

 

@Maharaja nije samo ona, nijedan kanadski premijer, nije dozivio takvo ponizenje, i to zasluzeno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa, uvozne. 🙂

Kod mene $5.99 lb u Sprouts, $11.98 za 2 funte u Albertsons, znači mala razliku od prodavnice do prodavnice. Rainier vrsta su malo skuplje   $13.98 za 2 funte. 

Edited by ControlFreak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ControlFreak said:

Pa, uvozne. 🙂

Kod mene $5.99 lb u Sprouts, $11.98 za 2 funte u Albertsons, znači mala razliku od prodavnice do prodavnice. Rainier vrsta su malo skuplje   $13.98 za 2 funte. 

 

Nemati vi Dzastina :59:

Link to comment
Share on other sites

Benzin je presao 2 dolara i sada se vrti od 210 do 230, plus dizel je skuplji nekih 20-30 centi, cijene se razlikuju od pumpe do pumpe i mijenjaju se tokom dana.

Obicno je najjeftinije poslije 7 navece. Sjecam se jednom sam bio negdje izasao i vracam se kuci, malo prije ponoci, svratim na pumpu, napunim rezervoar i taman kada sam platio, cijena se promijenila, naravno na gore.

Znaci negdje od 7 navece pa do ponoci je najbolje kupovati gorivo.

Sve ovo u zemlji koja izvozi naftu :smiley26: jos malo 100% skuplje u roku od 5-6 mjeseci. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DJORDJE said:

Pa sta ako izvozi naftu? Cena je na svetskom trzistu ta koja jeste, a naftne kompanije sigurno nece prodavati ispod cene na domacem trzistu.

 

Ok, to mi je jasno, tako je namjesteno, nego hajde da mi onda objasnis zasto je dizel toliko skuplji od benzina, kada je u cijeni i jednog i drugog ogroman udio porezi i kako to utice na sve ostale cijene, jer transport poskupljuje drasticno.

Da li je to zbog kompanija ili odluka vlade, koja makar ovde, se ni ne osvrce na te kritike. Evo sad sam pogledao i cijene u USA, dizel preko 5 dolara galon :classic_ohmy:

Ako zbog cuvanja okoline, to je totalno besmisleno, jer broj kamiona koji krstari auto-putevima ce biti isti, bez obzira na cijenu dizela, a broj privatnih dizel automobila je zanemarljiv.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Amigo said:

 

Ok, to mi je jasno, tako je namjesteno

Sta je konkretno namesteno? Cena nafte, berze, nafnte kompanije, cena, benzina, mineralna prava?

 

16 hours ago, Amigo said:

nego hajde da mi onda objasnis zasto je dizel toliko skuplji od benzina, kada je u cijeni i jednog i drugog ogroman udio porezi i kako to utice na sve ostale cijene, jer transport poskupljuje drasticno.

Ovaj novi eco dizel, koji se koristi poslednjih 15tak godina, je znatno skuplji za proizvodnju od starog dizela,  negde su i porezi na dizel znatno visi nego na benzin , ali to u Kanadi nije slucaj, sigurno  ne u BC-u. Gorivo je samo jedan od razloga zasto cene transporta rastu. Kanada ima hronicni nedostatak vozaca, koji datira jos iz vremena pre COVID-a , a pandemija je samo postojeci problem pogorsala. 

16 hours ago, Amigo said:

Da li je to zbog kompanija ili odluka vlade, koja makar ovde, se ni ne osvrce na te kritike.

Alberta je suspendovala provincijski porez na gorivo jos proslog meseca, ali ti nikada ne bi glasao za konzervativce, dakle…

 

16 hours ago, Amigo said:

 

Evo sad sam pogledao i cijene u USA, dizel preko 5 dolara galon :classic_ohmy:

Od tih $5 za galona citavih $0.24 odlazi na federalni porez i taj iznos se nije menjao poslednjih X godina. Znaci to sto je danas $5, nije sigurno zbog skoka poreza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Carbon tax, stopiranje izgradnje naftovoda su razlozi zašto je tako kako je. Bez takse gorivo bi bilo skuplje, ali ne toliko, sa naftovodom bi pravili više $$$, ali avaj...već vidjeno, komunizam u pokušaju, sakriven u oblandu obećanja o ravnopravnosti i brizi o obespravljenina se završava tako što se opšte siromaštvo multiplikuje, a sa ovom novom kombinacijom NDP & Liberali rupa se još produbljuje 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Sta je konkretno namesteno? Cena nafte, berze, nafnte kompanije, cena, benzina, mineralna prava?

 

Ovaj novi eco dizel, koji se koristi poslednjih 15tak godina, je znatno skuplji za proizvodnju od starog dizela,  negde su i porezi na dizel znatno visi nego na benzin , ali to u Kanadi nije slucaj, sigurno  ne u BC-u. Gorivo je samo jedan od razloga zasto cene transporta rastu. Kanada ima hronicni nedostatak vozaca, koji datira jos iz vremena pre COVID-a , a pandemija je samo postojeci problem pogorsala. 

Alberta je suspendovala provincijski porez na gorivo jos proslog meseca, ali ti nikada ne bi glasao za konzervativce, dakle…

 

Ma ja ne glasam vise ni za koga :classic_blush: Sto sam stariji politika me sve manje interesuje. 

 

1 hour ago, DJORDJE said:

 

Od tih $5 za galona citavih $0.24 odlazi na federalni porez i taj iznos se nije menjao poslednjih X godina. Znaci to sto je danas $5, nije sigurno zbog skoka poreza.

 

Evo sta sam nasao.

 

On average, Canadians pay 44 cents of tax per litre of gas, with taxes making up 34% of the pump price for gasoline on average. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo said:

 

Evo sta sam nasao.

 

On average, Canadians pay 44 cents of tax per litre of gas, with taxes making up 34% of the pump price for gasoline on average. 

 

Ova racunica nema smisla jer implicira da je cijena litre benzina na pumpi $1.29 - a nije, nego je za dolar veca.

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Sta kukate. U Kaliforniji, po jednom galonu se placa $0.75 za puteve, a EL vozila to ne placaju. 

😪

Nije porez ni ovde visi, ali je marza na gorivo otisla u nebesa. Kad hocemo da budemo politicki korektni. 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ters said:

 

Ova racunica nema smisla jer implicira da je cijena litre benzina na pumpi $1.29 - a nije, nego je za dolar veca.

 

 

Da u pravu si, ovo je onda stara informacija, ali ako je tacno da je 34%, to je sada znaci oko 70+ centi po litru. :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...