Jump to content

Recommended Posts

26 minutes ago, oubrevo. said:

 

ovo nema logike na nekom bazičnom nivou. ne treba ni da se ubeđujemo već da se podsetimo svima poznatih primera igrača koji su munje na prvom koraku a ujedno i vrhunski šuteri. curry, irving

 

sigurno mogu da se setim još puno igrača ali se nadam da je nepotrebno

Upoređuješ stokilaša sa Karijem koji ima 84 kile i Irvinga sa 88. Naravno je da će biti brži sa prvim korakom. Oni takođe su promaja u odbrani.

Džordanu je ta kilaža neophodna za dobru odbranu. 

19 minutes ago, NightKingle said:

 

Govorim o tome da su centrima ili igracima sa nekom solidnom poludistancom ili distancom potrebni ogromni treninzi i promene u telu da bi podigli nivo suta, a onda i nivo suta za 3p. Nigde ih ne uporedjujem sa MJ.

Poenta je da MJ ima  distancu na max levelu u tom trenutku i da covek ne bi imao potrebe da vezba previse zbog 3p, vec samo minimalna adaptacija izbacaja, razlika je korak, korak ipo unazad. Nikakava promena pristupa iz korena nije potrebna.

Sticanje suta i gubljenje prvog koraka su veoma nepovezane stvari.

Ne znam, ja za sada još takvog igrača ne videh u NBA. To i procenti govore koje smo postavili, nekoliko sezona je šutirao dobro tricu, kada je video da je počeo malo fizički da usporava zbog godina, da bi to nadoknadio, najverovatnije je smanjio šuterske treninge i poslednje dve sezone je počeo sve lošije da šutira. Dokaz je u statistici poslednje dve sezone. Veoma jasno.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdinho said:

 

I to MJ u eri kad su bila jace odbrane i drugaciji kriterijum sudjenja.

 

nisu bile jače odbrane, bilo je dozvoljeno svašta. ali to nije bitno kod broja poena po tekmi, već broj poseda koji je danas značajno veći nego onomad, jel'te

4 minutes ago, Dracarys said:

Upoređuješ stokilaša sa Karijem koji ima 84 kile i Irvinga sa 88. Naravno je da će biti brži sa prvim korakom. Oni takođe su promaja u odbrani.

 

 

jordan je imao 90 kila otprilike

 

edit tačnije od 88kg na početku karijere do 97kg na kraju

 

 

Michael Jordan came into the league in 1984 as a smaller 6'6 195 pounds. Then he gradually gained muscle, played seasons at the weights of 205 lbs, 210 lbs, 215 lbs, and ended on his final season on the Washington Wizards around 223 lbs

Edited by oubrevo.
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, oubrevo. said:

 

nisu bile jače odbrane, bilo je dozvoljeno svašta. ali to nije bitno kod broja poena po tekmi, već broj poseda koji je danas značajno veći nego onomad, jel'te

 

jordan je imao 90 kila otprilike

Takođe su i dosta niži, to sa kilama je totalno nejasno, jer svugde piše drugačije.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

 

Takođe su i dosta niži, to sa kilama je totalno nejasno, jer svugde piše drugačije.

 

nebitno. poenta je da se brzina / prvi korak ne gube sa boljim šutom za tri, već sa godinama. ti još nemaš trideset pa ti nije jasno u praksi ( :

Edited by oubrevo.
Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2021 at 6:55 PM, oubrevo. said:

 

nebitno. poenta je da se brzina / prvi korak ne gube sa boljim šutom za tri, već sa godinama. ti još nemaš trideset pa ti nije jasno u praksi ( :

 

Evo ja potvrdjujem u praksi. Doduse jesam se ugojio ko stoka 😛 al poso+zena => Stres.

 

Zivi bili braco, pa da sledece leto zapevamo svi zajedno

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav udarac za Lebronovce🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ 

 

“I have never seen anything like Vince Carter,” said Jefferson. “I was fortunate enough to play with LeBron. But there was nothing that I have ever seen this man not be able to do. Left-hand finishes, left-hand dunks, 360 layups, handle it like a point guard. … To me, he is the most talented player I have ever seen in my life.”

