Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Ova tema nije zamišljena kao "how to immigrate to..." već kao prostor na kome možemo da podelimo i komentarišemo društvene i političke prilike i neprilike iz Canade. Što se mene tiče, prihvatljivi su i "utisci koji nisu na listi" i teme koje imaju šire implikacije na kanadsko društvo.

Ovo je pomalo i spin-off one Denisove teme sa blagopočivšeg foruma o momentumu konzervativaca ili bolje rečeno o liku i delu našeg PM-a.

Trenutno su glavne vesti vezane za vremenske prilike...poplave na istoku i snežna oluja u Alberti I Sasku. 

Kod mene ovde, grass fire sezona je počela prilično intenzivno, inače sam vatrogasac volonter i bili smo na terenu češće nego što je uobičajeno. Ipak, veći smor je objašnjavati današnjoj omladini da je to deo prirodnog ciklusa, a ne posledica CO2 emissions🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo  jednog slikovitog primera kako Justin i njegova vlada razumeju politiku. 

Prvo naš PM sistematski pogoršava odnose sa Kinom, onda ovi Canadi uzvrate tako što otkažu uvoz ogromne količine kanole (uz očigledno nerezonske izgovore), onda vlada reši da to nadoknadi što uzme pare iz budžeta, da bi koliko toliko amortizovala štetu koju je sama kreirala in the first place😖

https://www.ckom.com/2019/05/01/federal-government-boosts-loans-for-canola-farmers-amid-tensions-with-china-2/

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

Kanola ili uljana repica je strateski proizvod Kanade. Mislim da je prvi proizvodjach u svetu. Veci deo je isao za Kinu. Kao i svinjetina i govedina, recimo.

 

Trudo je mentalno zaostao, na nivou tinejdzera i to ranog tinejdzera. Evo posle 3,5 godine nije shvatio ulogu prime minister-a. Otprilike okazio-nakazio nivo, njih dvoje bi zaista bili savrsen par.

 

Pokrenuo je lavinu pobeda konzervativaca shirom Kanade.

 

Odgovorno tvrdim da su srbski stanlio I olio, vucic I dacic - gorostasi politicke misli za njega.

 

Totalno je syebao odnose sa USA, indijom, Kinom, Saudi Arabijom i jos 20-tak zemalja, stete se mere u desetinama milijardi dolara. Mislim bukvalno.

 

On sada odlazi ...... u oktobru, na izborima. Ostace upamcen po carapama, selfijima I zaduzenju >100 milijardi dolara u fantasticna vremena. Ali da je bar jednu fontanu napravio, jelku kupio ..... ni to.

 

Pratim ga na Twitteru, ne toliko zbog toga sto mu svaki twit obara rekorde retardiranosti vec zbog priceless komentara.

 

Kao sto rekoh ...... glasao sam za njega ...... yebiga ...... ne znam sta da kazem ..... verovatno moja najveca blamaza u zivotu. Bio sam mlad 😄

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trudo je starleta, medijska persona za rijalitije. Od njega se nije ni mogla ocekivati koherentnija politika od "volim sve sto vole i mladi". Doveden je tu gde je klikovima na like na instagramu, fb i twitteru, zato sto je sin poznatog oca i jer jaaaaaooooo viiiidi ga sto je leeeeep, da bi time nekako udahnuo vetar u jedra Liberalima posustalim pod teretom korupcionaskih afera. Otelotvorenje povrsnosti danasnjeg drustva, ruku pod ruku sa Trampom i slicnim mu medijskim pajacima sa suprotnog tasa politicke klackalice, sve sminka nista sustina.

 

E sad, problem je samo u tome sto mu je glavna alternativa na politickoj sceni nepatvoreno zlo.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Radoye said:

E sad, problem je samo u tome sto mu je glavna alternativa na politickoj sceni nepatvoreno zlo

 

Bez provokacije, umirem da saznam sta je to bilo tako zlo za 9 godina koliko su konzervativci vladali pre ovog debila.

 

Posebno sto ja ni njega ne vidim kao zlo, on je samo retard i stetocina. Zlo je mnogo zayebana rec.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Pa ono, ako ces tako gledati, nije ni ovo trenutno u Srbiji tako zlo, jer zlo je mnogo zajebana rec.

