Jump to content

Recommended Posts

55 minutes ago, Barkley#34 said:

Lako je vređati iz daljine, budi ti baja pa prozivaj grdosije iz neposredne blizine.

Lako je vređati Brona, kada postoji mala šansa da on nasrne i stvori problem, što ljudi ne vređaju Portisa tako? Zato što su licemeri i loši ljudi. 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Meni iskreno nije jasno što su neki ljudi protiv Brona u vezi ovog slučaja, ako je istina da su ovi debili vikali to što se priča u vezi Bronija i saobraćajke. Kao ispao pizda što je prijavio ovlašćenim licima - sudijama situaciju? Verovatno Srbende misle da je trebalo da nabode ovu devojku ili šta već? To sa vređanjem dece je stvarno degutantno na bilo kom mestu, teško je ostati pribran kad čuješ tako nešto, ovim klošarima se desilo najbolje moguće, em nisu prošli fizički mnogo gore em su dobili publicitet. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hteo sam da malo proanaliziram Kingovu igru ove sezone nakon prve polovine.

 

Po meni i po statistickim i eye-test parametrima, King igra fantasticnu, MVP-level sezonu, mozda i najbolju do sada u Lakersima. Ako bacimo manji osvrt na brojke, videcemo znacajan porast u PPG (29) naspram poslednje 2 sezone gde je imao po 25PPG, usage mu jeste veci zbog povrede Dejvisa ali nije da Dejvis nije cesto povredjen i da izostaje, al dugo nije imao ovakav 30+ niz... Ubacuje ubedljivo najveci broj trojki u karijeri (2.9) a procenat od 36% je takodje korektan obzirom na tezinu/daljinu tih trojki koje ubacuje, takodje jedan od jacih parametara u karijeri.. Bacanja sutira rekordnih 77%  nakon nekoliko below70% FT sezona.. Deluje to sigurnije i bolje na utakmicama. Ima 1.2blk po tekmi sto je takodje career-season-high, dok su kradje,asisti i skokovi manje vise tu negde (pad u asistima zbog dolaska Vestbruka obviously) ali nista znacajnije. Sut iz igre od .519 takodje negde na karijernom proseku. Naravno, ostalo je jos pola sezone i videcemo kako ce se igra/brojke dalje kretati, strah od povrede opet postoji obzirom na usage i minutazu...

 

 U igri meni stvarno ne deluje da ima nikakvog declinea. Fizicki, svakako, nije vise tako brz na prodoru, ali vadi ga snalazenje, retko dobri spin moves i citanje igre kada je roller tako da nalazi nacin da dodje do svojih poena u reketu. Sut ga sluzi sasvim pristojno, a za mene je glavno poboljsanje izvodjenje bacanja. Bas me zanima da li je to odrzivo,da recimo do kraja sezone ne bude ispod 75. Ili ako uspe da odrzi career-high, reklo bi se da i dalje igracki napreduje, i nalazi nacin da odrzi kvalitet uz lagani fizicki decline.. Odbrana Lakersa jeste uzasna, ali King po meni igra dobru odbrambenu sezonu i jedan od retkih +def. igraca je tamo ... Ima tu dobrih stripova na centrima, ukradenih, dobrih postavljanja i citanja igre , da ne pricamo o neocekivanim chasedown blokovima... Juce protiv Denvera lik skine s kucanja Aarona Gordona u kontri i onda neko uhvati odbitak i da kosh iz Nuggza. That kind of the season thing...

 

Zanima me i misljenje strucnjaka na ovu temu, pa da tagujem @uini @Dracarys @Miki28 @Kosta na ovu temu

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

poslednjih metar dana mnogo bolje izgleda fizicki, nije onoliko dedast kao u prva tri meseca 

 

igra statisticki fantasticnu sezonu i igra u tresijana ekipi, sto je verovatno donekle i njegova krivica, makar wbrook deo,pa se uticaj na igru ne pokazuje dovoljno u konacnom rezultatu 

 

mislim, svaka cast, u tim godinama cepati takav basket moze samo nekolicina probranih (u total istoriji) 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, delgado said:

Odbrana Lakersa jeste uzasna, ali King po meni igra dobru odbrambenu sezonu

 

Bio je neki dan podatak za pojedince i njihovu odbranu u 4/4, LBJ je tu 7-8, tako nesto, drzi protivnike na nekih 35% suta, ako se secam kako valja.

