Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

2 hours ago, Yoyogi said:

 

U Australiji, ko god ima preko neke sume godišnje prihode, mora da uzme privatno zdravstveno osiguranje. Ta se granica prihoda pomerala, možda je danas na 80,000 AUD godišnje. To izađe. po sećanju, na nekih 220 AUD mesečno za celu porodicu, možda 160 USD. To ne zavisi od poslodavca, promeni se firma, sve isto.

Ispod tog nivoa prihoda, nacionalno, Medicare koje ionako ima svako.

 

Veliki broj građana ima privatno osiguranje mada  za bilo šta ozbiljnije pošalju se u državne klinike/bolnice jer privatnici nemaju CTC skenere ili koju god potrebnu skupu opremu ili hirurge specijaliste.

Ne mora (da uzima privatno zdravstveno osiguranje) - ali to mu je bolja opcija jer manje placa kada radi tzv tax return. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Amigo said:

@YoyogiKakav je zdravstveni sistem u Japanu?

 

Čuven, kao najbolji na planeti. Zato i žive dugo kao kornjače. Po statistikama su bili prvi, sa 86 godina, sada su drugi, sa 84 godine. Fukušima tsunami 2011. koji je podavio 19,000 ljudi je ušao u statistike pa je Japan sada iza Švajcarske (kada sam zadnji put pogledao).

 

Svako ima nacionalno zdravstveno osiguranje. Generalne bolnice se ne razlikuju osim ako je neka za nešto specijalizovana (recimo, opekotine opasne po život). Sve su isto dobre, maltene kao da je svaka "Mayo Clinic". Na nacionalnom osiguranju moja je žena bila u Nagoya University Hospital 2 meseca sa specijalistima Nobelovcima, nije koštalo ništa preko 200 dolara mesečno.

 

Za decu do 16 godina sve je besplatno, uključujući i zubare. Privatne klinike naplaćuju (ili ne naplaćuju u slučaju dece)  isto kao i državne, nema "država pokriva toliko a mi naplaćujemo ovoliko".

 

Odrasli plaćaju 30% cene koja ima plafon, zavistan od prihoda. Plaćaju ili 30% ili prema prihodima, šta god da je manje. Penzioneri ne plaćaju ništa. Oni na većim prihodima (kao recimo direktori ili piloti) ako slučajno nemaju privatno osiguranje plaćaju max 1,700 dolara mesečno pa makar trošak bio 100 hiljada dolara mesečno. Takvi obično uzmu i privatno osiguranje (još češće, firma im ga daje) pa plaćaju max 200 dolara mesečno pa makar bila operacija na otvorenom srcu. To ja imam (ne operaciju nego to pokrivanje troškova ako zatreba).

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2020 at 6:49 PM, Yoyogi said:

 

Pa tu plati isto, kao da je uzeo privatno osiguranje.

Privatno osiguranje se isplati- ako ga koristis. U suprotnom, ako ne vidis lekara za godinu dana ... onda mu to izadje na isto! 

Daleko je Australija od Japana! Japan je, ipak, Japan! 

Zaista je za zavideti: biti uspesan Zapadnjak- u Japanu! To zaista samo retkima uspeva! The chosen one! 

Link to comment
Share on other sites

Bolnice u Ontariju su vec odavne pretrpane, bolesnici leze danima po hodnicima, bivisim teretanama, gdje ima mjesta ugura se krevet, kao da je ratno stanje.

Konzervativna vlada nema apsolutno nikakav plan da nesto ucini po tom pitanju, a ovakvo stanje, ako se jos uzme u obzir ogromni priliv stanovnistva, ce biti samo gore i gore.

 

U stvari postoji jedna ideja vezana da se "poboljsa" zdravstvo, da ne moraju ljudi da idu kod doktora, nego da apotekar moze da im prepise recept:roflmao:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Bolnice u Ontariju su vec odavne pretrpane, bolesnici leze danima po hodnicima, bivisim teretanama, gdje ima mjesta ugura se krevet, kao da je ratno stanje.

Konzervativna vlada nema apsolutno nikakav plan da nesto ucini po tom pitanju, a ovakvo stanje, ako se jos uzme u obzir ogromni priliv stanovnistva, ce biti samo gore i gore.

