Jump to content

VN V. Britanije 2021, Silverston


Radoye

Recommended Posts

Bilo je pitanje kad ve max da doživi ovako nesto. Juče u sprintu je hamilton imao istu situaciju ali je bio na spoljnoj strani s tim što je pustio gas a max nije ostavljao prostor.
Sada je max imao prostor a opet je pokušao da zatvori krivinu ispred luisa.
Jos na pravcu posle pete krivine max ide u desno u Luisa. Stalno je max tražio kontakt.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DASUBO said:

Molim da mi neko bez navijačkih strasti i politike objasni, sa trkačkog aspekta, zbog čega je ovo za kaznu?

Danas bi Senu streljali verovatno...

 

Nema trkackog objasnjenja, jednostavno ljudi traze da se kazne dosledno primenjuju, a presedan je vec napravljen tokom vikenda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DASUBO said:

Toto nije cvećka, ali je ovaj Horner mega kurton.

Mega, mega kurton.

 

Zbog čega za ime Božije se ne može preticati u ovoj krivini?

 

Može, ali ne sa unutrašnje strane. Pa Hamilton nije "uhvatio" krivinu ni sa kontaktom i sa kočenjem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Može, ako je neko sa spoljne a max sa unutrašnje pa taj da spoljne mora da se povuče. Ako je max spolja, onda može da izađe sa staze i na širinu asfalta sa te strane nema frku, nema kaznu za njega.
Problem je samo ako se neko ne povuče iz duela sa maxom.
Istorija njegovih duela je puna takvih slučajeva, ko se ne povuče skoro uvek izvuče deblji kraj.
Leclerc u Austriji, na primer pre par godina, Vettel u MX, pa Vettel u Kini beše...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DASUBO said:

Bitno da je Max dobro.

 

Ovo nije za kaznu. Max je napravio pokret volanom u Luisa.

 

Englezi su govna. Velika 

 

Izvini Davore ali mislim da moras da skines navijacke naocare i pogledas ponovo. Ili da zamislis da je Hamilton bio spolja i zavrsio kraj staze a Maks nastavio.

Sa Hamiltonovog onborda se vidi da ni blizu temena krivine nije bio, ispravljao je krivinu i sekao Maksovu putanju. A normalno da je Maks skretao udesno ovde, nece valjda ulevo da skrece u desnoj krivini. Pitanje je zasto Hamilton nije takodje skretao udesno ka temenu krivine nego isao siroko kad je znao da je Maks tamo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hertzog said:

Na ovom snimku se vidi da je Max ispravljao da mu da prostora, cista kazna za hamiltona

Molim te pogledaj bolje. Max se bukvalno bacio ispred Luisa 

Pogledajte kontekst malo bolje ovo je nemušti razgovor aktuelnog i budućeg šampiona.

Nijedan ni drugi danas nisu ni hteli ni smeli da puste gas. Dobro je da su živi i zdravi obojica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DASUBO said:

Molim te pogledaj bolje. Max se bukvalno bacio ispred Luisa 

Pogledajte kontekst malo bolje ovo je nemušti razgovor aktuelnog i budućeg šampiona.

Nijedan ni drugi danas nisu ni hteli ni smeli da puste gas. Dobro je da su živi i zdravi obojica.

Jeste da jedini branis od nas ovde, al eto videcemo sta ce sudije reci

Link to comment
Share on other sites

Just now, fancy said:

Ovo što je ostalo od RB-a sutra na sajtu polovnibolidi.com "Prešao manje od 5km, malo čuknut..." a slike naravno samo s leve strane :default_coffee:

Sent from my phone using their app
 

 

Hah, tako sam naleteo na neki audi A8 novije generacije, "malo presao, nije udaran - 10000e". Kliknem na fotke, a on izgoreo. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte ceo krug. Svaki duel max ide u njega. I ovde Luis ide u desno, drži volan okrenut kontra od maxa. Max je išao ka toj krivini sa namerom da prođe po svaku cenu onako kako hoće. Luis je bio skoro do pola i popustio je gas.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DASUBO said:

Molim da mi neko bez navijačkih strasti i politike objasni, sa trkačkog aspekta, zbog čega je ovo za kaznu?

Danas bi Senu streljali verovatno...

 

Jbg juce su postavili standard da je ovakav kontakt (cak i sa mnogo manjim posledicama) u prvom krugu trke (uuups, "sprinta") za kaznu. Ako je juce Rasel kaznjen zbog udaranja prednjim tockom u zadnji Sainsa koji mu je bio sa spoljne strane onda bi ovo apsolutno morala da bude kazna.

Zakon je zakon samo ako se jednako primenjuje na sve, ni po babu ni po stricevima. U suprotnom je najobicnija tiranija i cirkus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam sta bih rekao. Maks je kasnim kocenjem izbio ispred Hamiltona. Po pravilu tada nije smeo da menja pravac, zar ne? To ce se verovatno gledati sa kamera iznad vozaca. U svakom slucaju, mislim da nije bilo potrebe za crvenom zastavom. Ovo je minimalno ostecenje ograde, sve je moglo da se zavrsi u 3 kruga SC-a. Mislim da tek sada ce kazniti ostrije Hamiltona - 3 mesta nije nista, lagano bi i sa 5 mesta pomeranja pobedio na ovoj trci.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...