Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

On 9/18/2021 at 9:35 PM, ControlFreak said:

@Div vidi šta sam pronašla u muzeju🙂spacer.png 

Mali off: pre par godina sam nasla u jednom  pancevackom butiku musku kosulju od organski* gajene konoplje, marin plava boja, klasican kroj, kratki rukavi. Kupila, prvom prilikom obukla i otisla na neko knjizevno vece. Elem, primetila sam da moja kosulja izaziva poprilicnu paznju jer su pitali gde sam je kupila, koliko platila....dok mi jedna poznanica nije skrenula paznju na malu etiketu na dzepu: izvezen list marihuane u celini i celosti.Ja je nisam ni primetila. A i da jesam, ne bih odustala od kupovine. 😃

*Konoplja raste po barama, tesko da moze da bude neorganska. Uzgred, kosulja je prijatna za nosenje, malo je teza od puplinskih,  steta sto takve odece nema vise u prodaji.

 

 

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Koreografija?

Da, zapis baletskih pokreta.....zhjCPKu.jpg

Veceras sam pronasla ve slicice, prvi put vidim tako nesto, nisam znala da postoji i baletsko "pismo", pokusacu sutra da otsviram ove note......zapis ispod ove slike: "

"Images extracted from the latter half of Choregraphie, a book first published in 1700 which details a dance notation system invented in the 1680s at the court of Louis XIV. Its author, Raoul-Auger Feuillet, was maître de danse of the French King. In 1704 another maître de danse, Pierre Beauchamp, filed a formal complaint, arguing that Feuillet had taken credit for what was in fact Beauchamp’s invention. The system, which survived in modified forms into the 1780s, is now known as Beauchamp-Feuillet notation. It indicates the placement of the feet and six basic leg movements: plié, releveé, sauté, cabriole, tombé"

Edited by Pletilja
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...