Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Medijski Legija -Dinamo bice veoma popraceno. Tekma ima uvod kroz sukob navijaca. Mogu da zamislim kakva ce situacija biti u Poljskoj. Dinamo jeste vise veceras pokazao. Legija jeste cvrsta i kompaktna. Onaj gol kao zabica sa 23-24 metra jeste lep ali Dinamo veceras nije impresionirao.  

Link to comment
Share on other sites

Gledao drugo poluvreme i u njemu prilicno jalova inicijativa Dinama i lep pogodak Mucija kojim je Legija ispunila zadatak na ovom gostovanju.

 

Verujem da su i na jednom i na drugom mecu sanse za prolaz 50-50. Legiji i Serifu odgovara da idu na produzetke i na penale jer sto duze ostane nereseno, vise ce nervozni biti igraci favorizovanih rivala.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Gledao drugo poluvreme i u njemu prilicno jalova inicijativa Dinama i lep pogodak Mucija kojim je Legija ispunila zadatak na ovom gostovanju.

 

Verujem da su i na jednom i na drugom mecu sanse za prolaz 50-50. Legiji i Serifu odgovara da idu na produzetke i na penale jer sto duze ostane nereseno, vise ce nervozni biti igraci favorizovanih rivala.

Tehnika šuta igrača Šerifa je na ultra slabom nivou, klasična trkačka ekipa. Imaju dva igrača koji umeju da odigraju malo teži pas, sve ostalo su klasične radilice. Zvezda sigurno ima bolje šutere i iskusnije igrače,

 

Mnogo više sam očekivao od Dinama, kad se pogledaju neki podaci radi se o ekipi koja je čak 5-6 puta skuplja od Legije. Nisu to pokazali ni u jednom trenutku, kao ni Zvezda pre dva dana. Biće Dinamu mnogo teže obzirom da Legia ima jako zajeban domaći teren, a biće tu i motiv više zbog sukoba navijača. Uglavnom ekipa koja se neće samoubiti i koja će se morati nadigrati, ako misle dalje. Nije ni Legija bila bezopasna, imali su još dve jako opasne situacije, jendom spasao Livaković, a jednom očistio Teofil. Krila Dinama nevidljiva, ali imaju ozbiljne protivnike u Mladenoviću i Juranoviću, trkački potentne igrače. Par loših odluka sudije gde igrač Legije rukama drži Petkovića, a ovaj pušta prednost i nakon gubitka lopte ne vraća posed Dinamo. Nisam siguran da li je bio penal, delovalo mi je da je inicijalno defanzivac dirao loptu, ali je naknadno zakačio Petkovića koji bi bio u dobroj poziciji za šut. Treba uvesti VAR čak i u ove kvalifikacije, previše je novca u igri da bi se zezali sa amaterizmom sudija.

 

edit: Mladenović u par navrata pregazio Ristovskog kao plitak potok, baš je dobro izgledao.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Ne izgleda dobro Dinamo. Protiv Omonije i Valura je solidno izgledao jedno 40-ak min, ostalo je baš loše bilo uzevši u obzir standarde koje su postavili zadnjih par godina. Uzvrate nisam gledao. 
 

Mislim da je problem što okosnica ekipe nije imala odmora skoro nimalo te nisu ni prošli pripreme, a prošla sezona je bila izuzetno zahtjevna, na 3 fronta se borilo (skoro) do samoga kraja plus Euro nakon toga. Reprezentativci su igrali 28.6. protiv Španjolske, da bi dva tjedna nakon igrali u uzvratu protiv Valura. Tu treba dodati i Ademija i Ristovskog (koji su nastupili i tjedan ranije u prvoj tekmi protiv Valura) te Gavranovića. Da sam na mjestu trenera poštedio bi ih barem to prvo pretkolo, sigurno bi i oni koji su iznijeli pripreme to riješili u našu korist, možda čak i uvjerljivije. Ovako, samo čekam kad će se još netko osim Ademija ozlijedit, daj Bože da griješim.

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2021 at 4:43 PM, Bugl Khan said:

Ne samo da su igrali europske, nego ista ekipa igra i HNL. Bjelica je puno više rotirao. Sad imaju 7 dana odmora pa se nadam da će bit dovoljno svježi za uzvrat. 

