Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

1 minute ago, Baby said:

Ajd pomognem

 

ziva se topi na -38 i nesto celzijusa

osmijum se topi na preko 3000 celzijusa

ovaj element se topi na oko 27 celzijusa i spada u drugu grupu elementa nego ziva i osmijum

Slovenska dusa u meni vristi da je to Polonijum ili Talijum - caj koji se pije jednom u zivotu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Nemoj mene s hemijom propitivat` - neprijatelj slusa!

 

 

Pa nije samo hemija, elemenat je postao popularan zbog svojih svojstva u raznim trikovima, tipa kasicica koja se topi u toploj vodi... a koristi se za led diode i kao polu propusnik. Ima ga u slobodnoj prodaji, kupuju da bi pravili razne figurice... 

 

spacer.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Nije otrovan, a diode od njega i Selena se koriste samo u industrijskoj elektronici. :reading:

 

Pa nije otrovan na rukama, valjda ga niko nece gutati... 😄 cak i ako se samo mali deo proguta se nece desiti nista... ako se proguta veci deo u rekciji sa stomacnom kiselinom postane otrovan. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Pa nije otrovan na rukama, valjda ga niko nece gutati... 😄 cak i ako se samo mali deo proguta se nece desiti nista... ako se proguta veci deo u rekciji sa stomacnom kiselinom postane otrovan. 

20410471.gif

Important note to myself: Don`t drink anything domestic made in Florida!

:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

Pa rekoh da nije, ali spada u istu grupu - ostalih metala

 

U pitanju je galijum, 31 u periodicnoj tabli, odmah ispod aluminijuma 

 

Ajde nastavite, nisam htela da se ovo otegne... neko nek stavi sliku

Sem Kin je o galijumu pisao u knizi  Kasika koja nestaje, jer je kasika napravljena od galijuma pa kad se, na sobnoj temperaturi stavi u casu vode, nestane.....divna knjiga o periodicnom sistemu elemenata, istorijatu, finim  pikanterijama vezanim za otkrica elemenata.  Poklonila sam je unuku za 7 rodjendan, neka mu se nadje, za nauku nikad nije rano....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo skoro u Ancient aliens - neolitska grobnica u Newgrange u Irskoj, predpostavlja se da je sluzila i kao observatorija posto je ulaz napravljen tako da se unutrasnjost osvetli samo za vreme zimske kratkodnevice 21. Decembra.

Edited by Kronostime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Bilo skoro u Ancient aliens - neolitska grobnica u Newgrange u Irskoj, predpostavlja se da je sluzila i kao observatorija posto je ulaz napravljen tako da se unutrasnjost osvetli samo za vreme zimske kratkodnevice 21. Decembra.

 

Ma bravo :thumbup:

Ja je doduše pamtim iz "Misterije sveta A. Clarka"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Bilo skoro u Ancient aliens - neolitska grobnica u Newgrange u Irskoj, predpostavlja se da je sluzila i kao observatorija posto je ulaz napravljen tako da se unutrasnjost osvetli samo za vreme zimske kratkodnevice 21. Decembra.

ja mislio neki napušteni pa preuređeni bunker iz hladnog rata 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Yep, delta Neretve i polja zasadjena mandarinama (ima i drugih biljnih kultura :classic_ninja:) do kojih se dolazi camcima.

Ima jašta nego ima. Sećam se da je nekad kad prolaziš kroz Metković pa dalje prema Kardeljevu bilo dosta ljudi koji prodaju proizvode pored puta, pa keva uvek pazari tu.
Valjda nije teško, izvolite:
DWOUtvs.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

@urosg3 Ne mislimo na iste proizvode.:s_d:

Ovo je neki akvadukt?:smiley33:

Jeste rimski akvadukt. I Ex YU je lokacija.

-- 
Ti se proizvodi nisu prodavali kraj puta, znam 🙂

 

Nije bilo čudo da kroz BiH klinci prodaju šumske jagode nabrane pored puta u fišeku od starog "Oslobođenja" sećaš se?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...