Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 hours ago, Patrinus said:

image.png.29261fc7080822b5d6eaa79cbd9f324f.png

 

image.png.4dc7ed170440170dd31b2a427b2960be.png

 

:classic_smile:

 

 


Pitao sinoc novinar na konferenciji Radonju nešto u fazonu da li već sada može da se priča kako je Zvezda jedna od najboljih, ako ne i najbolja odbrana ovogodišnje EL.

Radonja u njegovom stilu - Rano je

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Lazarevic - meni je on zaista otkrovenje, nisam ovo ocekivao. Pre svega tu mislim na to da je mnogo laksi na nogama nego sto sam mislio. Shodno tome mnogo bolje prati bekove nego sto sam ocekivao. Nije ti udav odbrana, ali je odlicna. Zatim, iznenadjenje mi je inteligencija u odbrani. Izuzetan je, ali IZUZETAN, na strani pomoci, pravi dokaz da pik nije igra 2na2. Sa njim na odbrana 'dise', odlicno skuplja, pa se vraca na svog igraca. Ruke su mu konstantno u akciji, prati napad. Kvalitet u skoku je bio meni znan, kao i da ti Radonja izuzetno koristi (Dobric i Laza na skoku u napadu). Znano je i da ima nisko teziste i da je jak kao bik. Svakako je jedan od glavnih razloga sto je Radonja uspesno implentirao ovu pokretljivu odbranu sa tri trojke. Pokretno, a dugacko, zaista negodno za rivale.

 

U napadu ima svoje prednosti i stosove, i 'nije skautiran', njegova ofanzivna uloga na Vilbekina je bila top.

 

Pak, sto se utakmice tice mislim da ste sve napisali manje vise. Hard difens, tranzisn ofens, Volters u elementu, kao i Luka i Kalina. Ipak, ubedjen sam da nam fali ofanzivnog talenta. Mislim da su Lukin sort rol, sunjanje trojki po ceonoj liniji, te Volters, Dzoni i Kalina kao kreatori ipak nesto sto ce ozbiljni treneri tokom sezone naci nacin da kontrolisu. Takodje, trosenje tokom sezone ce otupeti u nekim utakmicama nasu ostricu. Jedan ozbiljan napadac nas potencijalno deli od neceg velikog.

 

Edit: ne napisah ono zasto sam krenuo da pisem post - Radonja je u Lazarevicu nasao svog novog Dangubica 🙂 mada post igra gadja i na mladog Kalinu, slican su put imali, gurali su ih treneri na 4orke, a oni mogli da cuvaju bekove.

Edited by Geronimo
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Johnny Štulić said:

Pitanje za upucenije sta se sorema za mec sa Zalgirisom odnosno kakav vid bojkota od strane organizovanih navijaca?

Za razliku od slučaja Omić, ovog puta su spremili vazelin, da lakše podnesu ono što ih čeka. Prošli put su se iznenadili, nisu imali kod sebe, pa ih je baš nažuljalo.

 

Manje-više, to je jedina razlika.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, medobrundo said:

Najviše priče prethodnih dana, nedelja i meseci vodi se oko toga koga još treba dovesti, kako bismo zaokružili roster. Neki kažu da je potreban igrač kao Vilbekin, koji može da iskoči iz šablona, ima domet 10 metara i može da natrpa protivnika u kratkom roku. Drugi kažu da nam je potrebniji neki centar tipa Rejnoldsa ili Lesorta, fizički dominantan, pokretljiv, koji može da ukuca sve što mu se servira. Mnogi bi i rekli da nam nedostaje neki elegantan skorer kao Nunnally. Derika Vilijamsa i da ne spominjem. I skoro svaki navijač Zvezde bi svakog od navedenih rado uzeo u roster i zahvalio se Voltersu, Davidovcu, Lazareviću ili Mitroviću. Verovatno i svima njima, ako bismo gore izlistane životinjke mogli kamionom da dovedemo "na gomili".

 

Radonja je sasvim jednostavno demonstrirao kakav je Trener, a kakvi smo mi nemači pojma -- simple as that. Nije stvar u tome da ti, gore pobrojani, igrači nisu dobri -- a neki bi nam verovatno stvarno legli kao Vučić penzionerima. Stvar je u tome da je mnogo rada, znoja, koncentracije i volje potrebno da bi se napravio funkcionalan tim -- koji nepogrešivo rotira u defanzivi i prati dogovorene setove u napadu. Za takav tim nisu potrebna samo finansije i imena na papiru, već i ozbiljan commitment od strane igrača da će zaista biti šraf u takvoj mašineriji. Naravno, dozvoljeno je da neko još uvek ne bude na nivou koji EL zahteva -- kao npr Ivanović, za koga se vidi da još uvek nije prošao Radonjin dril -- ali smo svi, uključujući i Radonju, ubeđeni da će dečko "izrasti" tokom ove sezone.

