Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

53 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Nama je Igokea tradicionalno neugodan protivnik. Mislim čak da su nas oni najviše puta zakinuli od svih tih prosječnih ABA klubova. 

 

Slabo je to zasad. Njihov meč sa PAOK-om u ligi šampiona je bio najgori meč koji sam gledao ove sezone. I to daleko najgori.

Link to comment
Share on other sites



Mislim da ne treba ovakve postove pisati bez ikakve argumentacije, White em sto radi na fizickoj spremi ( ko god je bio protiv Buducnosti mogao je videti njegov izlazak iz teretane), tako i radi i individualno u posebnom fizio centru gde se nasi igraci spremaju preko leta.
Sve ce biti mnogo jasnije kada skine longetu, lepo je rekao Radonjic, kada bude poceo da trci imace se i bolji uvid u njegovo stanje, a mi smo jos u oktobru a ti mu dade rok da ce tek u Martu zaigrati. 
Bila su neka crnja predvidjanja za Lazica da ce njegov oporavak trajati duze od Whitea, nisam hteo o tome da pisem, ali vidim da ga najavljuju za nedelju dve da ce se prikljuciti.
Isto je bilo i za Davidovca duza pauza, a vidimo da i on i Dobric su back in the team. Sve te pauze su individualne i zavise od mnogo faktora.

 


Nisi bas pazljivo citao sta sam pisao. Ne kazem ja da on ne moze da se vrati treniranju sa timom u decembru, ali koliko ce mu od toga trebati da bude onaj White iz pripremnog perioda. Ja mislim da ce on jedno mesec dva od povratka na teren dizati formu i ds cemo tamo u februaru martu imati pravog White-a. Ja stvarno ne znam za nekog igraca koji se odmah vratio u formu posle ovakve povrede.

Ja sam se bas plasio na sta ce da nam lici unutrasnja linija, ali posle ove dve tri utakmice nista ja tu ne bih dirao, minutaza rasporedjena svima, timska hemija odlicna, igraci motivisani, sads samo treba polako uvoditi rekovalescente u sistem. Opet nam dolazi Zalgiris u bitnom momentu, ovo se prosto mora dobiti kako bi malo mobilizovali publiku, imam neki osecaj da smo sa navijacke strane bas mlako usli u sezonu, donsa druge strane tim nam nikada borbeniji i naspanovaniji. Da je ovako Partizan startovao, ne bi mogla arena da primi sve navijace, jednostavno ovim momcima protiv Zalgirisa treba puna hala, da osete da smo iza njih.
Opet me hvata eufurija, uhvatim sebe da razmisljam kako cemo igrati protiv Zalgirisa, oko taktike, dugo nisam imao ovakav osecaj. Jednostavno Radonjic i Zvezda su kao cigareta i kafa, jedno bez drugog ne ide. Ovoliko sam se poistivecivao samo sa njegovim timovima, jednostavno on ima tu moc da timu udahne taj fanatizam, borbenost, posvecenost i disciplinu, tako da se navijac mora poistovetiti sa tim timom.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

dobro stvarno izgledamo za sad, ali cini mi se da se ovde digla prevelika euforija, i to na osnovu vrlo malog uzorka

radonja standardno hvata neke evroligase na prepad u prvih nekoliko kola, gde nam je uigranost i odbrana vec na max obrtaja...bilo je toga i ranije

medjutim, kako sezona odmice, dizace i druge ekipe odbranu, uigravace kretnje, a mi opet nemamo neki visok plafon sto se tice napada

kao sto su neki vec primetili, ne moze luka short roll i kalina iso da ide zauvek, ozbiljnije ekipe ce to zatvoriti

ja se i dalje nadam dodatnoj napadackoj opciji, ako ne prva violina, bar neko ko moze zajedno sa kalinom da nosi teret u napadu

 

a zasto sve ovo pisem...zato sto istorijski, na ovom forumu, kada se previse poleti...i pljuvacina koja usledi je mnogo veca i teska za svariti

  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Inbox said:

Lucic pokraden... 

 

kaže to i kolega @propolis;

pojma nemam, moram da priznam da ja izvan zvezde i nekih derbija slabo gledam euroleague, pa sam propustio taj lučin grejtnes.

video sam statse, jasno mi je da kida ali su mi clyburn i kalinari nekako kategorija za sebe. njima ne mora da radi obavezno šut da bi imali ogroman uticaj na igru

 

možda ja tripujem, jer ne gledam redovno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

kaže to i kolega @propolis;

pojma nemam, moram da priznam da ja izvan zvezde i nekih derbija slabo gledam euroleague, pa sam propustio taj lučin grejtnes.

video sam statse, jasno mi je da kida ali su mi clyburn i kalinari nekako kategorija za sebe. njima ne mora da radi obavezno šut da bi imali ogroman uticaj na igru

 

možda ja tripujem, jer ne gledam redovno.