Link to comment
Share on other sites

Sve sto si napisao si u pravu! Nije vise tako brz da probija kroz reket kao sto je ranije mogao, definitivno se vidi da je usporio fizicki, ali ono cime se vadi je dobar sut koji si pomenuo i vidi se kako se opet pametno spremio za sezonu, spremajuci trice, a iz toga proizilazi delom i na slobodna bacanja. Na kraju kad stavimo znak jednakosti, mozemo videti da on i dalje ima igru sa kojom moze osvojiti titulu, ali je ovoga puta problem njegova okolnost. Necu da bacam toliko sada ruzne reci na Vestbruka, jer i njemu sigurno ne prija ovaj ocajan roster Lejkersa, mislim da bi morao biti bolji kada se bude vratio Dejvis (jer salary cap je podredjen njima trojici i drugacija je situacija) i kada bude bio plej of, jer verujem da tada nece da mu nastaju crne rupe u mislima kao recimo u regularnoj sezoni i tesko je imati jak fokus na svakoj utakmici, mozda je nekad mogao dok je bio mladji i bilo mu zanimljivije, sada se zna sta je cilj, a to je prsten... Da se vratimo na Brona, ako on planira da zadrzi svoju TOP igru, onda su svakako procenti za 3 veoma vazni i da ce mu se na tome bazirati igra sledecih godina, jer ce fizicki svakako postajati sto bi Uini rekao sve dedastiji, jer sut plus osecaj za kreaciju u napadu je ono sto drzi igrace da se zadrze dugo godina u ligi, makar kada je u pitanju moderna kosarka. Prema tome vidimo i CP3 koji je samo godinu mladji igrac, ali je i dalje tata za kosarku, kombinacija dobrog suta i kontrole igre. U odbrani nije kao nekad, ali i dalje ima dobar osecaj za odbranu, jer citanje napada je pola odbrane, a tu je Pol licno car.

 

Sto se tice prognoze, mislim da bi mogao Bron jos dve-tri sezone da izgura na visokom nivou, za nesto vise nije realno.

 

 

 

 

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@delgado Mene nisi tagovao, ali ću da pogledam. Uini me tera da pratim NBA više nego što bih možda sam, a LBJa sam dosta pratio ove godine, pa i gledao. Meni deluje izuzetno dobro, imajući u vidu sa kakvom strukturom ekipe igra - maltene jedna od njegovi overall najboljih sezona. Kada se uključe godine i kilometraža, zaista je impresivno i verujem da će tokom sezone uspeti da dogura ovaj tužni skup do nižih a možda i srednjih semenki plejofa. Pri svemu tome pokazuje jednu smirenost i čvrstinu nerava na kojoj bi mu mogli pozavideti mnogi veliki sportaši u tom delu karijere.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koji doca. 33 PTS na 14-21 FG, 3/3 bacanja, 7SK, 6AS, 3STLK i 2 BLK ; mnostvo spektakularnih poteza, oni njegovi fejdovi, prodori, blokade, pinpoint passovi, a sve je zacinio sa one 2 kradje i potom lagana kucanja u kontri gde je prelomio utakmicu.. Kad vec gledam boxscore, ne mogu da ne primetim 19min THT-ovih statisicki nicega (0-6 fg!) , al imao je dobrih odbrambenih reakcija... Grant bi stvarno mogao da promeni sezonu, al dzaba kad nece... gurace se u ovom sastavu najverovatnije + kasnije Nunn, al dobro nam se ne pise.... ako i prodjemo plejin sledi tezak protivnik GS/Feniks i najverovatnije proslogodisnji scenarij, samo sad (mozda) sa zdravim AD... Ako ne budemo imali dostupnog Davisa ili ne daj boze Brona, necemo ni plejin proci....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/25/2022 at 10:38 AM, Nugetlija said:

Mislim da je Lebron protiv Bruklina oborio rekord u poenima u nba ako računamo RS,PO i all star game.