 

Harper je u vise navrata pokazivao iste autoritaristicke i antidemokratske tendencije kao psiholabud, prozivke i podele na izdajnike i patriote, raspustanje parlamenta bez razloga jer mu se tako moze itd. Njegovi rezovi su unakazili naucni rad u Kanadi (masa istrazivanja je ne samo prekinuto vec su rezultati unisteni bez objavljivanja), ekonomiju je ruinirao na duge staze (sve je stavio u naftni skriljac jer je cena bila visoka u tom momentu, sto mu je pomoglo da prebrodi krizu 2008. sa relativno malo posledica ali kad je pala cena nafte ostao je golog dupeta na vetru). No on je bio mala maca za ovu novu generaciju Konzervi koja je sada preuzela stvar i koji se ni ne trude da sakriju svoje prisne veze sa ultradesnicarima i neonacijima. Ser u svom timu ima vise alt-rajtera, belih supremacista, otvorenih antisemita i slicne flore & faune nego valjda i Donald Tramp; Dag Ford se druzi sa neonaci kandidatkinjom za gradonacelnika Toronta Fejt Goldi, i tome slicno. Ovo sto sada isplivava na desnici jeste zlo.
 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Radoye said:

Pa ono, ako ces tako gledati, nije ni ovo trenutno u Srbiji tako zlo, jer zlo je mnogo zajebana rec.

 

Harper je u vise navrata pokazivao iste autoritaristicke i antidemokratske tendencije kao psiholabud, prozivke i podele na izdajnike i patriote, raspustanje parlamenta bez razloga jer mu se tako moze itd. Njegovi rezovi su unakazili naucni rad u Kanadi (masa istrazivanja je ne samo prekinuto vec su rezultati unisteni bez objavljivanja), ekonomiju je ruinirao na duge staze (sve je stavio u naftni skriljac jer je cena bila visoka u tom momentu, sto mu je pomoglo da prebrodi krizu 2008. sa relativno malo posledica ali kad je pala cena nafte ostao je golog dupeta na vetru). No on je bio mala maca za ovu novu generaciju Konzervi koja je sada preuzela stvar i koji se ni ne trude da sakriju svoje prisne veze sa ultradesnicarima i neonacijima. Ser u svom timu ima vise alt-rajtera, belih supremacista, otvorenih antisemita i slicne flore & faune nego valjda i Donald Tramp; Dag Ford se druzi sa neonaci kandidatkinjom za gradonacelnika Toronta Fejt Goldi, i tome slicno. Ovo sto sada isplivava na desnici jeste zlo.
 

 

1. Ja mogu da Iz ciste zajebancije, na forumu, poredim Kanadu i Srbiju, ali pri svesti i zdravoj pameti, ne mogu, yebiga .... ne ide.

 

2. Tačno mogu da zamislim koji je "naucni rad" unakazio. Onaj koji treba unakaziti jer je nakazan. Pozdravljam. Na taj nacin se balansira budzet, sto je libtardima poslednja rupica na libtardiranoj sviraljki. Platice jednog dana neko.

 

3. I sta kazes? U vreme najvece svetske krize ulozio u glupu naftu koja je imala neverovatno visoku cenu? Pa da ...... Trebao je uloziti u "naucne radove" ili isplatu ISIS boraca kao Justin Jihadi. A to sto mi nismo ni osetili tu krizu koja je poharala svet ...... Pa jebes to, vazno je naganjati lefticharsku ideologiju.

 

4. Ovaj opis odgovara Minhenu 1936.

 

Ocigledno da mi ne zivimo u istoj Kanadi.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Harper je u vise navrata pokazivao iste autoritaristicke i antidemokratske tendencije kao psiholabud, prozivke i podele na izdajnike i patriote, raspustanje parlamenta bez razloga jer mu se tako moze itd. Njegovi rezovi su unakazili naucni rad u Kanadi (masa istrazivanja je ne samo prekinuto vec su rezultati unisteni bez objavljivanja), ekonomiju je ruinirao na duge staze (sve je stavio u naftni skriljac jer je cena bila visoka u tom momentu, sto mu je pomoglo da prebrodi krizu 2008. sa relativno malo posledica ali kad je pala cena nafte ostao je golog dupeta na vetru). 

