Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

May fellow Canadians, hoce li mi neko objasniti zasto je "pala" Jessica Mulroney, zena poznatog voditelja Bena Mulroney, inace sina nekadasnjeg premijera Kanade Briana Mulroney i Srpkinje rodjene u Sarajevu, Mile Mulroney?

 

bjm.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

May fellow Canadians, hoce li mi neko objasniti zasto je "pala" Jessica Mulroney, zena poznatog voditelja Bena Mulroney, inace sina nekadasnjeg premijera Kanade Briana Mulroney i Srpkinje rodjene u Sarajevu, Mile Mulroney?

 

 

za rasizam :classic_biggrin: cancel culture dragi moj, ne stedi nikoga, revolucija jede svoju decu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Znam da je tako nesto, ali me interesuju detalji.

Nije pozitivno reagovala na BLM :classic_smile: Veci deo price je u stvari doslo od gospodjice sa kojom je usla u sukob, tako da vecina je "ako cemo joj verovati", ali posto je gospodjica crna, to se pitanje ne postavlja. I tako je JM proglasena za rasistu, i dobila otkaz svuda. 

Izvoli:

https://www.thecut.com/2020/06/what-happened-between-jessica-mulroney-and-sasha-exeter.html

Bilo duze vreme po vestima, specificno zbog njene konekcije sa M. Markle, koja joj je, po tabloidima, takodje dala otkaz 

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2020 at 5:31 AM, Down With The Sickness said:

 

Doug Ford ......... ozbiljno, odgovorno, bez samo-reklamiranja ...... BRAVO ...... nisam se pokajao sto sam glasao za tebe, iako mi nije bilo lako da te zaokruzim :roflmao:...... ali zbog ovoga - glasacu te opet.

 

On 4/3/2020 at 4:11 AM, Kido from Junkovac said:

Ontario duplo manje testova od Kvebeka, BC. 
Lezerni premijer je dozvolio da Micigen pre krene u ozbiljno testiranje. 
 

Pitanje je ko na lokalu uopste veruje u ove brojke, kad u Detroitu ima hiljade slucajeva, 

a broj sa nase strane granice 10-15. 
 

Olupace se Fordu kasnije to sto je na pocetku epidemije bio ‘najpopularniji premijer’ zbog malog broja slucajeva i ‘kontrole situacije’

 

Kanadjani nisu tolike ovce da im to prodje ispod radara....

 

Postovi prolaze test vremena. 

 

Ne treba komentar.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

https://leaderpost.com/news/saskatchewan/new-poll-puts-ndp-25-points-behind-sask-party-among-decided-voters

Ovde treba da se bukvalno desi čudo pa da se NDP (Liberali su statistička greška) uopšte približiti Sask Party na oktobarskim provincijskim izborima. To je jedna od dužih dominacija neke partije u istoriji kanadskih izbora... razlozi su manje-više jasni... ljudi biraju stabilnost i common sense tako da ovde ipak teže prolazi ovaj trend agresivnog levičarenja i ideologija SJW-a, mada nije da je nema, jer osim nekoliko medija, ove veće medijske kuće po defoltu poturaju ovu "levu" propagandnu upakovanu u poruke o socijalnoj pravdi i krivici svih koji nisu visible minority... interesantno je da državne ustanove (i ja radim za jednu od njih) prednjače sa kvotama i brainwashingom iako je Vlada većinski Sask Party...čudno neko vreme, tako da je ovaj virus zahvatio i neke od ukućana...pre nekog vremena hanuma krenula da objašnjava našoj 11-ogodišnjoj ćerki white privilege, srećom pa sam bio prisutan pa sam prizemljio stvar sa nekoliko logičnih argumenata na koje osim etikete nisam dobio kontra argument😏 i samo mogu da se nadam da će mi oba deteta (kad tome dodje vreme) shvatiti o kakvoj se manipulaciji radi... doduše uticaj medija, školskog sistema, socijalnih mreža je neverovatno agresivan, tako da ne znam na šta će sve ovo da liči za koju godinu...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna zanimljivost. U Ontariju ne postoji prigradski saobracaj tipa Beograd - Obrenovac. Postoji samo javni gradski prevoz u strogo gradskim okvirima koji je i ako redovan, jako los, jer nije dovoljno cest. Situacija u milionskom Torontu je malo drugacija, ali u ostatku provincije ko zavisi od gradskog prevoza, nije mu lako.

Evo upravo mi je dosao clanak da je u mom selu poceo prvi prigradski prevoz u krugu nekih 40-50 km i pocetna stanice je bolnica, sto ima smisla, jer je ovo neki regionalni medicinski centar i saobraca do nekih satelitskih manjih gradica.

