Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

Ja se slazem sa tim. Teze je postati profesionalac u DOTA danas nego otici na Olimpijske igre u mnogim sportovima.

 

Surfing i skejt je takodje skroz ok, samo bi morali malo da srede ocenjivanje i poligon (u skejtu).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni u jednom nije lako, ali sto vise ljudi trenira/igra neki sport, to je teze da se probijes.

 

DOTA igra preko 10 miliona ljudi.  Aktivnih, koji igraju svakog meseca, ima bar milion. To je vise igraca od svih "pucackih" sportova zajedno, recimo.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Juan said:

U kom to sportu je lako otići na Olimpijske Igre?

 

Ako ćemo iskreno, u atletici, plivanju, veslanju, alpskom i kros kantru skijanju. Pa ne tako davno smo imali primere ljudi koji ne znaju da plivaju, da skijaju ili čak ni da veslaju, pa su bili na OI. Naravno što je država uspešnija, to je teže i plasirati se.  

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurgen said:

 

Ako ćemo iskreno, u bilo kojem individualnom. Pa ne tako davno smo imali primere ljudi koji ne znaju da plivaju, da skijaju ili da čak ni da veslaju, pa su bili na OI. Naravno što je država uspešnija, to je teže i plasirati se.  

Plasman na Olimpijske igre ne definiše samo pripadnost državi, nego se moraju ispuniti mnogi drug standardi i to varira od sporta do sporta. Kod borilačkih sportova je to recimo rang lista i jako zajebane kvalifikacije. Veslanje i kajak imaju kvalifikacije koje su takođe jako zajebane. 

Postoje određeni sportovi gde se dodeljuju posebne kvote članicama MOK-a radi vidljivosti tih komiteta, ali i tu su sada kriterijumi sve stroži i složeniji. 

Ne pratite dovoljno Olimpijske Igre, niti pravila za kvalifikovanje i nemojte da pišete ovakve stvari.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

inace bez sumnje da bih se pre kvalifikovao na olimpijske igre u recimo odbojci na pesku nego da zaigram na dota turniru i to ne mora biti ni najveci moguci turnir, nego neki tier 2. 

 

Bas htedoh da napisem da bih bio 5x korisniji i konkurentniji takmicar na ovom 3x3 basketu nego na nekom eventualnom Dota turniru...

A malo me je sramota da napisem koliko vise vremena sam proveo uz Dotu u odnosu na sve basket terene zajedno 😄

Link to comment
Share on other sites

Eto na primer 3x3. Bukvalno sam igrao protiv boljih igraca i igracica od pojedinih koje igraju na ovom turniru.

 

Ali nije to bila poenta, poenta je u ovome - vise profesionalaca = veca konkurencija. eSportovi su jako ozbiljna prica.

Link to comment
Share on other sites

Jesu jako ozbiljna priča, ali esport i sport ne treba mešati, svakome svoje takmičenje, volim i ja gejming, ali ne privlači svakoga isto i u sportu sam ceo život tako da sam za zdravu priču uvek, a ne gejming 12h dnevno, iako poštujem i zaista je teško probiti se. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Juan said:

Plasman na Olimpijske igre ne definiše samo pripadnost državi, nego se moraju ispuniti mnogi drug standardi i to varira od sporta do sporta. Kod borilačkih sportova je to recimo rang lista i jako zajebane kvalifikacije. Veslanje i kajak imaju kvalifikacije koje su takođe jako zajebane. 

Postoje određeni sportovi gde se dodeljuju posebne kvote članicama MOK-a radi vidljivosti tih komiteta, ali i tu su sada kriterijumi sve stroži i složeniji. 

Ne pratite dovoljno Olimpijske Igre, niti pravila za kvalifikovanje i nemojte da pišete ovakve stvari.

 

 

 

 

 

 

U atletici viđamo žene koje trče 1500m za 5 minuta, raznih amatera ima na OI. Nije tako u svim sportovima naravno, ali često se nađu takvi slučajevi. Dok je za mesto u profesionalnom eSport timu neophodno biti u samom vrhu. Pre će biti da ti ne pratiš dovoljno eSports 🙂 

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Oi! said:

Jesu jako ozbiljna priča, ali esport i sport ne treba mešati, svakome svoje takmičenje, volim i ja gejming, ali ne privlači svakoga isto i u sportu sam ceo život tako da sam za zdravu priču uvek, a ne gejming 12h dnevno, iako poštujem i zaista je teško probiti se. 

