Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

6 hours ago, ragazzo said:

Nego jos jedno pitanje braco, sta bi vas sledece sezone vise zadovoljilo opet ucestvovanje u el sa rezultatom 12,3 mesto ili osvajanje ek?

 

Osvajanje EC, naravno.

 

To takmicenje i jeste taman po meri ABA ekipa - nikada nijedna ekipa sa ovih prostora nije igrala ni finale tog takmicenja (o trofeju da ne pricamo), u poslednjih 10 godina imamo samo jedan TOP 8, a pricamo da nam je mesto u ovakvoj EL - tesko, niti je normalno da ovako bedne drzavice imaju klubove sa budzetima od 10+ miliona niti je normalno ucestvovati samo da bi se imao veci budzet od drugih ekipa iz regiona.

 

Ako se i dalje insistira na ovom formatu, svi u FIBA, pa da se Crvena zvezda, Cedevita, Buducnost, Partizan i neke druge ekipe medjusobno bore za trofeje u dva takmicenja (naravno, ne sa podjednakim sansama, ali sa dosta dobrim sansama).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bože svašta!

Naravno da je uvek lepse plesati sa šampionima u el nego igrati drugorazredno takmicenje ec ili trecerazredno cl. 

Po logici bolje prvi u selu nego zadnji u gradu, najbolje bi bilo da igramo samo kls jer cemo tu sigurno biti top 4 😂

 

Edited by Mikel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

 

Osvajanje EC, naravno.

 

To takmicenje i jeste taman po meri ABA ekipa - nikada nijedna ekipa sa ovih prostora nije igrala ni finale tog takmicenja (o trofeju da ne pricamo), u poslednjih 10 godina imamo samo jedan TOP 8, a pricamo da nam je mesto u ovakvoj EL - tesko, niti je normalno da ovako bedne drzavice imaju klubove sa budzetima od 10+ miliona niti je normalno ucestvovati samo da bi se imao veci budzet od drugih ekipa iz regiona.

 

Ako se i dalje insistira na ovom formatu, svi u FIBA, pa da se Crvena zvezda, Cedevita, Buducnost, Partizan i neke druge ekipe medjusobno bore za trofeje u dva takmicenja (naravno, ne sa podjednakim sansama, ali sa dosta dobrim sansama).

Dosta realan komentar pa da bih vratio balans temi i univerzumu moram da napisem da dobijamo Zenit,ubedljivom igrom naravno.

Miki nam je problematican,spolja ima ko da brani nase bivse igrace.

 

Inace opsti raspad i na terenu i na tribinama zbog igara Davidovca i sad kad treba da se vrati Vajt neki ga vec teraju da krpi na pet,logike bez.Centrar nam treba,zna se i koji tip otprilike samo koja ce mu uloga biti nemam pojma.

 

Ogroman podstrek bi bila pobeda,verujem da bi svi to shvatili kao novi pocetak sto zbog pauze i kretanja u nov ciklus sto zbog  debija Vajta. Nemam info ali ga cvrsto ocekujem,ustvari kazu da je otputovao sa ekipom.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Threekola said:

Iz svega priloženog i kada se sagledaju sve aktivnosti na evropskom tržištu može se zaključiti da mi i ne tražimo centra niti je to blizu bilo kakve realizacije tako da 15. decembar dolazi u obzir al možda neke 22-23 god.

Na osnovu cega zakljucujes? Ja bas mislim da dolazi centar. Izasli smo u susret Cirbesu, zajebao je jako, i idemo dalje. Sigurno necemo ostati na Kuzmicu i Mitrovicu na 5..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ragazzo said:

Nego jos jedno pitanje braco, sta bi vas sledece sezone vise zadovoljilo opet ucestvovanje u el sa rezultatom 12,3 mesto ili osvajanje ek?

 

Uf, rezultatski gledano, lepo je kada pokazes trofej u vitrini - niko se za 10 godina nece secati 12. mesta u EL, ali ce se secati trofeja EC. 

 

Medjutim, ako razmisljam samo o sadasnjem momentu, uzivanja u pracenju utakmica, a ne iz perspektive "za 10 godina" radije bih birao EL i 15ak pobeda (od 34 utakmice), protiv najjacih timova Evrope, nego EC i mozda nekih recimo 18 pobeda (od 22 utakmice) do titule u EC.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Osvajanje EC, naravno.