Link to comment
Share on other sites

Ovaj poslednji deo rasprave MJ vs LBJ je bio jako refreshing, jer su obe strane zapravo iznele dobre argumente. Ipak, više argumenata ide na stranu MJ... Sad nevezano za ovu konkretnu raspravu, primetila sam da ako nekog sportistu okružuje priča o greatness-u koja je praktično prešla u legendu, mit - u ovom slučaju bi to bio Džordan - i on se smatra GOAT-om, teško će suprotna strana ikad uspeti da dokaže suprotno. Čak i kada bi imala argumente na svojoj strani da to uradi; sa psihološke strane je zanimljivo koliko volimo da obavijemo sportiste nekom takvom aurom nedodirljivosti, perfektnosti i sl.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTIme said:

Ovaj poslednji deo rasprave MJ vs LBJ je bio jako refreshing, jer su obe strane zapravo iznele dobre argumente. Ipak, više argumenata ide na stranu MJ... Sad nevezano za ovu konkretnu raspravu, primetila sam da ako nekog sportistu okružuje priča o greatness-u koja je praktično prešla u legendu, mit - u ovom slučaju bi to bio Džordan - i on se smatra GOAT-om, teško će suprotna strana ikad uspeti da dokaže suprotno. Čak i kada bi imala argumente na svojoj strani da to uradi; sa psihološke strane je zanimljivo koliko volimo da obavijemo sportiste nekom takvom aurom nedodirljivosti, perfektnosti i sl.

Ja kao neko ko je ispratio kompletnu karijeru Kobija i za koga je on najbolji svih vremena, jednostavno MJ je nesto specijalno, ima tu auru oko sebe i zasluzeno. To je jednostavno normalno u svakom sportu. 

U NFL sam za Manninga ali Brady je taj.

 

Kad se prica o MJ ne prica se samo o najboljem kosarkasu svih vremena vec o najboljem sportisti svih vremena.

 

MJ ima taj put, prosao je svasta i dosao do vrha i kad je dosao do vrha tu je i ostao, niko ga nije pobijedio na velikoj sceni. Jedan od najjacih argumenata u njegovu korist, bar kod mene jeste kakve je legende lige ostavio bez prstena i to direktne rivale a sa druge strane ko je danas od superstarova bez prstena? Jel mozes da kazes da bi mozda i najbolji C svih vremena uzeo ta 2 prstena da MJ nije otisao da igra bejzbol?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Miki28 said:

Ja kao neko ko je ispratio kompletnu karijeru Kobija i za koga je on najbolji svih vremena, jednostavno MJ je nesto specijalno, ima tu auru oko sebe i zasluzeno. To je jednostavno normalno u svakom sportu. 

U NFL sam za Manninga ali Brady je taj.

 

Kad se prica o MJ ne prica se samo o najboljem kosarkasu svih vremena vec o najboljem sportisti svih vremena.

 

MJ ima taj put, prosao je svasta i dosao do vrha i kad je dosao do vrha tu je i ostao, niko ga nije pobijedio na velikoj sceni. Jedan od najjacih argumenata u njegovu korist, bar kod mene jeste kakve je legende lige ostavio bez prstena i to direktne rivale a sa druge strane ko je danas od superstarova bez prstena? Jel mozes da kazes da bi mozda i najbolji C svih vremena uzeo ta 2 prstena da MJ nije otisao da igra bejzbol?

 

Sve ja to razumem Miki, nisam rekla da je nezasluženo, samo mi je interesantna pojava. Jer kako da ti kažem, MJ-ov greatness nema drugog značaja osim onog koji mu mi kao publika dajemo. 😄  Ne mislim ovim da ga omalovažim nego više da istaknem kako mi, ljudi, pridajemo važnost stvarima, događajima, fenomenima, na kraju krajeva i drugim ljudima... a sport je jedna od oblasti u kojoj se to najbolje vidi. Jednostavno volimo da nekog istaknemo i postavimo na pijadestal.