Pa ovo je tacno. Kalina ima taj versatilty mnogo vise od Luce, posebno bball IQ.

Luci ako ne ide sut, zna da bude neprimetan.

Klajburn je najveci hodajuci mismec u EL za mene.

Svakako mislim da je Kalina u top 3 krila u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

dobro stvarno izgledamo za sad, ali cini mi se da se ovde digla prevelika euforija, i to na osnovu vrlo malog uzorka

radonja standardno hvata neke evroligase na prepad u prvih nekoliko kola, gde nam je uigranost i odbrana vec na max obrtaja...bilo je toga i ranije

medjutim, kako sezona odmice, dizace i druge ekipe odbranu, uigravace kretnje, a mi opet nemamo neki visok plafon sto se tice napada

kao sto su neki vec primetili, ne moze luka short roll i kalina iso da ide zauvek, ozbiljnije ekipe ce to zatvoriti

ja se i dalje nadam dodatnoj napadackoj opciji, ako ne prva violina, bar neko ko moze zajedno sa kalinom da nosi teret u napadu

 

a zasto sve ovo pisem...zato sto istorijski, na ovom forumu, kada se previse poleti...i pljuvacina koja usledi je mnogo veca i teska za svariti

 

Ne mislim da je dobar preventivan lek protiv pljuvacine to da nikada ne uzletimo ako imamo opravdan razlog za to. Sve evropske kladionice su nas stavile na poslednje mesto u EL... ne moze se na bazi toga praviti neka euforija. Medjutim mislim da su nas podcenili sa tom prognozom, a sto se videlo u prethodnim mecevima pa je sasvim opravdano biti umereni optimista u odnosu na ranija ocekivanja. 

 

Stvarno izgledamo dobro... jeste i ranije bilo tih slucajeva pa smo posle prsli, ali ovo nekako ne mirise na taj slucaj, iako naravno svasta moze da se dogodi ako nam ne daj boze jos neki nosioc ispadne iz koloseka. Tacno je da ce se ostale EL ekipe dodatno uigravati, ali i mi cemo. Treba i Dobric da udje u bolju formu, Cirbes, Holins i Lazic da se vrate, da ne pominjem i Vajta od nove godine i to neko ocekivano pojacanje. Najvise sto moze da nas uzdrma jeste ako iz koloseka ispadne Kalinic, iz bilo kog razloga, jer se oko njega sve vrti. Zato ne bi bilo lose pozuriti sa tim 4/5 pojacanjem da bi dobili jos neko resenje u napadu pa da amortizujemo i taj rizik. Onda stvarno ne bi trebalo da se sputavamo, a ko ce da pljuje taj ce da pljuje uvek. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Zajebano je to toliko tačno odrediti. Mi najviše logično gledamo iz našeg ugla, tu je Kalina Bog, ali ima tu sigurno još desetak jako kvalitetnih igrača. 

 

Clyburn je klasa iznad u odnosu na sva krila, lik je jedan od najboljih igrača u EL. Shields je jedan od ključnih igrača Milana, odličan igrač u oba pravca. Kruno Simon isto najviše igra na SF, ozbiljan sekundarni kreator za Efes. Lučić igra poslednjih nekoliko sezona na velikom nivou, % šuta su mu vrhunski. Hanga može da ponudi dosta stvari na terenu, vrhunsku odbranu, solidnu igru sa loptom u rukama. Pierre iz Fenera se ne smije zaboraviti, jak je mnogo, dobro igra leđima. Abalde je isto jedan SF kojeg mnogo gotivim, on je i najmlađi iz ove ekipe. Papapetrou je dobar rolle player, ali zna i da preuzme odgovornost u napadu. Prošle sezone nas je zatrpao u finišu. Mario Hezonja može da bude ozbiljan trpač na EL nivou. Ima size, brzinu, odraz, dobar range na šutu. Giedratis je korektan igrač. Ima tu možda još par imena koje treba spomenuti. 

