Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

8 minutes ago, suptil said:

Ocekujem da Covic ode na izbornoj skupstini. Takodje upumpavanje love posle toga za doselekciju i naravno Kalemegdan u junu.

Jebes i to ako ce on otici samo da bi dosla neka botina zbog love a koja se razumije u kosarku kao Mara u kriv ...

Edited by Abizolirni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dragi moji, izvinte me sto psujem, ali ovo je igra na koju smo svi mi odavno pristali. Sad mozemo da diskutujemo o tome ko je prvi uveo tu igru, ali poenta je da se ons igra barem 20 godina (koliko ja pamtim, verovatno i duze), i da u njoj participiramo i jedni i drugi svojevoljno. Niko nikad nista nije uradio da pravila te igre promeni. Politika drzi sport u saci i (iz dobro poznatih razloga) nema nameru da ga pusti. Ako nesto i zelimo da menjamo, sportski teren nije mesto za to. Dobro jutro, Kolumbo, otkrio sam Ameriku. Svi mi znamo da je tako, i mi se barem nikad nismo zanosili nekim pricama. Ovo je sad jedan novi nivo, ali to me podseca na onaj vic "ustanovili smo sta si, sad se samo dogovaramo oko cene". Ruzno je reci ali je istinito, i jedni i drugi se urvamo za pare i pristajemo na to. Sad, od onog ko placa zavisi kad ce ko biti skuplja a ko jeftinija urva - sva moc je kod njega. Zato se i ne treba mnogo busati kad ispadnemo ona skuplja, niti se mnogo snebivati kad smo ona jeftinija, jer znamo da se odlukom onoga ko placa sve moze promeniti. To je tako kako je. Da kazem i da protiv kluba iz komsiluka nemam nista. Tata temu gledam samo kao jedan vid sportskog pritiska na rivala i zajebanciju (valjda tu temu niko ne shvata ozbiljno), ali nemam problem da priznam da respektujem njihove rezultate iz proslosti. Smeta mi kod navijaca malo ta njihova ideja o izuzetnosti i to sto i otvoreno priznaju da vise mrze Zvezdu nego sto vole Partizan, ali kontam da toga ima i kod nas samo sto to mozda subjektivno ne vidim. I oni zavise od istog tog od koga zavisimo mi, samo su oni jos u vecoj opasnosti da im taj potrosi legendu kluba. Ali to je njihov problem, na nama je da, kad smo vec precutno pristali na ovu igru, sacekamo  da se okrene krug, pa da vidimo gde smo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Dragi moji, izvinte me sto psujem, ali ovo je igra na koju smo svi mi odavno pristali. 

Upravo tako. Za početak, famozni UPPR nikad se ne bi desio da nije bilo političke podrške. 

Nas su oni zezali sa onim "jedna država, jedna partija, jedan vođa, jedan klub". Zapravo treba da se kaže "jedna država, jedna partija, jedan vođa, malo jedan malo drugi klub".

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, quentin said:

Upravo tako. Za početak, famozni UPPR nikad se ne bi desio da nije bilo političke podrške. 

Nas su oni zezali sa onim "jedna država, jedna partija, jedan vođa, jedan klub". Zapravo treba da se kaže "jedna država, jedna partija, jedan vođa, malo jedan malo drugi klub".

Sladja, malo Zorka

Link to comment
Share on other sites

A zasto bi predsednik,ili koji je vec Covic 'enis trenutno morao da se razumije u kosarku.U kosarku mora da se razumije sportski sektor kluba,trener,sportski direktor.

Nije lose da se i direktor ili vlasnik u zemljama u kojima su klubovi privatni razumiju ali nije neophodno uopste.

Koliko se Abramovic razumije u fudbal,npr

Ili koliko su se ruski generali na celu CSKA dugi niz godina razumili u kosarku.

