Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

32 minutes ago, NMX said:

 

Što se tiče ove informacije, iako sumnjam da je tačna, da se podsetimo onog posta sa RSB (lavrnja ga je svojevremeno okačio kod nas posle te utakmice sa Olimpijakosom i odlaska najverniji)

 

 

svaki put se pokidam od smeha, kraj pokidao :lol_2:

 

Neka tako bude i ovaj put. Ako dođu, da im se jasno pokaže gde im je mesto.

Ukoliko budu vređali Kalinu, biće ispraćeni kao i protiv Olimpijakosa.

 

Za Kalinu su bili izvždani i pre dve sezone, a kamoli sada kada je kod nas.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

 
Dva puta je preneo na 17 sekundi do kraja napada, 8 sekundi se sudi kada na satu za napad stoji 15, ne vidim kako je to na granici. To je vrlo cesto radio i Jovic, a i Nate u prvom mandatu a ne secam se da je ikada zaista doslo do toga da ne prenesu za 8, cak su to i plejevi sa najsigurnijim driblingom koje smo imali u skorije vreme. Savetovao bih svima koji se nerviraju po ovom pitanju da se opuste.
Ubedjen sam da je bilo 16 sekundi na satu i samo sam cekao da otkuca 15 :D Pogledacu tekmu ponovo, pa cu bas videti da li mi se ucinilo, zbog nervoze oko utakmice, da je bio toliko blizu tih 8 sekundi.
U svakom slucaju mislim da je to losa jedna navika jer jako puno njegovih prevodjenja se radi prakticno u poslednjoj sekundi (a u vecini slucajeva nema potrebe za tim) i u krajnoj liniji gubi se vreme za napad.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, City said:

Kakva igra. Ono je bilo cisto uzivanje ispratiti. Kakav tim. Momci su odigrali fenomenalno ali ja ne mogu da ne istaknem Kalinica. Gledam cijeli tim koji igra-melje sa tolikom energijom i onda primjetis Kalinica koji krpi i pokriva svaku rupu u oba smjera, niko mu nista ne treba reci sve vidi i sve stize covjek i daje sve sto ima. Ne mozes reci da igra profesionalno i odgovorna prema klubu i saigracima ono je cista emocija kao prema porodici. Ljubav.

 

 

Čovek tim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod navijaca, pravo je cudo koliko prosecan 'navijac' nema pojma o basketu. Komentar sa nase fb stranice nekog lika sa Ostrogom na profilnoj:

"Odbrana je dosta dobra ali napad ipak škripi.Ovako loše izdanje Makabija morali smo kazniti sa +20.Ivanović, Davidovac, Mitrović u grču.Kuzmića i ne računam."

  • Like 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1.Volters

2.Ivanovic

3.Holins

4.Dobric

5.Lazic

6.Lazarevic

7.Kalinic

8.Deda

9.Mitrovic

10.Vajt

11.Kuzmic

12.Pojacanje

 

13.Simonovic

14.Cirbes

15.Uskokovic

 

Pre sam mislio da ovom timu fali Jovic, ali vise ne, jer bi izgubili na brzini. Holins je odlican igrac, zahvalan, samo mozda nije najsrecniji izbor za ono sto nam treba( a mozda i jeste videcemo).

Jasno je da centar fali, kako bi se povecao arsenal u napadu, i kako bi se ispratio ludi tempo koji sledi.

Na nama je da docekamo da se kompletiramo i uzivamo, ABA liga je prioritet, ali uzivacemo siguran sam u svim mogucim mecevima, za mene je i sledeci protiv Igokeje podjednako atraktivan kao ovaj sinoc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva utakmica, imali smo kontrolu od prvog do poseldnjeg minuta i praktično sve vreme vozili na dvocifrenoj razlici. Kad je i bilo škripanja u napadu, znali smo da uvek možemo da se oslonimo na hard difens. Wolters je pokidao, sve je radio kako treba, on je mentalno vrlo stabilan igrač, svejedno mu da li igra protiv Makabija ili Crnokose, ne impresionira ga ništa. Džoni je, sa druge strane, igrač loženja. Nemamo mi startnog pleja i back upa nego dve podjednake opcije u zavisnosti od konteksta. Kalinić vredi svaku paru koju je dobio jer jednostavno nudi kompletan paket - glavni je na obe strane terena, a i u svlačionici, pravi lider. Mitrović i Lazarević za sada definitivno probijaju granice očekivanog, svaki na svoj način. Moram pomenuti i Simu, dve trojke, malo li je! 🙂

 

Šteta bi bila da, teniskim rečnikom, ne materijalizujemo ovaj brejk protiv Žalgirisa. Treba naučiti iz prošlosti, njih smo uvek nekako olako shvatali pa dobijali po nosu kad ne treba, ali mislim da ova ekipa i ne zna da igra na "lako ćemo" i ako je nešto veliki pečat našeg velikog trenera - to je. 