 

Tako da, svakako nisam protiv pojačanja, ali sam protiv ovakvih pojačanjatm  kojima se na forumu licitira. Na kraju se isplakasmo za Lessortom, da bi juče Luka bio daleko korisniji od njega timski -- u statistiku ne ulazi koliko je puta Lessort ispao iz voza prilikom short rolla kada Mitrović primi loptu na trojci.

 

Dakle, verujem da je Radonja svima objasnio na temu selekcije i šta bi on uradio drugačije od Obradovića ili nekog trećeg. Insistira na igračima koji se uklapaju u koncepciju koja jedina Zvezdu može da učini konkurentnom u EL. Svakako bolje nego da kamionom dovlači Gista, Terija, BD rauna, Ročestija, Lukasa, O'Brajanta i još 1.000 nekih likova koji su nam kao potrebni, a od kojih se na kraju ne dobije ništa. Džaba dovučeš neku igračku koju ne možeš da hendluješ i od koje ne možeš da izvučeš maksimum. Ili koju ne možeš da platiš.

 

Mnogi spominju Kvinsija kao primer nekoga ko je "divljak", a spasao je Radonji sezonu. I to je tačno, samo je situacija tada bila drugačija -- Radonja je kroz sezonu gradio tim, i što se više odmicalo, to je Kvinsijevo soliranje postajalo sve umerenije, a mislim da je na kraju stvarno bio ravnopravni član rotacije, koji je radio svoje zadatke u skladu sa nacrtanim i dogovorenim. Sada je situacija malo drugačija, jer Radonja otpočetka ima posložen tim sa igračima koji ga dobro poznaju i koje on dobro poznaje.

 

Mislim da je i Princeton to dobro objasnio. Ne trebaju ovom timu "divljaci" i neko ko će da "napucava" loptu. Pre svega nam treba da nas povrede zaobiđu u budućnosti i da se ovaj tim podrži. A što se tiče doselekcije, verujem da će doći još koji kvalitetan igrač -- jer ovaj ritam neće biti lako izdržati, a potrebno je ipak malo "pojačati" nivo talenta u napadu.

 

Jučerašnjom pobedom sam baš oduševljen, ne pamtim kada sam gledao Zvezdu koja ima toliku kontrolu nad utakmicom. Od čoveka koji je najviše voleo neki atraktivan potez ili dobar štos na terenu, postao sam lik koji balavi na Lazarevićevu dobru def rotacijiu ili katovanje u napadu. Gledanje Zvezde juče je bilo kao oni "perfect fit" ili "satisfaction" klipovi. Kao kada ceo dan gradiš neku skalameriju i poslednji od hiljadu delića nalegne savršeno -- iako sve vreme ne možeš da (po)veruješ da će biti kao na slici.

 

Naravno, ovo je samo početak -- ne znači ni da je Radonjić savršen trener, niti da će ovaj tim ispuniti očekivanja. Ipak, za sada mi se čini da čovek, sa ograničenim resursima, radi i bira najrazumnije moguće i da vodi tim u pravom smeru. 

 

Žalgiris će biti baš ozbiljan izazov. Gomila dobro poznatih litvanskih njuški, sa kojima se moraš trkati i šibati -- Ulanovas, Jankunas, Lekavicius, Milaknis, Kalnietis, Strelnieks (znam da nije litvanac).. tu je i Lovernj, koji verujem da će imati motiv više da još jednom pobedi Luku i drugare, kao i Mudiay, od koga za sad pojma nemaš šta da očekuješ, ali svakako može da te sahrani. Dosta puta nam je Žalgiris u Beogradu lupio packu, a svaki put smo očekivali da ćemo dobiti. Napokon imamo priliku da se radujemo novim mečevima KKCZ 🙂 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Kakvo konstruktivno pitanje? Tema je KKCZ, ne samo dešavanja na terenu nego sve vezano za klub. Podelio sam ono što sam čuo pretpostavljajući da to ljude ovde zanima, inače ne prenosim ovde tračeve niti glumim nekog insajdera, niti me je to ikada zanimalo. To što ste se vi sa tate uprpili da Kupi ne smisli neku interesantnu pošalicu na ovu temu, nije moj problem.

Koji mi sa tate,Kupi...o cemu pricas?

 

Kalinic je na ivici linca u sredu a ti kao moderator si morao da pripazis da ne izneses ovakvu inf bas sada.Znas ti kakve emocije prosecnom srbinu budi plata od milion jednom kosarkasu ?