Direktor ili prvi covjek kluba,koja god da mu pozicija bila mora da obezbijedi normalno funkcionisanje(ili ti finansiranje) kluba.Doktori,kuvari,treneri,pravnici,kosarkasi se placaju i svako treba da radi svoj posao.

Mislim da je N.Covic sigurno najbolji predsjednik i prvi covjek KKCZ oduvijek,ali ako ne moze sada da obezbijedi normalno poslovanje ,ne vidim zasto bi se ja gadio da dodje neko iz sns,Sps,srs,sds,s picka materina s,koji ce donijeti lovu.

Tako to nazalost funkcionise u ovom nasem sistemu upravljanja.

Licno bi volio da N.Covic ostane,ali ako ne moze da se bori sa vecim lopovima od njega ,ako mu drzava ne da sponzorstva ,da se ne ljubimo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nenormalan pritisak se vrši(o) da mesto u EL prepustimo komšijama "zbog interesa srpske košarke" 😁

 

Apsolutno sve slavine su zavrnute i sprovodi se opšta mobilizacija da se Čović najzad istera iz kluba. On je tvrdoglav, ali mislim da mu je svakog dana sve jasnije da je priča završena i da će neki partijski kadar biti doveden kako bi Zvezda glumila ikebanu SNS mezimčetu u narednom periodu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jelencom said:

A zasto bi predsednik,ili koji je vec Covic 'enis trenutno morao da se razumije u kosarku.U kosarku mora da se razumije sportski sektor kluba,trener,sportski direktor.

Nije lose da se i direktor ili vlasnik u zemljama u kojima su klubovi privatni razumiju ali nije neophodno uopste.

Koliko se Abramovic razumije u fudbal,npr

Ili koliko su se ruski generali na celu CSKA dugi niz godina razumili u kosarku.

Direktor ili prvi covjek kluba,koja god da mu pozicija bila mora da obezbijedi normalno funkcionisanje(ili ti finansiranje) kluba.Doktori,kuvari,treneri,pravnici,kosarkasi se placaju i svako treba da radi svoj posao.

Mislim da je N.Covic sigurno najbolji predsjednik i prvi covjek KKCZ oduvijek,ali ako ne moze sada da obezbijedi normalno poslovanje ,ne vidim zasto bi se ja gadio da dodje neko iz sns,Sps,srs,sds,s picka materina s,koji ce donijeti lovu.

Tako to nazalost funkcionise u ovom nasem sistemu upravljanja.

Licno bi volio da N.Covic ostane,ali ako ne moze da se bori sa vecim lopovima od njega ,ako mu drzava ne da sponzorstva ,da se ne ljubimo.

 

 

Nema sanse da ce NC ostati, on pobegne uvek kad je frka.

 

Ubogi su sportCki radnici kod nas. Ko vredi, taj je davno van zemlje ili se ne mesa u ove kriminalne organizacije.

5 minutes ago, VoodooDerina said:

Nenormalan pritisak se vrši(o) da mesto u EL prepustimo komšijama "zbog interesa srpske košarke" 😁

 

Apsolutno sve slavine su zavrnute i sprovodi se opšta mobilizacija da se Čović najzad istera iz kluba. On je tvrdoglav, ali mislim da mu je svakog dana sve jasnije da je priča završena i da će neki partijski kadar biti doveden kako bi Zvezda glumila ikebanu SNS mezimčetu u narednom periodu.

Kako onda gostuje na rezimskim televizijama?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, quentin said:

Upravo tako. Za početak, famozni UPPR nikad se ne bi desio da nije bilo političke podrške. 

