Jump to content

NEKRETNINE U SRBIJI


prenko82

Recommended Posts

Evo recimo Paunov breg, kad sam jos bio "mlad i neUkusan" pa sam cak isao i da vidim, da nam pokazu stanove u ponudi. 
Ok je to, kad je lepo, novo. Bilo nam je u fazonu "eh da ovako nesto kupimo". Sta smo znali tada.

 

Sada povremeno prodjem tuda i ne verujem koliko je zgrada spolja vec loseg izgleda (radjena je najobicnija fasada koju stavljas na kucu - sto bi se reklo "farbani malter")

 

Ne smem ni da pomislim na sta ce da lice Stepa i Paunov breg, pa cak i ove dodatne zgrade u Beogradu na vodi. To je isto "farbani malter" fasada. Proseta jednom tamo i na onim visokim, pored onih stepenastih sto su izgradili, vec je na iviciama ili pri dnu ostecen malter, ili na ivicama terasa, od dole. 

 

Za Beograd na vodi, cak i te stepenaste prve zgrade, sam cuo direktno od vlasnika firme koja radi sa izvodjacima radova da je kvalitet tipa Stepa Stepanovic, a cena veca nego BlokA ili druge ekskluzivnije novogradnje. 

 

Recimo meni, barem spolja, Bloka A deluje kvalitetno. Doduse zajebase sve ove prve kupce izgradnjom visih zgrada ka Jurija Gagarina koje im blokiraju pogled.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Chaos Is Me said:

Naravno da je bolja novogradnja ko može toliko da se isprsi, ali ne bi me uopšte začudilo da za tih 30 godina mnoge od ovih zgrada tada od 80 godina budu bolje od mnogih danas novih a tada 30-godišnjih. 

 

Što se BW tiče, pa i tu zgrade jako variraju sa kvalitetom i cenom, nije to neki monolitni projekat niti se rade od istog materijala i opreme.

Da, sa ovim se slazem. Mnoge novogradnje od pre 10tak godina, danas izgledaju losije nego neke zgrade stare 40+ godina. Ono sto sam ja uspeo da zakljucim iz dosta istrazivanja je da je danas prosecna novogradnja mnogo kvalitetnija od one od pre 10 ili 15god. To se mozeti videti i u materijalizaciji na novijim projektima. Danas je na NBG novogradnji standard prakticno 3-slojno staklo sa argonom, bar u nekom delu ventilisana fasada, itd.. 
Takodje, postoje i neke zaista luksuzne novogradnje, kao sto je recimo Sakura koja je pre nesto vise od 2 god mogla da se uzme za oko 2k + pdv.

 

Ovo naravno ne znaci da nema lose gradnje i sada, na primer ovo sto gradi gds u Zemunu, zgrade u BNV koje nisu one prve dve ili kula, zelena avenija u tosinom je isto upitnog kvaliteta. 

Link to comment
Share on other sites

Po kvalitetu gradnje, meni su ok A Blok, Savada i West 65 (U W65 zive Djovak, Krajinovic, Sasa Kovacevic, nisu bas doktori nauka, ali mnogo bolje od Aca Lukas, Viki Miljkovic, Djani ekipe iz BWF 😄 )

 

Ne mogu sad da nadjem, navodno Energoprojekt gradi nesto iza njihove upravne zgrade ka Dunavu, to ako pogode kvalitet je najjaca lokacija na NBGD. 

 

Mislim da sam nasao, da je to ovo, u Tresnjinog cveta: 

https://novazgrada.rs/park-11-lot143

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, todorovic said:

U tom bloku je bukvalno zgrada na zgradu, mozes preci kod komsije u susednu zgradu kroz prozor. To je jos jedan problem novogradnje.
Sun siti je dobar isto, Branko Lazic tamo zivi emoji1787.png

Cesto srecem Lazica na keju. 😄

Sun City je mesto na kojem bas nikad ne bih ziveo, ugao Gandijeve i Jurija Gagarina, saobracaj je neizmeran, pogotovo popodne kad se sve sruci sa Bezanije, zvucno i ''izduvno'' zagadjenje je preveliko. 

Ja sam u drugoj lameli od Gandijeve, iza nekog malog drvoreda i odma je druga je prica, bukvalno se oseti u vazduhu. 