 

Hvala i Sfeiropulosu na lošim rotacijama, al nije se sinoć on mnogo pitao.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ključno kod Kalinića je što je njemu svaki meč u EL samo još jedan dan na poslu. Kvalitetom pripada samom kremu EL na svojoj poziciji. On je jako svjestan toga i preuzeo je ulogu lidera ekipe. Na tom nivou nijedan naš igrač nije igrao u svojoj karijeri, to je ta razlika između njega i ostalih. Vidimo i po komentarima na ovom forumu da njegove partije generalno ne izazivaju njegovo veliko iznenađenje, nekako za Kalinu svi znamo da će pretežno isporučiti svoje.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ključno kod Kalinića je što je njemu svaki meč u EL samo još jedan dan na poslu. Kvalitetom pripada samom kremu EL na svojoj poziciji. On je jako svjestan toga i preuzeo je ulogu lidera ekipe. Na tom nivou nijedan naš igrač nije igrao u svojoj karijeri, to je ta razlika između njega i ostalih. Vidimo i po komentarima na ovom forumu da njegove partije generalno ne izazivaju njegovo veliko iznenađenje, nekako za Kalinu svi znamo da će pretežno isporučiti svoje.

 

nikada kalina nije bio "prva violina" u timovima gde je igrao, pa je tu mozda postojala mala dilema - kako ce se snaci sada kada je glavni igrac, kad napadi idu preko njega, kad je lopta uglavnom kod njega, kad mora da uzima i neke teske suteve koji mu nisu svojstveni, kada je najveci pritisak odbrane na njemu i kada ga nemilosrdno biju, kao u istanbulu. i snasao se odlicno 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

1.Volters

2.Ivanovic

3.Holins

4.Dobric

5.Lazic

6.Lazarevic

7.Kalinic

8.Deda

9.Mitrovic

10.Vajt

11.Kuzmic

12.Pojacanje

 

13.Simonovic

14.Cirbes

15.Uskokovic

 

Pre sam mislio da ovom timu fali Jovic, ali vise ne, jer bi izgubili na brzini. Holins je odlican igrac, zahvalan, samo mozda nije najsrecniji izbor za ono sto nam treba( a mozda i jeste videcemo).

Jasno je da centar fali, kako bi se povecao arsenal u napadu, i kako bi se ispratio ludi tempo koji sledi.

Na nama je da docekamo da se kompletiramo i uzivamo, ABA liga je prioritet, ali uzivacemo siguran sam u svim mogucim mecevima, za mene je i sledeci protiv Igokeje podjednako atraktivan kao ovaj sinoc.

 

Nemam nista protiv da Lazica bole ledja a da Jovica vise ne bole. 😄 


Ivanovic bi onda vise igrao na 2 i u paru sa drugim plejom (Voltersom ili Jovicem), sto mislim da mu vise odgovara.

 

Jovic nije brz ali nije ni truba u odbrani, a znamo sta bi mogao da znaci u napadu (njegove lopte su brze ako vec nije on). Da, nama treba gud difens i tranzisn ofens, ali isto tako nam treba i kontrola igre i usporavanje iste kao recimo u drugoj trecini utakmice sa Makabijem, vise nismo jurili tranzicioni napad toliko kao u prve 2/3 utakmice, vec smo polako poceinjali da trosimo vreme, sve duze napade smo igrali. E tu bi Jovic itekako znacio. A i pada mu cena 😄 

 

 

 

Ajmo opet omiljeni sport ciganja: 

1) Volters, Jovic (backup Uskokovic na nekim low-quality ABA utakmicama)

1/2) Ivanovic

2) Holins (Gusic kao backup, mada je on tu samo da trenira za sada, on je neki SG trenutno)

2/3) Dobric (Lazic kao backup, mada nije zamena Dobricu nego je na ovoj poziciji)

3) Kalinic, Lazarevic (Popovic backup na nekim low-quality ABA utakmicama)

3/4) DeDa

4) Vajt (Simonovic backup na nekim low-quality ABA utakmicama)

4/5) Mitrovic

5) Pojacanje, Kuzmic 

 

Ako dodje to centarsko pojacanje onda je to to sa Cirbesom

Od ovih 12 igraca prakticno imamo barem po 3 igraca na jednoj poziciji.  