UPPR se nikad ne bi desio da najpre nije bilo kriminalnih, nezakonitih i bezobrazno muljaskih radnji na štetu kluba a opet pod okriljem odredjenih politickih snaga. Da toga nije bilo UPPR ne bi bio ni potreban. 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VoodooDerina said:

Nenormalan pritisak se vrši(o) da mesto u EL prepustimo komšijama "zbog interesa srpske košarke" 😁

 

Apsolutno sve slavine su zavrnute i sprovodi se opšta mobilizacija da se Čović najzad istera iz kluba. On je tvrdoglav, ali mislim da mu je svakog dana sve jasnije da je priča završena i da će neki partijski kadar biti doveden kako bi Zvezda glumila ikebanu SNS mezimčetu u narednom periodu.

slavina je zavrnuta od odlaska andreja 2014-e, al su opet davali manje vise narednih godina isto para nama i njima..

partizani su usled nesposobnosti da bolje iskoriste pare, izgovor trazili i ubedili sami sebe da se radi o aparthejdu..

covic sa druge strane nije dao ni dinara svog, pa bi u tom smislu mogao bar da se otvori da se sezona izgura, ako pedercina vucic ne da ni ona 4m sto su partizani dobijali svih ovih godina unazad..

 

 

10 minutes ago, Ridji said:

UPPR se nikad ne bi desio da najpre nije bilo kriminalnih, nezakonitih i bezobrazno muljaskih radnji na štetu kluba a opet pod okriljem odredjenih politickih snaga. Da toga nije bilo UPPR ne bi bio ni potreban. 

vise je kriminala bilo u partizanu, pa opet nisu dosli do toga.. pametnom dovoljno da zakljuci iza koga  u stvari stoji drzava, a majmunu ko i uvek ce biti dovoljna banana...

Edited by n4l1m
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, n4l1m said:

vise je kriminala bilo u partizanu, pa opet nisu dosli do toga.. pametnom dovoljno da zakljuci iza koga  u stvari stoji drzava, a majmunu ko i uvek ce biti dovoljna banana...

Uh nisam bas siguran da je toliko para izneseno, ili pokušano, iz Partizana kao iz Zvezde. 
 

 

Quote

Zvezda se nalazi u (ne)milosti tajkuna.

Najveći poverilac KK Crvena zvezda je firma „Stadluks“, čije je sedište u Luksemburgu, a kao vlasnik te kompanije nezvanično se pominje jedan srpski biznismen. Prema našim informacijama, klub sa Malog Kalemegdana duguje i još nekim firmama koje se dovode u vezu s ovim tajkunom 95,6 miliona dinara.

Od ostalih poverilaca trebalo bi izdvojiti „Vajerles mediju“, čiji je jedan od vlasnika bivši funkcioner crveno-belih, a Zvezda prema toj firmi ima dugovanja od 41 milion dinara. Na toj listi još se nalazi „Dunav osiguranje“, koje potražuje 15,2 miliona, zatim sledi „Roming elektroniks“, kojem se duguje 11,2 miliona, „Alma kvatro“ sa 10 miliona i Sportski centar Tašmajdan, kome klub s Malog Kalemegdana treba da isplati 8,7 miliona dinara.

- Ovo su najveći poverioci Crvene zvezde i da oni nisu blokirali račun, verovatno klub ne bi bio pred stečajem. Navedenim firmama crveno-beli duguju više od 90 odsto celokupnog duga i u narednom periodu trebalo bi da one učestvuju u reorganizaciji kako Zvezda ne bi otišla u likvidaciju


Vlasnik Stadluksa je bio Beko, Vajerles medije Zezelj… Sve sami Zvezdasi, a Zezelj godinama jedan od glavnih ljudi u upravi. Takodje i ova Alma kvatro je bila firma na cijem celu je bio jedan član uprave, firma za advertajzing kojoj smo dugovali ogromnu svotu, KK koristi advertajzing usluge za tipa nekoliko stotina hiljada eura… ma važi. I u tu malverzaciju je ako se sećam bio umešan Zezelj, kao i sto je kasnije dao u zalog svu Zvezdinu imovinu u korist Alma kvatro

 

