Jump to content

Vaterpolo - Tokio 2020


Recommended Posts

Vaterpolo turnir je kao i većina ostalih sportova podijeljen na muški i ženski turnir. U muškoj kategoriji nastupa 12 selekcija koje su raspoređene u 2 grupe sa po 6 ekipa. Po 4 ekipe prolaze dalje iz grupe i formiraju 1/4 finale. Ženski turnir sadrži 2 grupe sa po 5 selekcija. Dalje prolaze 4 selekcije i formiraju 1/4 finale. 

 

                    Muškarci

 

Grupa A:                    Grupa B:

Mađarska                   Srbija

Italija                           Hrvatska

Grčka                          Crna Gora

SAD                             Španija

Japan                          Australija

Južna Afrika                Kazahstan

 

 

                         Žene

 

Grupa A:                        Grupa B:

Australija                        SAD

Španija                           Mađarska

Holandija                        Japan

Kanada                           Kina

Južna Afrika                   ROC

 

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Ja ću napisati koje slovo o Crnoj Gori.

 

Dočekujemo OI u dosta finom raspoloženju i formi. Uzeli smo bronzu na EP u januaru, osvojili smo kvalifikacijski turnir za OI. Ekipa je mlada, izgleda dosta dobro fizički pripremljena, momci su gladni uspjeha.

 

Od stare garde tu su i dalje Aleksandar Ivović i Draško Brguljan. Ivović je nesumnjivi lider ekipe. Marko Petković i Stefan Vidović su igrači koji su postali dosta važni za igru na poslednja nekolika takmičenja. Najveći problem pred turnir je povreda standardnog golmana Dejana Lazovića. Na gol će stati talentovani Petar Tešanović, igrač kojem će ove igre biti prvo veliko iskušenje za reprezentaciju. Nema ni ljevorukog Đura Radovića, ali svi se nadaju da će na toj poziciji konačno eksplodirati Aleksa Ukropina. Vladan Spaić i Uroš Čučković će pokrivati poziciju centra. 

 

Bitno je da se startuje sa pobjedom. Prvi protivnik je Australija. Kazakhstan je zicer, a sa Srbijom, Španijom i Hrvatskom će biti gusto. Hrvate smo tukli na dva poslednja meča u veoma neizvjesnim utakmicama. Mnogo je bitno da se ostvari što bolja pozicija u grupi, 1/4 finale je ključni meč. Mislim da imamo kapacitet da se borimo za neku medalju. Nijesmo favoriti, ali smo sigurno među 5-6 najboljih ekipa na turniru. 

 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam u kakvoj su formi naši, ali se ne nadam nekom većem uspehu, a to je nama minimum finale. Mislim da smo prošli zenit, tamo negde pre par godina. Matori smo, ali i preiskusni. Četvrtfinale je naravno najvažnija utakmica, ali ni utakmice u grupi neće biti naivne. Na prošlim OI smo očajno startovali, pa posle porobili sve, mislim da će sada biti obrnuto... čisto neki moj osećaj (mali jinx), nadam se da grešim...

Link to comment
Share on other sites

Grupa ne bi trebalo da bude previse bitna, i bolje je sto igramo u tezoj. Treba izbeci Madjare u cetvrtfinalu, ostalo apsolutno nije bitno, da li Grcka, Italija ili SAD. Verovatno su Grci najlaksi od tri, nisam proveravao sastave.

Link to comment
Share on other sites

Ne valja za nas, samo bih voleo da izbegnemo Mađare i Italijane u 1/4 finalu.

Crna Gora rutinski dobila Australiju 15-10. SAD pobedile Japan, Bouven novi igrač Partizana odigrao maestralno, vodio ih do pobede sa 5 pogodaka. 

13 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ja ću napisati koje slovo o Crnoj Gori.

 

Dočekujemo OI u dosta finom raspoloženju i formi. Uzeli smo bronzu na EP u januaru, osvojili smo kvalifikacijski turnir za OI. Ekipa je mlada, izgleda dosta dobro fizički pripremljena, momci su gladni uspjeha.

 

Od stare garde tu su i dalje Aleksandar Ivović i Draško Brguljan. Ivović je nesumnjivi lider ekipe. Marko Petković i Stefan Vidović su igrači koji su postali dosta važni za igru na poslednja nekolika takmičenja. Najveći problem pred turnir je povreda standardnog golmana Dejana Lazovića. Na gol će stati talentovani Petar Tešanović, igrač kojem će ove igre biti prvo veliko iskušenje za reprezentaciju. Nema ni ljevorukog Đura Radovića, ali svi se nadaju da će na toj poziciji konačno eksplodirati Aleksa Ukropina. Vladan Spaić i Uroš Čučković će pokrivati poziciju centra. 