 

To takmicenje i jeste taman po meri ABA ekipa - nikada nijedna ekipa sa ovih prostora nije igrala ni finale tog takmicenja (o trofeju da ne pricamo), u poslednjih 10 godina imamo samo jedan TOP 8, a pricamo da nam je mesto u ovakvoj EL - tesko, niti je normalno da ovako bedne drzavice imaju klubove sa budzetima od 10+ miliona niti je normalno ucestvovati samo da bi se imao veci budzet od drugih ekipa iz regiona.

 

Ako se i dalje insistira na ovom formatu, svi u FIBA, pa da se Crvena zvezda, Cedevita, Buducnost, Partizan i neke druge ekipe medjusobno bore za trofeje u dva takmicenja (naravno, ne sa podjednakim sansama, ali sa dosta dobrim sansama).

Slazem se, nama ni sa ovim timom koji je po mom misljenju jaci od proslog niko ne garantuje da bi osvojilo ec, i mislim da se trebamo navici da cemo ga sve cesce igrati a ne el,a posebno bih izdvojio ovo za budzete 10+ miliona, kolko god ja voleo zvezdu uvek sam pre za to da se sredstva izdvoje za zdravstvo,obrazovanje itd a da cemo u skorije vreme naci nekog jakog sponzora tesko.

 

7 hours ago, Kooineeperk said:

 

Uf, rezultatski gledano, lepo je kada pokazes trofej u vitrini - niko se za 10 godina nece secati 12. mesta u EL, ali ce se secati trofeja EC. 

 

Medjutim, ako razmisljam samo o sadasnjem momentu, uzivanja u pracenju utakmica, a ne iz perspektive "za 10 godina" radije bih birao EL i 15ak pobeda (od 34 utakmice), protiv najjacih timova Evrope, nego EC i mozda nekih recimo 18 pobeda (od 22 utakmice) do titule u EC.

U sadasnjem momentu igranje sa najboljima jeste nekako lepsi osecaj, ali mislim da bi nas osvajanje nekog trofeja bolje pozicioniralo na kosarkaskoj mapi a mozda i pomoglo u dobijanju neke licence naravno uz veci budzet jer ovako rezultatski gledano i nije neka satisfakcija.

Definitivno je da el mora da dozivi neki reset jer nije normalno da ti ne mozes bukvalno nista za razliku od ls, pa i le.

Link to comment
Share on other sites

Do nove godine imamo u 2 meča sa Zenitom, Efes u gostima i kod kuće Barcu, Oli i Bayern.

 

Ako Vajt ne zaigra jako od starta teško ćemo dobiti više od 2 meča. Mislim da se naša top8 priča završava od decembra i da će centar doći samo ako se konkurencija u ABA ozbiljno pojača.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sector said:

Do nove godine imamo u 2 meča sa Zenitom, Efes u gostima i kod kuće Barcu, Oli i Bayern.

 

Ako Vajt ne zaigra jako od starta teško ćemo dobiti više od 2 meča. Mislim da se naša top8 priča završava od decembra i da će centar doći samo ako se konkurencija u ABA ozbiljno pojača.

Iskreno govoreci ovde mozemo mozda biti samo favoriti protiv Bayerna i to ako igramo kuci.

 

Jedino sto mogu Radonjicu da zamerim jeste ova zajebancija sa Zirbesom pai celoj upravi i vd preCedniku  koji su to sve dozvolili.

 

Bas smo neozbiljan klub poslednjih godina i umesto da iskoriste povratak Kalinica i Radonjica oni nit sazivaju skupstinu, nit dovode centra, gledamo u pasulj dal ce Holins nesto ubaciti, kao bori se u odbrani itd...

 

Ruku na srce imali smo povrede i to dosta njih i za ovakav tim na jako bitnim mestima. Ipak bitisanje Lazica, Simonovica, Zirbesa pre svega je uzasno..najmadji igrac nam ima 26g a izgleda kao da ima 35 tj tako se krece.

 

Za nesto vise mora da dodje ozbiljna uprava koja razmislja globalno a ne lokalno. Neki bi da menjaju vucica, ali im odgovara da covic bude 30g preCednik i ako realno nije nivo za evropska takmicenja.

