Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

1 hour ago, nssa said:

Ja nisam siguran da je to kod nas i bilo to nekakva kaznenan ustanova poluotvorenog tipa. Valjda se u Onatriju to zove Halfway House, to kao nisu opasni kriminalci po okolinu pa mogu da se "setkaju".

 

Inace obavezno "duvanje" i nije lose, ne kaze Denis samo da li je obavezno i kod zaustavljanja u sred bela dana ili kod redovno planirane kontrole. Ove kontrole su u Torontu gotovo svakog petka i subote uvece i gotovo na istim mestima. Na tim kontrolnim punktovima se svi zaustavljaju ali bar po mom iskustvu ne duvaju svi. Ja sam bio zaustavljen nekoliko puta a nijednom nisam duvao. da li se to menja zbog legalizacije marihuane neznam, Denis bi mogao bolje da objasni koliko neko ko je "naduvan" moze da se oseti mirisom. Ja sam pre neki dan prosao pored dvoje u robnoj kuci, k'o da ih je tvor poprskao

 

 

zavisi sta se i na koji nacin pushi..

Drugar ima keramicku cigaricu gde samo napuni vrh sa tvari. Cimne povuche i cao. Nista se on ne oseti samo oko njega 3min. 🙂 
Dok imas drugih metoda gde je bukvalno ovako kako si opisao.

da dodam, nikad mi nece biti jasni ljudi koji pushe kanabis u kolima. Bas se oseeeeca

Ostavih 1 kola na valet, vratimo se kola smrdela na dzeju 5 dana dok nismo nasli roach ispod patosnice

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 3:37 PM, nssa said:

Ja nisam siguran da je to kod nas i bilo to nekakva kaznenan ustanova poluotvorenog tipa. Valjda se u Onatriju to zove Halfway House, to kao nisu opasni kriminalci po okolinu pa mogu da se "setkaju".

 

Inace obavezno "duvanje" i nije lose, ne kaze Denis samo da li je obavezno i kod zaustavljanja u sred bela dana ili kod redovno planirane kontrole. Ove kontrole su u Torontu gotovo svakog petka i subote uvece i gotovo na istim mestima. Na tim kontrolnim punktovima se svi zaustavljaju ali bar po mom iskustvu ne duvaju svi. Ja sam bio zaustavljen nekoliko puta a nijednom nisam duvao. da li se to menja zbog legalizacije marihuane neznam, Denis bi mogao bolje da objasni koliko neko ko je "naduvan" moze da se oseti mirisom. Ja sam pre neki dan prosao pored dvoje u robnoj kuci, k'o da ih je tvor poprskao

 

Duvanje ce biti obavezno ako te zaustave iz bilo kog razloga sumnjivosti ..... od nacina tvoje voznje do neispravne svetlosne signalizacije naprimer. Dakle cim te zaustave, a ti dobro znas da mozes voziti 100 godina nikada te nece zaustaviti bez razloga - znaci prvo duvanje pa onda razgovor.

 

Korisnika kanabisa pandur namirise na kilometar, njima i auto i garderoba smrde ko tvor. Ali problem je sto ne mogu dokazati kada si koristio posto se zadrzava u krvi 13 dana. Znaci mozes komotno reci jesam pusio sam juce, nista ti ne mogu.

 

Medjutim danas se to sve promenilo. Imaju neke nemacke testove pljuvacke gde mogu dokazati da si koristio u poslednjih 6 sati i najebao si. Problem je sto je taj test skup, oko 30$, pa ga koriste samo kada nalete na zicer :classic_biggrin:.

 

Sa pojavom jestivih oblika kanabisa, vaporajzera, olovki sa uljem i svega ostalog sve je manje smrdljivih korisnika, to su uglavnom stariji ljudi koji ne zele da odustanu od tradicije. :s_d:. U tim slucajevima se gledaju najvise zenice i generalno ponasanje, zandari su odlicno utrenirani, a retko koji i sam ne duva.

 

Moje iskustvo je da umereno naduvan ili alkoholisan vozac prolazi ako se ponasa normalno, ne panici i kooperativan je, ljubazan .... good evening officer 🙂 ...... padaju budale koje se uspanice i ne znaju da se ponasaju, a takvih ima sasvim dovoljno.

 

Sa kretenskom voznjom i to zaustavljanje ce opet pogoditi te iste.

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Second Wet’suwet’en hereditary subchief speaks out against protest leaders

 

A second Wet’suwet’en hereditary subchief is denouncing the hereditary leaders at the heart of the dispute over the future of the Coastal GasLink LNG project in Northern British Columbia.