 

Dakle ovih 12 + Lazic + 1x sophomore (Uskokovic) + 2x rookie (Gusic, Popovic) + 1x veteran (Simonovic) = 17 igraca za sezonu. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Kad smo vec kod navijaca, pravo je cudo koliko prosecan 'navijac' nema pojma o basketu. Komentar sa nase fb stranice nekog lika sa Ostrogom na profilnoj:

"Odbrana je dosta dobra ali napad ipak škripi.Ovako loše izdanje Makabija morali smo kazniti sa +20.Ivanović, Davidovac, Mitrović u grču.Kuzmića i ne računam."

Sinoc negde procitam komentar, ne znam vise gde, pomesalo mi se, probacu da nadjem.

Elem, neki tog tipa, samo ima profilnu tenka ispred stadiona umesto Ostroga,  kaze da je on bio protiv povratka Nejta,Luke i Kaline ,za  sada su ga demantovali ali videcemo dalje, ON CE IH PRATITI kako ce igrati.

Takodje je mislio da ni Radonja nije vise trener kakav je bio. Jedino mu nije jasno zasto tolika frka oko Ivanovica jer je prosecan igrac i dobar je samo za  ABA ligu.

I onda zavrsi naravno sa nekom doskocicom  tipa franjevci cuvajte se , razvaljujemo vas.

  • Like 1
  • Ha-ha 11
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Sinoc negde procitam komentar, ne znam vise gde, pomesalo mi se, probacu da nadjem.

Elem, neki tog tipa, samo ima profilnu tenka ispred stadiona umesto Ostroga,  kaze da je on bio protiv povratka Nejta,Luke i Kaline ,za  sada su ga demantovali ali videcemo dalje, ON CE IH PRATITI kako ce igrati.

Takodje je mislio da ni Radonja nije vise trener kakav je bio. Jedino mu nije jasno zasto tolika frka oko Ivanovica jer je prosecan igrac i dobar je samo za  ABA ligu.

I onda zavrsi naravno sa nekom doskocicom  tipa franjevci cuvajte se , razvaljujemo vas.

Jednom recju - strucnjak.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nikola Kalinić je nakon samo jedne sezone u KKCZ potpisao ugovor karijere koji je doneo klubu rekordan transfer.

Proveo je 5 sezona u Feneru, uzeo EL i na vrhuncu karijere i u punoj snazi rešio da, pored sigurno još par ponuda (Barsa, Valensija) ispoštuje klub i trenera koji su mu to omogućili. Postavio je domaći zadatak i zlatni standard povratnika u KKCZ.

Da nam je živ i zdrav, da ga slušaju lopte i ne lome mangupi dok im vazda skače po lobanjama u dresu koji mu najlepše stoji.

 

457862_zvezda-neptunas-29_f.jpg

Edited by Wingwalker
  • Like 13
  • Love 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, John Dies at the End said:

Ali kakve je frustracije u jednom trenutku ( II p )  izazvao Lazarević kod Vilbekina :Hail:

 

Kako neče kad je jedino što mu je bilo dozvoljeno u ovoj utakmici, šut preko ruke sa 10 metara. Nije naviko na to brat Wilbekin

 

3 hours ago, Šarac said:

Ajmo opet jedan upis istine radi, taj Lazic se vise puta licno sa njima sukobljavao, prvo u Areni posle poraza posle produzetaka od Pirejskih cigana kada se zakacio sa jednim njihovim pored terena, da ne vadim klip.
Drugi put kada je OMIC bio kod nas, kada su svi prisli onom njihovim delom da se pozdrave , OMIC je ostao sam na centru van ostalih igraca i licno i personalno je otisao do njega i na silu ga uvuka u grupu sa ostalim igracima, pozdravili su se svi i igrace je poveo sve igrace zajedno sa Omicem u svlacionicu. 

 

Evo sada sam pored Covica i Lazicev advokat, a svojevremeno sam bio na istim ovakvim mestima i Radonjicev kada su mnogi ovde sadasnji njegovi branioci i nosioci njegovog avatara ga terali govnjivom motkom nazad u Milogoru. 

 

Hvala. Ja sam krenuo da pišem, ali se nisam sjetio konekretnih situacija, nego samo onako kroz maglu, da su odnosi između njeg ai grupe bili ohlađeni nekoliko puta i da se je pičkaro sa nekima iz publike (laki excluded), ali nisam bio siguran dal su bili verni ili ne.

 

3 hours ago, Manu said:

 

Dva puta je preneo na 17 sekundi do kraja napada, 8 sekundi se sudi kada na satu za napad stoji 15, ne vidim kako je to na granici. To je vrlo cesto radio i Jovic, a i Nate u prvom mandatu a ne secam se da je ikada zaista doslo do toga da ne prenesu za 8, cak su to i plejevi sa najsigurnijim driblingom koje smo imali u skorije vreme. Savetovao bih svima koji se nerviraju po ovom pitanju da se opuste.