Čitam da je Ademi spreman, ne znam da li je otputovao u Varšavu. Sretno danas, ne bi valjalo da omanete (kao ni mi).

 

Šta se dešava sa Osijekom? Ne mogu da verujem da ih je jedna ekipa poput CSKA iz Sofije onako odvalilal, moglo je biti i više od 4 gola. Osijek da zahvali golmanu CSKA koji je doživio pomračenje uma sa onim istrčavanjem kod drugog gola Osijeka.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Liska Manjina said:

Čitam da je Ademi spreman, ne znam da li je otputovao u Varšavu. Sretno danas, ne bi valjalo da omanete (kao ni mi).

 

Šta se dešava sa Osijekom? Ne mogu da verujem da ih je jedna ekipa poput CSKA iz Sofije onako odvalilal, moglo je biti i više od 4 gola. Osijek da zahvali golmanu CSKA koji je doživio pomračenje uma sa onim istrčavanjem kod drugog gola Osijeka.

Otputovao je u Varšavu ali vjerojatno neće igrati. Danas se nas pita. Bez podcjenjivanja Legije, al Dinamo je puno kvalitetnija momčad i ispadanje bi bio debakl. Mislim da prolazimo i vi i mi.

Osječani su se epski raspali i imali su sreće da je bilo samo 2 razlike. Podcijenili su CSKA. Rekao je Bjelica da su poletili. Teško će oni dalje. Šteta jer imaju prolaznu ekipu u eventualnom Playoffu.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bugl Khan said:

Otputovao je u Varšavu ali vjerojatno neće igrati. Danas se nas pita. Bez podcjenjivanja Legije, al Dinamo je puno kvalitetnija momčad i ispadanje bi bio debakl. Mislim da prolazimo i vi i mi.

Osječani su se epski raspali i imali su sreće da je bilo samo 2 razlike. Podcijenili su CSKA. Rekao je Bjelica da su poletili. Teško će oni dalje. Šteta jer imaju prolaznu ekipu u eventualnom Playoffu.

 

Daleko ste bolja ekipa, ali kao što si rekao glavni igrači su daleko od optimalne forme. Legija igrački nije ni blizu Dinama, imaju (po meni) 3 kvalitetna igrača - Mladenović, Juranović, Liquinhas. Ostatak ekipe nije na njihovom nivou, ali opet imaju dva zanimljiva napadača Emreli i Muci (znamo ga mi dobro iz meča sa Tiranom). Jedna stvar koju ne bi trebalo zaboraviti je jak domaći teren Legije i vatrena podrška koja može igračima dati dodatni vetar u leđa da naprave dodatni napor.  Legija sa druge strane neće moći izaći defanzivno kao u Zagrebu, ipak moraju dati gol da bi prošli dalje. Da je Dinamo na optimalnom fizičkom nivou bio bih ubeđen 100% u prolaz, a ovako je 60:40 po mojoj proceni.

 

Osjek je bio neprepoznatljiv, od jako disciplinovane i tvrde ekipe došli su do ekipe kojoj jedan CSKA iz Sofije daje 4 gola, a moglo je biti još. Ja bih rekao da imaju još šansu, Bugari su baš prosečna ekipa i nemaju mnogo iskustva u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Liska Manjina said:

Daleko ste bolja ekipa, ali kao što si rekao glavni igrači su daleko od optimalne forme. Legija igrački nije ni blizu Dinama, imaju (po meni) 3 kvalitetna igrača - Mladenović, Juranović, Liquinhas. Ostatak ekipe nije na njihovom nivou, ali opet imaju dva zanimljiva napadača Emreli i Muci (znamo ga mi dobro iz meča sa Tiranom). Jedna stvar koju ne bi trebalo zaboraviti je jak domaći teren Legije i vatrena podrška koja može igračima dati dodatni vetar u leđa da naprave dodatni napor.  Legija sa druge strane neće moći izaći defanzivno kao u Zagrebu, ipak moraju dati gol da bi prošli dalje. Da je Dinamo na optimalnom fizičkom nivou bio bih ubeđen 100% u prolaz, a ovako je 60:40 po mojoj proceni.