 

Kad pomenuh kej, najjace su mi cetvorospratnice do Save, zamalo da uzmem tu stan na drugom spratu bez lifta, ali posto sam vec tada imao jedno operisano rame, a sada i drugo, nisam pogresio, jer bukvalno obozavam sto imam teretni lift iz podruma i nista ne nosim uz stepenice. 

Hvala coveku sto nas je ispalio, jer smo mi pristali na cenu koju je trazio na oglasima i onda kaze, ma dizem za 7k eura i tu sam ga oladio 

Tu blizu mi je drugar kupio stan, bas se zali na kvalitet gradnje, pogotovo zvucne izolacije, ali bukvalno izadje iz kuce i na livadi je pored Save, bas prelepo, daleko od saobracajnica, tramvaja, autobusa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi stan koji sam kupio je bila novogradnja 2006 u filmskom gradu. Vidi se da je “dated” jer ima recimo pvc, unutrasnja stolarija nije bas najkvalitetnija i plocice u kupatilu tesko da su mogle jeftinije. Ali raspored je vrlo dobar (nije 15kvm u hodnicima) i zgrada je i dalje kao nova. Videcemo kako ce biti ovima na cetvrtom kada tegola popusti za kojih 5-10 godina. 
Sa druge strane, stan u kome trenutno zivimo je starogradnja, dupleks. Ceo je renoviran kada smo se useljavali i neke stvari jednostavno nisu mogle da se rese, pa imam problem sa kanalizacijom u donjem wcu jednom godisnje. Opet, ono sto je mnoooogo bolje je sto su tada pravili stan od 90kvm koji nudi jako lep i pametan raspored, gde nijedna soba nije kao kutija sibica i neke stvari su radjene samo sa ciljem da budu lepe. Verujem da bi moderni investitori iz iste kvadrature izvukli 7 soba. 
Poenta je nema tu bas pravila: postoje dobre novogradnje, cak i dobre novogradnje na jeftinijim lokacijama, postoje dobre stanogradnje na nekim mikrolokacijama, a postoje i primeri u obrnutom smeru.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2021 at 12:48 PM, Eddard said:

Manje više sve rasprodato, ostali samo veliki stanovi i dupleksi...

Gde to? U mojoj dedovini Valjevu imas da biras, a i u Beogradu, ako izostavis atraktivne lokacije. Sve preko Dunava, delovi Palilule i dalje ispod 1000 ojra po kvadratu. Moj drugar je uzeo stan u Leskovcu od 60 kvadrata za 40K.

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2021 at 7:14 PM, AgroLaki said:

nisam pogresio, jer bukvalno obozavam sto imam teretni lift iz podruma i nista ne nosim uz stepenice. 

 

U kom delu su te zgrade sa teretnim liftom @AgroLaki?

 

On 3/23/2021 at 6:48 PM, Eddard said:

Manje više sve rasprodato, ostali samo veliki stanovi i dupleksi...


Koliko veliki? 3-sobni pa na gore?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:

 

U kom delu su te zgrade sa teretnim liftom @AgroLaki?

 

Cela ekipa onoga sto se nazivaju Bežanijski blokovi (64, 63, 62, 61)

 

Malo zanimljivosti. Oni nemaju veze sa Bežanijskom kosom, nego su izgrađeni na mestu nekadašnjeg sela Bežanija, od kojeg je ostala samo desna strana Tošinog bunra, za razliku od leve strane Jurija Gagarina, koji se nazivaju Savski blokovi. U pitanju su 61, 62, 63 i 64 blok, s tim da je 64 najbliži i naslanja se na kraj imanja IMT-a, dok je najdalji blok 61. Numeracija bez ikakvog smisla. 
Najružnija zaostavština komunističke gradnje i arhitektonskog brutalizma.

 

Spoiler

image.thumb.png.f33f34dc27602f8ab4f78d92cb57b4e1.png

 

 

Otprilike svaki drugi vikend pravim turneja tazbina - roditelji, pa to ne može da se završi bez 300 tona najrazličitjih tegli hrane, kao da smo studenti iz devedesetih i onda ove neke pogodnosti baš vrše posla, jer sam bukvalno operisan od nekog ekstremno teškog nošenja. Kad treba da se utera paket vode sa ostalim namirnicama parkiram na brzinu ispred podruma, iznesem stvari bez i jednog stepenika i posle se brzo preparkiram, umesto da teglim po 30 metara i stepenice. 