 

I mene je Jović izluđivao sa tim. A i Nate radi isto. Svaki početak napada gledam na shot clock i znojim se

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Sinoc negde procitam komentar, ne znam vise gde, pomesalo mi se, probacu da nadjem.

Elem, neki tog tipa, samo ima profilnu tenka ispred stadiona umesto Ostroga,  kaze da je on bio protiv povratka Nejta,Luke i Kaline ,za  sada su ga demantovali ali videcemo dalje, ON CE IH PRATITI kako ce igrati.

Takodje je mislio da ni Radonja nije vise trener kakav je bio. Jedino mu nije jasno zasto tolika frka oko Ivanovica jer je prosecan igrac i dobar je samo za  ABA ligu.

I onda zavrsi naravno sa nekom doskocicom  tipa franjevci cuvajte se , razvaljujemo vas.

Po to su najdebilniji komentari, na instagram i fejs stranicama, toliko te izlude da ti na kraju nisu ni smesni. Tamo su redovno prizivali Stimca  a sad jedva cekaju da se vrati Cirbes da ODBRANA bude jos bolja, tim recim, jos kad se vrati Cirbes pa da jos vise zategnemo odbranu.. Juce sam bas procitao da se Kalinic POVAMPIRIO od kako se vratio u Zvezdu i prosto je iznenadjen koliko nista nije znaop a sad kida, drugi isto juce prica da nas sudije osakatile a mi pobedili. To su uglavnom ljudi koji veze sa kosarkom nemaju i gledaju iskljcuivo evroligaske utakmice i derbije.  Da stvar bude jos gora, i na fudbalu je isto tako ako ne i gore. Kao narod ne razumemo sportove i jbg. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako je prirodno da gledajući dešavanja sa strane, iz ugla navijača, postoji sumnja u određene ljude ili koncept trenera. Kako će se snaći, da li će dati rezultate, da li će se složiti kockice...
Otuda pretpostavljam i najčešće pitanje koje se ovde postavljalo a tiče je snalaženje Kalinića u ulozi prve violine, alfa mužijaka ili kako god da se to sad zove.
Ako se vratimo na njegov dolazak (povratak) u Zvezdu i njegove izjave o razlozima za to, primetićete da je kao drugi razlog naveo upravo to. Želja da bude glavni igrač, da ima najveću moguću odgovornost, da se sve oko njega vrti i u odbrani i u napadu. Osetio je trenutak kada treba da napravi taj iskorak, bio je prilično siguran u svoje sposobnosti i rešen da u tome uspe. Ovaj početak je zaista i potvrdio ovakakv njegov stav i osećaj. Po meni, to je odraz njegovog sazrevanja prvenstveno kao ličnosti, a zatim i kao igrača. Svi mi u svojim poslovima težimo napredovanju, učenju novih stvari, razvijanju novih veština...zašto bi bilo drugačije sa košarkašima?!
On je očigledno znao da je spreman za ulogu, mi nismo bili sigurni, ali nam je izuzetno drago što je tako.
Isto bih rekao za Mitrovića, Voltersa, Lazarevića, pa i Holinsa. Svi su pokazali izuzetan napredak i racionalnost u tome što najbolje znaju da rade. Za mene je to pobeda DR, a melem za oči nas navijača. Jer posle onih iso minijatura Lojda, Voldena, JOB-a, pa čak i Dobrića kada su i najsmireniji među nama "grizli nokte i čupali kosu" u toku svake utakmice. Sinoć nisam imao utisak ni jednog trenutka da će nas stići, toliko su timski izuzetno odigrali, da meni već konkuriše onim klinikama košarke Unikahi i Baskoniji koje volim ponekad da zavrtim na YouTube-u. Najbolje je što ovom timu nedostaju neki izuzetno bitni igrači, koji će samo podići plafon ekipi i zašto ne reći, biti ozbiljan problem svima u EL.
Sezona je duga, biće i padova, ali verujem da će ovaj tim posle svakog ustati još jači, a to je složićete se zastrašujuće za naše protivnike.
Ostavio sam Ivanovića namerno za kraj iz prostog razloga što smatram da on ima sve što je potrebno, ali mu za razliku od ovih gore pobrojanih nedostaje samopouzdanja. Ne sumnjam da će biti sjajan, samo mora da prebaci u glavi da je sad u Zvezdi, da igra EL i da je apsolutno sposoban da se sa time nosi i da u tome uživa.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...