Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

9 hours ago, Perkos2 said:

Stanković ako već sam ne bude znao da proceni mora da nađe nekog prijatelja iz Italije koji moze da pogodi pravu poziciju za Lazetića. Momak ima dosta talenta ali je očito da u mlađim kategorijama igra baš na taj talenat i fizičku dominaciju. Nama treba špic ala Falčineli a to Lazetić trenutno ne moze da igra pa je upitno da li ga trpati samog u špic ili ga gurati na krilo. Po onom što sam gledao on je stvoren za igru sa dva špica ali ne pamtim kad je Zvezda tako igrala. Ne treba ga podizati u visine već polako praviti igrača koji donosi i rezultat i lovu. To sve pod uslovom da ga ne prodaju za godinu dana.

Zar nismo drugo poluvreme baš tako igrali, sa dva špica 🤔..? 

Link to comment
Share on other sites

Odbrana je ostavljena na vetrometini nakon primljenog gola, bukvalno nismo bili u stanju da se sistemski branimo. Previše prostora je ostavljeno protivniku i prevelika je bila rupa između linija odbrane. Ostaje misterija šta se desilo sa veznim redom koji je sabio protivnika u prvih 35-40 minuta i uzimao sve duele. Kada se na sve to doda nesigurni Borjan, onda ostaje pravo čudo to što smo završili utakmicu samo sa dva primljena gola. Bravo za Erakovića koji je delovao kao britka sablja, bez kalkulacija i žustro u svaki duel, odneo je malog Jovića. Dečko ima brzinu, samo treba da poradi na snazi kako bi mogao da čuva snažnije napadače i eto nam parnjaka za Dragovića. Grehota je njega gurati na beka iako to može da mu pomogne i unapredi pas igru. Treba ga zacementirati uz Dragovića na štoperu protiv domaćih protivnika i igrati sa ekstremno visokom zadnjom linijom. Bukvalno bi slomili svakog protivnika za pola sata...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sastava, imamo zaista previse "pijavica", placamo ih (ili ce naplatiti tuzbom) a nicemu ne sluze. 

 

  • Na centralnom defanzivnom nista ne treba menjati, otisao je Babic i sa 4 stopera od kojih je jedan mlad nastavljamo sezonu i to je ok. I da bude nekih odmaranja, sitnih povreda, postoji ok rotacija, na domacim njivama ne mora da se trose Dragovic/Degeneg. 
  • Situacija na bekovima je uzasna, levo samo Rodic, koji ima neki klasu ali nema snage, a zamene nema. Moze malo Erakovic da uskoci ili Gajic, pa cak i Gobeljic ali to je izuzetno lose. Desni bek je natrpan a kvaliteta nema. Treba dovesti jos jednog levog i startnog desnog beka, a otarasiti se Gobeljica ili Gajica, kao i Bakajoka
  • Centralni defanzivni vezni je sa dolaskom Krsticica postala pretrpana pozicija. Ugusili smo time Petrovica. A ne vidim da je Krsticic bolji. Pogotovo ne vidim potrebu da u isto vreme igraju Sanogo i Krsticic. Sad kad smo doveli Krsticica (nadam se na godinu dana samo), nema smisla drzati Petrovica, prodati ga onda. Iako bi to bila steta sada... 
  • Na ostalim pozicijama veznih igraca, Kanga je zacementiran, tu jos mogu da igraju Ivanic, Nikolic, Stanic. Srnic je apsolutno nepotreban, to sto on radi daleko bolje moze Nikolic/Stanic. 
  • Na krilnim pozicijama smo takodje malo preterivali, Katai, Ben, Falco doveli jos i Zivkovica, a ostao Vukanovic. Ovde je samo Vukanovic visak, Katai/Zivkovic po levoj Ben/Falco po desnoj strani ce izgurati sezonu. Mozda smo mogli bolje opcije da imamo od ovih zamena za Kataia i Bena, ali ok. Da ne cepidlacim.
  • Na mestu napadaca smo bas brljali, te necemo Pavkova, te hocemo Pavkova, doveli Dionija koji mi deluje da ne moze da igra u formaciji sa jednim napadacem, tu je Lazetic koji mora dobiti sansu i Zivkovic, da vidimo ima li nesto u njemu. Cini mi se da je visak Dioni i da on treba da bude zamenjen, pogotovo kad dodje Ohi.
  • Bonus igraci su Erakovic, Stanic, Lazetic, treba razmisljati o buducnosti pogotovo ako ovo pravilo ostane, bolje da sa prvim timom treniraju i sede na klupi neki tinejdzeri nego Srnic, Vukanovic... 

 

Dakle:

OUT (6 igraca): Bakajoko, Gobeljic/Gajic, Srnic, Krsticic/Petrovic, Vukanovic, Dioni

IN (3 igraca): rezervni levi bek (iz domace lige), startni desni bek, napadac (Ohi koji je vec ugovoren).

