Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

Sampras nema longevity i to ga najviše zeza u ovakvim listama. Ja mislim da bi rezultati na slemovima moralo dosta više bodova da se da. Ako su već slemovi parametri za GOAT-a u real life, ne mogu dva mastersa da vrede kao jedan slem. Kod mene bi pobednik dobijao minimum 12 poena, finalista 6, polufinalista 3 i četvrtfinalista 1.

 

Zverev ima već 5 osvojenih mastersa, a verujem da bi to dao za dva slema svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

pa to je uvek najgore kad pravis ovakve formule:

- prvo odabrati sve parametre koje ces da meris

- pa onda odabrati prave faktore kojima ces da multiplikujes, cime ces da das tezinu svakom parametru.

 

inace, i ovi mastersi danas se medjusobno razlikuju. ne govorim samo o podlogama i uslovima za igru. razlikuju se i po velicini zreba. ali nesto od toga se preko Elo i drugih parametara "ispegla".

 

a ni sve 500 i 250 titule nisu iste tezine iako nose isto bodova. opet: preko Elo se koriguje u nekom stepenu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, stray_cat said:

Borg nije osvojio nijedan US Open, ni kad se igrao na šljaci ili travi (u godinama kada je osvajao ili RG ili Vimbldon), može se racionalisati da nije igrao sva 4 slema, ali opet je 11 manje od (20:4)*3=15; može se racionalisati šbbkbb da nije završio karijeru tako rano. Jedini legacy će mu ostati trostruki RG-W dabl (pa onda dalja racionalizacija: u vreme kada je šljaka bila šljaka, a trava trava, a ne ko sad itditd).

 

Borgu nisu prijali njujorska gungula i vecernje sesije pod reflektorima,
ali da, morao je kako je znao i umio uzeti bar 1 USO, koji se tad jos kotirao za najprestizniji turnir uz Vimbldon.

najbolje se osecao na evrposkoj sljaci, po mogucstvu negde na sredozemlju (to mi nesto poznato)

 

 

18 hours ago, wwww said:

1. Novak - 949

2. Fed - 935

3. Rafa - 849

4. Konors - 614 (meni je ovo problematicno)

5. Lendl - 607 (takodje)

6. Sampras - 523 (bez obzira na njegov nedostatak performansa na sljaci nekako mi je nelogicno da onaj ko je odmah iza Big3 na listi osvojenih GS titula, a 3. an listi sedmica na #1 bude tek 6., iza Konorsa i Lendla)

.......

 

bas interesantna lista

 

zanimljiva je lista, takodje je pratim odavno.

ocekivao sam da Novak izbije na celo za nekih par godina, kad krene tuci starosne rekorde kao Konors i Federer,

ali se ne bunim, ovako to deluje jos impresivnije

 

Dzimi je imao daleko duzu a Lendl intenzivniju karijeru od Samprasa, tako da me poredak ne cudi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...