Jump to content

Tokio 2020 - opšta diskusija


Recommended Posts

On 8/3/2021 at 12:03 PM, Oi! said:

Kina zlato i srebro u skokovima u vodu i 2 zlata u gimnastici, nemoj da zaboraviš ekipni stoni tenis muški i ženski gde su drugima šanse veoma male. 

Definitivno će biti država sa najviše zlatnih medalja. 

 

Ozbiljan udarac za Amere. Ne sumnjam da će poduzeti sve da se to ne ponovi u LA-u, ako treba izbacit će stolni tenis ubacit će još par ekstremnih sportova na OI.

Nego, braćo, biste li bili zadovoljni sa 3-2-4 učinkom na kraju ovih Igara?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, svi pjevaju said:

 

Ozbiljan udarac za Amere. Ne sumnjam da će poduzeti sve da se to ne ponovi u LA-u, ako treba izbacit će stolni tenis ubacit će još par ekstremnih sportova na OI.

Nego, braćo, biste li bili zadovoljni sa 3-2-4 učinkom na kraju ovih Igara?

Pa nije gotovo dovoljno timskih sportova imaju Amerikanci gde su  u 1/2 i vecinom prvi favoriti. Plus dosta atl. disciplina gde su njihovi 1 favoriti. Bice zanimljiva borba do kraja.
Borilacki sportovi mogu da rese ovo, karate plus ovo sto je ostalo od Boksa i Rvanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa nije gotovo dovoljno timskih sportova imaju Amerikanci gde su  u 1/2 i vecinom prvi favoriti. Plus dosta atl. disciplina gde su njihovi 1 favoriti. Bice zanimljiva borba do kraja.
Borilacki sportovi mogu da rese ovo, karate plus ovo sto je ostalo od Boksa i Rvanja.

 

Aha, znači pratiš čekaš Amere za isplatu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, svi pjevaju said:

Nego, braćo, biste li bili zadovoljni sa 3-2-4 učinkom na kraju ovih Igara?

 

Ja bih bio prezadovoljan ucinkom 3-3-4 koji i ne deluje toliko nerealno, s obzirom na to da smo sada na 1-1-4, a tek treba da se podele medalje u vaterpolu, z-odbojci, z-kosarci i karateu, a u finalima imamo i Sinancevica u bacanju kugle i verovatno jos nekoga u kajaku (Stefanovic, Novakovic). Dosta je bilo bronzi, sad mogu da se pokupe i srebra i zlata :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, svi pjevaju said:

 

Ozbiljan udarac za Amere. Ne sumnjam da će poduzeti sve da se to ne ponovi u LA-u, ako treba izbacit će stolni tenis ubacit će još par ekstremnih sportova na OI.

Nego, braćo, biste li bili zadovoljni sa 3-2-4 učinkom na kraju ovih Igara?

 

U tim novim sportovima su prošli kao bosi po trnju, samo jedno zlato iako su bili favoriti za par. Mada ruku na srce tu i nema toliko medalja koliko mi misliimo. Kod BMX ima 3 takmičenja a u srfingu jedno i skejt 2 takmičenja. Dakle ukupno 6 takmičenja ili 12 potencijalnih zlatnih medalja. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djurava said:

Sad nesto pogledah redosled po medaljama i nekako su mi trenutno najvece razocarenje Spanci, trenutno na 1,4,5. Sad stvarno se nesecam kako su ranije prolazi al meni je to bas tanko.

 

I meni su razočaranje, ali mislim da oni ni nisu neka olimpijska sila nikad bili, znam da sam za prošle OI gledao bio i ni tada nisu bili nešto jaki.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Ma jok  samo pratim, zanimljiva neocekivana borba za 1 mesto. Amerikanci su pre starta bili ozibljni favoriti, ali vidimo da takvi duvaju na ovim OI, sada cekamo basket da ispadnu (2x) u 1/2

 

Nema tu nista od stizanja Amera, propustili su zlato na 110m prepone u troskoku ih nema, ispali u stafeti 4x100m u kvalifikacijama... 

Bas neocekivano za njih. 