 

Ipak, svaka cast Luki i Ognjenu kako drze sezonu na centarskim mestima, ratnicka ekipa, ali dosta limitirana za EL. Iskreno sa dve pobede iz ovih pet meceva bih se napio ko dupe od srece..

Link to comment
Share on other sites

12 mesto bi bio uspeh na kraju kako stoje stvari! 

Sramota da bude upravu za ovakav nakaradan roster gde nam  plej dolazi u novembru a centar po svemu sudeci za novu godinu ! Po tim potezima se vide ambicije kluba u El a u ABA? Nisam siguran ni Abu da cemo uzeti sa ovim rosterom bez pojacanja. 
Potpis Cirbesa je ravan amaterizmu a dovodjenje holinsa kao sutera i skorera isto tako fail! Uskok i Lazarevic nisu faktor ni u Aba ,jedini mlad igrac koga mozes forsirati na velikoj sceni  je JOvic iz Mege i Smajli i to je to .Poluproizvodi iz Fmp nisu nista doneli poslednjih 5 sezona

Edited by Darko Pancev
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Do nove godine imamo u 2 meča sa Zenitom, Efes u gostima i kod kuće Barcu, Oli i Bayern.

 

Ako Vajt ne zaigra jako od starta teško ćemo dobiti više od 2 meča. Mislim da se naša top8 priča završava od decembra i da će centar doći samo ako se konkurencija u ABA ozbiljno pojača.

Vec je zavrsena, cisto da ti razjasnim 😂

Ostatak price je mrtav konj koji se rita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

12. mjesto u EL znači da iza sebe imaš 6 EL timova.

 

To generalno nije uopšte loše, pod uslovom da se veći dio sezone boriš za ulazak u plej of.

Pa pod Šakotom je upravo bilo tako. Pa je čovek bio neverovatno kritikovan a izvukao 120% iz ekipe. Na dve pobede smo bili od top 8 kada se prekinula sezona.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ma ljudi su bespotrebno pljuvali Šakotu, a on je doveo Pantera, Kuridžu i sa onim rosterom uradio sve što je mogao. Ruku na srce bilo je dobrih igrača, ali je atmosfera u i oko tima bila užas.

Kad se samo setim da se ovde pisalo o Plazi  kao rešenju 😂

Na jedan posed smo bili od pobeda nad Barselonom i Fenerom u gostima. Najveći problem je bio jer smo morali u Aba Ligi da idemo na svaki meč na pobedu jer je čak PO bio upitan u jednom trenutku i bio je veliki pritisak. Jedini kiks je bio u finalu kupa mada ja tu krivim isključivo igrače. Da Šakota nije imao zdrastvene probleme ostao bi trener i ne bi dolazio Obradović. 

Edited by Johnny Štulić
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Johnny Štulić said:

Na jedan posed smo bili od pobeda nad Barselonom i Fenerom u gostima. Najveći problem je bio jer smo morali u Aba Ligi da idemo na svaki meč na pobedu jer je čak PO bio upitan u jednom trenutku i bio je veliki pritisak. Jedini kiks je bio u finalu kupa mada ja tu krivim isključivo igrače. Da Šakota nije imao zdrastvene probleme ostao bi trener i ne bi dolazio Obradović. 

Ne verujem da bi ostao Šakota, Obradović je bio velika Čovićeva želja tako da bi on došao svejedno.

Šakotu smo tada vratili maltene iz penzije da pomogne što je on pošteno uradio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malo se previse simplifikovano gleda situacija sa trenerima.

 

Sasa Obradovic je imao promasaje ali nije on neznalica. Radonja nam je omiljen lik, meni prakticno bog licno, ali ovakav roster kakav on sastavlja debelo manjka u cistom kosarkaskom talentu i kvalitetu. 

 

I sad si uvek u dilemi. Da li da pravis talentovan tim koji ce igrati na kos vise i skoro sigurno popusiti karu u blatu aba lige, ili sastaviti ratnicki roster koji ce da ubija u aba ligi a da izgleda treceligaski u evroligi.

 

Da je Sasa Obradovic doveo Pengosa, druga bi se prica ispricala, verujte. Taj bi bio lider tima. Obradoviceva doselekcija, pak, bila je tragikomicna.