 

Ovo je nesto drugo, i iskreno nemam izgradjeno misljenje o tome. Postujem ovu argumentaciju. Problem je ta "ozbiljnost" i "tezina".

 

Odredjuje se na nacin na koji sam rekao, dakle, sto vise ljudi koji se profesionalno bave time, tezi je put do vrha.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Oi! said:

Jurgen sve si ti u pravu, ali što mešaš atletiku i esport? 

 

 

Ne mešam samo kažem da ponekad i nije neki preveliki uspeh plasman na OI. Čak i za te borilačke sportove imamo Invitational mesta, i upražnjena mesta za predstavnike Okeanije recimo. 

Link to comment
Share on other sites

Razumemo se, ali šampion u gađanju glinenih golubova sigurno nema para i nije popularan kao DOTA šampion ili CS:GO, a nema ni sličnu zaradu, mada opet sam za to da ne treba ta dva mešati. Postoje veliki svetski gejming festivali koji su pandan svetskim i evropskim šampionatima, takmiče se kontinentalno, pa se ukrštaju, uopšte nije naivna priča. 

 

1 minute ago, Jurgen said:

 

Ne mešam samo kažem da ponekad i nije neki preveliki uspeh plasman na OI. Čak i za te borilačke sportove imamo Invitational mesta, i upražnjena mesta za predstavnike Okeanije recimo. 

 

Slažem se, ali onda najbolje da Kina pošalje 32 stonotenisera i Rusi 25 džudista, u tome je i čar sporta. I u košarci vidimo amaterske ekipe ponekada sa "slabijih" kontinenata. 

Sam plasman mi nije toliko bitan, ako ne mogu da mrdnu od kvalifikacija, recimo plivanje je nezahvalno porediti, neke lošije sportove i razumem što osuđuju, ali oni su svakaku tu uz mnogo manje novca i svega.

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jurgen said:

 

 

 

 

 

 

U atletici viđamo žene koje trče 1500m za 5 minuta, raznih amatera ima na OI. Nije tako u svim sportovima naravno, ali često se nađu takvi slučajevi. Dok je za mesto u profesionalnom eSport timu neophodno biti u samom vrhu.

Ne vredi kada ne čitaš napisano. Mnogo je teže otići na Olimpijske igre iz Nigera u velsanju nego postati profesionalac u dotu, ili bilo kom e sportu. Ali džabe je ponavljati istu stvar sto puta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ne vredi kada ne čitaš napisano. Mnogo je teže otići na Olimpijske igre iz Nigera u velsanju nego postati profesionalac u dotu, ili bilo kom e sportu. Ali džabe je ponavljati istu stvar sto puta.

 

Čitam, ali stvarno ne mogu da razumem ovo. Za prvo je bukvalno dovoljno samo malo volje i truda, dok je za ovo drugo potreban talenat, mnogo volje, rada i odricanja i opet možeš da ostaneš samo igrač za igraonicu ili da sediš kod kuće bez dinara. 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Oi! said:

Razumemo se, ali šampion u gađanju glinenih golubova sigurno nema para i nije popularan kao DOTA šampion ili CS:GO, a nema ni sličnu zaradu, mada opet sam za to da ne treba ta dva mešati. Postoje veliki svetski gejming festivali koji su pandan svetskim i evropskim šampionatima, takmiče se kontinentalno, pa se ukrštaju, uopšte nije naivna priča. 

 

 

Slažem se, ali onda najbolje da Kina pošalje 32 stonotenisera i Rusi 25 džudista, u tome je i čar sporta. I u košarci vidimo amaterske ekipe ponekada sa "slabijih" kontinenata. 

Sam plasman mi nije toliko bitan, ako ne mogu da mrdnu od kvalifikacija, recimo plivanje je nezahvalno porediti, neke lošije sportove i razumem što osuđuju, ali oni su svakaku tu uz mnogo manje novca i svega.