 

Mislim za mene je GOAT Medžik, ali mi je sasvim jasno da imamo konsenzus da je to Džordan i skroz sam ok sa tim, jer smatram da je zasluženo.

Link to comment
Share on other sites

@DameTIme dobar je Magic, jedan od najboljih ikada ali nikako ispred MJ. Cak je i pitanje dal je ispred Kobija i Karima kao najbolji igrac Lejkersa ikada. Za mene nije.

Duel u finalu '91 ko je dobio? Magic je gubio na najvecoj sceni, Jordan nije.

Dream team kad se okupio ko je bio glavni baja?

 

Jednostavno MJ je esencija kosarke, em rezultati, statsi, ljepota igre. Sve u jednom

Edited by Miki28
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miki28 said:

@DameTIme dobar je Magic, jedan od najboljih ikada ali nikako ispred MJ. Cak je i pitanje dal je ispred Kobija i Karima kao najbolji igrac Lejkersa ikada. Za mene nije.

Duel u finalu '91 ko je dobio? Magic je gubio na najvecoj sceni, Jordan nije.

Dream team kad se okupio ko je bio glavni baja?

 

Jednostavno MJ je esencija kosarke, em rezultati, statsi, ljepota igre. Sve u jednom

 

A zašto ti sad meni objašnjavaš da Medžik nije ispred MJ, ako ja pričam o tome da je on za mene GOAT? xD Znači pišeš kao da sam ja Lebronov svedok koji ne prihvata MJ-a kao najboljeg ikad... prihvatam ga ali zadržavam pravo da neko drugi bude moj GOAT. Sve dok smo u stanju da odvojimo naš subjektivan utisak od objektivnog stanja, ne vidim zašto bismo vodili ovakvu diskusiju. 

1 hour ago, Miki28 said:

Ja kao neko ko je ispratio kompletnu karijeru Kobija i za koga je on najbolji svih vremena,

 

Evo i ti imaš svog GOAT-a, tako da ne vidim problem.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTIme said:

@Miki28 Sačuvaj energiju za one koji ne prihvataju Majkla kao najboljeg svih vremena. 😄 

Imam problem sa onima koji pokusavaju Lebrona da dignu u tu konverzaciju a svjesni i sami da je prije 10 godina svaka prica ugasena oko toga. Kuku se i moli da AD odtane zdrav i da donese jos jedan, da bude egal sa Timijem, Kobijem, Magicom i da ima 1 vise od Seka😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Imam problem sa onima koji pokusavaju Lebrona da dignu u tu konverzaciju a svjesni i sami da je prije 10 godina svaka prica ugasena oko toga. Kuku se i moli da AD odtane zdrav i da donese jos jedan, da bude egal sa Timijem, Kobijem, Magicom i da ima 1 vise od Seka😁

 

Naravno, jasno mi je zašto imaš problem. Ali kao što rekoh meni se ova rasprava dopala jer sam čitajući upise osetila argumentaciju na obe strane i svi su se potrudili da dokažu svoju poentu. Bolje tako nego samo napisati ”MJ - LBJ je najbolji ikad”.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

Kakav udarac za Lebronovce🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ 

 

“I have never seen anything like Vince Carter,” said Jefferson. “I was fortunate enough to play with LeBron. But there was nothing that I have ever seen this man not be able to do. Left-hand finishes, left-hand dunks, 360 layups, handle it like a point guard. … To me, he is the most talented player I have ever seen in my life.”

