Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

Kreirao sam zajednicku temu za sve borilacke sportove, al ako zelite, moze i svaki ponaosob.

 

Olympics.jpg

 

Sto se nasih takmicara tice, nocas vec krece Tijana Bogdanovic u tekvondou. Prva borba (1/8 finala) joj je u 5 ujutru, 1/4 finale u 7:30, polufinale bi bilo oko 9-9:30, a borbe za medalju od 13:30.

 

Takodje, nocas imamo ucesnicu i u dzudou. U pitanju je Milica Nikolic. Takmicenje krece u 4h, a njena borba je 7. po redu, tako da ce na boriliste dosta kasnije.

 

Ajmo nasi!

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert changed the title to Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate)

Ne znam da l je već bilo negde na forumu, fenomenalna priča i fenomenalne devojke Milica i Tijana. U ovim “malim” sportovima su istinski heroji. Navijam naravno za sve naše ali na ovim OI posebno za njih dve, uz Novaka i Spanovicevu

Link to comment
Share on other sites

Tijana je nazalost ispala u prvom kolu od Spanjolke. U dzudou Milica Nikolic je lagano prosla prvo kolo. Drugo kolo bi uskoro trebalo da pocne, ne znam da li ce negde biti prenosa

 

edit: Milici izmaklo cetvrtfinale u poslednjoj sekundi protiv dvostruke svetske i evropske sampionke.

Edited by threepwood
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, threepwood said:

Tijana je nazalost ispala u prvom kolu od Spanjolke. U dzudou Milica Nikolic je lagano prosla prvo kolo. Drugo kolo bi uskoro trebalo da pocne, ne znam da li ce negde biti prenosa

 

edit: Milici izmaklo cetvrtfinale u poslednjoj sekundi protiv dvostruke svetske i evropske sampionke.

Jako loš žreb je imala Tijana imala je nesreću da joj u prvom kolu rival bude evropska šampionka i devojka koja je u naletu i u punoj snazi, a ima samo 17 godina. Šteta zaista, da je imala bilo kog drugog protivnika iz drugog dela žreba, verovatno bi bilo mnogo bolje.

Šteta i za Milicu, korak od borbe za medalju.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Manu said:

Postoji li repesaz i u dzudou?

Koliko se sećam od četvrtfinala, tj poražni u četvrtfinalu idu u repesaž.

Nisam siguran za Teakvodno, ali video sam Tijanu na tribinama, tako da postoji šansa za repesaž.

Link to comment
Share on other sites

Krasnići donela Kosovu zlatnu medalju. Ja mislim da je ovo prvo evropsko zlato.

Baš me zanima kako će se boriti ovi džudisti što su izgubili polufinala. Ova polufinala su išla preko 5 minuta u produžetak i izgledalo je kao da umiru. 

Prvi je Kazahstanac Smetov.

Link to comment
Share on other sites

  • Del Piero changed the title to Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...