 

Pa ni u tome OI nisu dosledne, u plivanju je maksimum 2 takmičara po disciplini, u atletici 3, dok u biciklizmu čak 5 takmičara iz iste zemlje mogu da nastupe. U borilačkim sportovima samo jedan. 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ali postoje određene norme, biciklista učestvuje jako puno (ne znam tačan broj), a u atletici i plivanju postoji X disciplina, teško je to porediti. 

 

Ako tako gledamo po disciplini u plivanju bismo imali 5 iz SAD, 5 iz Rus i 5 iz AUS, karikiram... Kakvo bi to bilo takmičenje, skup šampiona iz celog sveta sa isplivanim normama ili neki duel najboljih na svetu nebitno ko je odakle. 

Edited by Oi!
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jurgen said:

Za prvo je bukvalno dovoljno samo malo volje i truda

Sto posto je tako, malo volje i truda i iz Olimpijskog komiteta kažu ok, pokazao si volju i trud dođi na Olimpijske Igre.

MOk ima preko 200 članova i zbog raznih razloga, da ne ulazimo sada u to, pojedinim državama je teže da pošalju takmičara u bilo kom sportu, zbog toga se daju specijalne pozivnice da bi se održala vidljivost tih komiteta i da bi se podržao duh olimpizma i to dodeljuje samo u određenim sportovima. Dodatne kvote u borilačkim sportovima se dodeljuju profesionalnim borcima koji nemaju na rang listi potreban plasman, da bi se i manjim komitetima dale šanse i ne treba mešati stvari.

Te kvote su izuzetak i ne mogu da daju celokupnu sliku o načinu dolaska na Igre.

Pogledajte malo pravila raspoređivanja kvota pa da pričamo. Ovako je uzaludno.

10 minutes ago, Jurgen said:

 

Pa ni u tome OI nisu dosledne, u plivanju je maksimum 2 takmičara po disciplini, u atletici 3, dok u biciklizmu čak 5 takmičara iz iste zemlje mogu da nastupe. U borilačkim sportovima samo jedan. 

Zato što broj učesnika koje određena država ima po sportu ili disciplini određuje svaki sportski savez pojedinačno,a ne MOK, tako da o doslednosti MOK-a ne možeš da pričaš. Opet kažem pročitajte malo pravila ne pričajte napamet.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

 

Pogledajte malo pravila raspoređivanja kvota pa da pričamo. Ovako je uzaludno.

 

Mislim da ti treba malo da se bolje uputiš u eSport, pošto mi izgleda kao da baš ništa ne znaš o tome :D 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

 

 

Zato što broj učesnika koje određena država ima po sportu određuje svaki sportski savez pojedinačno,a ne MOK, tako da o doslednosti MOK-a ne možeš da pričaš. Opet kažem pročitajte malo pravila ne pričajte napamet.

 

Nisam ni napisao da ih određuje MOK, samo da broj učesnika na OI nije dosledan. Neki ljudi su "opljačkani" za bronzu ili srebro samo zato što dolaze iz iste države kao najbolji takmičar(i) u toj disciplini, dok u nekim drugim sportovima imamo clean sweep podijuma. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

 

Mislim da ti treba malo da se bolje uputiš u eSport, pošto mi izgleda kao da baš ništa ne znaš o tome 😄

 

Kao što rekoh to je sport samo zato što mu je neko dao to ime.

Just now, Jurgen said:

 

Nisam ni napisao da ih određuje MOK, samo da broj učesnika na OI nije dosledan. Neki ljudi su "opljačkani" za bronzu ili srebro samo zato što dolaze iz iste države kao najbolji takmičar(i) u toj disciplini, dok u nekim drugim sportovima imamo clean sweep podijuma. 

 

 

Kakve to veze ima sa onim o čemu se piše? Žali se MOK-u na nepravdu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Kao što rekoh to je sport samo zato što mu je neko dao to ime.

 

O tome je u redu da se raspravlja, ni ja lično ne bih ubacivao to na OI (kao uostalom ni šah), ali stoji ono što je prethodno napisano da je teže postati profesionalni gejmer na nekom iole ozbiljnom nivou nego otići na OI u mnogim sportovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...