 

U stvari postoji jedna ideja vezana da se "poboljsa" zdravstvo, da ne moraju ljudi da idu kod doktora, nego da apotekar moze da im prepise recept:roflmao:

 

Ajde sto konzervativna vlada nema nikakav plan, ali sto ona pre nje liberalna 15 godina nije imala :roflmao:, jer ....... realno, ovo stanje ne nastaje za godinu dana, vec otprilike taman toliko ...... 15-tak godina.

 

Ja sam siguran da si ti to sve dobro proucio i da ne pricas napamet .......

 

Ipak, moje iskustvo, a nazalost sam imao prilike da posecujem dvojicu prijatelja u 2 bolnice nedavno ....... nisam nista od navedenog video. 

 

Sobe su otprilike nivo hotela sa 4*. Jedan prijatelj je imao samo bazicno osiguranje pa je morao da deli sobu sa drugim bolesnikom, medjutim nije problem jer je soba 30-tak kvadrata i podeljena paravanima. Drugi je imao svoju sobu, naravno sve sobe su sa full kupatilima, besprekorno cisto, osoblje nadprosecno ljubazno ....... sta li sam ja video .... ko zna .....

 

Zapravo, dok sam bio tamo pomislih ..... sto bi mi leglo jedno 7 dana provedenih ovde ..... da odmorim. 

 

Ali valjda je ta mrznja prema svemu zapadno od Karlobaga mocna stvar.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ajde sto konzervativna vlada nema nikakav plan, ali sto ona pre nje liberalna 15 godina nije imala :roflmao:, jer ....... realno, ovo stanje ne nastaje za godinu dana, vec otprilike taman toliko ...... 15-tak godina.

 

Ja sam siguran da si ti to sve dobro proucio i da ne pricas napamet .......

 

Ma laze CBC :lol_2:

https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ontario-hospital-hallway-medicine-healthcare-beyond-capacity-1.5420434

 

Ovo je vec tradicionalna neinformisanost o drzavi u kojoj zivis, kao ono da su zatvori hoteli visoke B kategorije :roflmao:

Imate valjda neke novine u kafeteriji na poslu:smiley33:

 

39 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ipak, moje iskustvo, a nazalost sam imao prilike da posecujem dvojicu prijatelja u 2 bolnice nedavno ....... nisam nista od navedenog video. 

 

Sobe su otprilike nivo hotela sa 4*. Jedan prijatelj je imao samo bazicno osiguranje pa je morao da deli sobu sa drugim bolesnikom, medjutim nije problem jer je soba 30-tak kvadrata i podeljena paravanima. Drugi je imao svoju sobu, naravno sve sobe su sa full kupatilima, besprekorno cisto, osoblje nadprosecno ljubazno ....... sta li sam ja video .... ko zna .....

 

Ko ce znati gdje si ti bio:smiley33: 

Jarane prvo kazes da je ovo stanje nastajalo u poslednjih 15-tak godina, a onda kazes da je sve super. Objektivno nije super, niti ce biti bolje ako se ovako nastavi.

 

Osoblje jeste super ljubazno, ja im skidam kapu zbog toga i medicinske sestre su nesto najbolje sto sam vidio u ovoj zemlji, susta suprotnost onim nasim, medjutim ovaj problem ne zavisi od njih, niti je to tema ovdje.

 

39 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Zapravo, dok sam bio tamo pomislih ..... sto bi mi leglo jedno 7 dana provedenih ovde ..... da odmorim. 

 

Ali valjda je ta mrznja prema svemu zapadno od Karlobaga mocna stvar.

 

Posto ja ne mislim da idem pod stare dane u Vijetnam, Tajland, Dominikansku ili gdje vec, meni je u interesu da zdravstvo bude sto bolje, dok je tebi jedino stalo da pokazes raji koja je ostala u Srbiji ili Bosni, kako je tebi ovde super i kako su oni luzeri.

Medjutim to ne vodi nikakvoj normalnoj kritici bilo kog drustva,  a svako drustvo zasluzuje kritiku, ne da se kritikuje kritike radi, nego da bude jos bolje u tom istom drustvu.

Kako u Kanadi ili SAD, tako i kod nas u ex-SFRJ.

