Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

1 hour ago, Liska Manjina said:

Želja ti se ispunila, a sad da obe ekipe preskoče prepreku i da svi igrači ostanu zdravu.

 

Jako me brine duel Oršić vs Gajić/Gobeljić, dok sam poprilično siguran da će Dragović pojesti Petkovića.

Pa i vama se ispunila želja. 😁 

26 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Ja ne znam dal sam blesav, ali stvarno imam osecaj da ce proci bez vecih incidenata. Ali ajde prvo da vidimo sta ce biti protiv Legije i Serifa.

Ja dam ruku u vatru da u Zagrebu neće bit problema. Navijačima Zvezde će bit rečeno što smiju a što ne ( Inter Zaprešić scenarij), a količina policije će osujetiti bilo kakav ispad naših ( Inter Zaprešić scenarij). 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, svi pjevaju said:

 

Sjever viče "ubij", istok zapad uzvraća "Srbina", to je sasvim dovoljan problem. Kvota 1.01 da će se dogoditi u više navrata, daj Bože da griješim.

Mislio sam na nerede da ih neće bit. Skandiranja će bit svakakvog i ovdje i tamo.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Mislio sam na nerede da ih neće bit. Skandiranja će bit svakakvog i ovdje i tamo.

 

Meni su ta skandiranja gora i od nereda. Nerede manjeg opsega još i mogu razumjeti ali ovakva skandiranja su anticivilizacijski čin. Osjećam sramotu svaki put kad ih čujem.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Liska Manjina said:

Ako neka zlatna ribica sluša, onda imam pravo na još dve, kao i ti.

 

Prva želja je da prodate Oršića, a druga da Degenek bude starter. 😄 Skromno, moraš priznati.

Ajd onda i 2 moje. Da Oršića čuva Gobeljić i da Zvezda uz Degeneka  preraste i Sanoga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jako zanimljiv program danas, izdvojio bih dva meca koja cu sigurno ispratiti, Genk - Shakhtar i Olympiakos - Ludogorets.

 

Trener ciji fudbal je jako lepo gledati i analizirati, Roberto De Zerbi, je preuzeo Shakhtar pocetkom ove sezone i mislim da ne postoji tim koji mu bolje 'cuci' za stil fudbala koji voli da gaji. Imaju jako puno kvaliteta na krilima, dosta kretnji bez lopte, lopti iza ledja odbrane, jako fluidan sistem sa mnogo promena pozicija ili ukratko receno - jako lep napadacki fudbal moze da se ocekuje od Shakhtara ove sezone.
Sa druge strane, Genk nisam ispratio uopste, ali videh da je okosnica ekipe od prosle sezone i dalje tu, da je ekipa pretrpela minimalne promene, kao i da su na pocetku sampionata u Belgiji uzeli bod na gostovanju u Lijezu, a izgubili 4:3 kod kuce od Ostendea.

 

Nakon ovosezonske promene sa away goals, nadam se i ocekujem napadackoj utakmici koju ce biti zanimljivo gledati. Ispratice se i na kladzi golovi, ali i Shakhtar u vise kombinacija.

 

Sto se tice druge utakmice, Olimpijakos ulazi u ovaj dvomec kao favorit, ovo je cetvrta sezona Pedru Martinsu na klupi, a ekipa deluje jace nego prosle sezone. Ono sto je worth mentioning, otisao im je prvi golman, dosao je simpaticni Tomas Vaclik iz Sevilje, Henri Onjekuru je dosao iz Monaka i to je manje-vise to od nekih promena. Napad ce predvoditi Youssef El Arabi, meni jedan od omiljenih napadaca 'slabijih' ekipa, a nedostajace Fortunis i Bukalakis, dva jako bitna domaca igraca.

 

Ludogorets je bio dosta aktivan ovog leta, doveli su veliki broj novih igraca, najzvucnije pojacanje je domaci Kiril Despodov koji je i projektovan za nekakvu udarnu iglu ove ekipe. Ipak, najzanimljivija stvar vezano za Ludogorets je njihov trener - Litvanac Valdas Dambrauskas, za ljubitelje statistike i analitike i foruma koji pokrivaju ove tematike u svetu fudbala mozda i poznato ime, a za one koji su pratili regionalni fudbal - prosle godine je vodio Goricu u komsiluku negde do zime, sve do momenta kada je preuzeo Ludogorets. Laicki ga nazivaju "Litvanski Viljas Boas" zbog cinjenice da se nikada nije bavio fudbalom, vec je iz sveta biznisa i ekonomije usao u fudbal i radio po omladinskim skolama i akademijama Fulama, Mancestera, Brentforda... Jako zanimljiv lik za slusati, izuzetno posvecen i inteligentan, a siguran sam i da je 'najmoderniji' trener u regionu - buduci da jako dobro razume data svet i cini se da vrlo dobro primenjuje tu stranu u svom poslu. 

