Jump to content

Ostali sportovi - Tokio 2020


Recommended Posts

Aron Szilagyi iz Mađarske treći put zaredom olimpijski prvak u mačevanju (sablja), prvi u povijesti kome je to uspjelo u pojedinačnoj konkurenciji.

Neće biti :)

Valentina Vezali (floret) ‘00, ‘04, ‘08.

Inače, Aron je skroz ok momak, i ovo je potpuno zaslužen uspeh.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Korejke su od kada je tismko takmičenje u streličarstvu osvojilr sve zlatne medalje. Danas deveta uzastopna. Ja mislim da ne postoji sportska disciplina na olimpijskim igrama gde jedna nacija ima ovakvu dominaciju. Kao i u Riju danas je savladana Rusija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ovo je najbolja trka koju sam ikada video. Jedina clanica austrijskog tima, u begu od maltene prvog kilometra, zlatna medalja. Neverovatno


Sad citam da niko u pelotonu nije znao da je ona u begu 😂 kad su sustigli ostale devojke iz bega mislili su da je to to i da se trkaju za zlato.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, kako kad je ceo dan napred 😄 Nisu mogli da je stignu, gledao sam. Krenuli su kasno da rade, to je tacno, ali niko nije hteo da pomogne Holandjankama (razumljivo) i onda su jedva uhvatili one tri iza Austrijanke. Uhvatili su ih bukvalno na 3 kilometra od cilja, nije bilo sanse da se onda radi dalje i da hvataju Austrijanku, bila je kilometar i po daleko u tom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Steva said:

Nema radio veze na OI pa im nisu javili 😄

A i na slici deluje da Holandjanka slavi zlato 😂 

 

https://www.cyclingnews.com/news/olympics-van-vleuten-celebrates-but-mistakes-silver-for-gold/
 

 

To, moguće je da nisu znali za Austrijanku ... mada, teško bi je uhvatili jer su se previše gledali u glavnoj grupi, em je razlika bila prevelika.

Devojka ih je oduvala i zasluženo uzela zlato.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Ovo je najbolja trka koju sam ikada video. Jedina clanica austrijskog tima, u begu od maltene prvog kilometra, zlatna medalja. Neverovatno

 

Katastroflna taktika Holanđanki. Pre svega izbor takmičarki za ovaj način vožnje je bio pogrešan. Doveli su Anu van der Bregen i Anemik van Flujten kao favorite i to je ok, ali zašto su im onda dodali Demi Volering i Mariane Vos koje su čiste sprinterke?! U trci za koju se zna da je jako teško kontrolisati, mnogo logičnije je bilo da umesto Volering stave Elen van Dajk.. Ali ok, recimo da su išli na to da kontrolišu trku sve vreme do pred kraj kada bi AVDB ili AVF otišle u napad, a u grupi bi dve sprinterke bile favoritkinje za zlato. Međutim, one dopuštaju da beg napravi 11 (?!) minuta. Da bi onda AVF na Duši usponu (jedinom velikom usponu na trci) napala peloton dok je bila 7 minuta iza bega u kom su ostale 3 takmičare. Vrhunski primer nadobudnosti. Nakon što joj je beg propao, one se i dalje ne organizuju kako treba već polovično jure beg, a nisu se ni potrudile da odu do kola i saznaju kolika je razlika. Neverovatan brain fart. Malo mi je bilo žao Van Flujten na kraju, nakon onog stravičnog pada u Riju, verovatno je zaslužila da osvoji zlato ovde, ali najgora taktika ikad i gordost su ih koštali.

 

A šta tek reći o Ani Kisenhofer, devojka je doktor nauka iz oblasti matematike. Došla je na trku sama, nakon što je ove godine vozila samo na nacionalnom prvenstvu Austrije. Odbila je više profesionalnih ugovora da bi radila na Univerzitetu u Lozani (čini mi se). Sve čestitke!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ko voli biciklizam, sutra se nastavljaju uzbuđenja, ovaj put na stazu izlaze muškarci u planinskom biciklizmu. Međutim, iako je MTB trka u pitanju, prva dva favorita su "drumaši" Majtu van der Poel iz Holandije i Tom Pidkok iz VB. Njih dvojica su zimus vozili ciklokros sezonu, Metju je postao i Svetski prvak, nakon toga su se prebacili na drum, gde je Metju pobedio na drugoj etapi Tur de Fransa i nosio žutu majicu 7 dana. 