Da li ces razumeti ili ne, nisam siguran, ali vredi bar pokusati :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

 

Ovo je vec tradicionalna neinformisanost o drzavi u kojoj zivis, kao ono da su zatvori hoteli visoke B kategorije :roflmao:

Imate valjda neke novine u kafeteriji na poslu:smiley33:

 

 

Ko ce znati gdje si ti bio:smiley33: 

Jarane prvo kazes da je ovo stanje nastajalo u poslednjih 15-tak godina, a onda kazes da je sve super. Objektivno nije super, niti ce biti bolje ako se ovako nastavi.

 

 

Posto ja ne mislim da idem pod stare dane u Vijetnam, Tajland, Dominikansku ili gdje vec, meni je u interesu da zdravstvo bude sto bolje, dok je tebi jedino stalo da pokazes raji koja je ostala u Srbiji ili Bosni, kako je tebi ovde super i kako su oni luzeri.

Medjutim to ne vodi nikakvoj normalnoj kritici bilo kog drustva,  a svako drustvo zasluzuje kritiku, ne da se kritikuje kritike radi, nego da bude jos bolje u tom istom drustvu.

Kako u Kanadi ili SAD, tako i kod nas u ex-SFRJ.

Da li ces razumeti ili ne, nisam siguran, ali vredi bar pokusati :classic_cool:

 

Prvo, mene raja u Bosni ne interesuje, to je druga drzava, kao Madjarska, nemam ja njima sta da pokazujem ili dokazujem. Bio sam u Bosni i sve sto mogu reci o njoj je - boze me sacuvaj i sakloni. Tamni vilajet, ne bih pozeleo nikome. Niti se ja njima nesto mesam tamo. Ja sam iz Srbije, sta ja imam sa Bosnom. 

 

A sto se Kanade tice ...... tvoj post o kanadskim bolnicama, da nisi napisao da se o Kanadi radi svi bi mislili - Zimbabve.

 

Rekoh, bio sam u par njih prosle godine u posetama i meni to jos uvek izgleda vrlo, vrlo pristojno, zapravo mnogo bolje nego sto sam ocekivao. One koje je koristila moja porodica, Mount Sinai i Sick Children su svetski vrh, boljih nema ni u Americi, zapravo prva i jeste americka. Ne znam zasto bih lagao, pa nisam ja lefticar, CBC. Njima su kubanske sigurno bolje. Ali to su bolesnici.

 

Zao mi je sto iznosim licna zapazanja koja se ne slazu sa tvojim citanjem novina, kao sto je licni utisak da zatvor u mom komsiluku koji je valjda i najveci u Kanadi danas - izgleda kao Beograd na vodi, recimo, zbog forumasa iz moje zemlje. Ne znam da li su ga samo spolja tako napravili, a unutra je turski , ali sumnjam.

 

Ruralni likovi ne mogu shvatiti da ljudi u penziji zele ziveti svuda po svetu i putovati jer su ruralci vezani za bastu i okopavanje. Oni nisu putovali ni kad su bili mladji, njima je to bacanje para, neko gradjansko ludilo njima neshvatljivo.

 

A posledice nekontrolisanog uvoza nesvrstanih koji zele da naprave "bolju Kanadu" ce po meni sigurno biti katastrofalne, jer oni bi da naprave to za cim ceznu i zbog cega su nesrecni. No ja tada necu biti u opticaju tako da me ne potresa previse, ipak steta, jos jedna vukoyebinica na vidiku. 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

pa nisam ja lefticar, CBC. Njima su kubanske sigurno bolje. Ali to su bolesnici. 

 

CBC za neupucene, drzavna RTV kuca (The Canadian Broadcasting Corporation, branded as CBC/Radio-Canada, is a Canadian federal Crown corporation that serves as the national public broadcaster for both radio and television.)

 

Kakve ti budalastine pises :ajme:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Amigo said:

 

CBC za neupucene, drzavna RTV kuca (The Canadian Broadcasting Corporation, branded as CBC/Radio-Canada, is a Canadian federal Crown corporation that serves as the national public broadcaster for both radio and television.)

 

Kakve ti budalastine pises :ajme:


:roflmao: Dzaba podmuklost jarane, ne prolazi to ovdje, mozda na nekom forumu gdje se svi kunete u Titu. Pa ja sam i potpisao peticiju da se skinu sa budzeta jer su lefticarski zmijarnik za moje pare.

