Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

17 hours ago, Arsenije Pesic said:

Igraćemo lepši fudbal, a videćemo da li i učinkovitiji.

Baš me zanima na osnovu čega tvrdiš?

Ovo što sam video iz ovih prijateljskih utakmica je ja tebi ti meni do iznemoglosti. Stalno vraćanje lopte unazad. Ovog Stolicu kao da je Tumba učio poslu. Nisam video da smo iz akcije ušli u šansu. Juče jedna šansa posle presinga i njihove greške.

Još ljudi kače video gola protiv Rumuna, gde bunarimo posle 30+ dodavanja i kao kontrola tempa...🤣🤣🤣

To je za tebe lep fudbal? Moderan?

17 hours ago, Arsenije Pesic said:

Stolica očigledno insistira da se u zadnjoj liniji igra do noge, bez ispucavanja, bez obzira na presing protivnika i to će nas koštati, bar u prvom delu sezone biće kikseva.

Golmani ne znaju fudbala dovoljno da bi radili to što im se traži, a neće ni naučiti. Vrlo brzo će se odustati od toga.

 

17 hours ago, Arsenije Pesic said:

Veliki broj igrača jednostavno nema brzinu, ni kretanja ni razmišljanja, za ovaj nivo fudbala.

Naravno... osnovna zamisao iznošenja lopte kroz pas na svojoj 1/4 terena je izvlačenje velikog broja protivničkih igrača, a onda brza tranzicija! BRZA tranzicija? OK mi imamo znalce koji će da izbace brzu loptu unapred ali centarfor je kornjača. Ako lopta dođe do njega tu je kraj akcije a ako neko krilo i pobegne, on opet ne može da stigne da isprati to.

Neverovatna budalaština je kopirati igru Liverpula ili Siti-a. Kopiraj Stolice Viljareal, Ajntraht... jer to MOŽEMO da igramo donekle.

Dalje, svi srećni što smo videli Miljku ledja a ovaj desni bek i ne ide preko pola. Srećom, dobar je defanzivac.

 

Ima i dobrih stvari ali ne u igri već u kvalitetu pojedinih igrača. Fejsa je klasa stvarno, Sveta takodje. Andrade deluje pun pogodak. Natho u odličnoj kondiciji, podeća na dane kada je tek stigao. Ovaj mali Petković me je oduvao... toliko samopouzdanja za klinca, nestvarno!!!

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok pokušaj kroz treninge i trening utakmice testirati da li je nešto izvodivo ili ne, ali ovo je već uzorak koji kaže obustavljaj, čekaj decembar i zaduži nekoga da ti nađe golmane i štopera za takav stil igre.

 

Insistirati da se ovako igra kroz narednih 45 dana gde se mnogo toga odlučuje (Evropa i derbi kući) je van svake pameti.

 

Pa na letnjim turnirima nema u 2 utakmice 2 ovakva gola, a ovde se priča o profesionalcima i igranju LE.

 

Jednostavno, igraš sa čim imaš, a ako želiš nešto novo izvoli kupi.

 

A nama trenutno najviše treba igrač koji će približiti Rikarda sa ostatkom tima. Ne vidim u kojoj to formaciji i sa kojom taktikom bez pojačanja u ofanzivnom delu veze sa velikim radijusom kretanja mi izlazimo iz ovog ciklusa sa ostvarenim ciljevima 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, dekifisher said:

Baš me zanima na osnovu čega tvrdiš?

Ovo što sam video iz ovih prijateljskih utakmica je ja tebi ti meni do iznemoglosti. Stalno vraćanje lopte unazad. Ovog Stolicu kao da je Tumba učio poslu. Nisam video da smo iz akcije ušli u šansu. Juče jedna šansa posle presinga i njihove greške.

Još ljudi kače video gola protiv Rumuna, gde bunarimo posle 30+ dodavanja i kao kontrola tempa...🤣🤣🤣

To je za tebe lep fudbal? Moderan?

 

Za "moderan" već ne bih mogao da se izjasnim, iskreno ne znam tačno šta je definicija modernog fudbala. A što se tiče opisnog prideva "lep" - za mene je lepo kad pas igrom od svog gola dođeš do protivničkog, naročito ako se igra brzo i koristi prostor koji protivnik ostavlja. Ja vidim nameru da se igra tako, bilo je nekoliko akcija gde je falilo jedno malo preciznije dodavanje ili tajming, sad što u trećoj pripremnoj utakmici još uvek ne izgleda dobro, dao bih ipak još vremena. Recimo Fener je na istoj utakmici u jednom napadu objasnio kako se to radi, iz situacije kada im je defanzivac bio blizu korner zastavice sa loptom, okrenut leđima, pod presingom, u nekoliko dodavanja došli su do naših 16 i napravili šansu za gol. E to je za mene lepo.

