Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

16392542_303.jpg

Pred nama je 67. izdanje elitnog evropskog kupskog takmicenja. Odnosno, jubilarno, 30. od kad nosi naziv "Liga sampiona".

 

Format takmicenja je i dalje isti. 4 kola kvalifikacija, sa stazama sampiona i pratilaca (ukupno 6 mesta), koji ce se pridruziti klubovima (26), koji su vec u grupnoj fazi. Te 32 ekipe ce biti podeljene u 8 grupa. Najbolje 2 iz svake prolaze u eliminacionu fazu.

 

Srbiju predstavlja Crvena zvezda, koja kvalifikacije krece od drugog kola.

 

Aktuelni sampion je Celzi, dok ce se finale odrzati u Sankt Peterburugu.

 

image.thumb.png.0420b1290dffdc08375d0e3a1c51bfc4.png

Edited by Xpert
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kladio bih se da će Ferencvaroš opet ući u LŠ. Baš dobro izgledaju, možda i najbolje od svih klubova iz ovog dijela kvalifikacija. 

 

Dinamo je isto dovoljno jak da uđe u LŠ. To je ista ekipa kao i prošle sezone, samo je Gvardiol otišao. Doveli su Moubandjea kao zamjenu, ima lik pristojnu karijeru iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Betolingar Misdongard said:

 

 

Dinamo je isto dovoljno jak da uđe u LŠ. To je ista ekipa kao i prošle sezone, samo je Gvardiol otišao. Doveli su Moubandjea kao zamjenu, ima lik pristojnu karijeru iza sebe.

Tu je on dve godine, samo je na početku podbacio pa su ga poslali na pozajmicu u Tursku gde je odigrao odličnu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispratio dvomec Dinamo - Omonia, bas ozbiljna razlika u kvalitetu se videla u vise navrata. 

Prvo poluvreme na Maksimiru je bilo bas jalovo, u drugom se samo cekao momenat kada ce Dinamo da odigra neku kombinaciju i metne ga.

 

Drugi gol u prvom duelu, sjajna kombinacija posle kornera, bas lepo za oko.


Slazem se da je Ferencvaros dobra i fino zategnuta ekipa, ali meni se bas bas dopada Dinamo, kada pricamo o ovom rangu takmicenja. Konkretno, u revansu na Kipru, ekipa je izgledala vrlo zategnuto i u nekim navratima je dosta smesno izgledalo kada Omonia nekada ima i igraca vise u kontra napadu, a Dinamo bez ikakvih problema i sa velikom spretnoscu sprecava bilo kakvu opasnost. Bas dobro izgledaju, cak i bez Ademija, koji im je bio tu na sredini glavni korektor i 6/8 po potrebi. Misic je odlicno uskocio, a i na drugim pozicijama su poprilicno duboki.

I da, Gvardiol je definitivno veliki talenat, bio je odlican prosle sezone, tesko bi bilo nadomestiti njegov odlazak, ali meni se bas dopada Moubandje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Gledao sam jučer malo Zvezdu kako razbija Kairat. Ako prođu Sheriff i Dinamo prođe Legiju nadam se Dinamo-Zvezda okršaju u PO. 

Ja to bas ne bih voleo, pre svega zbog tenzija van terena i raznih budala koje mogu da "upotpune" taj dvomec...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

A jbg, kad se hoće može se. Ako ništa, zabraniš gostujuće navijače.  

Naravno, al uglavnom ide po principu "nece se, pa zato i nije dobro"...

To sa gosujucim navijacima bi se svakako desilo u praksi, ali kazne bi se desile u svakom slucaju bar po meni.

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2021 at 8:52 AM, Bugl Khan said:

Gledao sam jučer malo Zvezdu kako razbija Kairat. Ako prođu Sheriff i Dinamo prođe Legiju nadam se Dinamo-Zvezda okršaju u PO. 

Ovo bi za nas verovatno značilo prazne tribine u naredne dve godine. Međutim, fudbalski gledano uvek bih pre izabrao Dinamo za protivnika nego Slaviju/Oli/Salcburg.

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Liska Manjina said:

Ovo bi za nas verovatno značilo prazne tribine u naredne dve godine. Međutim, fudbalski gledano uvek bih pre izabrao Dinamo za protivnika nego Slaviju/Oli/Salcburg.

 

 

Slažemo se da je vrijeme da vidimo ko je bolji. A za prazne tribine jbg. To je problem države. Kad se hoće može se.  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ako izvučemo Dinamo, očekujem prolaz Legije. 

 

Balkanci, već bi razmišljali o sledećem kolu, a računam da će Šerif ipak teže napraviti iznenađenje. 

 

Ali voleo bih da se konačno sastanemo. 

Ovo. Do sad nisam htio jer je za nas bila no win situacija. Ispadneš-ispao si od Zvezde, pobijediš-Mamić uzima zasluge. 

 

Btw, Poljski klupski nogomet je jako pao. Legija nije ništa jača od Sheriffa. Nisu u grupama bili tipa 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Slažemo se da je vrijeme da vidimo ko je bolji. A za prazne tribine jbg. To je problem države. Kad se hoće može se.  