“These five so-called hereditary chiefs, who say they are making decisions on behalf of all Wet’suwet’en, do not speak for the Wet’suwet’en,” Gary Naziel said. “They are neither following nor abiding by our traditional laws. They are changing them to suit their own purposes, to benefit themselves,” he told The Globe and Mail.

...

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je da bi Indijancima mnogo bolje bilo da se integrisu u drustvo, skoluju, rade, nego sto su izolovani u svoje rezervate i cekaju da im drzave posalje bijedni cek.

U blizini gdje ja zivim postoji indijanski rezervat, raja tamo ide da ilegalno kupi njihove cigare, koje su btw nikakve, po cijeni deset puta manjoj od regularne i onako to sve izgleda bijedno. Alkoholizam opste prisutan, neko beznadje, trebao bi da se pojavi neki lider da ih povede u neku bolju buducnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ikada vidiš policajca u Japanu (retko) , on je tvoj dragi prijatelj, kao brat, tako reći. Da ga nešto pitaš, ima da se prevrne unazad da ti pomogne. Ako ne zna dobro engleski, zove radio stanicom osoblje koje zna. 

Istina, ponekad, autoputem idu sa upalljenim rotacionim svetlima da pokažu javnosti koja je brzina dozvoljena.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Moje misljenje je da bi Indijancima mnogo bolje bilo da se integrisu u drustvo, skoluju, rade, nego sto su izolovani u svoje rezervate i cekaju da im drzave posalje bijedni cek.

U blizini gdje ja zivim postoji indijanski rezervat, raja tamo ide da ilegalno kupi njihove cigare, koje su btw nikakve, po cijeni deset puta manjoj od regularne i onako to sve izgleda bijedno. Alkoholizam opste prisutan, neko beznadje, trebao bi da se pojavi neki lider da ih povede u neku bolju buducnost.

 

To je bilo i u Australiji, za Aboridžine. Ako im država (Australija) ne unapredi život, Ujedinjene nacije će im poslati humanitarnu pomoć.

 

Video sam na onsen TV kada je bila zimska Olimpijada u Kanadi 2010, komična koreografija, Indijanci se izigraše u svojim nošnjama kao da u Kanadi nikoga drugoga nema.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Yoyogi said:

 

To je bilo i u Australiji, za Aboridžine. Ako im država (Australija) ne unapredi život, Ujedinjene nacije će im poslati humanitarnu pomoć.

 

Video sam na onsen TV kada je bila zimska Olimpijada u Kanadi 2010, komična koreografija, Indijanci se izigraše u svojim nošnjama kao da u Kanadi nikoga drugoga nema.

 

Folklor je ok, to treba da se njeguje i cuva, ali treba da se proslost ostavi istoricarima i krene u buducnost.

Link to comment
Share on other sites

Dokle god zakon bude selektivno primenjivan, tako da svakom kome dune može da kampuje na šinama ili na bilo kom mestu koje opstruira normalan život gradjana ili blokira slobodan protok ljudi i robe dotle pravednog rešenja nema. Ako hoćeš da izraziš nezadovoljstvo onda mora da se zna kako i gde se to radi. Mi smo u Regini imali nedavno slučaj da su neki sindikalci blokilari rafineriju (privatnu) i pored odluke suda da se blokada makne, policija nije (smela) želela da obavlja svoj posao pa su se natezali mesec dana.

Ovi Native protesti su još bizarniji s obzirom da ni oni baš najbolje ne mogu da objasne šta tačno žele da postignu ovim akcijama. Najgore je to što Natives sistematski rade u korist svoje štete izmanipulisani pre svega svojim korumpiranim predvodnicima i pokojim SJW aktivistima... priča o njima (Natives) i Canadian Government je duga i složena i tu ima krivice na obe strane, ali ako se ne odustane od tog narativa plemenske logike tu pobednika biti neće, a jaz izmedju njih i velikog dela pučanstva će se samo produbljivati. Mi ovde sa tim ljudima živimo mnogo neposrednije ( zbog demografije) nego u delovima Canade gde je mnogo više stanovništva i gledam taj neefikasan model svaki bogovetni dan...i moram da priznam da je jako komplikovano biti Native koji želi da bude, da se možda nespretno izrazim, slobodan gradjanin jer te tvoji saplemenici odmah identifikuju kao odpadnika, a uz to moraš da se boriš i sa predrasudama lokalnih non-native seljobera koji te takodje posmatraju "još jednog Indijanca"...niko razuman nema problem sa njihovom kulturom ili potrebom da se pomogne da očuvaju svoj identitet i kulturu, ali na kraju priče da citiram nekog lika koji je bio u kontra-protestu neki dan: "Pipeline is for everyone benefits, we are all Canadians, we all bleed red..."

