Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

58 minutes ago, ControlFreak said:

Nije. Namerno sam izabrala sliku da se vidi prava veličina. Ali, jesi blizu.

 

Jel sme da se googla? Mislim, googlala sam i nasla koja je buba. Jedine velike da sam znala imena su jelenak i titan, za ovu prvi put cujem, ali sam nasla da je najveca buba u Severnoj Americi 

Link to comment
Share on other sites

Palo Verde Beetles

Baby, pa teško da će neko ko ih nije video ili živi u tim krajevima prepoznati, priznaću ti jelenak koji sam ja morala da potražim jer sam slaba sa bogatstvom rečnika. 
Prvi put sam videla pre par leta. Sedela u kuhinji, imamo puno prozora i vrata prema bašti. Odjednom vidim nešto veliko crno leti i pomislim to je carpenter bee. Izadjem kasnije u dvorište i ugledam neku bubu, izgleda mi bez života, u bazenu. Trčim unutra da objavim suprugu da se neka buba švaba udavila. Kaže on, prevelika za buba švabu. Ma, mora da se naduvala od vode, moj odgovor 😀. Potražimo odgovor i ujedno odgonetnemo neke rupe koje su se pojavile oko našeg palo verde drveta. To smo drvo izgubili letos tokom jednog monsunskog nevremena, ova buba je odigrala ulogu u tome.

 
 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Div said:

svitac?

Div, zove se palo verde beetle. Interesantno je pročitati o njima, ali moraćeš da prevedeš.

Derobrachus hovorei

Teško ih je se rešiti. Već vidimo oko dvadesetak rupa oko drugog drveta koje je dosta veliko i pored komšijskog zida. Ako nas zakači neko nevreme, a ove bube se već hrane korenima, moguća je šteta. Mislim da ćemo možda morati da ga isečemo, a to je ovde velika žalost zbog sunca i senke koju nam pruža.

2 minutes ago, Andrej said:

Jao, jel to ono što izlazi iz zemlje jednom u 30 godina?

Al nemam pojma kako se zove :classic_ninja:

Edit - ne izlazi iz zemlje ali trijes godina bude kao larva ...

Ja mislim tri godine, ali i to je dovoljno za štetu.

Link to comment
Share on other sites

Yes, they're quite scary, ugly-looking bugs, but they find the beauty in each other. And that's what really matters. 

After spending years chomping on trees, all these buggers need is love. 

But don't anticipate a beetle invasion with these insects. Not only because Paul, Ringo, and dearly departed John and George won’t be there, but also because they’re non-toxic, innocent creatures.

Adult Palo Verde beetles eat nectar and fruit, so they're harmless to other insects as well. And that's if they even have an appetite at all. 

If you see one, just sweep it away - or run away screaming like most people would do.
 

ovo gore za Andju…duboko u srcu, željne samo ljubavi 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Andrej said:

Jao, jel to ono što izlazi iz zemlje jednom u 30 godina?

Al nemam pojma kako se zove :classic_ninja:

Edit - ne izlazi iz zemlje ali trijes godina bude kao larva ...

Mislio si na kikade - one ostaju u zemlji 17 godina.

Ruzna stvorenja, ja kad sam prvu videla mislila da je zaba. inace i zvuce kao zabe povremeno. 

Isto ogromna buba, ali one su ovde kod mene. Upravo im prosla sezona, pa ih nalazim mrtve tu i tamo na zemlji

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...