Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Najviše priče prethodnih dana, nedelja i meseci vodi se oko toga koga još treba dovesti, kako bismo zaokružili roster. Neki kažu da je potreban igrač kao Vilbekin, koji može da iskoči iz šablona, ima domet 10 metara i može da natrpa protivnika u kratkom roku. Drugi kažu da nam je potrebniji neki centar tipa Rejnoldsa ili Lesorta, fizički dominantan, pokretljiv, koji može da ukuca sve što mu se servira. Mnogi bi i rekli da nam nedostaje neki elegantan skorer kao Nunnally. Derika Vilijamsa i da ne spominjem. I skoro svaki navijač Zvezde bi svakog od navedenih rado uzeo u roster i zahvalio se Voltersu, Davidovcu, Lazareviću ili Mitroviću. Verovatno i svima njima, ako bismo gore izlistane životinjke mogli kamionom da dovedemo "na gomili".

 

Radonja je sasvim jednostavno demonstrirao kakav je Trener, a kakvi smo mi nemači pojma -- simple as that. Nije stvar u tome da ti, gore pobrojani, igrači nisu dobri -- a neki bi nam verovatno stvarno legli kao Vučić penzionerima. Stvar je u tome da je mnogo rada, znoja, koncentracije i volje potrebno da bi se napravio funkcionalan tim -- koji nepogrešivo rotira u defanzivi i prati dogovorene setove u napadu. Za takav tim nisu potrebna samo finansije i imena na papiru, već i ozbiljan commitment od strane igrača da će zaista biti šraf u takvoj mašineriji. Naravno, dozvoljeno je da neko još uvek ne bude na nivou koji EL zahteva -- kao npr Ivanović, za koga se vidi da još uvek nije prošao Radonjin dril -- ali smo svi, uključujući i Radonju, ubeđeni da će dečko "izrasti" tokom ove sezone.

 

Tako da, svakako nisam protiv pojačanja, ali sam protiv ovakvih pojačanjatm  kojima se na forumu licitira. Na kraju se isplakasmo za Lessortom, da bi juče Luka bio daleko korisniji od njega timski -- u statistiku ne ulazi koliko je puta Lessort ispao iz voza prilikom short rolla kada Mitrović primi loptu na trojci.

 

Dakle, verujem da je Radonja svima objasnio na temu selekcije i šta bi on uradio drugačije od Obradovića ili nekog trećeg. Insistira na igračima koji se uklapaju u koncepciju koja jedina Zvezdu može da učini konkurentnom u EL. Svakako bolje nego da kamionom dovlači Gista, Terija, BD rauna, Ročestija, Lukasa, O'Brajanta i još 1.000 nekih likova koji su nam kao potrebni, a od kojih se na kraju ne dobije ništa. Džaba dovučeš neku igračku koju ne možeš da hendluješ i od koje ne možeš da izvučeš maksimum. Ili koju ne možeš da platiš.

 

Mnogi spominju Kvinsija kao primer nekoga ko je "divljak", a spasao je Radonji sezonu. I to je tačno, samo je situacija tada bila drugačija -- Radonja je kroz sezonu gradio tim, i što se više odmicalo, to je Kvinsijevo soliranje postajalo sve umerenije, a mislim da je na kraju stvarno bio ravnopravni član rotacije, koji je radio svoje zadatke u skladu sa nacrtanim i dogovorenim. Sada je situacija malo drugačija, jer Radonja otpočetka ima posložen tim sa igračima koji ga dobro poznaju i koje on dobro poznaje.

 

Mislim da je i Princeton to dobro objasnio. Ne trebaju ovom timu "divljaci" i neko ko će da "napucava" loptu. Pre svega nam treba da nas povrede zaobiđu u budućnosti i da se ovaj tim podrži. A što se tiče doselekcije, verujem da će doći još koji kvalitetan igrač -- jer ovaj ritam neće biti lako izdržati, a potrebno je ipak malo "pojačati" nivo talenta u napadu.

 

Jučerašnjom pobedom sam baš oduševljen, ne pamtim kada sam gledao Zvezdu koja ima toliku kontrolu nad utakmicom. Od čoveka koji je najviše voleo neki atraktivan potez ili dobar štos na terenu, postao sam lik koji balavi na Lazarevićevu dobru def rotacijiu ili katovanje u napadu. Gledanje Zvezde juče je bilo kao oni "perfect fit" ili "satisfaction" klipovi. Kao kada ceo dan gradiš neku skalameriju i poslednji od hiljadu delića nalegne savršeno -- iako sve vreme ne možeš da (po)veruješ da će biti kao na slici.

 

Naravno, ovo je samo početak -- ne znači ni da je Radonjić savršen trener, niti da će ovaj tim ispuniti očekivanja. Ipak, za sada mi se čini da čovek, sa ograničenim resursima, radi i bira najrazumnije moguće i da vodi tim u pravom smeru. 

 

Žalgiris će biti baš ozbiljan izazov. Gomila dobro poznatih litvanskih njuški, sa kojima se moraš trkati i šibati -- Ulanovas, Jankunas, Lekavicius, Milaknis, Kalnietis, Strelnieks (znam da nije litvanac).. tu je i Lovernj, koji verujem da će imati motiv više da još jednom pobedi Luku i drugare, kao i Mudiay, od koga za sad pojma nemaš šta da očekuješ, ali svakako može da te sahrani. Dosta puta nam je Žalgiris u Beogradu lupio packu, a svaki put smo očekivali da ćemo dobiti. Napokon imamo priliku da se radujemo novim mečevima KKCZ 🙂 

 

  • Like 33
  • Love 1
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hogar said:

Ako nisi 100% siguran zašto pišeš i još moderator? Posle nam grobari krivi.