Edited by Kolbas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

Da li Kanada ima neki novi program useljavanja? Neverovatno  koliko kroz reklama za firme koje rade procenu podobnosti prolazi (npr primer dole). Kao nekad za SAD.

 

https://caexpressentry.com/landing/register-5?gclid=EAIaIQobChMI3uquvpT-5wIVTed3Ch189wn3EAAYASAAEgK97PD_BwE

 

Ima li neko ko se već nije iselio a da ovde postuje? Nema topika o iseljenju.

Koliko vidim, rezidentno članstvo foruma ima puno primedbi na život u Srbiji ali  ne vidim neku navalu za iseljenje i redove pred ambasadama.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iskreno, nisam ni ja ocekivao od premijera Ontarija da ovako fenomenalno rukovodi (hendluje :)) ovu vestacku krizu oko pandemije.

 

Jos vise me iznenadjuje spremnost liberala i njihovih okupiranih medija da to priznaju. Skidaju kapu jer su svesni da bi oni uprskali.

 

Doug Ford ......... ozbiljno, odgovorno, bez samo-reklamiranja ...... BRAVO ...... nisam se pokajao sto sam glasao za tebe, iako mi nije bilo lako da te zaokruzim :roflmao:...... ali zbog ovoga - glasacu te opet.

 

ZiviJo OntariJo, ZiviJo drug Doug Ford i Konzervativna Partija Kanade !!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Iskreno, nisam ni ja ocekivao od premijera Ontarija da ovako fenomenalno rukovodi (hendluje :)) ovu vestacku krizu oko pandemije.

 

Jos vise me iznenadjuje spremnost liberala i njihovih okupiranih medija da to priznaju. Skidaju kapu jer su svesni da bi oni uprskali.

 

Doug Ford ......... ozbiljno, odgovorno, bez samo-reklamiranja ...... BRAVO ...... nisam se pokajao sto sam glasao za tebe, iako mi nije bilo lako da te zaokruzim :roflmao:...... ali zbog ovoga - glasacu te opet.

 

ZiviJo OntariJo, ZiviJo drug Doug Ford i Konzervativna Partija Kanade !!!

 

Slazem se, dobro radi Doug 😎 sve po instrukcijama Dzastina :writing:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Slazem se, dobro radi Doug 😎 sve po instrukcijama Dzastina :writing:

 

Ne budali. Nije ti ovo Izetbegovic - Dodik - dodaj treceg shema.

 

Ja sam ozbiljan covek, pricam iskljucivo o cinjenicama kao sto je ta da duplo manji Kvebek ima duplo vise zarazenih, iako je Ontario 10 puta internacionalno vizitorski frekventniji sa gradom koji je treci po velicini u Severnoj Americi i koji je potencijalna bomba tipa New York ili Italija.

 

I nisam ga ja ocenio desetkom vec mediji i politicari iz suprotnog tabora, sto je retkost danas.

 

Dzaatin je u izolaciji, sto je dobro, za Kanadu bi bilo najbolje da tamo i ostane.

 

To sve pise u novinama, ali fakat, ne pise u Dnevnom Avazu.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ja sam ozbiljan covek, pricam iskljucivo o cinjenicama kao sto je ta da duplo manji Kvebek ima duplo vise zarazenih,

 

Pa valjda moraju da medjusobno saradjuju u ovakvim vremenima, nije sada vrijeme za price konzervativci vs liberali, a svi premijeri da slusaju Dzastina i njegov tim, kao sto i rade.

Relativno je mali broj otkrivenih za sada i u ON i u QC, sto je neuporedivo bolje nego u SAD i to pokazuje nesto drugo, sto ti ne vidis, jer ljubav je slijepa (tvoja prema Trampu, da ne bude zabune)

U Kanadi do sada 100 mrtvih u SAD 4000.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

 

Pa valjda moraju da medjusobno saradjuju u ovakvim vremenima, nije sada vrijeme za price konzervativci vs liberali, a svi premijeri da slusaju Dzastina i njegov tim, kao sto i rade.

Relativno je mali broj otkrivenih za sada i u ON i u QC, sto je neuporedivo bolje nego u SAD i to pokazuje nesto drugo, sto ti ne vidis, jer ljubav je slijepa (tvoja prema Trampu, da ne bude zabune)

U Kanadi do sada 100 mrtvih u SAD 4000.

 

Iz posta u post ti dokazujes da uopste nemas pojma gde se nalazis i koje su nadleznosti federalne i provincijskih vlada. Ti si u ovu zemlju pao bukvalno sa kruske. Da ne pominjem katastrofalno odlaganje zabrane letova iz Kine koji su doneli virus u Kanadu da se ne bi protumacilo kao rasizam i da se Kinezi ne bi uvredili od tog istog retardiranog Trudoa.