Hmmm... nisam neko ko misli da je Harper bio savršen PM iako sam glasao za njega zbog nedostatka boljih opcija, ali mislim da su tvoje konstatacije prilično nategnute...neko ko nije poznavao Harpera bi na osnovu ovog posta mogao da zaključi da je onda Canada za PM-a imala svog Šešelja. Čak naprotiv, svaki put kad sam razgovarao o njemu sa prijateljima koji mu nisu bili nimalo skloni, opšta zamerka je bila da je Harper neharizmatičan i anemičan lik

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

I sta kazes, bez provokacije? 🤣

 

WTMIL

 

Pa gde ti vidis provokaciju? Neslaganje je provokacija u levicarskom recniku?

 

Ja ne verujem da ti zivis ovde. Gde nadje tolike bele supremaciste i neo-nacije ja posle 20 godina jos cekam da vidim jednog.

 

Kako si opisao Kanadu Sirijci bi plivali nazad kuci samo da iz nje pobegnu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci Harperov blagoslov je bilo to sto prakticno nije imao opoziciju. Liberali su implodirali nakon Kretjena (koji im je u amanet ostavio korupcionaski skandal galaktickih razmera i mudro se povukao prepustivsi partiju svom najvecem unutarpartijskom rivalu da se on jebava s falloutom) i ako je Harper bio anemican i neharizmatican (a jeste) sta onda reci o tadasnjim liderima Liberala (Dion, Ignjatjef) spram kojih je Harper bio Zdravko Colic licno? Harper je u dva navrata raspustao parlament u momentima kad se opozicija konsolidovala i kad su pokretali pitanje poverenja vladi (naravno - u medjuvremenu dok pauza prodje, ovi bi se opet medjusobno popickali i ne bi bili nista u stanju da izglasaju), takodje bi na svaki pokusaj saradnje anglo opozicionih partija (L, NDP) sa BQ oko bilo cega huskao onog Berda da urla u parlamentu "izdajnici, izdajnici" u najboljem Milosevicevskom maniru 90-tih. Ono, definitivno nije bio Seselj ali 1™ solidan Vucic iz ove sadasnje "umivene" faze bi se vec dao uporediti s njim. Meni je jasno zasto je omiljen u AB i SK (labavljenje zakonodavstva oko zastite zivotne okoline sto je omogucilo masovno ulaganje u industriju eksploatacije prirodnih resursa i znacajno povecanje zaposlenosti tamo) ali je u isto vreme totalno sjebao auto- i elektronsku industriju u ON & elsewhere sto je rezultovalo velikim brojem izgubljenih radnih mesta. I dok je Kanada prezivela globalni ekonomski krah 2008 relativno bezbolno zahvaljujuci ekstremno visokim cenama nafte koje su ucinile ekspolataciju skriljca ekonomicnom, cim je cena nafte pala odosmo u recesiju - koja je opet pogodila neke krajeve vise nego neke druge - zato sto Harper osim nafte jednostavno nije imao plan B.

 

No Harper manje-vise, ono tipican desni centar lik kakvih je bilo i bice milion. Ja ga ne volim jer se meni svojom politikom useravao u zivot u nekoliko navrata ali ono sto kazes u to vreme i nije bilo bas cega u ponudi na politickoj sceni i pitanje je da li bi bilo znacajno drugacije da je kogod drugi bio na vlasti. Ali ovo sto je sada poiskakalo ispod njegovih skuta, ovog se plasim - gomila populista ala Orban bez ikakve smislene ideologije osim igranja na kartu najnizih strasti i potpirivanja strahova u narodu kojima kad zaceprkas po biografiji na sve strane iskacu kojekakve veze sa white power i neonaci skupinama i koje ovi cak ni ne pokusavaju bogznakako da sakriju.

 

A kontra njih stoji Dzastin, starleta, leeeeeeep decko ali mnogo glup, i nista manje korumpiran nego mu prethodnici iz partije...

 

Okreni - obrni, najebali smo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto ti pricas nema veze sa zivotom.

 

Imas naftu, u to vreme se smatralo najvece rezerve na svetu, ali je ne eksploatises zbog niske cene i skupog procesa ekstrakcije, 

 

Kada cena ode tako visoko da to postaje izuzetno profitabilno ti je i dalje ne vadis da ne bi podigao vrednost kanadskog dolara i time oslabio izvoz druge provincije 3000 kilometara daleko - nego nastavljas da cuvas goveda?

