Jump to content

Plivanje - Tokio 2020


Recommended Posts

Duel Dressel-Milak nije razocarao stavise, spektakl uz WR i ER... ali kao sto smo pricali juce, ocajan start i generalno losih prvih 50m ce kostati Milaka zlata. Jednostavno, fali prostora u bazenu da se nadoknati 0.65s u drugom krugu... da se plivalo 110m, uzeo bi Milak zlato. Ponti do bronze 👏

 

Na 200m ledjno za zene Australijnake ocekivano vodile glavnu rec (McKeown zlato a za Emily ipak samo bronza) dok su Amerikanka ostale be medalje, cak jedva da su bila u borbi za istu. Srebro otislo u Kanadu.

 

Na 800m slobodno ocekivano najdosadnija trka... realno nema ko sem Ledecky, Titmus je kao odrzavala trku "neizvesnom" (citaj nije bila 5s iza) ali samo iz razloga jer Ledecky nije u najboljoj formi na ovim Igrama. Vreme u finalu joj je slabije cak za 8 sekundi od vremena iz Rija.

 

U polufinalima na 50m kod muskaraca Rusi ostali bez finala (Kolesnikov ostao kratak za 4 stotinke a Morozov bio poslednji). Neverovatan start ima Dressel, deluje sasavo imati velikog favorita na trci na 50m ali Dressel je bas to. Videcemo moze li Manaudou nesto ali realno tesko... eventualno neki Brazilac da iznenadi sto iskoci na 50m trkama.

Kod zena, favoriti prosli u F... imam utisak da imamo 8 kandidata za zlato, bice pravo ludilo sutra u finalu.

Emma se mozda izdvaja kao prva medju jednakima (postavila OR u SF) ali ne bih tako lako otpisao ni Saru, ni Cate ni Blume. Takodje, Amerikanka Weitzeil je dosta dobro isplivala... kao sto rekoh, sve su tu negde.

 

Hehe... Ameri stavili zenu protiv Peatyja 😄 

Realno, Peaty je cheat code za ovu disciplinu... Britanci zavrsili ispred Australije (koja je uzela bronzu) za 1.37s dok je samo u tih 100m prsno, Peaty bio brzi od Izaaka za 2.04s

 

 

day7:

USA 8-9-9

AUS 7-3-8

GBR 4-2-1

CHN 3-2-1

RUS 2-2-1

JPN 2-1-0

CAN 1-3-1

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Jbg, sad već kalkulišemo. A da spustimo za dve sekunde?

 

To je onda sekund brže od svetskog rekorda za žene u prsnom 100m. 1:04:10 je čak i preoptimističan rezultat za nju u štafeti. Svakako je elementarna logika da ne staviš ženu u prsnom i svaka reprezentacija je to i uradila osim USA. Ne znam šta je tvoja poenta. 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za poslednji takmicarski dan preostale sprinterske poslastice nisu donele nikakvo iznenadjenje a dobili smo OR i kod zena i kod muskaraca.

Kod muskaraca Dresselu ne moze niko nista sa onakvim startom, jednostavno ubija konkurenciju u prvih 25 metara. Manadu drugi a kao sto to obicno biva, uvek nekako neki Brazilac nadje put do medalje na 50m.

Kod zena, Emma do novog zlata 👏 delovalo je u jednom trenutku da Sara mozda moze da napravi iznenadjenje i uzme zlato ali ipak u poslednjih 10m imala je Emma snage za brzinu vise. Na kraju, drago mi je da je Sara uzela medalju na ovim Igrama dok je bronza otisla u Dansku (Blume).

 

Na 1500m slobodno dosta izjednacena trka, skoro tokom cele trke cetiri plivaca na nekih sekund razlike ali u poslednjih 50 metara Finke ima brzinu vise i kompletirao je double na 800 i 1500m a pored njega, Romanchuk i Wellbrock dolaze do medalja. Na nekih 1400-1450m Wellbrock je delovao najbolje i da ima snage za zavrsnicu ali je nacisto pukao u poslednjih 50m pa je spasavao broznu. Inace, vreme pobednika preko 8s daleko od WR-a.