Kao kuriozite prva voznja kombi busa sa 20 sjedista je protekla bez putnika :classic_blush: Karte nisu skupe, medjutim treba uloziti mnogo u reklamu, da ljudi uopste znaju da prevoz postoji koji  ce vjerovatno biti usmjeren ka starijim i bolesnim osobama koje vise ne mogu da voze.

 

https://london.ctvnews.ca/regional-bus-operations-to-london-begin-with-no-riders-1.5052167?fbclid=IwAR1lJngBtKklby0uV-X58WNflv8EmAO1Dt8CcfBUWdZov9Whlp3XgoT-a8U

Link to comment
Share on other sites

Ford po vise osnova izrasta u nekakvog lidera Konzervativaca,

jer je na federalnom nivou nastupila konfuzija, nekako im sporo ide izbor

diskutabilnih kandidata.

Sa druge strane Ford politicki grabi liberalnu agendu u mnogim segmentima

i shvata da mu to donosi popularnost kod neopredeljenih.

 

Ford je svoju premijersku funkciju zapoceo glasnim najavama, a bogami i

egzekucijama budzetskih rezova i dugo mu je popularnost padala,

jer je dosta stvari prelamao preko kolena.

 

Zaokret je nastupio kada je bio politicki primoran da vrne meke milijarde u sistem.

Nakon toga je tek nastupio Covid.

 

Ford je u pocetku bio spor i los, poslao nas na 'martovski raspust' da idemo gde ocemo.

Nakon pocetninh gafova, Fordu je nesto kvrcnulo u glavi, video je da aktivna politika

drugih provincija i federalna politika imaju potpuno drugaciji ton, mnogo racionalniji,

te se vrlo vesto presaltovao na pricu 'bezbednost gradjana, testiranje itd.'

 

Zatim je ukapirao da moze da vodi solidnu politicku kampanju tokom Covida, tako sto ce da

kanalise strahove, bes i nevericu gradjana, na primer kad emotivno grdi neodgovorne

mentole koji se okupljaju u vecim grupama, ili kad patrijotski napada Trampovu politiku taksi.

 

Jasno je vec i njemu i njegovom timu da to plutanje na trbusini prema centru politickog spektra i dalje levo

moze da donese solidne politicke poene u Ontariju, minimum obezbedi reizbor za premijera

i mozda otvori prostor na federalnom nivou ukoliko se kockice poklope.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ford je najprijatnije iznenadjenje za mene licno - na vlast je dosao populistickim obecanjima i trumpistickom retorikom, ali je tokom covid krize krenuo prema politickom centru, sa vrlo odmjerenim pristupom i pozivanjem na zdrav razum i solidarnost u krizi... Ukoliko tako nastavi, veoma je vjerovatno da ce imati podrsku starijih liberalnih glasaca (sve dok je ne prokocka ili dok liberali ne rastjeraju Justina i kompaniju i promijene pravac). 

 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Ford je najprijatnije iznenadjenje za mene licno - na vlast je dosao populistickim obecanjima i trumpistickom retorikom, ali je tokom covid krize krenuo prema politickom centru, sa vrlo odmjerenim pristupom i pozivanjem na zdrav razum i solidarnost u krizi... Ukoliko tako nastavi, veoma je vjerovatno da ce imati podrsku starijih liberalnih glasaca (sve dok je ne prokocka ili dok liberali ne rastjeraju Justina i kompaniju i promijene pravac). 

 

 

To se na jeziku bivsih radnih akcijasa i nosilaca stafete mladosti kaze: kvrcnulo mu nesto u glavi, pliva na trbusini prema centru (i dalje levo??) i grabi "liberalnu agendu" :roflmao:

 

A sta je to liberalna agenda?? To ti je kada usred pandemije krades pola milijarde dolara iz humanitarnog fonda :puke: ..... koja mizerija bog te jebo, pa to nema ni u Somaliji, kamoli u Nigeriji. 

 

Nazalost, danas se samo obuces u indijske haljine na nekom vasaru, skoknes do dzamije da malo klanjas ...... i opet pobedis, iako te hvataju svaki drugi mesec u kradjama, lazima i mafijaskim pretnjama pravosudju da sude kako im nalozis, u najboljem maniru jednog Lukashenka.

 

Ti se samo deres "cuvajmo bratstvo i jedinstvo ko zenicu oka svoga" i radi kao magija, za to vreme trpaj u dzepove. Ne bi me zacudilo da liberalnog retarda izaberu i treci put. 

 

Sto se Forda tice ja pre 2 meseca napisao performance review: exceed expectations. Mnogi ce reci rano je, ali jednostavno se videlo da ide u dobrom pravcu. 