 

Osjek je bio neprepoznatljiv, od jako disciplinovane i tvrde ekipe došli su do ekipe kojoj jedan CSKA iz Sofije daje 4 gola, a moglo je biti još. Ja bih rekao da imaju još šansu, Bugari su baš prosečna ekipa i nemaju mnogo iskustva u Evropi.

Osijek je bio poznat kao čvrsta ekipa koja teško prima golove. Više radnička neko neka jogo bonito momčad. I onda prime 4 komada u najbitnijoj utakmici sezone. Vidjet ćemo, al po meni teško. Oni za prolaz moraju dat 3 da ne prime ni jedan. Teško. Možda nekako na produžetke ili penale. Makar taj CSKA sumnjam da može puno bolje, a Osijek teško može gore.

Link to comment
Share on other sites

Gledam Legiju uglavnom zbog Mladenovica izskreno. Ajd da vidim kako igra. Dosta je agilan, uvek je blizu sesnaesterca Dinama, mogao bi da zavrne koju i napravi vece probleme Dinamu. Napada Legija ali za sada bez uspeha. Dinamo se po meni prerano nekako povukao ili spustio gas sta god, sad je 70 minut.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam rekao da se Dinamo malo povuko toliko ponovo uspostavise kontrolu koliko toliko i nisu dozvolili Legiji da im se tako lako seta oko gola. Mnogo kvalitetnija utakmica od one Zvezdine u Moldaviji. Obe ekipe daleko kvalitetnije i od Zvezde i Serifa i ne verujem da ce Dinamo imati problema da prodje u LS preko Serifa. Legija imala par opasnih centarsuteva ali se i Dinamovi defanzivci dobro postavljali. Dobra pobeda u gostima.

Link to comment
Share on other sites

Dinamo iskreno ponovno nije odigrao ništa specijalno dobro. Al je razlika u individualnoj kvaliteti tolika da je i takav Dinamo prejak za Legiu. Akcija za gol, tj. Ivanušecov dribling i podvaljivanje lopte Fanjiću, spada u one stvari zbog kojih se gleda nogomet. Legia nemoćna kao i u prvoj utakmici. Silovanje po bokovima i očit manjak kvalitete u vezi i napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno igraju na momenat pa kad ih pogleda sreca ili prodje jedan od 5 besomucnih centarsuteva tad naprave problem. Jasno je da nisu ekipa nekog narocitog kvaliteta, ali par cerntarsuteva je moglo napraviti probleme da su im se neke kockice poklopile. 

 

Legija je ipak vidno ozbiljnija od Serifa. Dinamo je fino stojao nazad i mislim da bi to bilo dovoljno protiv Serifa da ponove takvu igru i protiv njih. Oni deluju brzo i kad im se ostavi prostora deluju kao nesto ofanzivnije, Dinamo nece sigurno ostavljati prostora njima kao Zvezda. Sa loptom u nogama su ocajni, najizgledniji napadi su im kad se lopta brzo krece i u prostor, cim malo stanu spetljaju se jer jednostavno ne znaju. Takodje ostavljaju i oni prostor za napade po bokovima i centarsuteve ali Zvezda je jednostavno nedovoljno kvalitetna u tom segmentu i nije uspela da ih ugrozi nesto bog zna koliko pa su se tako i odbranili. 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i Zvezdu protiv Sheriffa i u Bg i danas. Od Sheriffa iskreno nisam vidio ništa. Ovo što kažeš da su brzi, opasni s loptama u prostor,  pa su logično opasni iz kontre, ne bi se složio. Vidio sam u ove 2 tekme jedno 10-ak izlazaka u kontru, u ravno 0 su bili opasni. Ili netko krivo doda, ili ide u dribling pa izgubi loptu, ili stane pa vrati nazad, ili, meni omiljeno, puca iz nemoguće pozicije. Ovo pucanje po golu kada je suigrač u boljoj poziciji im je trademark. Ne bi o Zvezdi, jer je stvarno bila loša u ove 2 tekme, ali stvarno da se zamisle od kog su ispali. Sheriff možda ima kvalitetu neku u tim internacionalcima, ali da su neka opasna i uigrana momčad, nisu. Iskreno mislim da su barem duplo slabiji od Legije. Mislim da su na nivou Omonie. Tu negdje. Individualno bolji, ali momčadski nikako.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bugl Khan said:

Gledao sam i Zvezdu protiv Sheriffa i u Bg i danas. Od Sheriffa iskreno nisam vidio ništa. Ovo što kažeš da su brzi, opasni s loptama u prostor,  pa su logično opasni iz kontre, ne bi se složio. Vidio sam u ove 2 tekme jedno 10-ak izlazaka u kontru, u ravno 0 su bili opasni. Ili netko krivo doda, ili ide u dribling pa izgubi loptu, ili stane pa vrati nazad, ili, meni omiljeno, puca iz nemoguće pozicije

 

E pa upravo ovo. :classic_biggrin: Nisam ni rekao da su opasni, vec da najcesce tako napadaju, odnosno jedino tako i mogu da napadnu. 

 

Da su bar malo opasni iz kontre Zvezda bi primila danas jos koji. Umesto toga napadnu kao nesto, i kad treba da upute zavrsni pas, sut.. sve traljavo odrade i na kraju nista ne dobiju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dzoneee said:

E pa upravo ovo. :classic_biggrin: Nisam ni rekao da su opasni, vec da najcesce tako napadaju, odnosno jedino tako i mogu da napadnu. 

 

Da su bar malo opasni iz kontre Zvezda bi primila danas jos koji. Umesto toga napadnu kao nesto, i kad treba da upute zavrsni pas, sut.. sve traljavo odrade i na kraju nista ne dobiju.

Očaj. I to situacije 3 ili 4 na 2, baš izgledne situacije. I onda umjesto pasa koji spaja špica s golom ide neki iz široke ponude maloumnih poteza igrača Sheriffa.

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam ja video od Šerifa (gledao drugi deo prvog poluvremena prve i veći deo sinoćne utakmice) je da oni jesu krš ekipa, u smislu da nemaju kvalitet da odigraju nešto smisleno i precizno, kako ste već opisali (pitao sam se sinoć ko su ti mučenici kojima su oni spakovali sedam komada). Međutim, oni su ipak organizovani, čvrsti (a bogami i tuku) i ne paniče. Moraš da ih pritisneš, kao Zvezda u onom talasu od 10-15 minuta pred kraj poluvremena u prvom meču i pobediš na čisto veće umeće i zalaganje, jer toj njihovoj organizaciji u odbrani ipak fali kvaliteta da bi se održali ceo meč. Imaju dobar pristup iznošenju lopte, ne duvaju u kukuruze, pa ako ih pustiš, stvoriće ti se pred golom. Bukvalno od tebe zavisi da li će uspeti da izgrade nešto jer, bez obzira na to što ne paniče u prenosu nemaju kvalitet da to urade uvek i protiv svakog.

 

Zvezda je sinoć krenula fino, pritiskala i nije im dala da iznose loptu lako, ali je to trajalo desetak minuta, a onda su uglavnom upali u zamku i igrali kako Moldavcima odgovara - mrsiš nešto na sredini, imaš jalovu inicijativu, ali si umrtvljen, nema talasa koji redom lome odbranu dok ne popusti. Oni su svesni sebe i svog dometa, a takve ekipe moraš shvatiti ozbiljno, koliko god da su krš, jer igraju na maksimumu zalaganja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Serif je klasična legionarska ekipa koja nema veliki kvalitet ali zna sve fudbalske trikove inaksimalno ih koristi. Odlično znaju kad da prekinu protivnika, kad da uđu u kost i naprave duzi prekid. Ne paniče uopste. Idu na svaku loptuu punom snagom i ako ih protivnik ne otvori sa brzim golom mogu da budu zajebani. Dinamo će ih rutinski odraditi u oba meča posto je mnogo kvalitetniji a odlicno zna kako se igra protiv ekipa kao što je Šerif. Dinamo ima i glavu i rep, neuporedivi su Petkovic i Oršić sa Dionijem i Krstovićem

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...