Jump to content

Streljaštvo - Tokio 2020


Recommended Posts

1627187311603_000_9G49PC_(1).jpg

 

Ruskinja Vitalina Bacaraškina osvojila je zlato u gađanju vazdušnim pištoljem sa deset metara, uz olimpijski rekord od 240,3 krugova. Srebro je pripalo Bugarki Antoaneti Kostadinovoj (239,4), a bronza Kineskinji Ranđin Đang (218,0).

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da nadjem u pravilima. U pojedinacnim takmičenjima se racunalo od početka ali tamo se išlo direktno u finale, ovde sad u ovoj fazi treba da ispadnu još 3 tima pa onda finale.

 

Trebalo bi da počne za koji trenutak

 

edit: izgleda da se opet kreće od 0 sto je dobro iz ugla šanse za medalju

Link to comment
Share on other sites

Da, biće mečeva za zlato i bronzu, a pre prvih kvalifikacija pisalo je da će ići druga runda odakle će pet ići u finale pa klasično otpadanje.

Bas im je očajan sajt

 

edit: smenjujemo se sa Kinezima na 4. i 5. mestu

Iranac koji je osvoji zlato pojedinačno, protiv Mikeca, puca u drugoj seriji nepogrešivo, 6x10. Sad je na 8x10.

edit2: upucao je 100, sreća partnerka mu je slaba.

Kod nas Zorana nosi za sad, mada smo pali sa treceg na četvrto mesto

 

Boricemo se za bronzu, za 2 poena nam je izmakla sigurna medalja, Zorana je na kraju popustila a Damir je na svu sreću počeo da pogadja desetke

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ne postoji ništa gore od četvrtog mesta na Olimpijskim igrama, već sma imala to isksuvo u Londonu, baš sam izgubila od iste devojke. Razočarani smo, ali da smo mogli bolje, bili bismo bolji, izjavila je srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović.

 

 

Quote

"Pokušavam da nekako ovo "progutam". Imao sam veliku želju, dao sam sve od sebe. Kvalitetan smo tim i ostaje veliki žal. Moj nastup u finalu bio je daleko od onog što umem, morao sam da dam više i biće mi potrebno malo vremena da se stabilizujem", poručio je Mikec

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Danas sam slušao na ta tri takmičenja nastupiće 6 naših od kojih je jedan bio 2. na zadnjem svetskom kupu. I još dvoje su bili dobri na EP. Nisam upamtio imena. Neka bude još jedna medalja i strelci su ok odradili. Ja iskreno nisam ništa od njih očekivao na ovim OI.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Danas sam slušao na ta tri takmičenja nastupiće 6 naših od kojih je jedan bio 2. na zadnjem svetskom kupu. I još dvoje su bili dobri na EP. Nisam upamtio imena. Neka bude još jedna medalja i strelci su ok odradili. Ja iskreno nisam ništa od njih očekivao na ovim OI.

hmmm strijelci su jedini sigurni od pamtivjeka a taj pamtivjek pocinje sa Maksom i Jasnom.

Ja sam iskreno mislio da bi Sebo mogao do finala a po tim novim pravilima cim si u finalu, ni medalja nije daleko tj. jednaki su svi.

Zorana takodje, ocito su prevelika zelja ( pod "moranje") i pritisak uradili svoje jer vezati 3 osmice uhh.

Link to comment
Share on other sites

U Riju nisu ništa uzeli, U Londonu smo imali nekoliko svetskih prvaka i uzešmo samo dve medalje, Peking ništa. Pre toga po 1 do 2. Mislim da su samo na jednoj OI uzeli 3 ili 4 medalje. To nisu neke velike cifre ako se to uporedi sa brojem SP i EP trofeja koje su uzimali.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

U Riju nisu ništa uzeli, U Londonu smo imali nekoliko svetskih prvaka i uzešmo samo dve medalje, Peking ništa. Pre toga po 1 do 2. Mislim da su samo na jednoj OI uzeli 3 ili 4 medalje. To nisu neke velike cifre ako se to uporedi sa brojem SP i EP trofeja koje su uzimali.

Kao sto je prije dva dana moj prijatelj Nedzad Fazlija ( inace jedini BiH stijelac koji je bio na OI i zauzeo 6. mjesto ) izjavio, da su OI vrh svega. Nema veze koliko si puta osvojio SP, SK ili EP, na OI sve to pada u vodu. Koliko god si prekaljen strijelac i visestruki osvajac svega, tamo kao pocetnika te trese trema i ko se uspije s tim izboriti, on je slavljenik.

Jedan Matt Emmons koji je bio top topova, na dve uzastopne olimpijade gubi zlato na zadnjem hicu i to sa osmicom a osnovni dio pucao 600 / 600

Cijeli svijet te gleda, tvoja drzava ima velika ocekivanja, velike su nagrade realno ( naravno osim ako nisi iz BiH ) itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...