 

Ne radi to tako. Nije tu Harper nista forsirao ……. gluposti, dosle mega oil kompanije, kupile koncesije i pocele eksploataciju, kao u celom svetu.

 

Sta je trebao da uradi? Da postane Nakazio-Kortez retard? Pa nije on David Suzuki.

 

Quote

cim je cena nafte pala odosmo u recesiju

 

Koju recesiju ?!?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Radoye said:

No Harper manje-vise, ono tipican desni centar lik kakvih je bilo i bice milion. Ja ga ne volim jer se meni svojom politikom useravao u zivot u nekoliko navrata ali ono sto kazes u to vreme i nije bilo bas cega u ponudi na politickoj sceni i pitanje je da li bi bilo znacajno drugacije da je kogod drugi bio na vlasti. Ali ovo sto je sada poiskakalo ispod njegovih skuta, ovog se plasim - gomila populista ala Orban bez ikakve smislene ideologije osim igranja na kartu najnizih strasti i potpirivanja strahova u narodu kojima kad zaceprkas po biografiji na sve strane iskacu kojekakve veze sa white power i neonaci skupinama i koje ovi cak ni ne pokusavaju bogznakako da sakriju.

Ta percepcija da sve što je centar-desno to je po difoltu retrogradno, rasističko, nazadno ili šta već, to je meni bezveze... Mislim, mi pričamo o Canadi, pa nisu ovdašnji Konzervativci Dveri ili Jobbik. Ja predpostavljam da se uvek može naći neka budala koja je odvalila neku glupost pa se onda to projektuje u širi kontekst, ali to bi bilo isto kao da sad ja kažem mom poznaniku, advokatu, koji je bio kandidat NDP-a za provincijski parlament da je on Marksista/Staljinista/Kimjongunovac i da podržava ideologiju i metode pomenutih. Pa nisam tolika budala. Po meni, ako se ne složimo oko basic stvari, onda koja je svrha analizirati neke ekonomske ili druge poteze Harperove vlade, to je kao da raspravljamo o Mengelovom doprinosu medicini

Link to comment
Share on other sites

Ja nikada nisam rekao da je sve centar-desno retrogradno rasisticko or whatever. Ali dobar deo onoga sto danas dolazi na scenu u partijama koje su tradicionalno bile desni centar bez ikakve sumnje jeste retrogradno i u dobroj meri i rasisticko. Ne znam koliko si upoznat sa politikom na lokalu u Ontariju ali si sigurno cuo za Roba i Daga Forda (za neupucene, prvi je bio gradonacelnik Toronta sklon ekcesima i skandalima svake vrste, drugi je trenutno premijer Ontarija). Obojica su imali veze sa nekim vrlo mracnim likovima, medju njima i Fejt Goldi, otvoreno neonacisticki kandidat na poslednjim izborima za gradonacelnika Toronta (25 hilada glasova, ~3.5 %), snajka koja je pisala za Daily Stormer i koja za sebe kaze da joj je zivotni moto slogan "14 reci" ( https://en.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Words ). Ono, cisto samo jedan primer, nije jedini, ima jos slicnih.

 

Pazi, ja nemam nista protiv konzervativne ideologije per se - to je legitiman politicki stav sa kojim mogu da se slazem ili ne ali ne postoji ni jedan razlog da mu se osporava validnost. No ovaj novi altrajt populisticki talas po S. Americi i Evropi je vec nesto drugo, i to nesto jako mirise na neke stvari s prve polovine 20. veka koje su onomad napravile toliko zla. Danas je klasicna konzervativno-liberalna ideoloska podela prakticno nestala (ne pricam konkretno samo o Kanadi ovde vec uopsteno) i visoka politika se svodi na FB-Tviter-Instagram trku za lajkovima u kojoj i jedna i druga strana igraju na najnize strasti svoje target populacije bez razmisljanja o dubljim posledicama koje to moze da donese. Krivica za ovo stanje nije samo na jednoj strani - Tramp i slicni njemu Orbani sirom sveta imaju sasvim lep protivteg u Dzastinu i slicnima (Demsi u US onomad predlagali Opru za kandidata - tek bi to bila katastrofa!), spodobe bez supstance, stava, ideologije, icega konkretnog iza medijske fasade, ciji je jedini cilj i smisao postojanja biti reizabran u narednom izbornom ciklusu ma sta da kosta, oportuno pozajmljuju malo levo malo desno sve sto im se cini da bi im moglo doneti koji glas vise. Sveli su politiku na rijaliti sou, i nije ni cudo da rijaliti zvezde tako dobro uspevaju danas u njoj. Minvajl po svim realnim pokazateljima standard vecine populacije opada i po prvi put generacija koja danas zivi stoji gore nego generacija njihovih roditelja.