 

Koliko je mogao on je zasr'o, za vise se i nije pitao, jer nije nadlezan, inace bi on, nije da ne bi. :roflmao:

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Iz posta u post ti dokazujes da uopste nemas pojma gde se nalazis i koje su nadleznosti federalne i provincijskih vlada. Ti si u ovu zemlju pao bukvalno sa kruske. Da ne pominjem katastrofalno odlaganje zabrane letova iz Kine koji su doneli virus u Kanadu da se ne bi protumacilo kao rasizam i da se Kinezi ne bi uvredili od tog istog retardiranog Trudoa.

 

Koliko je mogao on je zasr'o, za vise se i nije pitao, jer nije nadlezan, inace bi on, nije da ne bi. :roflmao:

 

 

 

OK have a nice and safe day.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Iz posta u post ti dokazujes da uopste nemas pojma gde se nalazis i koje su nadleznosti federalne i provincijskih vlada. Ti si u ovu zemlju pao bukvalno sa kruske. Da ne pominjem katastrofalno odlaganje zabrane letova iz Kine koji su doneli virus u Kanadu da se ne bi protumacilo kao rasizam i da se Kinezi ne bi uvredili od tog istog retardiranog Trudoa.

 

Koliko je mogao on je zasr'o, za vise se i nije pitao, jer nije nadlezan, inace bi on, nije da ne bi. :roflmao:

 

 

 

Salzem se sa boldom, ali da Ontario ima najmenje testiranih po glavi staovnika je meni porazavajuce. Backlog od 10K i cekanje na rezultat 8 dana.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nonick said:

 

Salzem se sa boldom, ali da Ontario ima najmenje testiranih po glavi staovnika je meni porazavajuce. Backlog od 10K i cekanje na rezultat 8 dana.

 

Navodno se ceka da uspavani princ i federalna vlada potpisu odobrenje ...

 

Premier Doug Ford said the province has purchased over 900,000 COVID-19 testing kits from Ottawa-based Spartan Bioscience, which is awaiting approval from Health Canada.

 

i navodno je backlog sada 4200, a bio je 11000.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

znam to, necu da umanjum idiotizam federalne vlade - kad je USA uvela zabranu putovanja iz Kine a posle i Evrope - njegovi minjioni po CBC studijama su pricali kako je to lose - hehe - koji idioti, secam se jedne pc health-care guru babe u nekoj vecernjoj emisiji - kazem zeni - ovi nisu normalni. :)   Mi smo trebali i USA granice da zatvorimo pre mesec ipo najmanje. Na pocetku je 70-80% zarazenih u Ontariju je bilo iz USA ostalo iz Irana - tako nekako.

 

Cinjenica je da BC i Alberta imaju puno vise testiranih. Kada je Ontario imao 48K testiranih Alberta je imala 44K. Doug Ford je tek prosle nedelje poceo uzbunu oko ovog - mislim ni on njie znao sta se dogadja.

 

Evo pogledaj ispod.

 

 

Coronavirus: Testing rates per 100,000

Updated April1, 10:30 a.m. ET

Northwest Territories

2,027

Yukon

1,675

Alberta

1,103

Saskatchewan

857

British Columbia

846

Quebec

791

Manitoba

647

Nova Scotia

605

Newfoundland and Labrador

494

New Brunswick

453

Prince Edward Island

432

Ontario

351

Source: Provincial and territorial health authorities  Get the data  Created with Datawrapper

Link to comment
Share on other sites

Da Ontario testira najmanje, mozda su stigli do par hiljada dnevno.

Zato ne treba gledati podatke o ukupnom broju otkrivenih slucajeva, 

na zalost broj teskih slucajeva I broj umrlih je bolji pokazatelj obima pandemije.

 

U Kanadi je odradjen solidan posao za sada, trude se da prate preporuke o masovnijim testiranjima,

vise nego mnoge evropske drzave I krenuli su ranije I ozbiljnije, prvi slucajevi u Kanadi pojavili su se odavno,

moglo je mnogo gore da eskalira. 

 

Verovatno najvise slucajnih testiranja imaju zemlje poput Koreje, Australije i Norveske, njihovi podaci daju dobar

pogled na situaciju. 

1 hour ago, nonick said:

 Doug Ford je tek prosle nedelje poceo uzbunu oko ovog - mislim ni on njie znao sta se dogadja.

 

 

I vec postao 'eroj I vuk sa OntariA.

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...