 

Izvini što te nisam pitao za dolzvolu, neće se ponoviti. Pišem ono što čujem, ova informacija nije sa neke egzotične instagram stranice ili foruma nego od nekog ko zna Kalinića lično. Kakve ovo veze ima sa grobarima? Zabole me za kupera i njegove pošalice.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam čuo da Kalina ima okruglo milionče po sezoni kod nas. Don't shoot the messenger.

 

Sad ćemo zbog tebe opet da izginemo sa postovima na tati :classic_dry:

 

edit...MEDO SE VRATIO....šta ti je Radonja, sunce ti jebem....odmah reaktivira forum...alal vera :kece:

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Sinoc negde procitam komentar, ne znam vise gde, pomesalo mi se, probacu da nadjem.

Elem, neki tog tipa, samo ima profilnu tenka ispred stadiona umesto Ostroga,  kaze da je on bio protiv povratka Nejta,Luke i Kaline ,za  sada su ga demantovali ali videcemo dalje, ON CE IH PRATITI kako ce igrati.

Takodje je mislio da ni Radonja nije vise trener kakav je bio. Jedino mu nije jasno zasto tolika frka oko Ivanovica jer je prosecan igrac i dobar je samo za  ABA ligu.

I onda zavrsi naravno sa nekom doskocicom  tipa franjevci cuvajte se , razvaljujemo vas.

Kako nema onaj sto povraca emotikon.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Izvini što te nisam pitao za dolzvolu, neće se ponoviti. Pišem ono što čujem, ova informacija nije sa neke egzotične instagram stranice ili foruma nego od nekog ko zna Kalinića lično. Kakve ovo veze ima sa grobarima? Zabole me za kupera i njegove pošalice.

Samo bahato na konstruktivno pitanje,moc je tu.Jedva je forum dopuzao do kosarkaskih tema,tema koje nisu prepucavanje sarca i devila o rukovodstvu,prepucavanja o platama igraca izmedju dve strane(brda) a ti opet vracas na istu vodenicu.

 

Nista moracemo da tucemo cska u moskvi da bi se upotpunosti pricalo o desavanjima na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Izvini što te nisam pitao za dolzvolu, neće se ponoviti. Pišem ono što čujem, ova informacija nije sa neke egzotične instagram stranice ili foruma nego od nekog ko zna Kalinića lično. Kakve ovo veze ima sa grobarima? Zabole me za kupera i njegove pošalice.

Ček samo da te dohvate "provereni" insajderi ... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, UDresuKvinsiMilera said:

Samo bahato na konstruktivno pitanje,moc je tu.Jedva je forum dopuzao do kosarkaskih tema,tema koje nisu prepucavanje sarca i devila o rukovodstvu,prepucavanja o platama igraca izmedju dve strane(brda) a ti opet vracas na istu vodenicu.

 

Nista moracemo da tucemo cska u moskvi da bi se upotpunosti pricalo o desavanjima na terenu.

 

Kakvo konstruktivno pitanje? Tema je KKCZ, ne samo dešavanja na terenu nego sve vezano za klub. Podelio sam ono što sam čuo pretpostavljajući da to ljude ovde zanima, inače ne prenosim ovde tračeve niti glumim nekog insajdera, niti me je to ikada zanimalo. To što ste se vi sa tate uprpili da Kupi ne smisli neku interesantnu pošalicu na ovu temu, nije moj problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno, svaki info je dobrodosao kad vec klubovi ne objavljuju.

 

Ko to koristi za raznorazna prepucavanja to vise govori o njemu. A iskreno slabo i razumem ta prepucavanja... ja bih voleo da sve dovodimo za milionce, a ne da budemo sirotiste. Veci problem od iznosa plata je to sto se one ne objavljuju. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Sinoć smo odigrali sa rotacijom od 9 igrača.

Šestorica imaju po ukradenu a Lazarević 4 komada.

Svi su se upisali u strelce. Najslabiji Kuz sa jednim bacanjem.

Svi sa pozitivnim PIR indexom. Kuz najtanji sa jedinicom.

Samo su Kalina i Luka izgubili po dve lopte. Kuz izgubio 4.

Samo Dobrić i Simke nisu uzeli po skok, ali zato Luka 11 komada.

 

i komentar Radonje na kraju tekme:

 

XQak9kqTURBXy81YjVkMzU4Y2ExNDM2OGRlZjliN

 

,,...ali pet ba-canja ste proma-šili ''

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Nikola Kalinić je nakon samo jedne sezone u KKCZ potpisao ugovor karijere koji je doneo klubu rekordan transfer.

Proveo je 5 sezona u Feneru, uzeo EL i na vrhuncu karijere i u punoj snazi rešio da, pored sigurno još par ponuda (Barsa, Valensija) ispoštuje klub i trenera koji su mu to omogućili. Postavio je domaći zadatak i zlatni standard povratnika u KKCZ.

Da nam je živ i zdrav, da ga slušaju lopte i ne lome mangupi dok im vazda skače po lobanjama u dresu koji mu najlepše stoji.

 

457862_zvezda-neptunas-29_f.jpg

 

Primetio bih da i van terena ne jebe 2% ŽS & MTS.

Čovek ima svoje stavove, ne plaši se da ih iznese i živo mu se jebe šta o tome Naprdna™ Srbija misli.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...