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radoye said:

 

Ok, deluje mi da se slažemo da krajnosti nisu dobre. Možda grešim, ali meni deluje iz ove West Canada perspektive da je od mog dolaska ovde pre 12-ak godina pa do danas prvo mutirala ova ideologija agresivne političke korektnosti koja je generisala da budale sa druge strane spektra dobiju svojih 15 minutes of glory, predpostavljam da pomenuta Fejt Goldi spada u tu drugu krajnost, iako lično nisam upoznat sa njenim likom i djelom. Douga  Forda ipak smatram malo ozbiljnijim likom, imam neke veze sa Ontarijom i koliko vidim čovek sprovodi ono što je i rekao, mnogima se to ne sviđa, ali tako je velika većina odlučila na izborima. Uglavnom, lepo je Morgan Freeman onomad rekao: 

 

Link to comment
Share on other sites

Ford sprovodi qrac od ovce, dojahao je na talasu nezadovoljstva prema korumpiranim liberalima nebuloznim pricama o pivu za dolar (Seseljov hleb za 3 dinara u Srbiji 90-tih) i surovanju sa opskurnim altrajt likovima poput Goldijeve i slicnih, ono wink wink nudge nudge sa'cemo se obracunamo s prljavim imigrantima fazon (gde on licno nije radio dirty work ali su Goldijeva i slicni njoj iz sve snage agitovali za njega a on se slikao sa njima i tako to). Ono sto on radi je namestanje tendera svojim pajtasima koji mu zauzvrat daju kikbekove, sve ostalo je samo cista sminka ciji je posao skupljanje "lajkova". Prica o balansiranju budzeta i rezanju nepotrebnih troskova a u nekoliko navrata je ponistio vec placene i ugovorene poslove (dakle - novac je vec potrosen, nema ustede) da bi umesto njih ugovorio isto to samo sad sa svojim pajtosima (i ponovo potrosio novac).

 

Znaci, suplja prica do maksimuma, potemkinova sela i zamazivanje ociju narodu dok se ispod zita mulja sve u 16. A usput se koketira i sa kusim i sa repatim samo da bi se skupio koji glas vise - i onda se svi prave nevesti kada po sinagogama u Torontu i okolini pocnu da se pojavljuju kukasti krstovi i antisemitski grafiti.

A posebna prica je kako je Dag uopste dosao u situaciju da predvodi Konzervativce u Ontariju - dotadasnjem lideru Patriku Braunu su namestili seksualni skandal i prisilili ga da da ostavku pred same izbore, gde je Dag uskocio - posle se ispostavilo da su optuzbe protiv Brauna bile lazne, ali do tada je vec prosao voz. Liberali sa Ketrin Vin na celu su bili toliko nepopularni da bi i crni djavo imao bolje sanse od njih da dobije na izborima. Sto se tice vecine, Dag i PC su dobili oko 40% glasova, NDP oko 30% a Liberali 20% - tako da iako PC ima vecinu u pokrajinskom parlamentu tesko da mogu da tvrde da uzivaju vecinsku podrsku u birackom telu.

 

Inace ovo Frimenovo iz klipa (nije mi jasno btw koliko ima veze s ovim o cemu diskutujemo) sa tim se slazem 100% - identity politics je jedno veliko zlo.