 

Ali pazi kad ni oni ne mogu biti podmukli kao ti pa su napisali da Ford nikako nije mogao da bude kriv za stanje u bolnicama posto je to liberalna brljotina. Ali ti si morao da ubacis konzervativce. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Denis Jasharevic said:


:roflmao: Dzaba podmuklost jarane, ne prolazi to ovdje, mozda na nekom forumu gdje se svi kunete u Titu. Pa ja sam i potpisao peticiju da se skinu sa budzeta jer su lefticarski zmijarnik za moje pare.

 

Ali pazi kad ni oni ne mogu biti podmukli kao ti pa su napisali da Ford nikako nije mogao da bude kriv za stanje u bolnicama posto je to liberalna brljotina. Ali ti si morao da ubacis konzervativce. 

 

 

Eto vidis, nisi u stanju napisati normalan post.

Da napisem sada nesto za tebe licno, uvredljivo, a materijala ima na bacanje, poslije bi plakao moderaciji, plus gubljenje vremena, tako da,... have a nice day.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Eto vidis, nisi u stanju napisati normalan post.

Da napisem sada nesto za tebe licno, uvredljivo, a materijala ima na bacanje, poslije bi plakao moderaciji, plus gubljenje vremena, tako da,... have a nice day.

 

Ako te zanima kako izgleda nenormalan post, obrati paznju na ovaj, tvoj, jer je to klasican primer.

 

Quote

Bolnice u Ontariju su vec odavne pretrpane, bolesnici leze danima po hodnicima, bivisim teretanama, gdje ima mjesta ugura se krevet, kao da je ratno stanje.

Konzervativna vlada nema apsolutno nikakav plan da nesto ucini po tom pitanju, a ovakvo stanje, ako se jos uzme u obzir ogromni priliv stanovnistva, ce biti samo gore i gore.

 

U stvari postoji jedna ideja vezana da se "poboljsa" zdravstvo, da ne moraju ljudi da idu kod doktora, nego da apotekar moze da im prepise recept:roflmao:

 

 

Idemo redom ........ dakle i u samom tekstu ciji si link posle prilozio se lepo kaze NEKE bolnice. Kod tebe nema neke - nego SVE, ratno stanje. Interesantno, nijedna nije u gradu Torontu, a ja ti dajem licno iskustvo da ja to nisam video iako sam isao po bolnicama nedavno. Tu se ti naravno prebacujes u boro drljaca bosna hrkljush mod ......... znaci malo vredjanja i bosanske psihoanalize ......

 

Quote

 

Ovo je vec tradicionalna neinformisanost o drzavi u kojoj zivis :roflmao:

Imate valjda neke novine u kafeteriji na poslu:smiley33:

Ko ce znati gdje si ti bio:smiley33: 

Posto ja ne mislim da idem pod stare dane u Vijetnam, Tajland, Dominikansku ili gdje vec, meni je u interesu da zdravstvo bude sto bolje, dok je tebi jedino stalo da pokazes raji koja je ostala u Srbiji ili Bosni, kako je tebi ovde super i kako su oni luzeri.

 

 

Onda "zakljucujes" da konzervativna vlada nema nikakav plan da to sredi, a u samom tekstu koji ti ili nisi procitao ili ne znas engleski, se vrlo precizno kaze da ima plan, da je pocela da ga implementira i da cak daje neke rezultate (smanjenje okupiranosti 5-6%), jer je problem u zadrzavanju pacijenata koji su trebali da budu odavno otpusteni u druge ustanove gde se brine o njima.

 

I za kraj tek toliko da zablistas dodikovski ........ pominjes da ce apotekari prepisivati lekove pacijentima uz jedan valjajuci smeh zabrinutog gradjanina Kanade ....... i to ostaje naravno misterija gde si procitao i ko je to "predlozio". Nije niko, nikada, ali nema veze, mozda prodje, oni su ipak uticali na to da te odvedu iz zavicaja.

 

Ukratko ni kraceg, ni tupavijeg posta, u istoriji foruma.

 

Onda se standardno malo pravis fin i kulturan i namestas me za ban.

 

Sto je najgore sve vreme tripujes da si neki mangup ili jalijas kako vi to vec kazete u Bosni.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Idemo redom ........ dakle i u samom tekstu ciji si link posle prilozio se lepo kaze NEKE bolnice. Kod tebe nema neke - nego SVE, ratno stanje. Interesantno, nijedna nije u gradu Torontu

 

2 major GTA hospitals ran at more than 100% capacity in first half of 2019

 

Brampton

 

hospital-wait-times.jpg

 

Etobicoke

 

hospital-hallway-overcrowding.jpg

 

Ljudi leze po hodnicima, to je tebi ok.