 

Bitno je da se startuje sa pobjedom. Prvi protivnik je Australija. Kazakhstan je zicer, a sa Srbijom, Španijom i Hrvatskom će biti gusto. Hrvate smo tukli na dva poslednja meča u veoma neizvjesnim utakmicama. Mnogo je bitno da se ostvari što bolja pozicija u grupi, 1/4 finale je ključni meč. Mislim da imamo kapacitet da se borimo za neku medalju. Nijesmo favoriti, ali smo sigurno među 5-6 najboljih ekipa na turniru. 

 

 

Sasvim ste odlična ekipa u usponu, doduše uvek ste bili, ali sada igrate u kontinuitetu dobro i želim vam uspeh.

 

13 hours ago, Issey said:

Ja ne znam u kakvoj su formi naši, ali se ne nadam nekom većem uspehu, a to je nama minimum finale. Mislim da smo prošli zenit, tamo negde pre par godina. Matori smo, ali i preiskusni. Četvrtfinale je naravno najvažnija utakmica, ali ni utakmice u grupi neće biti naivne. Na prošlim OI smo očajno startovali, pa posle porobili sve, mislim da će sada biti obrnuto... čisto neki moj osećaj (mali jinx), nadam se da grešim...

 

I ja se nadam da grešiš, ali mislim da su momci i dalje gladni uspeha i dokazivanja naciji, pogotovo što imamo 5 mladih igrača i dosta debitanata koji će sigurno ulaziti ako nekome zaškripi, 1/4 finale će biti najteži duel, ako to dobijemo uzimamo medalju, siguran sam.

 

Italija - Južna Afrika 21:2 vrlo neizvestan meč, pogotovo posle 11:2 u prvoj četvrtini. 

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

Grupa ne bi trebalo da bude previse bitna, i bolje je sto igramo u tezoj. Treba izbeci Madjare u cetvrtfinalu, ostalo apsolutno nije bitno, da li Grcka, Italija ili SAD. Verovatno su Grci najlaksi od tri, nisam proveravao sastave.

 

Za Italijane se ne slažem.

I njih treba izbeći.

Edited by Žulj
Link to comment
Share on other sites

Ajde i Španci nas redovno biju poslednjih nekoliko godina, nikako nam ni ne odgovaraju, ali bas se nekako oseća matorost ekipe. Eto i vodili smo 6:5 a onda za minut ipo - dva olako prosuli, bas kao da smo ostali bez svežine i snage na kraju

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Žulj said:

 

Za Italijane se ne slažem.

I njih treba izbeći.

 

Ne mozes svakog da izbegnes. A cak i ako budes prvi ovde, to ne garantuje da ces izbeci Italijane, njihova grupa je isto ujednacena i posle pobede Grka nad Madjarima, tu svako moze da zavrsi cetvrti. Bukvalno je nebitno ako nisu Madjari, ostale reprezentacije su slicne po kvalitetu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Ne mozes svakog da izbegnes. A cak i ako budes prvi ovde, to ne garantuje da ces izbeci Italijane, njihova grupa je isto ujednacena i posle pobede Grka nad Madjarima, tu svako moze da zavrsi cetvrti. Bukvalno je nebitno ako nisu Madjari, ostale reprezentacije su slicne po kvalitetu.

 

 

I u pravu si i nisi.. 🙂

Italijani nisu uopšte slabiji od Madjara a i znali da nas oljušte i kada smo bili klasa iznad svih ostalih zajedno.

 

Biram Madjare ipak.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mnogo bolji Španci, nisam skoro gledao utakmicu da nas ovako nadigraju. Uvek je bilo na nož... koliko smo im samo šuteva dozvolili... iako smo u igri još uvek, nekako izgleda da ih do sutra ne bi dobili...

Link to comment
Share on other sites

I treba da izgubimo kada pričamo po novinama kako nisu sila jer nisu ništa osvojili.

Sa ovakvom igrom nema šta da tražimo, primamo golove sa 100m. Uozbiljiće se nakon ovog meča kako god da se završi.

Link to comment
Share on other sites

  • Del Piero changed the title to Vaterpolo - Tokio 2020

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...