Ne znam za ol star, ali smatram da je to nebitno, jer je to revijalna utakmica.

 

Kada bismo gledali RS i PO, onda mu fali još 75 poena da postane igrač sa najviše poena.

 

Što se tiče broja poena u plej ofu, neće se roditi igrač koji će ga skinuti sa vrha, jer na to sve on ima još minimum 3 plej ofa da odigra do kraja karijere.

 

U regularnoj sezoni mu fali 485 poena da stigne Karla Melouna, to bi morao još ove sezone da prestigne, jer je ostalo 28 utakmica do kraja RS. Da odigra 20 utakmica sa 25ppg, to je 500 poena i prestiže.

 

Na kraju ostaje Džabar za nekih 1400 poena koji bi morao biti prestignut možda na kraju sledeće sezone, sve zavisi koliko će Bron juriti taj rekord da zabeleži u LAL dresu, pre odlaska da odigra svoju poslednju sezonu sa sinkom. Bilo bi simbolično da Klivlend draftuje tog klinca i da se Bron vrati u klub koji ga je draftovao. Taman je i Klivlend napravio respektabilnu ekipu, a možda krenu i na all in kada Bron reši da se vrati :wicked:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dracarys said:

Ne znam za ol star, ali smatram da je to nebitno, jer je to revijalna utakmica.

 

Kada bismo gledali RS i PO, onda mu fali još 75 poena da postane igrač sa najviše poena.

 

Što se tiče broja poena u plej ofu, neće se roditi igrač koji će ga skinuti sa vrha, jer na to sve on ima još minimum 3 plej ofa da odigra do kraja karijere.

 

U regularnoj sezoni mu fali 485 poena da stigne Karla Melouna, to bi morao još ove sezone da prestigne, jer je ostalo 28 utakmica do kraja RS. Da odigra 20 utakmica sa 25ppg, to je 500 poena i prestiže.

 

Na kraju ostaje Džabar za nekih 1400 poena koji bi morao biti prestignut možda na kraju sledeće sezone, sve zavisi koliko će Bron juriti taj rekord da zabeleži u LAL dresu, pre odlaska da odigra svoju poslednju sezonu sa sinkom. Bilo bi simbolično da Klivlend draftuje tog klinca i da se Bron vrati u klub koji ga je draftovao. Taman je i Klivlend napravio respektabilnu ekipu, a možda krenu i na all in kada Bron reši da se vrati :wicked:

 

Fali mu još i 70 asistencija do 10.000 čime bi bio prvi koji ima poene skokove i asiste preko 10.000. Gledam za Jokića mogao bi on to ostvariti ako odigra još 10 sezona bio bi na 25-30 hiljada poena, preko 10 hilj skokova i blizu 10 hilj asista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veceras je King 18. put ol star cime se izjednacio sa Brajantom po broju nastupa, ostao je na vrhu jos samo Dzabar sa 19 nastupa, ali lagano to Bron zaobilazi u naredne dve sezone.

 

 

 

Jos 38 asista do jubilarne brojke od 10 000.

 

Za sada je:

 

1. John Stockton *15806

2. Jason Kidd *12091

3. Chris Paul 10894

4. Steve Nash *10335

5. Mark Jackson 10334

6. Magic Johnson *10141

7. LeBron James 9962

 

Sasvim je realno da Bron do kraja karijere udje u TOP4.

 

U plej ofu kao sto je vec vise puta pomenuto je drugi i ispred je samo Medzik Dzonson.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...