Isprva smo gledali da kupimo stan na strani Save, jer smo tamo živeli kao podstanari u 70. bloku, ali odnos cene/kvadrature/rasporeda nije bio baš ok i onda smo se prebacili ovde. Živeo sam kod starog Merkatora, gde mi i danas brat živi, kod Hotela Jugoslavija, u 70 bloku, 61., 72. bloku (to je naselje Dr Ivana Ribara, mnogo dalje od bloka 70 i 70a) i sad u 64. mi je odnos cene/kvadrature/rasporeda/lokalnih usluga najbolji, za moje potrebe. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AgroLaki said:

Najružnija zaostavština komunističke gradnje i arhitektonskog brutalizma.

 

Stanovao sam '80 tamo, u bloku 61, to mi je bilo zadnje podstanarstvo. Zgrada tek izgrađena i useljena, prva zima, nema šanse da se ugreje stan iako su radijatori vreli. Spoljna izolacija = 0. Onda dođu majstori pa sve zidove premazuju nekom hemijom, oblažu plutom opet neko premazivanje pa tapete, sve u svemu nekih 1,5 do 2 cm nečega, ali posle toga druga priča, čak i pretoplo. 

Sećam se zemljotresa negde u maju '80, ljuljalo se ozbiljno, na 6. spratu nimalo prijatno, nama beba u krevecu, čujem stampedo na stepeništu, beže ljudi, ja pogledam, krevetac pored nosećeg zida, kažem ženi sedimo tu, pored deteta, nigde nije sigurnije. 

Posle ćujem da je bilo povreda, uganutih nogu, ogrebotina i modrica od padova, preskakanja ograde stepeništa, totalno iracionalno ponašanje, čak i on koji si bezbedno sišli dole, u parkić, stoje na nekoliko metara od zgrade umesto da odu što dalje.

Inače, tada se kritikovao Novi Bgd kao spavaonica, nema drugih sadržaja osim stanova za prenoćiti, pa svaki dan preko save na posao. Kasnije su počeli sa dogradnjama, gradnjom nekih objekata unutar blokova, ne vidim da se išta popravilo, izgubile su se i neke prednosti koje su postojale, dosta zelenila, prostora za decu, dovoljno parkong mesta. Prosto ne razumem zašto je Novi Bgd tako poželjna lokacija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Stanovao sam '80 tamo, u bloku 61, to mi je bilo zadnje podstanarstvo. Zgrada tek izgrađena i useljena, prva zima, nema šanse da se ugreje stan iako su radijatori vreli. Spoljna izolacija = 0. Onda dođu majstori pa sve zidove premazuju nekom hemijom, oblažu plutom opet neko premazivanje pa tapete, sve u svemu nekih 1,5 do 2 cm nečega, ali posle toga druga priča, čak i pretoplo. 
Sećam se zemljotresa negde u maju '80, ljuljalo se ozbiljno, na 6. spratu nimalo prijatno, nama beba u krevecu, čujem stampedo na stepeništu, beže ljudi, ja pogledam, krevetac pored nosećeg zida, kažem ženi sedimo tu, pored deteta, nigde nije sigurnije. 
Posle ćujem da je bilo povreda, uganutih nogu, ogrebotina i modrica od padova, preskakanja ograde stepeništa, totalno iracionalno ponašanje, čak i on koji si bezbedno sišli dole, u parkić, stoje na nekoliko metara od zgrade umesto da odu što dalje.
Inače, tada se kritikovao Novi Bgd kao spavaonica, nema drugih sadržaja osim stanova za prenoćiti, pa svaki dan preko save na posao. Kasnije su počeli sa dogradnjama, gradnjom nekih objekata unutar blokova, ne vidim da se išta popravilo, izgubile su se i neke prednosti koje su postojale, dosta zelenila, prostora za decu, dovoljno parkong mesta. Prosto ne razumem zašto je Novi Bgd tako poželjna lokacija.
 