Što se tiče fudbalskog znanja i umeća Dinamo je svakako bolji, ali sa druge strane siguran sam da imamo mnooogo jači domaći teren.

 

Mada realno, ako bi neko napokon napunio Maksimir, onda bi to bila Zvezda.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Liska Manjina said:

Što se tiče fudbalskog znanja i umeća Dinamo je svakako bolji, ali sa druge strane siguran sam da imamo mnooogo jači domaći teren.

 

Mada realno, ako bi neko napokon napunio Maksimir, onda bi to bila Zvezda.

Da. Zvezda svakako ima jači domaći teren inače. Punili ste stadion na pretkolima, dok je tu poluprazan na Ligi prvaka. Al to je i do situacije u klubu dosta. Ali na mogućem dvomeču bi stadion bio pun. U biti mislim da čak i ne bi jer je istok neupotrebljiv zbog potresa. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bugl Khan said:

Da. Zvezda svakako ima jači domaći teren inače. Punili ste stadion na pretkolima, dok je tu poluprazan na Ligi prvaka. Al to je i do situacije u klubu dosta. Ali na mogućem dvomeču bi stadion bio pun. U biti mislim da čak i ne bi jer je istok neupotrebljiv zbog potresa. 

Prve godine nije bilo niti jedno prazno mesto, dok je durge godine bila papazijanija sa cenama karata pa je došlo da tihog bojkota. 

 

Majer me sve više i više fascinira, strašan igrač. Sa druge strane Petković mi deluje sve salbije i slabije. Odbrana Dinama je dosta slabiji deo tima. Lauritsen i Teofil nisu na nivou ostatka tima, dok je bekovska linija ojačana dovođenjem Ristovskog koji je po meni dve klase iznad Stojanovića.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Liska Manjina said:

Prve godine nije bilo niti jedno prazno mesto, dok je durge godine bila papazijanija sa cenama karata pa je došlo da tihog bojkota. 

 

Majer me sve više i više fascinira, strašan igrač. Sa druge strane Petković mi deluje sve salbije i slabije. Odbrana Dinama je dosta slabiji deo tima. Lauritsen i Teofil nisu na nivou ostatka tima, dok je bekovska linija ojačana dovođenjem Ristovskog koji je po meni dve klase iznad Stojanovića.

Za Zagreb govorim da je prazno bilo na CL. Sad kad sam se sjetio da istočna tribina nije u upotrebi, možda i nije najbolje vrijeme za ovaj susret 😁

Majer je tip igrača kakvih gotovo da više i nema. Skoro pa klasična 10ka.

Istina, Petković je jako pao u formi. Problem je što je bio ključni igrač za Dinamov napad pod Bjelicom pa se još uvijek dosta osjeti kad on ne igra dobro. A ne igra dobro jer ne radi šta treba. On treba bit matinela većinu vremena, a ponekad glumi Ronaldinha. Al imamo dobru zamjenu u Gavranoviću, plus je došao Čop.

Teophile i Lauritsen po meni jesu na nivou s ostatkom tima. Jedino što je Teophile imao teške kikseve u najbitnijim utakmicama (Šahtjor, Tottenham, Cluj, Villarreal...)pa ga po tome ga pamti ekipa. 

Stojanović je bio najslabija karika. Doveli su prvo Moharramija, pa sad Ristovskog, a Stojanovića su posudili (s obavezom otkupa) u Empoli.

Uglavnom, mislim da je prednost Dinama što je individualno kvalitetniji, i što, za razliku od Zvezde, nema očitih rupa u momčadi, tj. nema igrača u prvih 11 koji kvalitetom zaostaje za ostatkom momčadi. Kad bi radili najboljih 11, mislim da bi bar 8 igrača bilo iz Dinama. Ali ova Zvezda je pokazala više puta da je momčad i da zna igrati na rezultat te važne utakmice. Plus bi imala i jači domaći teren. Bilo bi gusto u svakom slučaju. 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Bugl Khan said:

Za Zagreb govorim da je prazno bilo na CL. Sad kad sam se sjetio da istočna tribina nije u upotrebi, možda i nije najbolje vrijeme za ovaj susret 😁

Majer je tip igrača kakvih gotovo da više i nema. Skoro pa klasična 10ka.

Istina, Petković je jako pao u formi. Problem je što je bio ključni igrač za Dinamov napad pod Bjelicom pa se još uvijek dosta osjeti kad on ne igra dobro. A ne igra dobro jer ne radi šta treba. On treba bit matinela većinu vremena, a ponekad glumi Ronaldinha. Al imamo dobru zamjenu u Gavranoviću, plus je došao Čop.

Teophile i Lauritsen po meni jesu na nivou s ostatkom tima. Jedino što je Teophile imao teške kikseve u najbitnijim utakmicama (Šahtjor, Tottenham, Cluj, Villarreal...)pa ga po tome ga pamti ekipa. 

