Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Seća li se neko da su jedne godine u Ligi šampiona, kada se nakon prve grupne faze išlo u drugu grupnu fazu pa onda u četvrtfinale, parovi četvrtfinala bili jednoznačno određeni pravilima koja su tada važila na žrebu - da prvoplasirana ekipa u 1/4 mora igrati protiv neke drugoplasirane ekipe, da timovi ne mogu biti iz iste zemlje i da ne mogu biti iz iste grupe iz druge (dakle poslednje odigrane) grupne fazne - tj. postojao je samo jedan mogući način da se ekipe spoje u četvrtfinalu, pa je svako mogao unapred da izračuna ko će mu biti protivnik?

 

Ja sam tada o tome pričao mojim školskim drugarima, ali nisam mogao da se načudim kada sam čitao u novinama i gledao na TV-u izvlačenje za grupe i posle uzbuđeno izveštavanje o tome koji su parovi - naravno, bili su jedini koji su mogli biti - nikako ne uspevajući da prokljuvim da li ljudi zaista nisu bili u stanju da primene 2 pravila na 8 klubova, ili su prosto svi (uključujući i sportske novinare) glumili iz pristojnosnih i ceremnonijalnih razloga? Je li nekome poznato ove, seća li se iko bilo kakvih medijskih priloga koji zvuče na nešto ovakvo? Ja tada nisam imao internet i kompjuter da proverim da li SVET zna za to, a onda sam zaboravio i to mi je ostalo misterija do danas...

 

Pokušaću da pronađem o kojoj se godini radilo...

 

 

 

EDIT, pronašao, radilo se o ovom takmičenju:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2002–03_UEFA_Champions_League#Second_group_stage

 

Nakon druge faze, konačne tabele po grupama su bile ovakve:

 

1 Barcelona
2 Internazionale    
3 Newcastle United
4 Bayer Leverkusen

 

1 Valencia
2 Ajax    
3 Arsenal
4 Roma

 

1 Milan
2 Real Madrid
3 Borussia Dortmund
4 Lokomotiv Moscow

 

1 Manchester United
2 Juventus
3 Basel
4 Deportivo La Coruña
 

 

...i vidite sada ovo:

1. Real Madrid mora sa Mančesterom (Barselona i Valensija mu iz iste zemlje)
2. Milan mora sa Ajaxom - Inter i Juventus mu iz iste zemlje
3. Barselona mora sa Juventusom - Inter joj bio u grupi
4 Valensija i Inter jedini preostali...

 

 

I dalje ne mogu da pronađem neki tekst o ovom relativno interesantnom događaju, na uefinom sajtu se izveštava kao da se ovo nije moglo unapred zaključiti:

 

 

Madrid and United renew ties

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/025a-0eaae69b9d1b-c89415364e4d-1000--madrid-and-united-renew-ties/

 

Holders Real Madrid CF will renew acquaintances with Manchester United FC after two of the world's great clubs were drawn together in today's UEFA Champions League quarter-final draw at the House of European Football in Nyon, Switzerland.

Edited by bohumilo
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sećam se ovoga. Tada je Ferguson kukao kako je sve namešteno kako Junajted ne bi mogao do titule na svom stadionu. :classic_laugh:

 

Quote

 "It was a nice draw for the Spanish and Italians. I think they picked it themselves. The three Italian teams have avoided each other and so have the three Spanish.

"How do you think that worked out? I can tell you - Uefa don't want us in the final, that's for sure. I don't know why they have given the final to Old Trafford because they don't want us to get there."

 

 

https://www.theguardian.com/football/2003/apr/09/newsstory.sport4

Edited by Baros
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, krzna said:

U cemu je danas bila kvaka? Sta je bilo nepravilno u prvom i da li je ovo sala da se Real zalio na drugi zreb?

Kad je izvucen Viljareal kao protivnik je bila kuglica sa Man Utd u onom bubnju a ljudi igrali grupnu fazu zajedno.

Isto tako kad je izvucen Atletiko u bubnju bila kuglica sa Liverpulom a nije bila kuglica sa Utd i tako je Atletiko dobio Bajern.

 

Moralo je da se ponovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zasluzeno resio Mbappe. Bio je najkonkretniji igrac Pariza. Mesi previse ziheraski sutira penale za igraca njegove tehnike, a moze da pogodi mrava u zenicu oka koji je stao na  deo stative za koji je vezana mreza.