 
Zato sto je vecina drugih lokacija jos gora po infrastrukturi. Nbg je prenatrpan a zamisli za jedno desetak god kad popune sve preostale livade po blokovima, IMT, sajmiste,....
Jeste da je sad popunjen raznim sadrzajem, ali meni se NBG vise svidjao dok sam odrastao na njemu osamdesetih.
Mozda je odgovor na pitanje zasto je toliko popularan u tome sto se u poslednjih 15ak god izgradilo dosta ofisnog prostora pa je bolje ziveti ovde nego svaki dan gubiti zivce na mostovima. Trebali su te zgrade da prave negde odvojeno, npr borca oko kineskog mosta da bude city zona kao u drugim gradovima. Da li je sa druge strane save napravljena makar jedna poslovna zgrada u zadnjih deset godina?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nbgd je poželjan jer i dalje ima ubedljivo najviše prostora, širine, oivičen sa dve reke sa pristupom keju, mnogo firmi je prebačeno na Nbgd, većina ovih multinacionalki je tu, tereni za sport, biciklističke staze, škole i vrtići u svakom bloku, kako god izgledalo "najplanskiji" je deo grada itd. Naravno, odlazi i to pomalo u krasni sa parkinzima, zonama, auto na autu je ali i dalje bolje nego u centru i pri centru. 

 

Ja sam možda malo i ostrašćen jer sam ceo život na Nbgd, tu odrastao, išao u školu itd i ne bih se selio ni u jedan drugi deo grada. Naravno, i na Nbgd ima boljih i lošijih lokacija, a očekivano su na najmanjoj ceni kraj Bežanijske kose, Ledine, dr Ivana Ribara i ovi blokovi sa "kontinentalne" strane Jurija Gagarina. Ne volim ni Paviljone realno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nbgd je poželjan jer i dalje ima ubedljivo najviše prostora, širine, oivičen sa dve reke sa pristupom keju, mnogo firmi je prebačeno na Nbgd, većina ovih multinacionalki je tu, tereni za sport, biciklističke staze, škole i vrtići u svakom bloku, kako god izgledalo "najplanskiji" je deo grada itd. Naravno, odlazi i to pomalo u krasni sa parkinzima, zonama, auto na autu je ali i dalje bolje nego u centru i pri centru. 

 

Ja sam možda malo i ostrašćen jer sam ceo život na Nbgd, tu odrastao, išao u školu itd i ne bih se selio ni u jedan drugi deo grada. Naravno, i na Nbgd ima boljih i lošijih lokacija, a očekivano su na najmanjoj ceni kraj Bežanijske kose, Ledine, dr Ivana Ribara i ovi blokovi sa "kontinentalne" strane Jurija Gagarina. Ne volim ni Paviljone realno.

Indijanac iz Gandijeve....:s_d:

Ja preko reke ne bih isao ni mrtav  - Avala rulez.

Link to comment
Share on other sites

Poslovni prostor na NBG je bilo masovno pre petanestak godina najcesce prostora, parkinga (tada) zbog blizine aerodroma i autoputa ka EU bez potrebe prelazenja beogradskih mostova.

 

Bio je optimalan i za zivot ovako. Na sta ce da zalici nakon novog ciklusa izgradnje koji nije kao nekad planski (parking/garaza, skola, vrtic, DZ) pokazace vreme.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, AgroLaki said:

Isprva smo gledali da kupimo stan na strani Save, jer smo tamo živeli kao podstanari u 70. bloku, ali odnos cene/kvadrature/rasporeda nije bio baš ok i onda smo se prebacili ovde. Živeo sam kod starog Merkatora, gde mi i danas brat živi, kod Hotela Jugoslavija, u 70 bloku, 61., 72. bloku (to je naselje Dr Ivana Ribara, mnogo dalje od bloka 70 i 70a) i sad u 64. mi je odnos cene/kvadrature/rasporeda/lokalnih usluga najbolji, za moje potrebe. 

 

Savski blokovi su meni najlpesi deo Novog Beograda. Pa cak i Blok44. Sta vam to nije odgovaralo u bloku 70/45 osim cene, kazes raspored ali ja bas mislim da ima dobrih rasporeda?