 

Pa, video je Jefferson i MJ-a, on je za njega najtalentovaniji igrac koga je ikad video, to je legit misljenje + je RJ dobar deo karijere proveo sa Carterom u Netsima i meni je taj trio celavaca Kidd-Karter-RJ + Krle bio jako simpatican i prva nba plejof serija koju sam gledao u svom zivotu (da ne racunam poneku tekmu Kingsa 2000ih jer sam tek pos'o u skolu -  sto sam uhvatio par puta uzivo valjda s Lakersima i Dallasom sa TV VA koji je preuzimao program od B92 -> imao sam rts-ove i lokalne kanale sve do 2005. godine i velikog dogadjaja za moju porodicu -> Uvodjenje SBB kablovske u nasu kucu sa sve sportklubom a isti vikend je pocinjao allstar weekend koji je diznilend za dete u tim godinama -> do tog uvodjenja koje god antene pokusali nismo mogli da uvatimo nista osim ovih kanala eventualno 1 mesecno pink u "snegu")   ---> Serija Miami vs Nets 2006. godine, 2R Istoka. Odgledao sam nekoliko utakmica, Majami je dobio 4-1.  Prva SK-ova sezona prenosenja nba ikad, nakon toga liga je presla na obn par sezona da bi se vratilo 09/10 i taj playoFF kao srednjoskolac sam vec ozbiljnije ispratije, posebno sto su poceli da rade i strimovi a pre toga je usledio jos veci dogadjaj za moju porodicu -> Uvodjenje neigranicenog sbb interneta 2009.

 

Uostalom, svako ce imati neko misljenje o ovome, i sama ta cinjenica da svi zivi i nepitani i pitani daju svoje misljenje o tome govori da prica postoji, sto bi se reklo it's on koliko vi god to poricali. Uostalom, maltene i bez mog ucesca, povela se spontano diskusija o tome na ovoj temi, sto je sasvim ok i drago mi je 🙂  Makar se vise nece buniti na nba topiku 😄  dobrodosli braco i sestre, ovde mozete pisati o vasim ranim i generalnim nba secanjima, koju vaznu nba utakmicu ste gledali u nekoj specificnoj situaciji/uslovima, evocirati svoja secanja a pisati i o sta vas muci u zivotu.... Svi ste dobrodosli na temu naseg Kinga, i on vas voli i ako ga volite i mrzite! 

Link to comment
Share on other sites

:classic_laugh: :smiley26: :classic_smile:

 

Moje prvo jasnije NBA sjećanje je ekipa Orlanda 90-ih i kakav brutalan tandem su bili Penny i Shaq. Shaqa znaju i mlađi ali Penny - strašan igrač koji nažalost nije ostvario puni potencijal.

 

GOAT ih je pomeo u finalu Istoka '96 i to je bio kraj tog tandema, a i franšize na duže vrijeme. Ne mogu reći da sam bio neki fan MJ-a, Barkley je bio taj (čiji sam fan bio :classic_smile:), ali Jordan je iznad svih ali uvjerljivo.

 

Najjači dueli su mi bili rivalstvo Knicksa i Heata s kraja 90-ih, tko to nije gledao ne zna šta je propustio.

 

Što se tiče specifičnih situacija vezanih uz NBA recimo da sam jednom pisao sastav iz engleskog na odabranu temu - i ja naravno o čemu ću - pa o tome kako sam uživo gledao NBA tekmu. Te ja Jordan had 37 pts 12 rebs 7 assists, Barkley onoliko itd. a profa mi dala 4 i podcrtala riječi rebounds i assists (i još neke "stručnije") i rekla da je to greška :classic_laugh: Ja joj krenuo objašnjavat a ona neće ni da čuje...neka oldskul profa je bila, tražila na svakom satu/času da imamo odrezane nokte i bez crnog ispod njih :classic_biggrin: I još jedna situacija koja mi pada na pamet je kad je došla kod nas neka prijateljica moje prijateljice. Živjela je u Chicagu i pričala mi kako je bila uživo na tekmi Bullsa. Ja pitam s kim su igrali - kaže ona Charlotte, rezultat je bio 100-75, tako nešto, kaže ona. Ja velim, a ne, ako si bila kad kažeš da si bila i da su igrali sa Charlotteom onda je rez bila 96-85 kažem ja (ili koji je rezultat tada zaista bio). A ona me gleda čudnim pogledom :classic_biggrin: 

 

Pratio sam NBA kao lud nekih 7-8 sezona.

 

Eto, morao sam ukratko ispoštovat drug(ar)a Delgišu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...