Link to comment
Share on other sites

Znaš šta, moje informacije o potezima trenutne ontarijske vlade su ipak "hearsay", a nisam se trudio da saznam nešto više od toga. Ovog leta ćemo provesti nekoliko nedelja tamo pa možda onda budem imao malo bolji pregled terena da bi ti nešto smisleno odgovorio. Oko glasanja, mrzi me da copy paste-ujem rezultate, ali koliko se sećam PC je dobio većinsku vladu...Dakle, PC sa Fordom, u Ontariju...to je ipak indikator nečega...ako je vlada sa Wynne bila otpisana, zašto omer glasova nije išao u korist NDP-a, a ne PC-a... pretpostavljam da istorijski NDP nije toliko jak, ali je ipak u ovom trenutku ideološki bliži LP...Da skratim, moje pitanje glasi: kako to da biračko telo Ontarija nije videlo ovog Douga Forda iz tvojih postova? Znam da nije zbog mainstream media tipa CBC, CTV, a sumnjam da je biračko telo Ontarija toliko ograničeno da padne na priče wink, wink, nudge, nudge, say no more

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

Uh ...... Poceli smo sa teskom propagandnom artiljerijom sa leve strane maskiranom providnim, celofanskim "svi su oni isti, ali su konzervativci najgori",  😁........ sto tokom daljeg "izlaganja" "suptilno" prelazi u zestoko pljuvanje iskljucivo po konzervativcima, koji su u medjuvremenu vec unapredjeni u rasiste i fasiste, dok se za libtarde, skromno i sa dubokim uzdahom razocarenja zakljucuje da su ....... nepopularni !!! 💩

 

Da vam cika Denis objasni sta u propagandnom ratu znaci biti "nepopularan".

 

To vam je kada posle 15 godina vladanja (znaci izuzetne popularnosti) na izborima za parlament OD 124 MESTA OSVOJITE ......  7 (sedam). 😂

 

To takodje znaci ...... da prvi put u istoriji postojanja liberalne partije Ontarija (162 godine) ona gubi official party status, odnosno gubi pravo na svoj poslanicki klub prevedeno na srpski.

 

Najtezi poraz u istoriji parlamentarizma u Kanadi svih vremena.

 

Ne samo da se to ni slucajno ne pominje vec se, po staroj propagandnoj metodi AP-P (Ako Prodje - Prodje) - vrsi dodatno nanosenje sloja fekalija radi boljeg prijanjanja propagandne fasade tvrdnjom kako konzervativci nemaju vecinsku podrsku naroda!!!

Pa nikada nijedna partija nije ni imala vecinsku >50% podrsku, iz vrlo jednostavnog razloga sto 100:3 u kanadskoj politickoj matematici nikada ne moze biti >50.

 

Konzervativci su "samo" ostvarili trijumfalnu pobedu osvojivsi 76 mesta, drugi rezultat u parlamentarnoj istoriji provincije svih vremena.

 

O razlozima kataklizme libtardizma malo kasnije .....

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

 

Pazi, ucinak Vinove za njenog mandata je bio prilicno katastrofalan na mnogo nivoa, slabo ces naci bilo koga ko bi joj stao u odbranu. To da su liberali pod njenim vodjstvom izduvali ne treba nikog da cudi. Sa druge strane, Ford je van Toronta bio prakticno nepoznat - on dolazi iz politicke dinastije ali su se uglavnom bavili politikom na lokalu, njegov otac je bio u jednom mandatu poslanik u parlamentu Ontarija ali bez nekog veceg uticaja (nije bio ministar i tome slicno, obican pesadinac). Dag i Rob su dugo bili odbornici u gradskoj vladi, Rob je na kraju dogurao i do gradonacelnika ali slabo su bili poznati dalje od Toronta i okoline ako ne racunamo medijski cirkus koji je nastao nakon Fordovih skandala (konzumiranje droge i slicno). Ford preuzima PC bukvalno par meseci pred izbore kad je Braunu napakovan (kasnije se ispostavilo potpuno montiran) seksualni skandal. Koliko je izborni rezultat njegova licna zasluga ili ne - uglavnom moje misljenje je da bi protiv Vinove izbore dobio bilo koji konzervativni kandidat. Liberali su u odnosu na prethodne izbore izgubili skoro 50% svojih glasaca, pola tog broja je otislo za NDP a pola za PC.

(Naravno, u Ontariju je na snazi vecinski a ne proporcionalni izborni sistem pa su i procenti ukupno osvojenih glasova uglavnom nebitni za konacni sastav parlamenta, ali u ovom slucaju objasnjava gde su "nestali" glasaci Liberala.)