Da dodamo ekipno da ce verovatno uzeti 2 u kosarci, Kina 2 u stonom tenisu i eventualno ako Ameri uzmu vaterpolo, sumnjam da ce u zenskoj odbojci doci do zlata. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Ugrubo svi evropljani plus SAD se pali po broju medalja. Doduše Rusi, Italijani, Francuzi još mogu da dostignu nivo iz Rija ali teško. No ima još 4 dana, ima tu dosta medalja da se podeli.

Rusija je u Rio imala 56medalja, a ovde u Tokio su vec na 55medalja(plus odbojka gde su danas pobedili Brazil u polufinalu) , oni idu preko 60 sigurno, jer tek dolazi umetnicko plivanje i ritmicna gimnastika gde su apsolutni favoriti za zlato.

Italija je vec sada bolja, na proslim igrama 28 medalja, sada vec imaju 32. 

Holandija isto bolja u odnosu na prosle OI.

 

E sad Francuzi i Britanci su najvise pali po broju medalja, dok Nemci su izgubili mnogo zlata  u odnosu na Rio.

Sto se tice Spanaca oni nikad nisu ni bili nesto preterano dobri na OI. Kod njih su Kosarka i Fudbal ubedljivo dva najpopularnija sporta, ovo ostalo slabije. Evo na primer u rukometu imaju jako dobre rezultate ali dzaba slabo oni to prate.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Oi! said:

 

Nema tu nista od stizanja Amera, propustili su zlato na 110m prepone u troskoku ih nema, ispali u stafeti 4x100m u kvalifikacijama... 

Bas neocekivano za njih. 

Da dodamo ekipno da ce verovatno uzeti 2 u kosarci, Kina 2 u stonom tenisu i eventualno ako Ameri uzmu vaterpolo, sumnjam da ce u zenskoj odbojci doci do zlata. 

Pa da nema nista od stizanja zato su danas smanjili na -5. 
A KInezima se sve vise i vise smanjuje bazen sportova gde su dominantni, posto su uzasni u timskim sportovima sa loptom. Gde im je ostao samo taj spomenuti muski s.tenis naspam 5/6 sportova gde su Amerikanci 1 favoriti. 
4x100 nisu uzeli zlato  18 godina  gde imaju tradiciju lose predaje  tako da nije neocekivano za njih.

 

Link to comment
Share on other sites

Od jutros sam bez neta pa sam osudjen na rts. Trenutno se igra polufinale vaterpola Madjarska - Grcka, a oni prvo pustaju snimak odbojke na pesku, a zatim i boksa. Ne znam vise kako da nazovem te parazite koji rade tamo. Daj boze da im UM uzme svako moguce takmicenje u buducnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Del Piero said:

Od jutros sam bez neta pa sam osudjen na rts. Trenutno se igra polufinale vaterpola Madjarska - Grcka, a oni prvo pustaju snimak odbojke na pesku, a zatim i boksa. Ne znam vise kako da nazovem te parazite koji rade tamo. Daj boze da im UM uzme svako moguce takmicenje u buducnosti.

Meni Supernova preko kablovske i rezervni Orion preko ADSL ni da stucnu, a EON boxovi rade rade bolje nego na SBB mrezi.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

To bi u teoriji bio vrhunski potez... OI na sport klubu, u ovo vreme kada i nema nekih drugih sportskih desavanja mogli bi lagano da prenose takmicenja na 5+ kanala u paraleli mada i u tom slucaju ostaje zebnja da bi prenosili meceve iz grupne faze svih mogucih ekipnih sportova na 8 kanala i da ne bi dali prednost manje popularnim pojedinacnim sportovima.

Ono sto je ipak sigurno, gore od RTS-a ne bi bilo.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kronostime said:

Meni Supernova preko kablovske i rezervni Orion preko ADSL ni da stucnu, a EON boxovi rade rade bolje nego na SBB mrezi.:default_coffee:

Meni ni tv ni net ne rade preko 15 sati. Ni pod pretnjom pistolja ne bih presao na drzavne operatere, ali ovo sto radi SBB je bezobrazluk. I pre nedelju dana mi otprilike pola dana nista nije radilo, precesto se ovo desava i predugo traje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...