 

Malo je falilo Realu da ostvari po sta je dosao, a to dva krompira. Ma koliko Mbappe bio igracina, Monako nisu smeli ispasti Vaskez i valjda Militao, cak je i Kurtoa mogao bolje reagovati, mada je bi bilo nefer svaljivati krivicu na njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razumem sve i ulog, i jacinu protivnika i Acelotija kao trenera, al sta znam ja mislim da je malo sramota izaci ovako na utakmicu kao sto je Anceloti izasao, a imas ekipu koja vredi 500 miliona ili koliko vec eura. Bar nesto od fudbala da pokazes sa ekipom te vrednosti je minmalno sto bih ocekivao.

 

Dobro je sto je Mbape uspeo da porodi taj gol za PSG inace bi ova dekadentna zamisao stratega Reala prosla jer oni i jesu dosli po 0:0 ovde. Nije mi drag PSG kao ekipa, ali ovo sam bas voleo da dobiju.

Link to comment
Share on other sites

Ma sramotan nastup Reala, baš sramotan. Većina analitičara su govorili da Real nije ni blizu prvih 5 favorita za osvajanje, al ja sam mislio kao igraju dobro ove godine, dugo su skupa, iskusni, stožerni igrači imaju jako dobre ili odlične sezone, mogao bi Real. Nakon ovog večeras sumnjam da bi mogao. Možda me demantiraju u revanšu, ali sumnjam. Šta je bio plan večeras? Razumio bi donekle da još postoji pravilo gola u gostima, pa ideš na nulu i planiraš zabiti u Parizu jer ovima pola momčadi ne igra obranu. Iako je sramota da Real igra doma na nulu, u prvoj utakmici dvomeča. Katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Ma sramotan nastup Reala, baš sramotan. Većina analitičara su govorili da Real nije ni blizu prvih 5 favorita za osvajanje, al ja sam mislio kao igraju dobro ove godine, dugo su skupa, iskusni, stožerni igrači imaju jako dobre ili odlične sezone, mogao bi Real. Nakon ovog večeras sumnjam da bi mogao. Možda me demantiraju u revanšu, ali sumnjam. Šta je bio plan večeras? Razumio bi donekle da još postoji pravilo gola u gostima, pa ideš na nulu i planiraš zabiti u Parizu jer ovima pola momčadi ne igra obranu. Iako je sramota da Real igra doma na nulu, u prvoj utakmici dvomeča. Katastrofa.

 

Ovaj, kako da ti kažem, igrano je u Parizu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Ma sramotan nastup Reala, baš sramotan. Većina analitičara su govorili da Real nije ni blizu prvih 5 favorita za osvajanje, al ja sam mislio kao igraju dobro ove godine, dugo su skupa, iskusni, stožerni igrači imaju jako dobre ili odlične sezone, mogao bi Real. Nakon ovog večeras sumnjam da bi mogao. Možda me demantiraju u revanšu, ali sumnjam. Šta je bio plan večeras? Razumio bi donekle da još postoji pravilo gola u gostima, pa ideš na nulu i planiraš zabiti u Parizu jer ovima pola momčadi ne igra obranu. Iako je sramota da Real igra doma na nulu, u prvoj utakmici dvomeča. Katastrofa.

 

Ekipa je dobro sprzena. Fizicki se raspadaju vec skoro mjesec dana. To ide na Carlovu dusu jer forsira istu ekipu od pocetka sezone sa minimalnim brojem rotacija. Rotira samo kad je neko povrijedjen. Evo i veceras je forsirao Benzemu da igra skoro citav mec, a lik tek izlazi iz povrede. Iskreno cisto sumnjam da ce ista bolje biti u revansu, pogotovo jer nece biti ni Casemira ni Mendyja zbog zutih kartona. U slucaju da Marcelo bude igrao, sve ispod 3 razlike za Pariz ce biti veliko iznenadjenje. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

Razumem sve i ulog, i jacinu protivnika i Acelotija kao trenera, al sta znam ja mislim da je malo sramota izaci ovako na utakmicu kao sto je Anceloti izasao, a imas ekipu koja vredi 500 miliona ili koliko vec eura. Bar nesto od fudbala da pokazes sa ekipom te vrednosti je minmalno sto bih ocekivao.

 

Dobro je sto je Mbape uspeo da porodi taj gol za PSG inace bi ova dekadentna zamisao stratega Reala prosla jer oni i jesu dosli po 0:0 ovde. Nije mi drag PSG kao ekipa, ali ovo sam bas voleo da dobiju.

 

Pa PSG je po igrackim kvalitetima mnogo ispred Reala.