 

Dakle, kad se malo dublje zagrebe to je neko veće društvo. Kalina je svakako dio tog društva od desetak najboljih igrača na svojoj poziciji, to je super za nas.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

dobro stvarno izgledamo za sad, ali cini mi se da se ovde digla prevelika euforija, i to na osnovu vrlo malog uzorka

radonja standardno hvata neke evroligase na prepad u prvih nekoliko kola, gde nam je uigranost i odbrana vec na max obrtaja...bilo je toga i ranije

medjutim, kako sezona odmice, dizace i druge ekipe odbranu, uigravace kretnje, a mi opet nemamo neki visok plafon sto se tice napada

kao sto su neki vec primetili, ne moze luka short roll i kalina iso da ide zauvek, ozbiljnije ekipe ce to zatvoriti

ja se i dalje nadam dodatnoj napadackoj opciji, ako ne prva violina, bar neko ko moze zajedno sa kalinom da nosi teret u napadu

 

a zasto sve ovo pisem...zato sto istorijski, na ovom forumu, kada se previse poleti...i pljuvacina koja usledi je mnogo veca i teska za svariti

Mogu da se slozim delimicno jer zaista jeste mali uzorak. Na primer Makabi je i protiv Bayerna upao u crnu rupu kada nisu mogli da daju kos jer previse zavise od Wilbekina, ali ipak je impresivno da smo mi njih 40 minuta drzali pod kontrolom u Tel Avivu, sto nije uopste lako. Bayern je to uspeo tek nekih 15-ak minuta i zato su i izgubili. Protiv BUD smo imali zaista losu trecu cetvrtinu gde je jedino Luka poentirao, tako da nije sve bajno.

Ja nisam upao u euforiju da cemo mi sada osvojiti sve, idemo u playoff EL, nek nas se Evropa plasi i te stvari. Vise je to ono da jedva cekam sledeci mec, bez obzira ko je protivnik. Ljudi su se od starta povezali sa ovom ekipom, sto je cini mi se bio najveci problem prethodnih godina. Niko nije prestao da navija za Zvezdu u medjuvremenu, ali jednostavno ne radi te to toliko kada vidis da ekipa nije kohezivna, bar mene ne. Mogu da dam primer i iz fudbala gde su mi prethodne dve sezone Juventusa bile onako, meh. Nije mi to bilo to. Naravno gledao sam i navijao, ali nisam imao problem da preskocim utakmicu. Sada je drugacije i iako Juve nije dobio utakmicu u prva 4 kola i imao najgori start u poslednjih 60 godina, ja sam jedva cekao 5. kolo i gostovanje Speciji. 

Iz mog ugla to je sve sto ja mogu da trazim od ekipa za koje navijam. Da budu tim, da daju sve od sebe, pa sta bude.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Šarac said:

Mislim da ne treba ovakve postove pisati bez ikakve argumentacije, White em sto radi na fizickoj spremi ( ko god je bio protiv Buducnosti mogao je videti njegov izlazak iz teretane), tako i radi i individualno u posebnom fizio centru gde se nasi igraci spremaju preko leta.
Sve ce biti mnogo jasnije kada skine longetu, lepo je rekao Radonjic, kada bude poceo da trci imace se i bolji uvid u njegovo stanje, a mi smo jos u oktobru a ti mu dade rok da ce tek u Martu zaigrati. 

Bila su neka crnja predvidjanja za Lazica da ce njegov oporavak trajati duze od Whitea, nisam hteo o tome da pisem, ali vidim da ga najavljuju za nedelju dve da ce se prikljuciti.

Isto je bilo i za Davidovca duza pauza, a vidimo da i on i Dobric su back in the team. Sve te pauze su individualne i zavise od mnogo faktora.

 

Davidovac se ne računa. On je sinonim za sportski život (no sex, no drugs no rokenrol). Bato, ustajanje sa prvim petlovima, čitav dan teretana i veganska ishrana! Doduše nije mi poznato dali grli drveće i priča sa mineralima. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Martin Mystere said:

Šteta, lepše bi bilo nadigrati ih kompletne.

Ma samo da ih nadigramo, da dobijemo taj neki bust i da se publika vrati u sto vecem broju. ALi zanimljivo da mi posle Zalgirisa uvek idemo na Albu, ako se ne varam bar dva puta smo imali ona dupla kola kod kuce i oba puta smo gubili od ove dve ekipe i to nam je oba puta bila prekretnica sezone. Posle CSKA imamo par na papiru slabijih protivnika kuci, to mora da se dobije, a sledeci brejk mozda mozemo da trazimo u duplom kolu kada budemo gostovali Monaku i Milanu.