 

18 hours ago, dekifisher said:

Golmani ne znaju fudbala dovoljno da bi radili to što im se traži, a neće ni naučiti. Vrlo brzo će se odustati od toga.

 

Nije samo do golmana, zadnja linija i zadnji vezni im često šalju koske, oštre i nezgodne lopte koje najčešće idu u okvir gola, najrizičniji mogući pasovi. Interesantno je da su golmani te teške lopte bolje hendlovali, a kikseve pravili iz čistih gluposti.

 

18 hours ago, dekifisher said:

 

Naravno... osnovna zamisao iznošenja lopte kroz pas na svojoj 1/4 terena je izvlačenje velikog broja protivničkih igrača, a onda brza tranzicija! BRZA tranzicija? OK mi imamo znalce koji će da izbace brzu loptu unapred ali centarfor je kornjača. Ako lopta dođe do njega tu je kraj akcije a ako neko krilo i pobegne, on opet ne može da stigne da isprati to.

Neverovatna budalaština je kopirati igru Liverpula ili Siti-a. Kopiraj Stolice Viljareal, Ajntraht... jer to MOŽEMO da igramo donekle.

Dalje, svi srećni što smo videli Miljku ledja a ovaj desni bek i ne ide preko pola. Srećom, dobar je defanzivac.

 

Ovde nemam šta prigovorim, trenutno ima dosta igrača koji ne mogu da isprate željenu koncepciju igre. Videćemo u kom pravcu će to da ide.

 

18 hours ago, dekifisher said:

Ima i dobrih stvari ali ne u igri već u kvalitetu pojedinih igrača. Fejsa je klasa stvarno, Sveta takodje. Andrade deluje pun pogodak. Natho u odličnoj kondiciji, podeća na dane kada je tek stigao. Ovaj mali Petković me je oduvao... toliko samopouzdanja za klinca, nestvarno!!!

 

Da, na prvo gledanje ovo što su odigrala njih trojica je baš ohrabrujuće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba gurati ovakvu igru po svaku cenu i tim graditi oko te igre pa makar trebala i 3 prelazna roka. Sumnjam da cemo u domacici imati bilo kakvu konkurenciju za to drugo mesto, tako da tu ima prostora za povremene kikseve. Ne znam koliko je realno da ove godine jurimo titulu i LS. Ja sam misljenja da nasa liga trenutno ne treba da igra jace takmicenje od LK, ali neke stvari su se poklopile. Da je bilo jos malo srece mogli smo i ove godine bolje da prodjemo.

Mozda treba porazmisliti da se igra sa vise igraca u veznom redu, a da to ne bude na ustrb napadaca, vec krilnih igraca. Menig mi se uopste ne uklapa u ovaj tim. Mozda neka formacija 4-1-3-2, u kom bi se kao drugi napadac forsirao Bazdar. Mali koristi svaki minut, grize, sto vise igra brze ce napredovati. Mislim da treba pojuriti jos jednog top veznog igraca, koji ce igrati blize golu.

Link to comment
Share on other sites

opasan ovaj

"za 34 utakmice je postigao šest golova (sve tokom jeseni) i upisao tri asistencije (sve tokom proleća)"

gde nam je kraj... Dijabola neki

 

EDIT

odakle samo vade ove šabane???

Edited by goofy
Link to comment
Share on other sites

Po onome što videh, 34 utakmice prošle godine u Turskoj, 6 golova, 3 asistencije, levonog, brzonog, što se od krila i očekuje, može da igra i levo i desno.  Epizoda u Lesteru 17/18, al eto, video je malo i Premijer Lige. Za naše pašnjake možda i bude korektan, al svakako se nastavlja ziheraška transfer politika, upaljen im je filter - free transfer, i to je to.

 

Suštinski bi trebalo da bude nešto slično Kvinsiju, što i ne mora nužno da bude loše.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 10:02 PM, Barkley#34 said:

Popto nema guramja, slobodno pusti prstima na volju. :classic_smile:

 

Nema sanse, basket je bio trenutak, za ovo je inspirsacija na nuli. Potajno se nadam da ce nesto da me iznenadi. 

 

@Stiletto mi je pao na pamet. On je bar revnosno najavljivao Evropu 😄

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...