Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

1 hour ago, nlavrnja said:

Taj narativ tezeg zreba se provlaci u pricama jos od QF, samo na osnovu wta rankinga, za koji se u praksi pokazalo da ne vredi pisljiva boba (a poslednji dokazao ovaj uso). 

 

U stvarnom zivotu, a ne na papiru, igracice koje su ovde dosle u ponajboljoj formi su Bencic (odrala je Raducanu iako je ova skroz dobro igrala, posebno prvi set) i Barty (Raducanu odrala devojku koja ju je dobila), a najbolju igru na USO je do poraza prikazivala Sakari. 

 

Dakle, pobede nad Bencic i Sakari su u ovom trenutku teze ostvarive nego pobede nad depresivnom Osakom, always gs choke Svitolinom i sama sebe redovno zajebem Sabalenkom (ovaj mec nisam gledao, ali pisalo se ovde da je bukvalno samu sebe pobedila),sta god brojevi na wta rankingu pokazivali. 

 

Edit: sto rece Mcl, mnogo je zajebanija bila prva nedelja. Konjuh dok je jos sveza i nije se povredila, Kanepi isto, a tu je i Kerber koja je podsetila na svoje zvezdane dane

 

pa evo ja sam gledala i Lejline meceve protiv Osake, Kerber, Svitoline i Sabalenke, kao i mec Rodzers protiv Barti, Bencic-Iga, Bencic-Raducanu, Sakari-Andresku, deo meca Radukanu-Rodzers, Radukanu-Sakari

i Lejla jeste imala mnogo tezi zreb, njene protivnice su igrale odlicno.

Osaka je servirala za mec, ali je Lejla nekim neverovatnim potezima uspela da je brejkne, potom da odigra fenomenalan TB, pocetkom 3. seta da toliko isfrustrira Osaku da je ova bacala reket i ispaljivala loptice u gledaliste (dobila i opomenu).

Kerber je takodje bila odlicna, levoruka na levoruku igracicu, imala brejk prednosti u 2. setu, ali se Lejla vratila i preokrenula mec. Kerber je u 3. setu bila totalno frustrirana jer nije znala sta da radi. Lejla je sipala vinere sa svih strana, Kerber je igrala marejevsku/Radvanska defanzivu (sto je njeno najjace oruzje) i nista nije pomoglo.

Svitolina je igrala nikad bolje (cak je imala i vinere i mnogo dobre i kreativne poteze), neki kazu da je to bio najbolji zenski mec na celom USO.

Sabalenka je dosla u zivotnoj formi na USO, ispaljivala je vinere sa svih strana (u Delpo stilu), ali je Lejla uspevala da ih vrati u Novakovom stilu. Sabalenka je 1. i 2. set pocinjala brejkom, ali je Lejla uspevala da ribrejkuje (uprkos bombama s druge strane) i totalno preokrene mec. Sabalenka je iz frustracije razlupala reket, a onda je kod serviranja za mec naravno samu sebe bejknula jer prosto nije znala sta i kako da servira i sta da radi (mala joj je uterala strah i kosti).

 

Ko nijje gledao (a vecina ovde nije) ne zna sta je propustio, bila je impresivna. Rano je hvatala lopticu, nisu mogle da je maknu s osnovne linije, fenomenalno anticipirala udarce (uvek rano na loptici), bila neverovatno kreativna i nepredvidiva, igrala DSove, izlazila na mrezu. Ma citav repertoar. Nije dzabe NY publika navijala za nju protiv Osake (koju je to dodatno frustriralo u 3. setu).

 

Rodzers je preokrenula mec protiv Barti igrajuci nesto sto je bilo totalno netipicno za nju: miksovala je balone i visoke spinove s ravnim udarcima (u intervjuu za ESPN je rekla da je u jednom trenutku shvatila da svojom standardnom bum-tras igrom nema sanse da ista uradi pa je resila da proba nesto drugo pa sta ispadne, nema sta da izgubi). I Barti se totalno bila pogubila, nije mogla da se resetuje i pronadje pravi odgovor na ovu nepredvidivu igru, Rodzers ju je uvukla u svoju mrezu da Barti nije znala sta da radi. Vec naredni mec protiv Radukanu Rodzers je igrala svoju standardnu bum-tras igru i Ema ju je laganica sredila. Posle inicijalnog brejka, Ema se sabrala i za malo da joj do kraja meca ne da ni jedan gem (a Rodzers nije ni pokuala da primmeni "recept" iz meca s Barti).

 

Ema nema tako flashi igru kao Lejla, ali ima cvrstu i preciznu, igrala je onako kako smo je videli u finalu: duboke lopte uz liniju, odlicno menja pravac loptice, odlicno kretanje i pokrivanje terena. I ona rano hvata lopticu u penjanju, ne mozes je oterati nazad s osnovne linije. Tako je i pobedila Bencic (koja je tokom OI igrala mnoge meceve u 3 seta i na cistu volju izvlacila pobede - nije bas da je razbijala protivnice kao kad Delpo krene da mlati levo i desno).

 

Sakari i Andresku su takodje igrale odlican mec, Sakari je igrala savrseno, kao Davidenko u najboljim danima, nista nije izbacivala u aut. I Bjanka je bila odlicna, odlicno je menjala pravac loptici, igrala kreativno, kao u najboljim danima. Mozda bi na kraju i izvukla mec da nije sredinom 3. seta pocela da ima grceve i jedva da je mogla da se oslanja na jednu nogu. Igrale su 3 sata prva 2 seta. Sakari je zadrzala taj nivo i protiv Pliskove (naredni mec), ali ju je protiv Eme trema bila totalno pojela (vidis joj unezvereni pogled od starta meca). Jos kad je Ema krenula cvrsto od pocetka - kola su totalno krenula nizbrdo i nije bilo sanse da se zaustave. Koliko je precizno i davidenkovski igrala protiv Andresku i Pliskove, toliko je ovde bila totalno pogubljena.

 

Tako da jeste Ema imala laksi zreb, ostaje pitanje sta bi uradila da je morala da igra protiv protivnica protiv kojih je igrala Lejla, da li bi i tada stigla do finala i tu pobedila. Ali ono sto je za obe bilo karakteristicno je da se (iako su klinke, s malo iskustva na turu) nisu upasile ni protivnica ni toga gde igraju i za sta (trema ih nije pojela kao njihove starije i iskusnije koleginice). Tako da su zasluzile finale. Ali to nije razlog da se ne pomene da je Ema isla preko laksih protivnica.

Edited by wwww
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da ne kvotama sad svaki post

-fedal ljubitelji tenisa su ljubitelji tenisa samo onda kad fedal tim pobjeđuje..

-čitajte sa razumevanjem moje postove..

-napisala sam tačno šta sam mislila..

 

I hit post tenis ja tebi ti meni... JE TENIS..ili da uvedemo kategoriju ja tebi ti sebi...:lol_2: 

 

I da, Endi je bio dosadan teniser... :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Helena said:

Da ne kvotama sad svaki post

-fedal ljubitelji tenisa su ljubitelji tenisa samo onda kad fedal tim pobjeđuje..

-čitajte sa razumevanjem moje postove..

-napisala sam tačno šta sam mislila..

 

I hit post tenis ja tebi ti meni... JE TENIS..ili da uvedemo kategoriju ja tebi ti sebi...:lol_2: 

 

I da, Endi je bio dosadan teniser... :classic_laugh:

 

Jedino sto ti radis na ovom forumu je da ismejavas i vredjas ostale forumase i konstantno dizes tenziju, a iz nekog razloga moderatori ne reaguju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...