Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

33 minutes ago, Amigo said:

Opet ne vidim da taj slucaj ima ikakve veze sa komunizmom?

Ja sam se referisao samo na CBC, komunizam je valjda u nekom trenutku (tačnije u mnogo trenutaka😙) pomenuo Denis... metafora... pjesnička sloboda da bi se dočarali dometi CBC-a...otkud ja znam...vidi to š njime

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kolbas said:

Ja sam se referisao samo na CBC, komunizam je valjda u nekom trenutku (tačnije u mnogo trenutaka😙) pomenuo Denis... metafora... pjesnička sloboda da bi se dočarali dometi CBC-a...otkud ja znam...vidi to š njime

 

Ja sam nasao u recniku sta znaci ta skracenica, a imaju i srp i cekic kao logo ...... otrkud ja znam, nisam ja iz Kanade ....... pa ljudi ja slusam sta Kanadjani kazu, nisam ja to izmislio .....

 

Quote

spacer.pngspacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ObiW said:

2025?

 

Zašto ih nema u prodavnicama u january 2020?

 

Zašto me je danas millenial za kasom pogledao kao da sam ga pitao za analni sex a ne za plastičnu kesu?

 

Jel budućnost već počela?

 

Pojma nemam o cemu pricas. Kesa na svakom koraku koliko ti dusa hoce - 5 centi komad. Nisam jos video supermarket bez kesa.

 

Drzavne prodavnice alkohola su izbacile plasticne kese pre nekoliko godina, imaju samo papirne, besplatno ili platnene za dolar. Verovatno si tamo bio.

Link to comment
Share on other sites

U Japanu su kese u supermarketima 5 centi. 7-11 i ostali, ne naplaćuju. Nije državna naredba, više ih ima sa kesama nego što nema.

 

U Thai, nekoliko lanaca supermarketa se dogovorilo da ih izbace (uključujući i 7-11) , nije državna naredba.

 

Pre neki dan, na dnu neke kutije, nađem staru kesu "Quiksilver", surf oprema. Kako sam je dohvatio, ona se raspala u konfete. Možda su takve, biodegradable kese, budućnost. Samo da se retailers i proizvođači snađu i vide gde da ugrade cenu.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pojma nemam o cemu pricas. Kesa na svakom koraku koliko ti dusa hoce - 5 centi komad. Nisam jos video supermarket bez kesa.

 

Drzavne prodavnice alkohola su izbacile plasticne kese pre nekoliko godina, imaju samo papirne, besplatno ili platnene za dolar. Verovatno si tamo bio.

Ja ti pričam šta mi se desilo u običnoj prodavnici, bakaluk, mali privrednik, ne prodaje alkohol, nema nikakve kese. Posle pitam lokalca o čemu se radi, kaže zabranili smo pre godinu dana. Pokazao mi u kolima u gepeku drži platnene ogromne kese kada ide u Costco da ozbiljno kupuje. Nije tvoja provincija, doduše.

 

aha evo sad vidim: ovo je u lokalu: Montreal, Brossard i još jedan grad u Kvebeku su zabranili.

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ObiW said:

Ja ti pričam šta mi se desilo u običnoj prodavnici, bakaluk, mali privrednik, ne prodaje alkohol, nema nikakve kese. Posle pitam lokalca o čemu se radi, kaže zabranili smo pre godinu dana. Pokazao mi u kolima u gepeku drži platnene ogromne kese kada ide u Costco da ozbiljno kupuje. Nije tvoja provincija, doduše.

To moze da bude lokalno. Moj gradic je zabranio pre 4 godine, a susedni, koji je u drugom county-u je zabranio prosle. 

Sad su svi poludeli i ne mozes bez cegera da pazaris. Vratili smo se u godine pre 70-ih, kad smo svi nosili cegere u pazar, ali se to sad zove PC. :P

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

To moze da bude lokalno. Moj gradic je zabranio pre 4 godine, a susedni, koji je u drugom county-u je zabranio prosle. 

Sad su svi poludeli i ne mozes bez cegera da pazaris. Vratili smo se u godine pre 70-ih, kad smo svi nosili cegere u pazar, ali se to sad zove PC. 😛

iju1, kakva policijska drzava. Mene niko ne pita kako cu da iznesem robu iz prodavnice.

kupim, dve=tri stvari i nosim ih   do kola i niko me ne startuje na izlazu sa pitanjem " gde ti je kesa/ ceger

'?

