Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

travemuende-beach-baltic-sea-coast-schle

 

Nemci su oduvek imali letovališta a unazad X godina otkad su ove nesnosne vrućine postala su dosta popularnija nego pre kada su bila poluprazna. Naravno njima je jeftinije da odu u Grčku ili Hrvatsku pa zato većinom idu dole. Ali ko ne može da odvoji više od par dana oni idu na njihovo more. Moji su u Berlinu i znaju dosta ljudi koji idu na Baltičko more ili na jezera u okolini grada.

 

germany-lower-saxony-norddeuschland-the-

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao naravno da nije kao more, ali nije ni lose. Treba mi pola sata poslije posla ljeti da odem do najblize plaze, tu budem od pola sest do pola osam, osam. Ja svakako ni ne volim da se cijeli dan przim na plazi, a tada je i najljepse, malo se bucnem, rashladim, blejim okolo, relaksiramse pored vode, tako da sam srecan da ta opcija uopste postoji. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Bili smo na plaži u Port Stanley-u pre par godina kad smo bil u poseti Ontariju...Sredina leta, napolju vrućina, a Iri hladan k'o taštin osmeh (pozajmljen citat), ali Perch fish fry u nekom od restorana na plaži zaista vrhunski...vredi se cimati do Port Stanley-a samo zbog toga ako mene neko pita...

BTW, na severu ništa novo, prema očekivanju LP i NDP će morati da formiraju manjnsku vladu, verovatno ponovo izbori za manje od 4 godine...

Link to comment
Share on other sites

Pa i ovih nekoliko ridinga koji su mogli da predju u plavo ali nisu zbog glasova PPC-a ne bi ključno promenili sliku parlamenta...treba takodje uzeti u obzir to da se glasovi levo od centra takodje prelivaju izmedju crvenih, narandžastih i zelenih, što je doprinelo da u nekoliko izbornih jedinica pobedu odnese kandidat konzervativaca. Mislim da je ovo ipak realno stanje trenutnih političkih prilika kod nas, a s obzirom na birački sistem koji imamo i nove generacije glasača koji imaju neke drugačije prioritete od, nazovimo ga tako, tradicionalnog birača. Sad, što se meni ovaj rasplet dogadjaja ne dopada to je već moj problem, a i pokazalo se da je u ovom trenutku održavanje izbora bilo apsolutno gubljenje vremena i resursa jer se manje više znalo da će ishod biti ovakav. Konzervativci će na kraju opet imati više glasova u ukupnom zbiru, ali ćemo još neko vreme gledati nejakog Justina kako se koprca dok pokušava da kaže neku smislenu prosto proširenu rečenicu...Jedino što možda može da izazove njegov malo brži pad je prilično galopirajuća inflacija (za kanadske standarde) jer se da primetiti porast cena osnovnih potrepština (pre svega hrane), a pogotovu goriva, koje opet ima input u ceni svakog proizvoda...mada kad vidim kakvu moć imaju njemu naklonjeni mainstream mediji i društvene mreže, nisam baš siguran da će ljudima doći iz dupeta u glavu

Link to comment
Share on other sites

Nema te sile....

 

Eh sad, to znači da smo mi glasali za liberale, iako bi glasali za NDP. Razlika je bila suviše mala da se rizikuje. Znam i lib i NDP kandidatkinju i obe su dobre, jbg....

 

U svakom slučaju, i pored ove "pobede" (veliki navodnici), meni nije jasno zašto smo imali ove izbore....

 

Ovo je skroz tačno:

4ylgxuqe7zo71.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rekao bih da je problem mnogo vise u zakonodavstvu nego u zdravstvenom sistemu. Danas je u svim demokratskim drzavama tesko nekoga primorati na lecenje, a jos teze zatvoriti ga barem i privremeno u neku od institucija za dusevne bolesnike. Ranije je bilo mnogo zloupotreba oko toga, pa su uslovi poostreni do te mere da ce sudija odrediti nekome prisilno lecenje jedino ako je pocinio tesko krivicno delo, ili vise puta pokusao samoubistvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ova blokada uplakanih kamiondzija ima smisla i logike kao pecati u bunaru, oni ne mogu u USA ni onako jer im USA ne da. Prave kamiondjize skoro 90% njih rade bez prestanka i nose robu u USA a ovi ih sprecavaju. 