 

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Onda "zakljucujes" da konzervativna vlada nema nikakav plan da to sredi, a u samom tekstu koji ti ili nisi procitao ili ne znas engleski, se vrlo precizno kaze da ima plan, da je pocela da ga implementira i da cak daje neke rezultate (smanjenje okupiranosti 5-6%), jer je problem u zadrzavanju pacijenata koji su trebali da budu odavno otpusteni u druge ustanove gde se brine o njima.

 

Plan je da se iz jedne bolnice prebace u drugu :roflmao: Nemaju ono nikakav plan, u stvari bas ih briga. Ford je jedan neskolovan cutuk i da on bude dobar premijer, nema sanse.

 

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

I za kraj tek toliko da zablistas dodikovski ........ pominjes da ce apotekari prepisivati lekove pacijentima uz jedan valjajuci smeh zabrinutog gradjanina Kanade ....... i to ostaje naravno misterija gde si procitao i ko je to "predlozio". Nije niko, nikada, ali nema veze, mozda prodje, oni su ipak uticali na to da te odvedu iz zavicaja.

 

Ti stvarno veze nemas sta se desava.:default_coffee:

https://toronto.ctvnews.ca/ontario-to-give-pharmacists-ability-to-prescribe-medication-for-common-ailments-1.4384569

 

Znas ono, ko ti dade vozacku :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Sad cemo se znaci malo natezati sa administrativnom podjelom.:capone_2:

Jebiga nema tu neke price, ne gledas kanadske vijesti, ne slusas radio, ne citas novine, potpuno si neinformisan, sto generalno nije uopste nista lose, dok ne pocnes tako neinformisan da lupetas.

CBC su komunisti, Brampton je Islamabad, Trudo postade dzihad ratnik, i tako sve u tom stilu, ubijas svaku mogucu diskusiju, na ovoj i na svakoj drugoj temi.

 

Dakle da nastavimo sa temom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

CBC su komunisti

Bez namere da ulazim u temu o zdravstvu u Ontariju, moram da kažem da što se mene tiče (a i mnogih koje znam) CBC je poodavno izgubio kredibilitet. Sve što rade u poslednje vreme je guranje odredjene agende (možemo kasnije i o tome koje agende) i sve je podredjeno tom cilju. Mogu da ti navedem i konkretne primjere koje to potvrdjuju iz prostog razloga što sam bio lično nazočan...to naravno ne znači da su apsolutno sve informacije koje oni objavljuju netačne, ali da im je običaj da parcijlno objavljuju stvari i da spiniju to je svakom pametnom jasno kao dan...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Sad cemo se znaci malo natezati sa administrativnom podjelom.:capone_2:

 

 

Ja rekoh da to nisam video u Torontu, gradu Torontu - gde zivim. A ti mi podmetnes da sam to mogao videti u gradu Bramptonu koji se nalazi 44 kilometra severno od Toronta.

 

A ja ti opet kazem da to nisam video u gradu Torontu. Jer nikada nisam bio u nekoj bolnici u gradu Bramptonu. Pa ne znam kako sam mogao da vidim/ ne vidim.

 

I onda ti kazes da se natezemo sa administrativnom podelom. Pa jeste. Bas sam budala. Necu vise.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ti bas umes lepim recima da opises govna.

Pa jebi ga, niko nije savršen🙂... nisu to lepe reči, samo pristojne, a i zbog gore napisanog sve redje ih koristim kao source of information, pa ne znam na šta liče momentalno, mada mogu da zamislim

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kolbas said:

......  ne znam na šta liče momentalno, mada mogu da zamislim

 

Ne mozes. :classic_biggrin:

 

Nekada sam obicavao da zaspim svaku noc uz njihov radio. Danas sam zaboravio na kojoj su talasnoj duzini i frekvenciji.

 

Nacin na koji su lefticari uspeli da preotmu kompletno obrazovanje i medije od centra medjutim jeste za "skidam kapu" postovanje. 