 

Ne mislim definitivno da bi on trebao da bude lider partije na federalnom nivou, ali ....... ako nema nikog drugog, zasto da ne ....... posle ovog pavijana, najgoreg kanadskog prime minister svih vremena, prvi taksista kog bi navatali sa ulice bi bio prijatno osvezenje. 

Link to comment
Share on other sites

Kolko god Dzastin bude pravio sranja, sve ce se to zaboraviti i na kraju ce ostati zapamcen prije svega kao premijer tj prime minister, koji je legalizovao marihuanu.

Njegovo najvece i vjerovatno jedino dostignuce.

Link to comment
Share on other sites

Priznajem da nisam previše verziran u politička dešavanja u Ontariju (mada nije da baš nemam pojma), ali stvar je u tome što su se sa Justinom na čelu Liberali pomerili prema tradicionalnoj agendi NDP-a i ovima izbili njihove adute, pa samim time Ford deluje kao da se pomera prema centru i levo. Meni ipak deluje da on sprovodi manje više tipičnu politiku konzervativaca, ali prilagodjenu situaciji i vremenu (Covid 19)... recimo ne vidim da poreska politika ili "državni intervencionizam" prelazi očekivane okvire...budžetisanje (finansijske inekcije) se jednostavno prilagodjava novonastaloj situaciji...Justinovi federalci s druge strane se ponašaju kao da pare rastu na grani...tinejdžerima se bukvalno više  isplati da žive od Covid socijale nego da se bakću tražeći summer job

Link to comment
Share on other sites

Doug se usmerio prema zdravorazumskom centru, nikako levo.

 

A evo ga Justin iz 2015 - ko je samo glasao za njega? :)

 

2015

 

Quote

"We have to know that a large percentage of small businesses are actually just ways for wealthier Canadians to save on their taxes, and we want to reward the people who are actually creating jobs, and contributing in concrete ways," he said. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pocelo je, a bas sam ovih dana nesto razmisljao ... ovi Kanadjani su stvarno idioti, ovo je majmunu 9 teski skandal (uglavnom kradje i nasilnicko ponasanje) u bednoj karijeri i oni nista, cute ko 3.14-chke.

 

Trazi se majmunova ostavka ili izbori na jesen. Mada izgleda ni toga ne bi bilo da nije  Francuza.

 

3 hours ago, nonick said:

Doug se usmerio prema zdravorazumskom centru, nikako levo.

 

Prema centru normalno, kakvo levo, nema ovaj Kido veze sa zivotom, ne zna sta prica, nego me mrzi da reagujem. :classic_biggrin: Zivi u Kanadi, vodi srbsku politiku.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

Kanada vise nema vise lijevu opciju, jer je i NDP napravio pomak ka centru vec sa Mulcair-om, a Singh je nastavio tim pravcem i veoma je oprezan po pitanjia koja pokrece. Liberali su sve samo ne lijevo - kao sto je vec pomenuto, podizu buku na standardnim lijevim pitanjima, ali su potpuno u sluzbi krupnog kapitala kao SNC Lavalin, Bombardier i slicni.  Justin je za mene najvece razocaranje - probudio je nadu u mladima da politika moze biti drugacija i onda je potom tu nadu unistavao gotovo svakim svojim potezom. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, nonick said:

Doug se usmerio prema zdravorazumskom centru, nikako levo.

 

 

 

'Jasno je vec i njemu i njegovom timu da to plutanje na trbusini prema centru politickog spektra i dalje levo

moze da donese solidne politicke poene u Ontariju'

 

Ja sam jasno rekao da se Doug Ford krece prema centru. 

S obzirom na brzinu njegovog kretanja od tax slayera do 'ovoga sada' 

I s obzirom na njegovu masu,

pitanje je da li ce stici da se zaustavi pre centra. 

 

Samo sam se pitao gde ce se zaustaviti.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

Kanada vise nema vise lijevu opciju, jer je i NDP napravio pomak ka centru vec sa Mulcair-om, a Singh je nastavio tim pravcem i veoma je oprezan po pitanjia koja pokrece. Liberali su sve samo ne lijevo - kao sto je vec pomenuto, podizu buku na standardnim lijevim pitanjima, ali su potpuno u sluzbi krupnog kapitala kao SNC Lavalin, Bombardier i slicni.  Justin je za mene najvece razocaranje - probudio je nadu u mladima da politika moze biti drugacija i onda je potom tu nadu unistavao gotovo svakim svojim potezom. 