 

U blokovima 61-64 mi je katastrofa nocu, mnogo je mracno, one garaze u dnu, ne zelis tu nocu da prodjes. S druge strane, super je sto postoje garaze, to u Savskim blokovima imaju samo one niske zgrade kod Save kao odvojeni objekat (ne ulazi se u zgradu iz garaze koliko znam), a mnoge zgrade su to pretvorile u poslovni prostor. 

 

Blokove 61-64 smo razmatrali za iznajmljivanje i kupovinu, nikad nismo nista ok nasli za iznajmiti a za kupovinu smo gledali ipak mnogo vise parametara i zakljucili da iako ima ok struktura, okolina je nesto sto nas je definitivno odvratilo od toga. 

 

U bloku 45 i 70 mi je lepo sto ima dosta zelenila, dosta sportskih terena, igralista za decu, pogotovo sada kad renoviraju setaliste. Reka je blizu, bicklisticke staze. Uvek bih dao cak i 10% vise za stan u Savskom bloku nego za Blok 61-64. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

 

Savski blokovi su meni najlpesi deo Novog Beograda. Pa cak i Blok44. Sta vam to nije odgovaralo u bloku 70/45 osim cene, kazes raspored ali ja bas mislim da ima dobrih rasporeda?

 

U blokovima 61-64 mi je katastrofa nocu, mnogo je mracno, one garaze u dnu, ne zelis tu nocu da prodjes. S druge strane, super je sto postoje garaze, to u Savskim blokovima imaju samo one niske zgrade kod Save kao odvojeni objekat (ne ulazi se u zgradu iz garaze koliko znam), a mnoge zgrade su to pretvorile u poslovni prostor. 

 

U bloku 45 i 70 mi je lepo sto ima dosta zelenila, dosta sportskih terena, igralista za decu, pogotovo sada kad renoviraju setaliste. Reka je blizu, bicklisticke staze. Uvek bih dao cak i 10% vise za stan u Savskom bloku nego za Blok 61-64. 

 

 

 

Meni je Beograd skroz ok grad ako se živi do reke. Broj jedan mi je lokacija oko Hotela Jugoslavija, tu sam živeo dok sam studirao, ali mi je Savski kej sentimentalno najdraži, jer sam u 70. počeo da živim sa devojkom/budućom ženom. 

Šta nam nije odgovaralo na savskoj strani? Pa ništa nije presudno, jednostavno se nije poklopilo, a bili smo umorni od 2 godine traženja stana.

Od najozbiljnih prilika, kao sto sam pisao, za stan u cetvorospratnicama, covek mi na prihvacenu cenu sa oglasa dodatno podigao cenu, jedan stan u 70om sam imao pruzenu ruku, ali nisu na kraju bili cisti papiri i stan se nakon toga prodavao jos 7-8 meseci, a jedan stan u 45om je bio solidan, ali je covek ''renovirao'' stan, stavio najjeftiniji laminat sa Kupujemprodajem, naj naj najjeftinije plocice za kupatilo, znaci sve izmenjeno fush, i na konto toga trazio mnogo vecu cenu, a do danas je vrv vec sve ofucano. U 44. bloku u zgradama koje pominje @Plavi Golub sam se natezao sa jednom gospodjom za 2500 eura razlike u ceni i tu sam ukapirao da obaranje cene ovih godina ne ide bas kao sto sam zamislio. Doduse, za te zgrade kazu da potanjaju. 😄 

Onda smo batalili da trazimo sve dok se nije pojavio ovaj stan gde sad zivimo u 64:

 

Spoiler

image.png.a59a1acd7368c1b0bc2534b46b23fcee.png

 

Primetices kako je u ovom rasporedu spavaci blok totalno odvojen od dnevne sobe i trpezarije i to stvarno stvara komfor u odnosu na onaj tip stana sto si kacio ranije, koji postoji u 45 i 70. Kod vecine savskih stanova,dnevna soba je naslonjena na bar jednu spavacu sobu, kao i kod mog brata koji zivi kod starog Merkatora, gde se iz dnevne sobe ulazi u sve ostale sobe. Kad dodju kod mene, ostave bebu da spava u najdalju sobu i u dnevnoj pricamo normalno, dok kod njega, kad neko odmara, i televizor i govor se cuju. Htedoh reci da je nekako ''privatnost'' veca. 