Quote

Žeželj krčmio Zvezdu kao da je njegova

Košarkaški klub Crvena zvezda pre četiri godine, između ostale imovine, založila je čak bicikl, frižider i blender! Naime, Kurir je došao u posed ugovora o zalozi sačinjenog 6. decembra 2006. između KK Crvena zvezda i preduzeća "Alma kvatro" iz Beograda, koji je u ime "crveno-belih" potpisao tadašnji generalni menadžer Igor Žeželj. U prilogu ugovora taksativno je navedeno 35 Zvezdinih predmeta čija vrednost je procenjena na čak 6.500.000 miliona dinara!
Najvrednije stvari su svakako košarkaške konstrukcije, a u "popis" su ušli i bicikl, frižider, blender, štampač, kožna garnitura "pariska noć"...
"Alma kvatro" je ovom zalogom zapravo postala jemac za kredit koji je tada od A banke A. D. uzelo preduzeće "B. C. Red star grup", a koga je osnovala upravo Crvena zvezda. Ugovorene strane su se saglasile da će "Alma kvatro", u slučaju da "B. C. Red star grup" kredit ne vrati na vreme, svoja potraživanja naplatiti iz vrednosti založenih prava nad pokretnom imovinom.

Međutim, kako je ranije već bio pokrenut postupak prinudnog izvršenja za izmirenje poverilaca, odnosno bivših Zvezdinih košarkaša koji su zbog neizmirenih ugovora tužili klub, Četvrti opštinski sud u Beogradu je zabranio Crvenoj zvezdi da raspolaže popisanim stvarima i upozorio na krivično pravne posledice. Uprkos tome, ugovor o zalozi je potpisan.
Štaviše, u maju 2009. godine Milan Opačić, koji je u međuvremenu postao generalni menadžer, potpisao je saglasnost da "Alma kvatro" naplati svoja potraživanja prema klupskom preduzeću "B. C. Red star grup". 

 

Znaci gotovo sva ta navedena dugovanja prema firmama su nastala mahinacijama i na štetu kluba, uglavnom nezakonito, gde su se pojedinci okoristili. A tu je Covic po notama vlasti prećutao ko je i kako oštetio Zvezdu, govorio je samo “pojedini ovo”, “pojedini ono”, na konkretna pitanja ko to odgovarao je “mi nismo policija, nije nas posao da sprovodimo istragu i pravdu”, a ti isti i dan danas u saradnjama sa vlašću i politikom preko Telekoma i sličnih uzimaju ogromne pare, privatizuju raznorazne medije koji se onda stavljaju u sluzbu SNS

 

Zatim slučajevi poput Filipa Sepe i Drakulica…

Onda slučaj Lukoil gde smo mi kao klub dugovali sponzoru?! To izgubili na sudu a onda Mirko Pavlović odbio da potpise da nam Lukoil oprosti dugovanja…

Quote

U decembru se dogodilo ono oko čega se sada lome koplja na Malom Kalemegdanu. Klod Kolaro kaže: 
"Mirko Pavlović i ja smo bili na sastanku sa tadašnjim ministrom energetike Petrom Škundrićem, ujedno i predsednikom Sportskog društva Crvena zvezda. On nam je predočio želju naftne kompanije Lukoil da sponzoriše Zvezdu sa 250.000 evra godišnje. Spremnost da to urade u "Lukoilu" su pokazali tako što su odmah klubu uplatili 50.000 evra, od čega je Mirko Pavlović isplatio igračima decembarske plate. Ono što je u predlogu "Lukoila" bilo najbolje za Zvezdu je to što su bili spremni da našem klubu otpišu dug od 1.250.000 evra. Verovatno se slažete da niko normalan to ne bi odbio. Mirko Pavlović je tada rekao, i ja ga donekle razumem, da nije spreman da potpiše ugovor. Možda nije hteo da kao pojedinac preuzme toliku odgovornost. Tada sam zahtevao da se Skupština kluba održi što pre, kako bi klub dobio organe rukovođenja i mogućnost da posle izostanka stečaja normalno funkcioniše. Pavlović to nije želeo i tada smo se razišli". 

