Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

On 7/25/2021 at 7:46 PM, ControlFreak said:

spacer.pngspacer.png

spacer.png

Evo  kako izgleda iz daljine takodje, visuljci, kao aliens…i na kraju slika jednog još neotvorenog.

 

@Angelia haha…google?

 

Neko iz roda akacija? Lici mi na cvet bagrema samo uvecan do dzinovskih razmera....lupetam, meni je vrh egzotike muskatla....😊

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pletilja said:

Neko iz roda akacija? Lici mi na cvet bagrema samo uvecan do dzinovskih razmera....lupetam, meni je vrh egzotike muskatla....😊

Strongylodon macrobotrys otkrili su 1841. godine na džungliranim padinama planine Makiling, na filipinskom ostrvu Luzon, pripadnici istraživačke ekspedicije Sjedinjenih Država pod vodstvom američke mornarice poručnik Charles Vilkes. 
….

 

Bledo zeleno lišće sastoji se od tri letaka. [4] Cvetovi u obliku kandže nose se u privesnim trupama ili pseudoracemima od 75 ili više cvetova i mogu dostići čak 3 m dužine. [4] Tirkizna boja cveta slična je nekim oblicima minerala tirkizne i žadne boje, varirajući od plavo-zelene do zelene nane. Kratke, duguljaste, mesnate semenke su dugačke do 15 cm i sadrže do 12 semena. [4]

 

🙂 gugl prevod

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 8:45 PM, ControlFreak said:

Moram da vas pohvalim što ste pošteni i zaobišli pomoć gugla, a mene nešto muči alergija, pa ću da vam prekratim muke.

 

Strongylodon

 

Ja googlovala jer me interesovalo, cak ni mrd nije znao 😊 ali nikad nisam bila u krajevima gde ih ima. Ali iz principa ne bih tako varala

 

Aj sad nesto drugo sto ne moze da se nadje na guglu 😊

 

Kaze zovu ga Jade (tvoja zadna boja) ili blue jade

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ControlFreak said:

Umotana salveta, za dekoraciju?

 

Šta je cekrk?

Mislio je na mamac na stapu za pecanje, a cekrk ono za namotavanje udice.

 

Meni deluje opet ko neki cvet, a u cvece se bas ne razumem :classic_biggrin: Ali posto je Neme, moze i biti musica/mamac

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Lilly? 

 

2 hours ago, ControlFreak said:

Jasmin?

 

Jok & jok. Rekoh lepo da jeste cvet ali je nebitan. :classic_biggrin:

 

1 hour ago, Andrej said:

Ukras za tortu? 🍰

 

 

Nije. :classic_biggrin:

 

 

2.jpg.26d7457b6211ba99e1224f797cdd4b12.jpg

 

Ima posredne veze s jabukom. :s_d:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Andrej said:

Kada sam bio u vojsci, na terenu, neki "botaničari" su se najeli  toliko Tatule preko dana da su mukali na mesec te noći ... Jadna deca.

Tatula tj plod je u pitanju?

 

 

Otišli mi svi plusevi dole na Olimpijadi. :bravo:

 

110520-386x311-Thorn-apple.jpg.64b231091c663416f0794f27c443d232.jpg

thornapple.jpg.d94faa974542338a14cb420c9e6f7d3d.jpg

thornapple2.jpg.683c52084d96ca9cccdfea0216cc6377.jpg

 

Tatula (Datura Stramonium, Thornapple, Jimsonweed), samo sam jednom pojeo i nikad više. Bilo mi je gore nego onomad, kad sam izrendao i pojeo tri muskatna oraščeta. Ona kesica u kome se dobija i minijaurno rende, nekada proizvodila Droga Portorož. Tamo negde beše, pred kraj srednje škole.. 😀

 

Ali kažu da je korisna u bašti jer rasteruje vaši. A i prelepa je, mojih 5 centi. :classic_cool:

Edited by Neme
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Morala sam da guglam "tatula", pa mi izlaze neki delovi za udice, pecanje, morala da dodam "srpski" ... kako su dosli do tatula od datura 🙂

 

Sinonimi su raznovrsni, objasnjavaju dosta. Smrdljuga, smrduška, da li ima neki oporan miris, pa zato?

 

 

lat. Datura stramonium, bot. [1]

prikaži

Sinonimi:

reg. bikovi reg., krava reg., kravica reg., kravljača reg., kužnjak reg., pasja jabuka reg., korov reg., smrdljuga reg., smradac reg., trava od astme reg., trava od sipnje reg., bivolčići reg., bazdulja reg., bika reg., bikov list reg., bikovača reg., bodeća jabuka reg., bodeča jabuka reg., bodljiva jabuka reg., volek reg., vočić reg., divlji orešić reg., zli čičak reg., zubna trava reg., kristavec reg., polonino seme reg., svinjska dušica reg., smrdljiva pomoćnica reg., smrduljka reg., smrduša reg., smrduška reg., shirnjak reg., tatulina reg., teoci reg., hudobilnik reg. 

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ControlFreak said:

Morala sam da guglam "tatula", pa mi izlaze neki delovi za udice, pecanje, morala da dodam "srpski" ... kako su dosli do tatula od datura 🙂

 

Nije to ništa. Oplakao sam kad sam čuo kako u Alžiru zovu železnicu. Na francuskom je "chemin de fer" (šemen d' fer, najpribližnije), a oni kažu Šmendifir. :79:

 

Quote

Sinonimi su raznovrsni, objasnjavaju dosta. Smrdljuga, smrduška, da li ima neki oporan miris, pa zato?

 

Mogu misliti... Umesto krize srednjih godina i svime što ide uz to, da zapatim tatulu u bašti. Ko me zna, rekao bi da skoro ima smisla. :classic_biggrin:

 

@Andrej Ti si sada na redu.

Edited by Neme
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...