Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Radonjić je mnogo toga pokušavao i sa Rebićem i Tejićem, kao velikim talentima i prospektima, pa vidite njihove karijere nakon Zvezde. Uskoković je više borben nego talentovan, ali muva bez glave. I dalie tvrdim da je on igrač za utakmice protiv boranije i garbage time. Ne ume da se izvuče iz presinga, nesiguran u dodavanjima, odbrana katastrofa. Ne znam šta bi Radonja kod njega mogao da unapredi, s obzirom na limite.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Juce je u Bursi Alimpijevic tukao Saloa Djordjevica....

Hoce to tako kad se rezultati prate samo kroz statistiku.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/tenzije-u-bursi-alimpijevic-iskljucen-u-prvoj-cetvrtini-njegovi-puleni-srusili-orevicev-fener/402048

 

Ali dobro, nije da nije, dobio ga je 2 razlike u toj cetvrtini 😄

 

--

 

Sto se tice Uskoka, on je tu pa tu, treba da dobija sansu protiv ovih low-end ABA ekipa, inace nema poente njegovo postojanje u timu. Danas je bio ok. Naravno da ne ocekujem da ovako moze sa gornjim domom ABA lige ili u EL, ali ne mozemo imati 3 top PG-a (moze, ako je jedan povredama-sklon Jovic, pa da Ivanovic ide na dvojku kad su svi zdravi).

 

Kad smo kod Ivanovica, jel zvanicno potvrdjena korona?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Cirbes izgledao pristojno danas. Nama definitivno centar nije pozicija koja trenutno najvise gori, pogotovo ne sa ovakvim Kuzmicem.

 

Ponovicu ono sto sam pisao, a to je da Dobric neuporedivo vise ucestvuje u igri od Hollinsa. Ne radi se tu samo o poenima, vec jednostavno o tome da je Dobric uvek na lopti, a ovog nema nigde. Segi bar moze da nadribla iz izlazne kretnje sa desne strane u sredinu i da ide na prodor ili da se zaustavi na poludistanci. Hollins kako je primi iz izlazne kretnje tako poteze neke trojke kao na basketu. Bar da radi samo to, nego ne ume da baci povratni pas kad treba nego konstantno ide u protivnicki reket i prima rampe. Danas je krenuo direktno na Mosleya i lopta je zavrsila na ivici table. Bez mozga i bez maste igra za sada i ja bas i nemam vise strpljenja za njega.

 

Moram da pljucnem Kalinu. U onom intervjuu pre par dana prica o tome kako se popravio i kontrolise se kod sudija. Ovo protiv Albe i danas je sve suprotno tome. Od prvog trenutka krece da se zajebava sa sudijama i izbacuje sebe iz utakmice. Ne moze tako.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Juce je u Bursi Alimpijevic tukao Saloa Djordjevica....

 

Juce je svaceg bilo pa ne pisemo o tome jer podjednako nema veze sa temom kao i ovaj tvoj upis. 

 

Quote

Druga celava prevara mu nije dala da igra pa je zvao penzionere u pomoc....toliko o tome.

 

I tada i sada je treci plejmejker, nema razlike u 'davanju da igra'. 

 

Quote

Na sve to nas je ostetio za 1.5 -2m evra za ovu sezonu.. 

 

Mislis ostetio nas je Covic?

 

Mada ne znam kako si stigao do 2miliona za ovu sezonu al ajde. Bila je kuknjava na pocetku sezone kako nas je ostetio jer je potpisao sa Kuzmicem ugovor na 3 godine kad ono medjutim.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Odakle ga doveo? Uskoković je prošao mlađe kategorije Zvezde i sve vreme dok je bio u FMP-u je bio pod ugovorom sa Zvezdom. Logično je bilo da kao mlad igrač iz naše škole posle iskustva iz ABA lige dobije šansu u prvom timu.

 

Pretpostavljam da je @Devil In My Pants hteo da kaže da će Uskoković biti Radonjićev sledeći projekat, odnosno igrač koji će najviše napredovati. Ja sam prilično skeptičan povodom toga ali voleo bih da je u pravu.