 

U zenskoj stafeti 4x100 mesovito Autralija uz OR... Emma spasla trku na 100 delfin posto su u prvih 50m te izmene Amerikanke imali duzinu tela prednosti, na kraju te izmene ostalo je nekih 0.3s prednosti sto je dovoljno blizu da Cate donese zlato.

Bronza ide u Kanadu bez neke velike bobre... bilo ja jasno da posle lednje izmene nemaju sta da traze protiv USA/AUS u ostalim izmenama a Masse im je dala dovoljnu prednost u odnosu na ostale konkurente za medalju (skoro 2s u odnosu na CHN i SWE).

Takodje, treba napomenuti da je nakon ove trke Emma postala prva plivacica u istoriji sa 7 medalja na jednim Igrama :Hail: (4-0-3)

 

Kod muskaraca, epski duel izmedju Amerikanaca i Britanaca uz WR za Amerikance iz staze 1 i ER za Britance. 

Murphy ledjno i Dressel delfin su uspeli da nadoknade vise od 2s sto je Peaty dao u prsnoj izmeni i to je bilo dosta za zlato. U poslednjoj izmeni Duncan Scott nije uspeo da nadoknadi 0.6s prednosti u odnosu na Applea stavise, imao je losije vreme. Italijani u borbi protiv Rusa dolaze do bronze.

 

konacna tabela:

USA 11-10-9

AUS 9-3-8

GBR 4-3-1

CHN 3-2-1

RUS 2-2-1

JPN 2-1-0

CAN 1-3-2

treba jos spomenuti i Italiju koja ima 6 medalja ali bez zlata (0-2-4)

 

Epilog, Amerikanci manje uspesni nego pre 4 godine mozda ne toliko po ukupnom broju medalja (30 vs 33) koliko po broju zlata (11 vs 16).

Najveci pobednici su Australijanci posto su duplirali ukupan broj medalja u odnosu na Rio a sto je mozda i bitnije, broj zlata im se utrostrucio. Ostale drzave sa spiska su sve tu negde po broju medalja u odnosu na Rio.

Najveci "gubitnici" ovih Igara su sigurno Madjari koji su na proslim Igrama imali 7 medalja (3-2-2) i bili su treca najuspesnija naciji u Riju dok je ovde medalje doneo samo Milak. Ali to je donekle i ocekivano, Laszlo i Hosszu ne rastu na drvecu pa da mozes njihov ucinak lagano da zamenis.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2021 at 12:15 PM, svi pjevaju said:

Vidim sad naše kladionice dale granicu 3.5 zlata i 9.5 medalja za HR. Baš mi preoptimistično zvuči, al valjda oni znaju. Bude li tu negdje bit ću prezadovoljan.

Zanima me ako (je) netko prati(o), koliko je bio realan plasman u finale (medalja?) za Franka Grgića u plivanju da kojim slučajem nije propustio OI zbog ozljede ramena? Negdje sam ubro da je ostvario najbolji rezultat jednog 16-godišnjaka ikad prije 2 godine na 1500m, to me baš šokiralo.


Sad gledam, Frankovi najbolji rezultati bi bili i više nego dovoljni za finala na 800 i 1500m, možda bi se, uz sve ono što donose OI, borio i za medalju. Kakva šteta, baš mi je krivo :classic_sad: odmah bih mijenjao dvije bronce za ta dva finala.

Link to comment
Share on other sites

Filmski Tarzan, plivac Dzoni Vasjmiler je 1924 u Parizu  godine osvojio zlatnu olimpijsku medalju u disiplini 400 metara slobodnim stilom u vremenu 05:04.2 .

Sadasnji olimpijski sampion Ahmed Hafnaui je u funalu 25. jula zabelezio vreme 3:43:36 .Da li ce kroz 3 godine,na istom mestu  ,posle  100 godina uspeti da otpliva minut i po brze od legendarnog gospodara dzungle?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...