Veliki borci za prava, videli smo slike, narocito ovih nasih balkansko kanadskih 🙂 porekla kako vrte prase pored kamiona kod Otave. Sve sa F*ck Trudeau i pro Tramp zastavama.

 

Jedino sto me se svidelo i prija da su stotine njih sa F*ck Trudeau zastavama marsirali u sred glavnog nam grada i niko ih nije sprecavao (prosto receno, niko ih nije ni j*). 

Sto je samo jos jedan dokaz da smo jos uvek donekle free kao zemlja. 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Demokratija nije kada 200 kamiondzija blokira most preko kojeg prelazi skor 25%   izvoza , vec je najobicniji akt nasilja koji drzava tolerise. Poslednjih dana im se broj smanjio na nekoliko desetina , a i dalje drze skoro celu drzavu saci. Nadam se da ce Ford naci nacini da ih razjuri kao macke sa jebista, pa neka protestuju u Otawi narednih 50 godina sto se mene tice.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kad imas lidera koji to nije i koji ne smije da izadje pred kamiondziije i obrati im se direktno i porazgovara sa njima, sto mu je u krajnjem slucaju i duznost, onda je tako kako je.

Kako stvari stoje na slijedecim izborima nemam za koga da glasam, niti cu glasati.

U Kanadi je opste rasulo, cijene su probile sve plafone, od hrane, benzina, pa do naduvanih cijena nekretnina, pa cak je i voda je nenormalno skupa. :classic_ninja:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Kad imas lidera koji to nije i koji ne smije da izadje pred kamiondziije i obrati im se direktno i porazgovara sa njima, sto mu je u krajnjem slucaju i duznost, onda je tako kako je.

Kako stvari stoje na slijedecim izborima nemam za koga da glasam, niti cu glasati.

U Kanadi je opste rasulo, cijene su probile sve plafone, od hrane, benzina, pa do naduvanih cijena nekretnina, pa cak je i voda je nenormalno skupa. :classic_ninja:

Pa vrati se u prađedovinu ođe sve cvijeta od napretka.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Amigo said:

Kad imas lidera koji to nije i koji ne smije da izadje pred kamiondziije i obrati im se direktno i porazgovara sa njima, sto mu je u krajnjem slucaju i duznost, onda je tako kako je.

Kako stvari stoje na slijedecim izborima nemam za koga da glasam, niti cu glasati.

U Kanadi je opste rasulo, cijene su probile sve plafone, od hrane, benzina, pa do naduvanih cijena nekretnina, pa cak je i voda je nenormalno skupa. :classic_ninja:

 

Pa vidi, svakome je vec dosta ovog virusa i restrikcija i sve sta sleduje od ove pandemije. Ali uplakane kamiondzije ne mogu ovo da wish it away. Kao sto sam rekao, vecina kamoindzija radi i sada a ne neartikulisaano cmizdri tamo u Otavi, sprecava tamosnje ljudi da rade svoj posao, uznemirava ih vec tri nedelja. Vecina kanadjana je jasno iskazao svoje misljenje - 90% single, 80% double i malo vise of 50% triple vakcinisan. I maske nose bez ikakvih vecih problema u prodavnicama, biznisima itd. Znaci sta su ovi hteli to samo oni znaju, ni njihove kolege kamiondzjije ne razumeju - vise od 80% vakcinisanih. 

Ja sam bas jako zauzet na poslu pa nisam ni pratio vesti previse oko mosta kod Vindzora, sad vidom juce da je to trajao 7 dana??!! (u petak mi nisu mogli odneti masinu koju sam prodao bas zbog blokade) Ford je dobro uradio sa pretnjom sa kaznama, vanredno stanje itd. ali je kasno to uradio. Taj most nije smeo da se blokira ni minut.

 

Za JT nisam glasao ni jednom  - ima jos vremena 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...