Ontario je interesantan po tome sto nije izrazito ni levo ni desno orjentisana provincija - ono, postoje odredjene jedinice za koje znas da su garantovano levo ili desno ali u globalu vecina je veoma fluidna, i najcesce ide kontra federalnoj vlasti, ako su tamo Konzervativci, u Ontariju su Liberali i obrnuto; cesto cak iste izborne jedinice glasaju potpuno kontra na izborima za dva nivoa odrzanim u vrlo bliskom vremenskom periodu. Dok su bili Kretjen i Pol Martin u Otavi mi smo ovde imali PC na vlasti, kad je dosao Harper kod nas su bili Liberali, sad kad je maneken zaseo mi smo se usrecili sa Fordom.

Ono sto je najludje u celoj prici je to da je trenutno u Ontariju Fordu najtvrdja opozicija gradonacelnik Toronta Dzon Tori - koji je i sam nekadasnji lider Fordove  PC partije!

 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

Dakle, libtardi bi izgubili svakako. Skandale i desetine milijardi dolara slupane u libtardirane projekte (dzepove partijskih sponzora) je nemoguce nabrojati.

Ipak se jedan momenat izdvaja kao razlog ne samo gubitka izbora, nego verovatno, nadam se, temeljne cistke u liberalnoj partiji i povratka sa libtardizma na liberalizam.

 

Ovde ce morati da ide jedan mali disclaimer zbog novih forumasa: ja sam liberal, otkad znam za sebe podrzavao sam LGBT i gay brakove, parade (ne i usvajanje dece). Ne postoji nista sto bi te stavove moglo promeniti.  

 

Poznato je da ljudi imaju sklonost da se druze, pomazu i imaju jedan drugaciji medjusobni odnos po etnickoj, rasnoj, seksualnoj i drugim pripadnostima/preferencama, sto samo po sebi nije ni lose, ni dobro, vec jednostavno tako kako jeste, na kraju legitimno ukoliko ne dolazi do konflikta interesa. Nazalost, gotovo po pravilu dolazi, ali …… nije to lako ni dokazati, a posebno regulisati.

 

Tako je i bivsa premijerka, openly gay osoba, uzela svog prijatelja Ben Levina za savetnika. Ugledni profesor nije privlacio paznju dok ga nije uhapsila policija zbog optuzbi za cyber pedofiliju, posedovanje decije pornografije i ohrabrivanje seksualnih pa i vrlo nasilnih i po zivot opasnih aktova nad decom, uglavnom u zemljama treceg sveta, gde je i pao, presretnut od cyber timova za suzbijanje pedofilije. On je to sve lepo priznao i dobio 3 godinice u kavezu, gde mu je i mesto, ali na mnogo duze. U medjuvremenu je sa saslusanja procurelo da je lik mracniji od mraka i da se nadao da ce seksualno opstiti i sa unucima/kama svoje 3 cerke. Ybg.

 

I to ne bi bio problem, desava se, bolest ne bira, da doticni profesor nije bio zaduzen kao pomocnik ministra za novi radikalni program seksualnog obrazovanja koji su libtardi pozurili da implementiraju.

 

A taj program, podrzan od nekih udruzenja ljubitelja zaista sirokog spektra perverzija i komunisticke partije Kanade !!! je vise odgovarao prirucniku za porno zvezde nego uzrastu 6-12 godina I sto je najgore izlozio decu polnim bolestima potpuno umanjujuci rizik od HIV-a, analnog/oralnog seksa, uguravanja svih vrsta igracaka u sve telesne otvore, sve je to bogougodno ako se oseca zadovoljstvo (bezbroj puta naglaseno) …….. mama i tata ne postoje, to su sve glupe socijalne konstrukcije i taj klasicni libtardirani repertoar koji jeste doveo do zabrane upotrebe reci otac/majka/gospodin/gospodja u drzavnim institucijama, sto nedvosmisleno govori da se radilo planski na nivou svih ministarstava, a ne samo obrazovanja.

 

I tako se desila kataklizma libtardizma.

 

Jednostavno, narod je jos primitivan da prihvati "progres". I s obzirom da imam decu skolskog uzrasta ispostavilo se da sam i ja primitivan, sa cime zaista nemam nikakav problem.

 

Dolaskom konzervativne partije program je ukinut prvog dana njenog mandata i vracen je stari program, jer je seksualno obrazovanje naravno od izuzetne vaznosti za pravilan razvoj dece.

 

A onda su mediji pod kontrolom libtarda poceli kampanju kako "to sve nije bas tako" 😎 …… I kampanja je propala.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...