Jump to content

Vaterpolo - Tokio 2020


Recommended Posts

8 minutes ago, Del Piero said:

Koliko su Hrvati pred ispadanjem toliko smo i mi i Crnogorci. Nista se tu jos ne zna.

 

Mislim da će ipak 4 najjače ekipe proći dalje, mada me ništa ne bi čudilo.

 

Sad idemo s pritiskom na CG od koje smo gubili nekoliko zadnjih tekmi i to nakon ogromne prednosti u meču (4-5 razlike smo vodili na EP-u čini mi se u borbi za broncu).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Nama isto treba pobjeda koliko i vama.

 

Ipak malo manje. Ne znam al pretpostavljam da se gleda gol-razlika stvori li se krug a vi ste Australce 5 razlike tukli. Tako da, uz (ne toliko sigurnu) pretpostavku da Australci i vi gubite sve do kraja osim Kazahstana, treba vam samo da ne izgubite 6 od nas (ako se stvara gol-razlika krug, moram vidit to). A mi ako vas ne dobijemo moramo se vaditi na Srbima, što je izuzetno teško. Izgubimo li i to, ni pobjeda nad Španjolskom nas ne vodi sigurno u QF. Ali kažem, treba vidit koji su kriteriji za prolazak u slučaju istog broja bodova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Ipak malo manje. Ne znam al pretpostavljam da se gleda gol-razlika stvori li se krug a vi ste Australce 5 razlike tukli. Tako da, uz (ne toliko sigurnu) pretpostavku da Australci i vi gubite sve do kraja osim Kazahstana, treba vam samo da ne izgubite 6 od nas (ako se stvara gol-razlika krug, moram vidit to). A mi ako vas ne dobijemo moramo se vaditi na Srbima, što je izuzetno teško. Izgubimo li i to, ni pobjeda nad Španjolskom nas ne vodi sigurno u QF. Ali kažem, treba vidit koji su kriteriji za prolazak u slučaju istog broja bodova.

 

Updated to match(es) played on 27 July 2021. Source: Tokyo 2020 and FINA

Rules for classification: 1) Points; 2) Head-to-head points; 3) Head-to-head goal difference; 4) Head-to-head goals scored; 5) Goal difference

 

Ako vi dobijete Crnogorce ili Srbiju, a imamo isti broj bodova u zacaranom krugu svakako cete biti ispred nas. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovoga sam se plašio. Australija je uvek nezgodan protivnik i nama, jedva smo ih dobili na prošlim OI. Tad nam je čini mi se to bila utakmica biti ili ne biti, za prolaz grupe. Ali tad smo bili u zenitu snage, više nas je uloga apsolutnog favorita za zlato sputala u grupi. Posle od QF smo bili odlični. Sad se bojim da mi ne budemo ti koji će da izvise za prolaz... Nisam gledao Kazahstan, ali protiv Španije je bilo baš loše... Videćemo sutra...

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ako ne možemo od 6 momčadi u grupi biti među 4 o čemu onda pričamo? Al ne bi me čudilo da ispadnemo. Imali smo legendarnih chokeova u vaterpolu. Trebalo nam je kolko, 15 godina da uzmemo bilo kakvo zlato u sportu u kojem smo među 5-6 na svijetu kad smo loši. 

Link to comment
Share on other sites

Posle reće četvrtine, Hrvatska vodi 11:8 protiv Crne Gore. Do sada su Hrvati sve vreme i sa sigurnošću držali dva do tri gola prednosti.

 

edit: Minut i po do kraja, 13:8 za Hrvate. Zasluženo u svakom pogledu. Crna Gora je ovim porazom pred eliminacijom. Srbija igra sa Australijom u 12:50.

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i nisu pred eleminacijom, sve zavisi od mečeva Australije, lako se može desiti da Australija sve izgubi osim Kazahstana, a ako se to desi pa sve i da CG sve izgubi osim Kazahstana ide dalje. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, svi pjevaju said:

Nisu Crnogorci još ni blizu eliminacije. Realno, ispast će samo ako Australci dobiju Španjolce u zadnjem kolu a da CG izgubi od Srbije. Ako Australci kojim slučajem dobiju vas danas, vi ste u problemu. Mada mislim da ste prejaki da se iz tog potencijalnog problema ne bi izvukli.

 

 

Daleko smo mi od prejakog.

Nikad slabiji nismo bili na olimpijadi.

 

Uopšte se ne bih iznenadio da nas Australija cepne.

 

Od vaterpola po prvi put ne očekujem medalju.

Edited by Žulj
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Žulj said:

 

 

Daleko smo mi od prejakog.

Nikad slabiji nismo bili na olimpijadi.

 

Uopšte se ne bih iznenadio da nas Australija cepne.

 

Od vaterpola po prvi put ne očekujem medalju.

 

Ne znam što si tako skeptičan, dobila nas je Španija 1 razlike malo boljom igrom i to je to, a prvo kolo je, ne znam po čemu je neko bolji od nas, odlučiće nijanse i pribranost, a iskustvo je svakako na našoj strani. 

Opet mislim da ćemo mi i Hrvati na mišiće izgurati bolje plasmane i na veoma veliko iskustvo. 

Link to comment
Share on other sites

Mi smo i dalje u samom svetskom vrhu vaterpola. Drami se malo jer nismo vise dominantni kao u Riju, ali to je normalno, ono je bilo manje vise nevidjeno u vaterpolu. U tri utakmice nokaut faze niko nije mogao da nam pridje.

Sada smo ''samo'' jedni od favorita i to je u redu. Odlucivace nijanse pa sta bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...