Jedan podatak nas je šokirao - neverovatno je da Crvena zvezda duguje toliki novac svom nekadašnjem sponzoru!? 
"Nažalost, klub toliki novac duguje po odluci Vrhovnog suda Srbije". 

Da li ste sigurni? Pitamo vas jer se pričalo da je baš "Lukoil" ostao dužan Zvezdi iz vremena kada je njegovo ime velikim slovima stajalo na Zvezdinom dresu? 
"Presudu Vrhovnog suda Srbije imam u svojoj kancelariji. Oni koji pričaju drugačije to rade u interesu pojedinaca". Kako to mislite? 

"Pojedini poverioci Zvezde, ljudi kojima klub duguje novac, smatraju da je odluku Vrhovnog suda Srbije moguće oboriti na Međunarodnom sudu u Strazburu. Idu logikom da će obaranjem presude klub da se "naplati", pa će onda oni moći da dobiju svoja potraživanja od Zvezde. Ta iracionalna pretpostavka je pogubna za klub, jer on u ovom trenutku nema novca ni da plati vodu. Istakao bih da je "Lukoil" sa Zvezdom planirao dugoročnu saradnju sa idejom da svojim ulaganjima od kluba napravi konkurenta za fajnal-for Jadranske lige. Oni recimo ulažu velika sredstva u Fudbalski klub Spartak iz Moskve, ali su svesni da bi sa mnogo manje ulaganja stigli do vrhunskog rezultata u košarci. Pitam se u čije je ime takvu njihovu ponudu odbio Mirko Pavlović?"

 

Tesko da je Partizan prošao kroz takvu otimačinu i razvlacenje svakojakih hijena.

 

10ak godina je proslo i već smo zaboravili dosta toga šta se radilo sa Zvezdom od starta 2000ih. A dobrano se i primila ta metodologija ponavljanja da je Zvezda nezasluženo pogurana/čascena a zapravo je ispravljena jedna velika šteta koja joj je ucinjena.

Da se razumemo, Zvezda i Partizan su parazitski klubovi koji u kosarci neprofitabilno i nepovratno troše drzavne/narodne pare i jedno je da im se daje neka (ne)razumna svota za njihovo funkcionisanje, da plate igrače i sve ostalo, medjutim sasvim nešto drugo je kada se preko njih, tačnije

KKCZ u ovom slučaju, pljačkaju te iste drzavne pare a klub pri tome podnese svu štetu kradje na svojim ledjima. 

 

  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Od sezone očekujem da Čović ostane kao manje zlo i garant da ćemo u najmanju ruku skupo prodati kožu.

Očekujem da svi protivnički igrači zamrze Lazarevića, mislim da će napraviti iskorak i pokazati da je igrač za Zvezdu.

Očekujem hard difens i tranzišn ofens.

Očekujem Kalemegdan u junu

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kakve su ovo gluposti i loženje mase,vade se iz fioka razni papiri, dugovi i sva ostala sranja po potrebi. 

Zasto ovi dugovi nisu isplivali pre dve godine ili tri nego sada?

Jel treba da uzmem kredit kao onaj debil i dam drzavi,tj. Zvezdi?

 

Boli me baš djoka za sve te dugove i sva sranja sa kojima Čović spinuje. Neka to nosi u sudnicu pa neka se tamo rešava ko kome i zašto,a ne da se mi navijači bavimo time jer niti je to naš posao niti bi to trebalo da nas zanima.

 

Mene iskreno od sezone zanima samo da li ce pustiti gledaoce u halu, ne samo "snalaziljive" nego i nas regularne sa plaćenim ulaznicama.

 

Edited by propolis
Slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • NMX changed the title to KK Crvena Zvezda 2021/22
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...