Jump to content

Tokio 2020 - opšta diskusija


Recommended Posts

U ženskom skateboardingu danas podijeljene medalje:

Zlato: Momiji Nishiya [emoji627], rođena 30.8.2007., stara 13 god. i 330 dana
Srebro: Rayssa Leal [emoji1054], 4.1.2008., 13 god. i 203 dana
Bronca: Funa Nakayama [emoji627], 17.6.2005.,16 god. i 39 dana

S druge strane, broncu u streljaštvu (pokretne mete, skeet) osvojio Abdullah Al Rashidi [emoji1142], rođen 23.8.1963. (57 god. i 337 dana), učesnik 7 olimpijskih igara.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 12:17 PM, Darth Steva said:

Ma i ovih 12.5e za godinu dana deluje kao best value ever

 

Ubedljivo najbolja opcija za pracenje, plus je na godinu dana sto znaci da pokriva i sledeca 3 slema :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Sada bas nesto gledam ko je osvojio koliko medalja. Rekao bih da je Milica prva ex-yu sportistkinja sa dve zlatne medalje. U proslosti je to poslo za rukom samo Leonu Stukelju i Miroslavu Ceraru. Sto se tice kolektivnih sportova, tu vec ima par njih koji imaju na svom kontu dva zlata. Ne veliki, ogroman uspeh za Milicu.

 

Spoiler

oeCi3tS.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

BiH verovatno ima na stotine potencijalnih zlata pa ne smeju da dignu premiju 🙂

 

nema kod njih zlatna, srebrna, bronzana.. bilo koja da se osvoji dobija se 2,3k eura..  malo je reci tuzno..

Link to comment
Share on other sites

svako malo pa krenu neka proseravanja, da izvinete , oko sporta i u sportu.politika , doping ...a sad vidim vrhunac problema na olimpijadi mentalno zdravlje ( daleko od toga da je nebitno) ali ovo utrkivanje u pruzanju podrske sportistkinjama je za moj ukus previse.jos nije zavrsena prica o rodnoj ravnopravnosti, rasizmu ,seksizmu ...... sad je ovo na redu.:smiley60:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2021 at 9:43 PM, Cilemile said:

Hrvatska je malo bolje prošla, iako mi se prognoza čini ipak malo preoptimistična.

Zlato (4)
Ivan Kvesić (karate, +75 kg)
Martin i Valent Sinković (veslanje, dvojac)
Nikola Mektić i Mate Pavić (tenis, par)
Vaterpolisti

Srebro (3)
Barbara Matić (džudo, 70 kg)
Tonči Stipanović (jedrenje, laser)
Petar Gorša (streljaštvo, puška 50 m trostav)

Bronca (5)
Sandra Perković (atletika, disk)
Marin Ranteš (biciklizam, BMX)
Ivan Šapina (taekwondo, +80 kg)
Kristina Tomić (taekwondo, 49 kg)
Matea Jelić (taekwondo, 67 kg)

 

Gledam sad ovu prognozu da vidim zašto ne mogu nigdje naći Ranteša u programu, da nisam fulao disciplinu (a znam da nisam), kad ono google veli da nije ni upao na OI :lol_2: Eto koliko im je ozbiljna prognoza. Šteta, mali je zbilja opasan, gledao sam ga u Osijeku na natjecanju svjetskog kupa, izvodio je nevjerojatne stvari. Moguće je da se u tim ekstremnim sportovima forsiraju jake nacije, nije mi jasno da Marinova bronca sa SP-a nije bila dovoljna za plasman na OI a trebala je (ako sam dobro shvatio).

 

Spoiler
Quote

UCI je u svom pojašnjenju naglasio da su se za plasman na OI 2021. gledali poglavito rezultati iz 2019. godine i izgleda da su Ranteša u konačnici koštali slabiji rezultati u toj godini.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2021 at 1:09 PM, Cilemile said:

U ženskom skateboardingu danas podijeljene medalje:

Zlato: Momiji Nishiya emoji627.png, rođena 30.8.2007., stara 13 god. i 330 dana
Srebro: Rayssa Leal emoji1054.png, 4.1.2008., 13 god. i 203 dana
Bronca: Funa Nakayama emoji627.png, 17.6.2005.,16 god. i 39 dana

S druge strane, broncu u streljaštvu (pokretne mete, skeet) osvojio Abdullah Al Rashidi emoji1142.png, rođen 23.8.1963. (57 god. i 337 dana), učesnik 7 olimpijskih igara.

 

Kad su bre stigle tako da navezbaju skejt? A u muskoj konkurenciji koja su godista?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vanjabarsa said:

svako malo pa krenu neka proseravanja, da izvinete , oko sporta i u sportu.politika , doping ...a sad vidim vrhunac problema na olimpijadi mentalno zdravlje ( daleko od toga da je nebitno) ali ovo utrkivanje u pruzanju podrske sportistkinjama je za moj ukus previse.jos nije zavrsena prica o rodnoj ravnopravnosti, rasizmu ,seksizmu ...... sad je ovo na redu.:smiley60:

 

To je generalno OK nevezano za rod, ali je problem što se svašta utrpava pod pojam mentalnog zdravlja. Naravno da ćeš biti pod pritiskom na najvažnijem takmičenju u karijeri, ali ti si sportista i to ti je deo posla. Desi se i velikim šampionima da puknu, nema potrebe da se to sad nešto mistifikuje. Ako to ima neku drugu, posebnu pozadinu onda je drugo, ali i to je svakako njihova privatna stvar. Treba ih zaštititi od raznih maltretiranja kao posledice neispunjenih očekivanja, a da se nose sa porazom i pritiskom uopšte treba da im pomognu njihove sportske organizacije i timovi. Stvarno ne znam zašto se od toga pravi svetsko pitanje.

Meni se s druge strane uopšte ne sviđa što se toliko maloletnika takmiči na vrhunskom nivou, bez obzira koliko to ima smisla sa stanovišta performansi, pa ne vidim da se iko cima oko njihovog psihičkog i fizičkog zdravlja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...