 

Tako to mali Football Manager Perica vidi 😄 Ali Mrkela ne vidi 😄 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Borjan pod hitno treba razgovarati sa njim. O njegovom ponasanju i odnosu prema dresu i kapitenskoj traci. On glavom nije na terenu i to je glavni problem.

 

Rodic dosta bolje fizicki izgleda nego prethodne sezone. Obzirom da nema zamenu ocekivati je da se raspadne u nastavku.

 

Erakovic sasvim korektan obzirom da nije bek vec stoper zato ga napred nije ni bilo. Pozadi korektno.

 

Gajica koliko god ja gurao vise nego Gobeljica decko je iz sezone u sezonu sve gori.

 

Dragovic i Degenek na  nivou.
 

Sanogo korektan. Losiji u drugom poluvremenu kad nam se sredina raspala. On i Kanga daleko jedan od drugog i zbog toga mnogo gresaka.

 

Ivanic u blagom padu forme.

 

Katai videla se zelja pogotovu u prvom poluvremenu. U drugom su ga jednostavno zatvarali i nije imao sa kim da igra.

 

Dioni po meni solidan kasnije odsecen u onoj sansi jedan na jedan morao gol.

 

Lazetic nadam se da ce igrati sto vise. Kao i Stanic.

 

Za Krsticica nemam komentar i ne znam sta je Stankovic hteo sa njim da dobije uopste.

 

Stankovic mi i dalje nit smrdi nit mirise. Taman kad pomislim da ce biti trener od njega kao posle Milana on zasere. Mislim da on u 50tom minutu nije znao gde udara. Uveo je dva klinca i na terenu dobio postavu koja nikad nije bila zajedno na terenu niti ce. Gol Kataija mu je izvukao dupe da ni sam ne zna kako. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na primeru malog Erakovića se videlo kako jedan fizički spreman igrač igra utakmicu. Nema alibi okretanja guzice, umiranja na protivničkoj polovini. Na svaku loptu se ide, na protivnika se vrši pritisak dok nije uspostavio kontrolu nad loptom. Za razliku od usranog Rodića koji okreće guzicu kod centaršuta rahmetlije Natha i na kraju ne uspeva da ga sustigne, o Krstičiću ne treba trošiti reči onakav pičkast potez je u rangu Džake koji beži od lopte kako ga ista ne bi "povredila".

Link to comment
Share on other sites

Eraković od prošlogodišnjeg kiksa, kad su ga uglavnom svi pljuvali i pričali da nikad neće postati igrač i da mu više ne treba davati šansu...do ovog derbija i priče da treba da bude starter u našoj ligi. 

 

Još jednom se pokazalo da treba istrpeti mladog igrača i kada ozbiljno pogreši, ako je procena da stvarno ima potencijala. Podrška u tim prelaznim godinama je najbitnija i Stanković je uradio dobar posao. 

 

Kako se preterivalo prošle godine, tako je i ove. Dobar je Eraković, ali je juče imao najlakši zadatak jer je na njegovoj strani igrao možda i najslabiji igrač Partizana. Bitno je da će nagruvati samopouzdanje, pa na proleće da dobije značajniju ulogu i sledeće sezone da ravnopravano konkuriše za startera.

 

On je bonus igrač i za narednu sezonu, uz Stanića i Lazetića, pa očekujem da ta trojka stvarno bude naš projekat za neku jaču prodaju. Kad smo već u ovim dugovima, moramo pokušati sa mladima da se vadimo.

Terza and co. svakako uzimaju pare za sebe, ali oni otimaju i kad nema. Ovako, možda bi ostalo nešto i za klub. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Jer se inače Mrkela pita za nešto u našem klubu, pa je bitno da li on nešto vidi ili ne vidi. 

Pita se kad treba da uzme solidnu lovu i nema nikakvog razloga da se umanjuje njegova krivica. Tačno znam da će jednog lepog dana i mrkela i terzić da slože priču kako su oni bili primorani od strane onog koji lebdi da pljačkaju FKCZ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Dakle:

OUT (6 igraca): Bakajoko, Gobeljic/Gajic, Srnic, Krsticic/Petrovic, Vukanovic, Dioni

IN (3 igraca): rezervni levi bek (iz domace lige), startni desni bek, napadac (Ohi koji je vec ugovoren).

 

Tako to mali Football Manager Perica vidi 😄 Ali Mrkela ne vidi 😄 

 

Zapravo je sve ovo sasvim logicno.

 

Vukanovicu i Srnicu ugovor istice na zimu i sem u nekom stanju ludila ugovor sa njima nece biti produzen. Gobeljicu narednog leta istice ugovor i tu se vec plasim raspleta, a do tada je i Dionijeva pozajmica mada mislim da ce on vec na zimu out. Treba naci klubove Petrovicu i Bakajoku.