 

Evo, koga bi ti izabrao da ti bude na krilu, Neymara ili Viniciusa? Tu nema nikakve dileme. Realu su potencijalno dva od tri najbolja igraca prestala da igraju fudbal. Umesto da trojka ispred bude Hazard - Benzema - Bale, tu su Vinicius i Asensio. Nemaju nijednu vrhunsku izmenu u napadu ili na sredini terena, a PSG Neymar ulazi sa klupe.

 

Za mene bi bilo veliko iznenadjenje da PSG jos ubedljivije ne pobedi u Madridu.

Link to comment
Share on other sites

PSŽ ih rasturio, a delovali su i losije od Reala tokom ove sezone. Real je bio dobar do pre mesec dana, ocigledno je da su se fizicki raspali, a matora su ekipa. Ancelotiju ce Benzema igrati makar na jednoj nozi. Iskreno, ocekivao sam da napravi par promena u postavi, da proba bar na faktor iznenadjenja, ali nista. Jebes ti tog trenera koji nema plan B. On ce u Madridu preslikano ovako da izadje. 

 

Mesi je jednako bivsi igrac kao Bejl, nista bolji nije. Jedva cekam da on i CR7 odu u penziju.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam da ce Anceloti imati krajnje defanzivnu taktiku , mada ne i da ce parkirati autobus ispred gola. U svakom slucaju uspeo je da ubije igru, jer je PSG najveci deo utakmice proveo u nedoglednom dodavanju, skoro kao Spanci protiv Rusije na SP. Za Real je mnogo veci problem od rezultata to sto u drugom mecu nece igrati Casemiro i Mendi, a Karvahal se celu utakmicu mucio da cuva Mubapea. Na klupi nema bas neki izbor za bekove, Marcelo, koji je vec u dubokim godinama, Nacho i Vaskez koji je usrao kod primljenog  gola.

Link to comment
Share on other sites

Juce je Real igrao odlicno u odbrani do tog momenta kada je Mbappe predriblao dvojicu i postigao gol, a to je bilo pred sam kraj utakmice. Dakle, Real je vecim dijelom utakmice igrao skoro bez greske u odbrani a udarci koji su upuceni u okvir gola su zaustavljeni od strane Courtoisa. Jedino, za veliku gresku se moze smatrati prekrsaj Carvajala kada je dosudjen penal, jer nije bilo potrebe da onako uklizuje u onoj poziciji. Ono sto je bilo dobro, uslovno receno, za Real u pogledu odbrane je to sto je PSG igrao bez centralnog napadaca tako da su mogli visoko da izlaze na krilne pozicije sa kojih je PSG uglavnom napadao.

 

Messi je imao nekoliko pokusaja u pogledu tog zavrsnog pasa ka naprijed ali veliki problem je bio taj sto PSG nije imao centralnog napadaca tako da u odbrani Reala nije bilo mnogo prostora i tesko su prolazila utrcavanja igraca PSG-a iz drugog plana. Messi kada je god bio sa loptom on je oko sebe imao trojicu na malom prostoru a najcesce mu se nudilo da loptu dodaje na krilne pozicije gdje bi taj krilni igrac PSG trebalo da ide ka golu. Mislim da je to bila taktika PSG-a koja je prilicno teska za izvesti zbog toga sto nema nikoga u sredini napada tako da se uglavnom odbrana Reala mogla da skoncentrise na te krilne pozicije PSG-a.

 

Imao je Real jednu odlicnu sansu za kontra napad, to je bilo negdje poslije 80. minuta, u igri su bili Bale i Hazard. Real je imao vise igraca u napadu ali je neko od igraca Reala, umjesto da doda loptu nekom od svojih saigraca, loptu samo bez jasne namjere sutnuo na polovinu PSG-a. A ponavljam, to bi bila sjajna sansa za Real jer bi u toj brzoj kontri imali Bale-a i Hazarda i vjerovatno jos jednog ili dvojicu igraca Reala.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se složio da je Real igrao odlično u obrani. Do tog gola su mogli lagano primit 2-3 komada. Curtois je bio dobar. Do tada je skinuo penal Messiju i 2 odlične prilike Mbappeu. Još je bilo par situacija kada je PSG probio po boku ali nije bilo nikog na povratnoj. 

Link to comment
Share on other sites

Koje muke Intera da prenese loptu na polovinu Liverpula. Dosta gledam calcio u poslednje vreme i ucinilo mi se da su napredovali, igra se ofanzivniji, brzi i efikasniji fudbal nego pre 2,3 godine, ali jos su desetinama milja daleko od top klubova premijer lige. Evo sada Calhanoglu drma precku ali tesko da ce biti neke neizvesnosti u ovom dvomecu. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...