 

Iz ovog dvomeca ne znam sta da ocekujem, Olimpijakos je na papiru izraziti favorit, a na kladzi cu probati X, kao i crveni karton. Ako nadjem negde specijal, probacu i Ruben Semeda i Sokratisa po crveni u singlu.

Edited by kendrick
ne sutra, nego danas
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Birmančević sinoć gol i asistencija za Malme protiv Rendžersa. Imali su domaćini prednost od 2:0, ali u poslednjih sekundama je Rendžers smanjio rezultat. Očekujem da ih sad Škoti prođu, imaju jak domaći teren, tamo posebno dobro igraju. 

 

Monako odradio Spartu Prag u gostima. Dobar je Monako, fin spoj mladih igrača i nekoliko prekaljenih majstora.

 

PSV isto treba ispratiti. Skockali su neku zanimljivu ekipu, imaju par extra talenata u ekipi.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Monako odradio Spartu Prag u gostima. Dobar je Monako, fin spoj mladih igrača i nekoliko prekaljenih majstora.

 

Kovac radi bas ozbiljan posao u Monaku, u sjajnoj formi su bili celu drugu polovinu sezone, a cini se da nastavljaju u istom ritmu, bas su lepo izgledali ovo sto sam ispratio u Pragu. Danas je potvrdjen potpis Boadu-a, imace bas dosta opcija napred i takticke fleksibilnosti.

 

Inace, prvi gol u Pragu je pao nakon kornera, Monako je prosle sezone bio jedna od najboljih ekipa u Evropi u prekidima, a prvi u Ligi 1, sa 11 golova. Navodno, Robert Kovac je specijalac i zaduzen za taj segment igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kendrick said:

 

Kovac radi bas ozbiljan posao u Monaku, u sjajnoj formi su bili celu drugu polovinu sezone, a cini se da nastavljaju u istom ritmu, bas su lepo izgledali ovo sto sam ispratio u Pragu. Danas je potvrdjen potpis Boadu-a, imace bas dosta opcija napred i takticke fleksibilnosti.

 

Inace, prvi gol u Pragu je pao nakon kornera, Monako je prosle sezone bio jedna od najboljih ekipa u Evropi u prekidima, a prvi u Ligi 1, sa 11 golova. Navodno, Robert Kovac je specijalac i zaduzen za taj segment igre.

Kovač je napravio odlične stvari u Frankfurtu. Ostvario je dobar rezultat, afirmisao neke mlade igrače. U Bajernu se već nije snašao. Izgleda da mu više prija rad u nešto manjim sredinama. 

 

Boadu je talentovan igrač. Imaće jaku konkurenciju u napadu. Nubel je isto dobar potpis. Imao je tu nesreću da nastupa za Šalke prošle sezone, ali talenat kod njega nije sporan.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje misljenja da je postavljanje Kovaca od strane Bajerna bio dobar potez onomad. Jebiga, mnogo stvari igra ulogu u trenerskom poslu, pogotovu u klubu poput Bajerna. Malo nije imao ni srece, koliko se secam dosta igraca je vuklo neke povrede a neki su na duze vreme bili nedostupni. Na kraju dana, ekipa koju je on vodio i spremao je i iznela onu brutalnu sezonu kada su se neki igraci vratili i/ili uigrali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kendrick said:

Ja sam i dalje misljenja da je postavljanje Kovaca od strane Bajerna bio dobar potez onomad. Jebiga, mnogo stvari igra ulogu u trenerskom poslu, pogotovu u klubu poput Bajerna. Malo nije imao ni srece, koliko se secam dosta igraca je vuklo neke povrede a neki su na duze vreme bili nedostupni. Na kraju dana, ekipa koju je on vodio i spremao je i iznela onu brutalnu sezonu kada su se neki igraci vratili i/ili uigrali. 

Bajern nažalost ne trpi dugo trenere, i ja mislim da je Niko radio dobar posao uostalom uzeo je i kup i prvenstvo, i da je ostao uzeo bi i LS. Radi odličan posao u Monaku,  gledao sam ih često prošle sezone, vrlo mlad tim sa par iskusnih i još sad dovođenje Boadua koji ima tek 20 godina govori da on voli rad sa mladima. Jović, Rebic njemu npr mnogo duguju.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Bogami, videcemo kakva ce reakcija UEFA biti posle nemilih scena u Zagrebu od sinoc...

nikakva.. racuna se samo ono sto je na stadionu/hali.. 

a van stadiona, prolaze i ubistva, kao sto je bio slucaj sa jagodom u turskoj..

Edited by n4l1m
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Lahoz dosta loš cijeli meč. Legia prilično čvrsta i organizirana, ali napadački bolno ograničena ekipa. 99% napada im ide po boku i tu nisu napravili gotovo ništa. Šutnuli su u okvir valjda 2 puta i zabili taj gol s 20 metara. Dobar gol svakako. Bez obzira na rezultat, Dinamo bi morao ovo riješit u gostima jer je svakako bolja momčad. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...