Stojanović je bio najslabija karika. Doveli su prvo Moharramija, pa sad Ristovskog, a Stojanovića su posudili (s obavezom otkupa) u Empoli.

Uglavnom, mislim da je prednost Dinama što je individualno kvalitetniji, i što, za razliku od Zvezde, nema očitih rupa u momčadi, tj. nema igrača u prvih 11 koji kvalitetom zaostaje za ostatkom momčadi. Kad bi radili najboljih 11, mislim da bi bar 8 igrača bilo iz Dinama. Ali ova Zvezda je pokazala više puta da je momčad i da zna igrati na rezultat te važne utakmice. Plus bi imala i jači domaći teren. Bilo bi gusto u svakom slučaju. 

 

Uh, gledao sam Lauritsena protiv tehnički pismenih igrača i izgledao je kao bambi na ledu, on je po meni slabiji deo štoperskog tandema. Teofil je fizički impozantan, ali očigledno da ima svoje limite i nije za nadmetanje sa najboljim, što je verovatno i dovelo do tih grešaka. Definitivno nisu na nivou napadačkog dela gde briljiraju Oršić, Majer, Ivanušec i Petković. Mubandje je tek stigao nakon strašno dobre sezone u Turskoj, videćemo kako će se adaptiratu.

 

Složio bih se sa procenom 8/10 ali uz napomenu da razlika zaista nije velika na većini od tih 8 pozicija. Livaković je sigurno cenjeniji golman od Borjana, ali isto tako Borjan je znao imati nerealnih partija i lako bi se moglo desiti da na jednoj utakmici poludi i skine 5 zicera. Veliku ulogu bi tu odigrala i motivacija, bukvalno jedna sitnica može da promeni tok utakmice.

 

Kakav je ovaj Bulat što ste ga uzeli od Šibenika? Vidim da ga svi smatraju odličnim talentom.

Link to comment
Share on other sites

U Šibeniku je bio odličan, stvarno se vidjelo da je talentiran dečko. S 19 godina im je bio maltene glavni igrač. Nadam se da će dobiti što više minuta, jer u tim godinama nema smisla da sjedi na klupi. Ali za sada ne igra ništa skoro. U Europi nije dobio ni minute, u HNL-u je mislim ulazio kao zamjena. Vidjet ćemo, konkurencija mu je baš jaka 

Link to comment
Share on other sites

Prednost Dinama je što nema u prvih 11 igrače poput Pankova i Gobeljića. Imaju odličnog golmana, pristojne defanzivce( Teophile i Ristovski imaju dobar CV). Vezni red nije toliko kreativan, ali rade posao. Majer svakako odskače tu, ozbiljan je tehničar i ima dobru ljevicu. Velika snaga Dinama su dva krila. Oršić je pokazao u poslednje dvije sezone koliko vrijedi. Njegov šut je na world class nivou, kad uđe sa lijeve strane u sredinu to je ozbiljna šansa. Ivanušec je mnogo brz sa loptom, ima neki nezgodan dribling. Petković ne daje puno golova, ali dosta radi za ekipu, a tu je još i Gavranović, ozbiljan napadač za regionalne uslove. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2021 at 8:52 AM, Bugl Khan said:

Gledao sam jučer malo Zvezdu kako razbija Kairat. Ako prođu Sheriff i Dinamo prođe Legiju nadam se Dinamo-Zvezda okršaju u PO. 

Želja ti se ispunila, a sad da obe ekipe preskoče prepreku i da svi igrači ostanu zdravu.

 

Jako me brine duel Oršić vs Gajić/Gobeljić, dok sam poprilično siguran da će Dragović pojesti Petkovića.

Link to comment
Share on other sites

Napokon je došlo i do ovog duela. Još ne ustvari, ali mislim da ćemo mu svjedočiti. Neki mu se raduju, nisam među njima. Ustvari, ne znam da li bih ikada i bio, sve i da je jedrenje u pitanju. Previše tenzija, previše loših stvari oko terena i na tribinama, nadam se ne i na terenu. Bojim se da nam ne gine neka suspenzija. Lako je moguće da neću biti u mogućnosti gledati nijedan od tih susreta, možda i bolje da je tako.

 

Nadam se da neće biti nikakvih suspenzija, ni za jedne ni za druge. Neka pobijedi bolji.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, svi pjevaju said:

Napokon je došlo i do ovog duela. Još ne ustvari, ali mislim da ćemo mu svjedočiti. Neki mu se raduju, nisam među njima. Ustvari, ne znam da li bih ikada i bio, sve i da je jedrenje u pitanju. Previše tenzija, previše loših stvari oko terena i na tribinama, nadam se ne i na terenu. Bojim se da nam ne gine neka suspenzija. Lako je moguće da neću biti u mogućnosti gledati nijedan od tih susreta, možda i bolje da je tako.

 

Nadam se da neće biti nikakvih suspenzija, ni za jedne ni za druge. Neka pobijedi bolji.

 

Ja ne znam dal sam blesav, ali stvarno imam osecaj da ce proci bez vecih incidenata. Ali ajde prvo da vidimo sta ce biti protiv Legije i Serifa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...