Terasa je takodje ne samo veca, 8m2, nego i pravilnijeg oblika u odnosu na savske stanove, tako da stvara mnogo veci komfor za sedenje.

U sustini hteo sam savski deo, ali nije se poklopilo, ipak jako sam zadovoljan ovim sada. 

Sledeca investicija mi je stan od 46 kvadrata u cetvorospratnicama u prizemlju sa dvoristem, da mozda jednog jako buduceg dana zena i predjemo tamo ili u skorijem periodu da imam za roditelje kad dodju.  

Spoiler

image.png.6ddcdee1121a71ad599222095292374b.png

 

 

EDIT: Sad sam izguglao, takvi stanovi se danas prodaju za 2500 eur/m2, ma VAŽI, jer u te stanove treba da se uloži boga oca zbog loše izolacije, kupiću lepo neku ''garnjiseru'' u novogradnji,za te pare  samo nameštaj da unesem i zdravo. 

Edited by AgroLaki
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AgroLaki said:

Kod vecine savskih stanova,dnevna soba je naslonjena na bar jednu spavacu sobu, kao i kod mog brata koji zivi kod starog Merkatora, gde se iz dnevne sobe ulazi u sve ostale sobe


A ovo je dosta cest “zapadni”  koncept gde se iz hodnika ulazi u dnevni boravak koji je cesto trpezarija + mesto za TV i slicno, a odatle u ostale sobe.

 

I meni se, a i mnogim nasima vise svidja varijanta sa kojom smo odrastali da se iz hodnika ulazi u sve prostorije bez prolaska kroz dnevni boravak koji se onda moze koristiti i kao spavaca soba po potrebi.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

@AgroLaki da da to je ta struktura koju sam i ja gledao u Bezanijskim blokovima. Ima jos jedna slicna, isto tako odvojen spavaci blok. 

 

Ili ovo (ali bih ga skroz preuredio, sto se kaze "izvrnuo bih ga iz gaca":

image.png.98b21c3734a636e029a45d10995d9590.png

 

 

 

Ja sam mogao da uzmem ovaj stan u 45. om, peti sprat, za 95 hiljada, ali je stan toliko bio ruiniran da zena nije htela ni da cuje. Tek kad smo ovaj stan uzeli je ukapirala da kad se radi stan kako treba, sve se skida pa je svejedno u kakvom je stanju, plocice se lupaju te se lupaju, vrata kakva su da su, vade se.

Doduse, ovde mi se nije svidela terasa. Ona postoji, ima kvadraturu, ali je jako uska. 

 

Ono sto zaboravih da kazem, jos jedan benefit Bezanijskih blokova je parking. Tesko se nalazi uvece posle 10, ume da bude tvrdo, ali lagana prica u odnosu na savski deo, bar iz mog iskustva. Mozda je lakse tamo u cetvorospratnicama, jer nema mnogo stanova, ako ljudi nisu izdali prostor za radnju ili perionicu. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AgroLaki said:

Ja sam mogao da uzmem ovaj stan u 45. om, peti sprat, za 95 hiljada, ali je stan toliko bio ruiniran da zena nije htela ni da cuje.

Ispali te zena... 🙂 

 

Pre nekih mozda 3 godine, u 45-om, kod skole, izvorno stanje ali neverovatno lepo odrzavan, neka tetka sve sama odrzavala, cak je i stolariju i radijatore fino ofarbala, ako se secam samo je kupatilo renovirala... negde pri sredini visine zgrade, bio je 97k eur. Sada takav stan u takvom stanju kosta barem 35k vise. Toga mi je najvise krivo. 

 

Ta terasa je apsolutno nepotrebna toliko dugacka, zato mnogi izlaze na nju. Ja bih recimo od te 2 spavace i dela terase napravio dnevno-kuhinjsko-trpezarisjski deo, a ovamo gdu su originalna kuhinja i dnevna soba tu bih pravio spavaci blok (kao u onim 96kvm strukturama u bloku 70). 

 

U pravu si za parking, zna da bude cupavo. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...