 

Čast "čistih" MTB vozača brane Nino Šurter i Matijas Flukinger iz Švajcarske, Ondrej Cink iz Češke, Francuzi Korecki i Saro...

 

Trka je u 8 časova po srpskom vremenu, prenos naravno na Eurosportu 2.

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto su masakrirali Argentince, Slovenci imaju i prvu zlatnu medalju u kanu slalom- Benđžamim Savšek.

U međuvremenu u jako zanimljivoj borbi za bronzu Japan pobedio Holandiju timski u streličarstvu.

Finale Koreja - Tajpeh.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

Pošto su masakrirali Argentince, Slovenci imaju i prvu zlatnu medalju u kanu slalom- Benđžamim Savšek.

U međuvremenu u jako zanimljivoj borbi za bronzu Japan pobedio Holandiju timski u streličarstvu.

Finale Koreja - Tajpeh.

 

Benjamin.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju može se reći i očekivano zlato za Tomasa Pidkoka, momak je bukvalno kao stvoren za planinski biciklizam, sa svojom "ženskom" građom 170cm i 50 kila, on prosto leti ovim jako teškim i strmim usponima. Odličan je na spustu zbog niskog težišta, stvarno fantastičan rezulat, pre samo 2 meseca je slomio ključnu kost tokom treninga za drumski biciklizam. Posle Karapaza, drugo zlato u biciklizmu za tim Ineos Grenadiersa. Može li FIlipo Gana da donese i treće u indivudualnom hronometru? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Japan umalo izbacio Koreju, odlucivala strela bliza centru. A Holandjani su izgubili dobijen mec. Onaj prvi tip je gadjao savrseno, ali druga dvojica prodali medalju.

 

Sad sam vratio snimak, kakav mec... imali su Japanci pobedu u svojim rukama, malo je falilo.

Steta, kakva bi to senzacija bila.

 

2 hours ago, Jurgen said:

Može li FIlipo Gana da donese i treće u indivudualnom hronometru? 

 

Ko ce ako nece on? Ako je staza dovoljno ravna, mislim da nema ko drugi.

Kakva je staza? Racunam da je ista kao za trku, po autodromu plus mozda jedno brdo?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Darth Steva said:

 

Sad sam vratio snimak, kakav mec... imali su Japanci pobedu u svojim rukama, malo je falilo.

Steta, kakva bi to senzacija bila.

 

 

Ko ce ako nece on? Ako je staza dovoljno ravna, mislim da nema ko drugi.

Kakva je staza? Racunam da je ista kao za trku, po autodromu plus mozda jedno brdo?

 

Pa ja bih rekao da je Van Aert prvi favorit. Tu su još Denis (isto iz Ineosa), Dumulan (upitna forma), Roglič (isto veliko pitanje zbog pada na Turu), Remko Evenpoel (po meni drugi favorit), i možda neke šanse ima i Gerain Tomas. 

 

Da, staza je upravo takva. Autodrom i brdo u okolini (2 kruga). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... ako se ide dva puta preko brda, moze biti da je to dovoljno uspona da se nadoknadi ono sto ce Gana da im da na ravnom.

Takodje, treba imati na umu da Gana stize svez a muceni WvA ne znam kako jos moze da stoji na nogama a kamoli da okrece pedale.

 

p.s. Slazem se za Remka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U stonom tenisu u toku zavrsnica epskog meca Kina-Japan... finale mix dubla, Kinezi vodili 2:0 u gemovima, imali pod kontrolom sve, i onda gube tesno sledeca 3 gema.

 

edit: wow! 7:0 ima Japan u odlucujucem gemu... ajmo braco

 

edit2: Uzese Japanci zlato 👏👏

Edited by Darth Steva
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...