 

Ne sporim kreativnost i posvecenost.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kolbas said:

Bez namere da ulazim u temu o zdravstvu u Ontariju, moram da kažem da što se mene tiče (a i mnogih koje znam) CBC je poodavno izgubio kredibilitet. Sve što rade u poslednje vreme je guranje odredjene agende (možemo kasnije i o tome koje agende) i sve je podredjeno tom cilju. Mogu da ti navedem i konkretne primjere koje to potvrdjuju iz prostog razloga što sam bio lično nazočan...to naravno ne znači da su apsolutno sve informacije koje oni objavljuju netačne, ali da im je običaj da parcijlno objavljuju stvari i da spiniju to je svakom pametnom jasno kao dan...

 

Svako jutro, prije polaska na posao, gledamo kuci CBC i CTV jutarnji program sa vijestima. Vrtimo tamo, vamo oba kanala. Kao sto znas CBC je drzavna stanica, a CTV je najveca tv medijska kuca u vlasnistvu Bell media.

Jedan od voditelja je tu i Ben Mulroney, sin Brian Mulroney, bivseg premijera, konzervativca, cija zena je Milica "Mila" Mulroney inace rodjena Sarajka :classic_smile:

Nema tu nista posebno, osnovne vijesti, ali ne vidim drugi nacina da covek bude minimalno informisan sta se desava u tvom okruzenju.

Ako to nije moguce, jer je kablovska skupa, onda makar u kolima ima radio, pa se mogu naci neke vijesti. Trenutno se moze pretplatiti jeftino i na satelitski radio za 5 dolara mjesecno.

Sto se tice televizije, postoji i IPTV za sitnu lovu, koju ja koristim.

 

Mene uopste ne interesuje kakvu agendu valja CBC ili CTV, mene interesuju samo informacije, ali reci da su to komunisti je besmisleno.

 

Ako ti nije mrsko napisi koji primjer.

 

U vezi zdravstva, slika i video govore vise od rijeci, a ja sam licno vidio ljude po hodnicima, ti znas, posto si zivio ovde, da u Londonu postoji vise bolnica i da je to zdravstveni regionalni centar. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Amigo said:

 

Ako ti nije mrsko napisi koji primjer.

Da li ti je poznat slučaj Gerald Stanley? Farmer koji je usmrtio Coltona Boushie-a...native klinca koji je sa grupom prijatelja upao na njegovu farmu gde su pokušali da ukradu quad, umalo zgazili njegovu ženu itd. CBC je od početka uzeo izjavu jednog od likova koji je bio sa Coltonom, kako su oni eto, bože moj, imali ispušenu gumu pa su svratili do obližnje farme da potraže pomoć, a onda je izleteo zli beli farmer i krenuo da puca, kao nepobitnu činjenicu...posle su na taj narativ nadogradili priču o rasizmu i sistematskom ugnjetavanju natives od strane zlih farmera, pa je se to onda (uz pomoć drugih medija) širilo kao kancer u poznatom smjeru naturanja krivice za sve i svašta...u medjuvremenu stvarne okolnosti u kojima se desila tragedija su potisnute u bespuća CBC zbiljnosti... bilo je sudjenje (na kojem sam zbog prirode posla bio celo vreme) izvedeni su dokazi, farmer je oslobodjen od optužbi, ali ne lezi vraže, sad je kriv ceo pravosudni sistem, jebeš dokaze, jebeš okolnosti...ništa od izvinjenja javnosti, nema posledica za spinovanje bazirano na laži (kasnije dokazano i sudski), ne bi me čudilo da su oni koji su radili na ovom slučaju čak i avanzovali u CBC-u...ima tu još hrpa detalja koji su vezani za taj odredjen slučaj, a koji pokazuju da novinarska etika i CBC ne idu baš ruku pod ruku... eto ti jedan primjer, znam ih još

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da sam cuo za tu pricu, ali nisam to pratio. Interesantno bi bilo porediti izvjestavanje drugih medija u to vrijeme.

To se dotice price o natives, sto je posebna tema. Po meni njihova izolacija po rezervatima je potpuno pogresna i ne znam zbog cega ni oni sami ne zele da se integrisu u drustvo, jer ocigledno je da politika izolacija i primanja redovne mjesecne sice od drzave ih vodi u propast.

 

Opet ne vidim da taj slucaj ima ikakve veze sa komunizmom?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...