 

ja se tacno secam dana kad sam trebao da bacim listic u kutiju prvi put za Justin-a. Ostao sam na poslu skoro do 8 uvece, bilo je dosta posla (glasacko mesto otvoreno do 9). Otisao kuci umoran i "zaboravio"  glasanje... tako nekako se desilo i drugi put za Justin-a. 

 

Sto se tice Lavalin is ostalih velikih firmi, to su radili svi pre njega - konzervativci i liberali - to je neka siva zona koji su sami politicari kreirali. Cak su mogli to da rade to po zakonu - taj zakon se jos ni sada nije promenio ako dobro znam. Problem je bio da PM-a nisu slusali njegovi ljudi po partjskoj liniji :) a Raybould-u se nije cinolo eticki i nije isla po parttijskoj liniji, sto je isto OK po meni. 

 

Ovaj poslednji skandal samo pokazuje pokvarenost tih nekih "wealthier Canadians" - sto je on sam rekao 2015-te (gledaj citat u mom gornjem postu), i vidi se da pojma nema sta su "small businesses" i kako i sta rade kada nikad nije ni imao ili radio tako nesto. Samo neka elita koja se nasla u sred bogatsva moze da kaze tako nesto glupo i pokvareno. 

 

A u vezi ove korona sitvacije - pa mislim da je dosta dobro odradio, kao i vecina Kanade do sada.

Link to comment
Share on other sites

Nego bice izbora mozda, ovi Vrancuzi iz bloka su spremni za mejdan.

 

Treba videte koliko se isplati NDPu I Konzervativcima u dogledno vreme

da se bakcu sa izborima ovako nejaki. Ali s obzirom na njihovu retoriku

da Dzastin mora odmah sici sa vlasti, mozda moraju da krenu.

 

Ja jedva cekam tu kampanju I pripremio sam kokice, nema jakih emocija.

Na prethodnim izborima sam se pomalo ohladio, ne zbog ishoda,

ili ne daj boze zbog ocekivanja od politicara,

vec zbog veoma jasne podeljenosti ove zemlje.

Isplivalo je sve negativno u vezi sa pojedinacnim interesima provincija,

kao da su u politickom klincu jedne protiv drugih.

 

U sukobu su oko koriscenja nafte, vetra, vode I vazduha I kojim redom.

sta je cija teritorija i pravo na koriscenje, sta su drustvene, verske slobode

, ko ce vise da zapreti suverenizmom. itd.

 

Ukoliko izbori budu raspisani ove godine, opet ne vidim mogucnost za 

vecinski parlament. Pokusavam da shvatim I na kojim to osnovama

bi Konzervativci imali manjinsku vladu uz podrsku NDPa I / ili Bloka Q,

gde bi to oni mogli da imaju zajednicki interes.

Npr NDP da zeli pokrivene zubarske troskove, a Konzervativci manji budzet.

Ili konzervativci zele da crpe tu naftu, a ovi iz Bloka ne daju cevovod.

Izgleda kao da ce ova vlada tapkati u mestu.

Ni u spoljnoj politici nece ubrati nikakve pozitivne poene, to su vruci krompiri uglavnom.

 

+

Takodje, kad krene kampanja, bice zanimljivo slusati sva ta obecanja, 

cesto kontradiktorna, koja ce nas voditi do novog kruga razocaranih.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nonick said:

Ovaj poslednji skandal samo pokazuje pokvarenost tih nekih "wealthier Canadians" - sto je on sam rekao 2015-te (gledaj citat u mom gornjem postu), i vidi se da pojma nema sta su "small businesses" i kako i sta rade kada nikad nije ni imao ili radio tako nesto. Samo neka elita koja se nasla u sred bogatsva moze da kaze tako nesto glupo i pokvareno. 

 

Nije to pitanje samo bogatstva, nego i politicke i socijalne moci zbog kojeg su "entitled" - imaju osjecaj da im je sve dozvoljeno i da se zakoni i pravila ne odnose na njih. I uglavnom su u pravu, jer rijetko kad snose ikakve posljedice - i to na svakom nivou vlasti, i u svakom dijelu politickog spektra. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kido from Junkovac said:

U sukobu su oko koriscenja nafte, vetra, vode I vazduha I kojim redom.

sta je cija teritorija i pravo na koriscenje, sta su drustvene, verske slobode

, ko ce vise da zapreti suverenizmom. itd.

 

 

Ja ne vidim da je promjena na vidiku i u slucaj izbora na jesen jer kombinovani PC, NDP i BQ bi dobili mozda 70% podrske biraca, ali moguce jedva 51% u parlamentu i onda bi za SVAKO pitanje morali imati apsolutnu podrsku SVE tri partije i SVIH svojih poslanika, sto mislim da nije moguce u sadasnjem trenutku.  

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...