 

Sta je u stvari sa Lazicem? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta znam, ne vidim ovde na forumu neku euforiju u fazonu da ćemo napasti F4 ili uzeti EL, više smo oduševljeni igrom (odbranom) i sa dve vezane pobede protiv Budućnosti i Makabija, koje su došle relativno lako, uz kontrolu utakmica tokom većeg njihovog dela. Zadovoljni smo što u krnjem sastavu pokazujemo da smo konkurentni u EL (mogli smo da tučemo i Fener) i što smo pobedili prvog u nizu konkurenata u regionu. Verujem da niko ovde ni ne pomišlja da sa ovakvim rosterom možemo dalje od neke potencijalne borbe za to osmo mesto u EL. Da, tačno je da nas je lako skautirati, posebno kada se akcenat protivničkih trenera fokusira na Kalinu i Luku, a Nate i Dzoni ozbiljno pritisnu. Tačno je i da nam fali napadačke kreacije i na individualnom i na timskom nivou. Ali, ono što Radonja gura je sistem u kome skoro da nije bitno ko je na parketu, da li je Lazić kao def spec ili pak Lazarević, da li će u kruženju lopte i pravljenju viška otvorenu trojku šutnuti Dobrić, Simon ili Davidovac... Mislim, to je ideal kojem se teži, da imaš 12 igrača koji melju 40 minuta i da ne pada nivo odbrane pre svega, ali i discipline u napadu. Normalno je da će Kalina, Wolters ili Džoni, uz oporavljenog Dobrića imati veću slobodu nego ostatak tima, ali daleko od toga da je bilo ko od njih indijanac koji će se ispucavati do besvesti, išao ga šut ili ne. Ako mi se dobro čini na osnovu ovih nekoliko mečeva što sam pogledao, postoji velika doza respekta svakog igrača prema svojim saigračima, kao i prema lopti. Taj izostanak egoizma, koji često donosi pobede, ali još češće poraze, kod nas skoro da i ne postoji. Igramo racionalno, svesni svojih mogućnosti i limita i to je prva stvar koja je neophodna da bi svaki igrač bio koristan deo grupe, da se pogleda u ogledalo i kaže samome sebi - da, ja ovo mogu... ali ovo ne mogu. I da onda to primeni i na terenu.

 

U svetlu toga ja sam blagi optimista kada je sezona u pitanju, posebno za ABA ligu. Za EL nam treba još jedan deo mozaika, a neka trener proceni na kojoj poziciji. Da budemo zdravi i borba za svaki meč, za svaku loptu. Ako se iščekivanje svakog sledećeg meča i nova borba na parketu može okarakterisati kao euforija, onda neka bude tako.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ja cu se jos jednom vratiti na temu navijaca/ulaza u halu.

U CG koja trenutno stoji znacajno bolje per milion slucajeva je dozvoljeno da udje 100 ljudi u halu. A znamo kakva je banana drzava.

Ovde je dozvoljen ful kapacitet, a maltene smo evropski/svetski lideri vec 3 nedelje kad se gleda per milion. Ajd sto je dozvoljen, nego sto ne postoji nikakav vid provere niti se maske nose u hali.

Drzava je trenutno propisala da je dozvoljeno max 500 ljudi na zatvorenom prostoru. I popili smo kaznu u maju protiv kkb kad je bilo 30 puta manje slucajeva. Sad se izgleda stimulise da bude puna hala.

Sta hocu reci, kockamo se opasno kao klub. Ugrozavamo zdravlje navijaca (ok ovde postoji i licna odgovornost), zdravlje nasih igraca ali i gostujucih. Ozbiljno sranje moze da se desi ako se zarazi neki gostujuci igrac.

Super je puna hala, i ja sam se ozbiljno uzeleo toga. Ali ako je puna hala pod uslovima kao u Menora Mvtacim i Zalgirio areni (vakcina, test, prelezao), to je prava stvar. Znam da je to sci fi ovde, al mora se naci razumno resenje.

Iako imam sezonsku, ozbiljno razmisljam da ne idem dok se klub/situacija ne unormali.

Edited by Losmi17
  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ma kakav crni sci fi, samo nema politicke volje jer je plan da se prokuzimo do izbora pa ko prezivi prezivi... evo i kod grobara isto. 

I da ne uzmemo u obzir sta se trenutno desava, nije bas lako ostvarivo pre svega zbog mentaliteta ljudi i gomile zatucanih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...