Jump to content

Vaterpolo - Tokio 2020


Recommended Posts

Odlična partija Crne Gore protiv Australije. Ukropina polako počinje da pokazuje svoj ogromni talenat. Pojavljuju se tu i neki novi talentovani igrači, Matković recimo. Šteta što nema golmana Lazovića, sa njim bi bili dosta sigurniji u odbrani. Tešanović sigurno ima talenta, ali nije toliko iskusan. 

Link to comment
Share on other sites

Jedina dobra stvar u celoj prici je sto necemo da se ukrstimo sa Spancima u cetvrtfinalu, kako smo osvojili dugo cekano zlato na OI tako sam prestao aktivno da gledam reprezentacije. Vidim da smo Spancima postali redovne musterije. Nije to ni toliko strasno, jer vreme ove generacije je na isteku.

 

Vidim prosek godina i nisam nesto preterano optimistican, za medalju ce trebati da se poklope neke stvari posto nije ista situacija kao i pre pet godina.

 

Delim isto misljenje sa tim da je svejedno s kim cemo se ukrstiti u cetfrtfinalu, na prvu loptu sam mislio da su Madjari i da je najbitnije njih izbeci.

 

Nije na kraju ni bitno koji cemo biti u grupi nego kako cemo da odigramo eliminacione meceve i da dizemo formu kako odmice takmicenje. Sada videcemo da li ce to biti dovoljno za medalju.

 

Fun fact: I u Riu smo bili cetvrti u grupi, ali nam je mnogo stvari tada islo u prilog za razliku od danas.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Del Piero changed the title to Vaterpolo - Tokio 2020

Koliko sam se ja pogubila, ide pregled dana na TVCG i pričaju naši kako su Španci opasni i kako se treba dobro spremiti za idući meč s njima. Ja ne kontam ništa, sve mislim kako to kad smo već izgubili od njih, o čemu ovi pričaju, da nisu pustili reprizu priloga od juče... i tek mi je malopre doprlo da nisu to ti naši nego oni drugi naši igrali sa Španijom juče :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, alcesta said:

Koliko sam se ja pogubila, ide pregled dana na TVCG i pričaju naši kako su Španci opasni i kako se treba dobro spremiti za idući meč s njima. Ja ne kontam ništa, sve mislim kako to kad smo već izgubili od njih, o čemu ovi pričaju, da nisu pustili reprizu priloga od juče... i tek mi je malopre doprlo da nisu to ti naši nego oni drugi naši igrali sa Španijom juče :lol_2:

 

Srbija do Kotora.

Link to comment
Share on other sites

Izvinite sto hejtujem, veliki sam ljubitelj i postovatelj nase vaterpolo repke, ali ovo za sada nije dobro, Kazahstanci imaju 3x napad na 5-3 za nas da nam pridju na gol, ovo mora da bude rutinski, mnogo promasujemo i evo u 4. Sansi da povedem 3 razlike, kontrafaul. 

9 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Španci su večeras blagi favoriti po kvotama, ali mi tradicionalno igramo dobro protiv njih. Najbitnije je da Ukropina i Tešanović odigraju dobro, to su dva naša ključna igrača na ovom prvenstvu.

 

Je l' si gledao? Vidim da su Spanci pobedili 8-6. 

 

Da napomenem da je mix ekipa, nije prva postava, ali bas zato zelim da vidim zelju i volju za dokazivanjem a ne lobovanje Lazica, lobuje sa 3m golmana, to je sprdacina za nekoga ko treba da izbori mesto. 

 

Gojko mnogo bolje brani od Mitrovica. 

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Grcka 2:2 Italija poluvreme, treca cetvrtina 4:0 za Grke, cetvrta 4:0 za Italijane.

 

Lepota vaterpola, kakva igra u seriji, Grci me oduševljavaju.

 

22 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

@Oi!

 

Nijesam gledao. Biće još dvije ozbiljne provjere sa Srbijom i Hrvatskom, posle kreće ono najvažnije.

 

Stojim pri tome da ekipa iz naše grupe koja završi na 4. poziciji može da igra potpuno egal meč sa bilo kojom ekipom sa vrha iz susedne grupe. Jedan od izjednačenijih turnira u skorije vreme, svi su digli nivo igre i puno je kandidata za medalju. 

 

Italija je pomrsila konce i posle Srbije i Hrvatske osvojila SP, Španija se ističe kao vicešampion na EP i SP, a bili su i 4. u SL. 

Mađarska se "umešala" u Jug-SCG,Srb,Hrv,CG ekipu i prvi put od 1999. osvojila EP. 

Crna Gora je fantastičnom igrom osvojila kvalifikacioni turnir i dobru igru nastavila protiv Australije spakovavši im 15 golova. 

Srbiju i Hrvatsku ne vredi komentarisati. 

Grci su u ozbiljnom usponu već 4-5 godina. 

SAD imaju perspektivan tim i namučiće mnoge, ali mislim da ne mogu do medalje. 

Edited by Oi!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi Crna Gora imala barem 2-3 medalje više da Boris Zloković nije morao da završi ranije karijeru zbog povrede. Bio je najbolji centar svijeta u svom prajmu. Sa njim smo uzeli zlato na EP2008. Posle toga, narednih 12-13 godina smo osvojili 3-4 medalje na velikim takmičenjima. Dobro je i to, ali utisak mi je da nikad posle njegove povrede nijesmo bili toliko moćna ekipa. Uvijek je nešto falilo da odemo do kraja.  

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...