 

Mi smo imali talentovane rostere, ali oni nisu imali uspeha kao ratnicki rosteri. ABA liga je tesko gladijatorstvo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Johnny Štulić said:

Pa pod Šakotom je upravo bilo tako. Pa je čovek bio neverovatno kritikovan a izvukao 120% iz ekipe. Na dve pobede smo bili od top 8 kada se prekinula sezona.

 

Pitanje kada ćemo imati jaču spoljnu liniju od šakotine.

 

Ta ekipa je trebala da dobije i Albu i Žalgiris i da uđe u 8, mada nije isključeno da bi se to i desilo da sezona nije prekinuta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Malo se previse simplifikovano gleda situacija sa trenerima.

 

Sasa Obradovic je imao promasaje ali nije on neznalica. Radonja nam je omiljen lik, meni prakticno bog licno, ali ovakav roster kakav on sastavlja debelo manjka u cistom kosarkaskom talentu i kvalitetu. 

 

I sad si uvek u dilemi. Da li da pravis talentovan tim koji ce igrati na kos vise i skoro sigurno popusiti karu u blatu aba lige, ili sastaviti ratnicki roster koji ce da ubija u aba ligi a da izgleda treceligaski u evroligi.

 

Da je Sasa Obradovic doveo Pengosa, druga bi se prica ispricala, verujte. Taj bi bio lider tima. Obradoviceva doselekcija, pak, bila je tragikomicna.

 

Mi smo imali talentovane rostere, ali oni nisu imali uspeha kao ratnicki rosteri. ABA liga je tesko gladijatorstvo. 

Bravo za komentar. 

 

Sasa Obradovic nije imao srece uopste. Pangos je bio kako se ovde popularno kaze ante portas i u poslednjem trenutku je otisao u Zenit. 

 

Takodje, Zvezda je igrala bez publike, a to je jedna od najvecih snaga naseg tima. Ko zna da li bi ovaj Radonjin tim dobio Zalgiris, Asvel npr da nije bilo i energije sa tribina. 

 

Dalje, imali smo gomilu izgubljenih utakmica na jednu, dve lopte do njegove poslednje utakmice u El gde smo bili pregazeni u gostima u Rusiji koliko me secanje sluzi. Jedini njegov pravi kiks rezultatski je bila Buducnost u Pioniru, a tu je mozda i Covic poceo da se hladi, jer gubiti od Bokana je jeres, makar u Pioniru. 

 

Takodje je i selekcija bila losa, samo sto se njemu nije pravdalo da nema para, da je situacija na trzistu losa. Da ne moze bolje da se probere kao sad. Dosli su Rocesti i Teri, posle i Kolom(na neki nacin moze da parira odlukom dolaska Markovica). 

 

Najveca glupost koju je on napravio je ocigledno losa atmosfera u svlačionici, i zbog toga je platio ceh. A i mi sa njim opravdano. 

 

Cinjenica je da ovaj tim izuzetno impotentan, mozda cemo se malo i podici sa nekim izmenama u rosteru ali je bas mrsavo za roster i bekovski tandem kakav su bili Beron i Panter npr. 

 

Svaka cast Radonji, najvecem treneru Zvezde u novijoj istoriji, ali mi se cini da moderna kosarka ne trpi 12 ratnika, mora malo tu i talenta da bi se suprotstavio jacima. Balans neki mora da postoji.

 

Za Aba ce ovo verovatno i biti dovoljno, Partizan je po meni nedorastao kosarci kojoj mi mozemo da tezimo u plej ofu, a to je borba na noz. Pritom, prosto nemaju dovoljno kvaliteta sem par igraca koje mi itekako mozemo da zatvorimo. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ne verujem da bi ostao Šakota, Obradović je bio velika Čovićeva želja tako da bi on došao svejedno.

Šakotu smo tada vratili maltene iz penzije da pomogne što je on pošteno uradio

Šakota bi ostao 1/1.

I pored zdrastvenih problema pre dovođenja Obradovića Čović je prvo sa Šakotom bio u kontaktu. Šakota je odbio zbog zdravlja i ostao odnosno trebao da ostane kao savetnik.

I sam Čović je rekao da je sa Šakotom imao ubedljivo najbolji odnos.

Šakota ima tržište košarkaša u malom prstu. Tomić i on bi bili neverovatan tandem. Tuga je da se Šakota gleda kao legenda Aek-a a ovde se nipodoštava na svakom koraku.

Više ga poštuju u Grčkoj nego kući.

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...