 

Od levih bekova ako se gledaju domaci igraci jedino bih uzeo u obzir dvojac iz Belorusije Antic-Nastic. Na desnom beku nam je uzasna situacija, ne znam gde je sada onaj Golubovic sto je bio po Belgiji, igra li sta?

 

Link to comment
Share on other sites

Povratak Srnića je onaj klasičan Zvezdin samoubilački potez. Dovedeš igrača koji bi ti baš ništa ne treba. Svi znaju koliko može, odnosno koliko ne može, jedan potpuno besmislen potez. Na krilu smo svakako dovoljno puni da nam ne treba Srnić kao neka zamjena, a u veznom redu on ne može da igra, tu je tek neupotrebljiv. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Eraković od prošlogodišnjeg kiksa, kad su ga uglavnom svi pljuvali i pričali da nikad neće postati igrač i da mu više ne treba davati šansu...do ovog derbija i priče da treba da bude starter u našoj ligi. 

 

Još jednom se pokazalo da treba istrpeti mladog igrača i kada ozbiljno pogreši, ako je procena da stvarno ima potencijala. Podrška u tim prelaznim godinama je najbitnija i Stanković je uradio dobar posao. 

 

Kako se preterivalo prošle godine, tako je i ove. Dobar je Eraković, ali je juče imao najlakši zadatak jer je na njegovoj strani igrao možda i najslabiji igrač Partizana. Bitno je da će nagruvati samopouzdanje, pa na proleće da dobije značajniju ulogu i sledeće sezone da ravnopravano konkuriše za startera.

 

On je bonus igrač i za narednu sezonu, uz Stanića i Lazetića, pa očekujem da ta trojka stvarno bude naš projekat za neku jaču prodaju. Kad smo već u ovim dugovima, moramo pokušati sa mladima da se vadimo.

Terza and co. svakako uzimaju pare za sebe, ali oni otimaju i kad nema. Ovako, možda bi ostalo nešto i za klub. 

 

Pa t aj najslabiji igrac Partizana nam je na prethodna dva derbija najvise problema pravio od svih njihovih ofanzivaca. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je Krstičić loš i da se suklja na staru slavu ali ne vidim šta bi tu bili bolji Njegoš a posebno Veljko Nikolić koji je etalnom besmislenog igrača, carbon copy imenjaka Simića samo na drugoj poziciji. Ako ima bilo kakvih interesenata za njih dvojicu, posebno za Nikolića, treba ih uvaljati negde, kad smo uspeli da prodamo Krstovića možemo i ove, očigledno svaka roba ima kupca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Pa t aj najslabiji igrac Partizana nam je na prethodna dva derbija najvise problema pravio od svih njihovih ofanzivaca. 

Ove sezone, koliko sam mogao da ispratim, nije uopšte toliko dobar...a i od par grobara sam čuo da igra lošije nego pre. 

 

Napisao sam ovo, čisto da ne počne da se diže u nebesa sad, kao što se pljuvao prošle godine, kad sam ga verovatno najviše branio ovde. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Zapravo je sve ovo sasvim logicno.

 

Vukanovicu i Srnicu ugovor istice na zimu i sem u nekom stanju ludila ugovor sa njima nece biti produzen. Gobeljicu narednog leta istice ugovor i tu se vec plasim raspleta, a do tada je i Dionijeva pozajmica mada mislim da ce on vec na zimu out. Treba naci klubove Petrovicu i Bakajoku.

 

Od levih bekova ako se gledaju domaci igraci jedino bih uzeo u obzir dvojac iz Belorusije Antic-Nastic. Na desnom beku nam je uzasna situacija, ne znam gde je sada onaj Golubovic sto je bio po Belgiji, igra li sta?

 

Pre neki dan videh na netu rodjendansku cestitku za Gobelju. Od samozvane gospodjetine Borjan. 
U cestitci pise da mu zeli ove godine neke arapske ili ruske milione. Tako da mozda oni znaju nesto sto mi ne znamo. Nadam se iskreno da nema produzenja ugovora.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Povratak Srnića je onaj klasičan Zvezdin samoubilački potez. Dovedeš igrača koji bi ti baš ništa ne treba. Svi znaju koliko može, odnosno koliko ne može, jedan potpuno besmislen potez. Na krilu smo svakako dovoljno puni da nam ne treba Srnić kao neka zamjena, a u veznom redu on ne može da igra, tu je tek neupotrebljiv. 

 

Kako besmislen, dva puta se dele procenti.

 

37 minutes ago, mare80 said:

Što se tiče Vukanovića prilično sam suguran da je završio sa Zvezdom...

Sa druge strane,ruku dajem da će produžiti ugovor univerzalnom vojniku Srnaldu jer ... BiLA jE tO ŽeljA tREnErA ... 🤡🤡🤡

 

Neće, jer...⬆️

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...