 

Makar da je info valjao nego ovako istrcavas bzvz,cega milion evra ili dolara?Samo tu je razlika 150k sto je kao 2 stana opet prosecnog srbina.Sa bonusima ili bez?Sta ako covek racuna 3 trofeja glat i sve moguce bonuse pa se to popne znatno?

 

Lako je reci milionce okruglo.

Mada ajde forum je pretezno "simpatizera" pa nema loseg efekta.Mada bice zurka ako neki burek portal prepise,rade se i prljavije stvari.

 

Ne moras da odgovaras jer niti cu ja tebi dalje niti tako menjas svoj katastrofalan tajming za ovakvu inf.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iz epizode spijuni su medju nama..

kae sportando, losa suterska noc makabija dala sansu zvezdi za pobedu :facepalm: 

 

a i tuzna tribina se ne oglsava jos od meca sa futurom..  obicnu budu komentari, pa normalno da ce pobediti kad imaju 20m budzeta, ili kakva kanta je makabi/futura.. a sad ne znaju ni sta bi napisali, kad igramo bez toliko igraca i sa igracima sa kojima igramo..

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, medobrundo said:

 

 

Mnogi spominju Kvinsija kao primer nekoga ko je "divljak", a spasao je Radonji sezonu. I to je tačno, samo je situacija tada bila drugačija -- Radonja je kroz sezonu gradio tim, i što se više odmicalo, to je Kvinsijevo soliranje postajalo sve umerenije, a mislim da je na kraju stvarno bio ravnopravni član rotacije, koji je radio svoje zadatke u skladu sa nacrtanim i dogovorenim. Sada je situacija malo drugačija, jer Radonja otpočetka ima posložen tim sa igračima koji ga dobro poznaju i koje on dobro poznaje.

 

 

 

 

moram da se javim, pošto sam spominjao kvinsija - ali ne kao divljaka (to sam i napomenuo u postu ili dva vezanom za millera) - nego kao igrača koji u okviru radonjinog universuma ume da napravi višak = bilo konkretnim poenima ili pažnjom protivničke ekipe i izbacivanjem iz rutinskih kretnji.

 

i dalje mislim da nam treba takav. preživićemo i bez njega ali eto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Kakvo konstruktivno pitanje? Tema je KKCZ, ne samo dešavanja na terenu nego sve vezano za klub. Podelio sam ono što sam čuo pretpostavljajući da to ljude ovde zanima, inače ne prenosim ovde tračeve niti glumim nekog insajdera, niti me je to ikada zanimalo. To što ste se vi sa tate uprpili da Kupi ne smisli neku interesantnu pošalicu na ovu temu, nije moj problem.

Kad smo već kod Tate, kao moderator, znaš da je nagađanje o visini plata, budžeta dozvoljeno samo na toj temi. 

Tako da bi bilo dobro da svoj post prebaciš na odgovarajuću temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko je gore napisao da nebi bilo slabo kad bi plate bile javne. Ja to nebi voleo iz jednog jedinog razloga.

 

Mučno bi bilo čitati raznorazne matematičare, koji bi Lazarevića za 100k stavili za neki benchmark, i onda tražili glavu svakog igrača od 300k, koji ne igra tri puta bolje od Lazarevića

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

Neko je gore napisao da nebi bilo slabo kad bi plate bile javne. Ja to nebi voleo iz jednog jedinog razloga.

 

Mučno bi bilo čitati raznorazne matematičare, koji bi Lazarevića za 100k stavili za neki benchmark, i onda tražili glavu svakog igrača od 300k, koji ne igra tri puta bolje od Lazarevića

 

Jebiga, fokus je tu najbitniji. Ako ce nam fokus biti na tome da uzimamo za ozbiljno sta bas svako kaze i prema tome se vodimo, onda necemo daleko dogurati.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Kad smo već kod Tate, kao moderator, znaš da je nagađanje o visini plata, budžeta dozvoljeno samo na toj temi. 

... 

 

Ako je to stvarno tako, stvarno uzasno pravilo,

Nikad mi nece biti jasno da neko zabranjuje o cemu ne sme da se prica.... opsta pravila su sasvim dovoljna - drzi se teme, ne flejmuj, ne stalkuj, ne provociraj i ne troluj. Tako da ako postoji namera da neko na taj nacin troluje onda ok, ali ne mora da to uvek bude slucaj pa generalizovanje je potpuno besmisleno. Uostalom, svi pretpostavljamo da njegova plata iznosi oko te neke cifre, izlazila je i u javnost pa ne vidim razlog necije sokiranosti oko toga. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...