Link to comment
Share on other sites

iju1, kakva policijska drzava. Mene niko ne pita kako cu da iznesem robu iz prodavnice.
kupim, dve=tri stvari i nosim ih   do kola i niko me ne startuje na izlazu sa pitanjem " gde ti je kesa/ ceger
'?
Ne pita te, već ako hoćeš papirnu kesu moraš da platiš. Plastične retko daju, opet za pare.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
25 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

To je kod nas već nekoliko godina...

 

Drugo je to, ovde je to bila velika zajebancija, zaustave te, pa ako te natera da duvas, a ti cist ....... padne tuzbica, pa rasno ugnjetavanje i ostali repertoar. Ubaci ti glavu kroz prozor, pa njusi, njusi ........

 

Zato su propustali mnoge pripite, dok se ne uvere da si k'o zemlja, a sada vise nema zajebancije ....... bas sam se iznenadio.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

 
Drugo je to, ovde je to bila velika zajebancija, zaustave te, pa ako te natera da duvas, a ti cist ....... padne tuzbica, pa rasno ugnjetavanje i ostali repertoar. Ubaci ti glavu kroz prozor, pa njusi, njusi ........
 
Zato su propustali mnoge pripite, dok se ne uvere da si k'o zemlja, a sada vise nema zajebancije ....... bas sam se iznenadio.
Aha, razumem.

Ovde se loče brutalno, bilo kakva tolerancija bi vodila do masakra na putevima.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Meni je to ok. Ako nisi pio, ne vidim šta te vređa da duneš i kažeš ćao. Ako jesi, well - ko te jebe. Bezbednost na putevima (isto kao i ugnjetavanje na aerodromima) za mene nema alternativu. 

 

Ma da. U Ići duvaš i na pisti, idu Carabinieri na skijama i kontrolišu ko se uradio. Video sam kad su Poljacima uzeli skipas i ispratili ih na kabinu. Skije na ramena i peške pored piste. Skipas možeš da podigneš sutradan na kasi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Meni je to ok. Ako nisi pio, ne vidim šta te vređa da duneš i kažeš ćao. Ako jesi, well - ko te jebe. Bezbednost na putevima (isto kao i ugnjetavanje na aerodromima) za mene nema alternativu. 

Ono sto mislim da je Denis probao da kaze, da je to u ovim krajevima, malo politicki osetljivo. Bilo bi logicno to sto govoris, da se ne nadje uvek gomila onih koji se zale na diskriminaciju. Cak i u ovom slucaju da ce svi morati da prodju proveru, neko ce da tvrdi da je ciljano zaustavljen, jer ona ispred njega nije, iako mozda onaj ispred vozi pravo i u limitu, a ovaj veze osmice.

Iako to ne znaci i da nije bilo zloupotreba.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas u Sasku je to vrlo problematično...kad je u pitanju drinking and driving mislim da smo u samom vrhu kad se porede sve provincije (ne da mi se googlati tačne podatke)...da nije Harperova vlada donijela neke obavezne minimume za one koji su repetitive prestupnici bilo bi još gore... primjer: gospodična, već osudjivana za vožnju u pijanom stanju, izazove sudar i izbriše sa lica zemlje četvoročlanu porodicu (muž, žena, dva malodobna djeteta) i dobije 10 godina za svaku žrtvu, ali da ih odradi sve u isto vrijeme 😤 ( to se ovdje zove serving time concurrently)...ne prodje ni dva bajrama kad eto nje u Healing Lodge (ne znam šta bi bio adekvatan prijevod), ima bolje uslove nego kad smo mi kao mladi pioniri išli na obavezno kampovanje u Bački Monoštor...serem im se u ton film

 

https://nationalpost.com/news/canada/horrific-and-preventable-drunk-driver-gets-10-years-for-crash-that-killed-mom-dad-two-small-children

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam siguran da je to kod nas i bilo to nekakva kaznenan ustanova poluotvorenog tipa. Valjda se u Onatriju to zove Halfway House, to kao nisu opasni kriminalci po okolinu pa mogu da se "setkaju".

 

Inace obavezno "duvanje" i nije lose, ne kaze Denis samo da li je obavezno i kod zaustavljanja u sred bela dana ili kod redovno planirane kontrole. Ove kontrole su u Torontu gotovo svakog petka i subote uvece i gotovo na istim mestima. Na tim kontrolnim punktovima se svi zaustavljaju ali bar po mom iskustvu ne duvaju svi. Ja sam bio zaustavljen nekoliko puta a nijednom nisam duvao. da li se to menja zbog legalizacije marihuane neznam, Denis bi mogao bolje da objasni koliko neko ko je "naduvan" moze da se oseti mirisom. Ja sam pre neki dan prosao pored dvoje u robnoj kuci, k'o da ih je tvor poprskao

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...