 

Logicno je bilo za mnoge da dodju iz FMP-a pa se to nije desilo. Ne znam dal bi neko drugi doveo Uskoka odmah iz FMP-a pored cinjenice da je pola sezone presedeo zbog povrede, kao sto ne verujem da bi bilo ko sem Radonje doveo Lazarevica iz FMP. A jos za Luku iz Buducnosti da i ne govorim, to je iskljucivo Radonjiceva zasluga.

Ono sto Uskok treba da popravi se radi individualno, tesko da ijedan glavni trener ekipe moze da mu popravi nedostatke koje ima, ako uopste moze da ih nadoknadi u ovom godinama. Tako da je najveci posao na njemu samom, a na treneru je da ga najbolje uklopi u tim i da ga maksimalno iskoristi. 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno imamo mnogo problema, a cini se da ni Dijamantidis u nasem rosteru nije od velike pomoci.

 

-nedostatak kreacije, nema Dzonija, Vanila deluje izduvano

-niko ne moze olimpijski bazen da pogodi sem Segija

-DeDa je verovatno nas najgori igrac u oba pravca, a on nam je cesto donosio preokret kreacijom i bitnim sutevima. Treba nam ko leba za sekundarnog kreatora

-nijedan visoki igrac nije pretnja u sutu, sem Kaline sporadicno

-Kalina je vec pregoreo, dobija tehnicku u svakom mecu, a bogami i Radonja. To nisu dobri znaci. Donekle je povezano s bednim sudjenjem koje imamo, a donekle frustracija.

-Ovo sto igra Holins, moze i Lazic

 

Mislim da su sve stavke resive sem Holinsa, i moramo resiti cim pre i dovesti nekog skorera ko moze da kreira za sebe i ko je pretnja u sutu.

 

Link to comment
Share on other sites

Eto, pobedili smo na tezem gostovanju (dobro, Mornar je los ove sezone) i salve kritika kao da smo izgubili.

 

Prvo, bek suter moze samo umesto Austina, a ja nisam siguran koliko je Radonjic odusevljen da se rastaje sa njim i da dovodimo neku rupu u odbrani. Centar svakako nece doci dok god je tu Zirbes, a nakon toga se vraca White koji moze da pokrije 5-10 minuta na toj poziciji.

 

Raspored nam ide na ruku i zavrsili smo sa tezim gostovanjima do kraja prvog dela ABA lige. Jesu i rivali bili bas losi i jeste da liga nije "nikad jaca", ali pise se rezultat, a on moze lagano da bude i 12 - 1 ili 11 - 2 sto je i vise nego dobro.

 

Sto se tice igrackog kadra, na 1 i 2 ce se menjati dva plejmejkera, Austin i Dobric koji ce imati tih 10-15 minuta, a moze i na 3. Lazic i Lazarevic moraju imati minute, a na 4 mogu da uskoce i Davidovac i Simonovic dok se ne vrati White. Nakon sto se on vrati, ocekuje se da osovina Ivanovic - Wolters - Kalinic - White igra 25+ minuta, a da ostali budu igraci zadatka i igraju jaku odbranu. To ce biti dovoljno za ovakav Partizan i ostale ekipe u ABA ligi, a u EL sve zavisi od datuma povratka Aarona na teren jer boljeg igraca od njega ne mozemo dovesti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Hoce to tako kad se rezultati prate samo kroz statistiku.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/tenzije-u-bursi-alimpijevic-iskljucen-u-prvoj-cetvrtini-njegovi-puleni-srusili-orevicev-fener/402048

 

Ali dobro, nije da nije, dobio ga je 2 razlike u toj cetvrtini 😄

 

--

 

Sto se tice Uskoka, on je tu pa tu, treba da dobija sansu protiv ovih low-end ABA ekipa, inace nema poente njegovo postojanje u timu. Danas je bio ok. Naravno da ne ocekujem da ovako moze sa gornjim domom ABA lige ili u EL, ali ne mozemo imati 3 top PG-a (moze, ako je jedan povredama-sklon Jovic, pa da Ivanovic ide na dvojku kad su svi zdravi).

 

Kad smo kod Ivanovica, jel zvanicno potvrdjena korona?

Ljudi se sprdaju sa Dijamantidisom.. koji je EL osetio tek negde oko 25g...Problem u Evropi je danas ogroman za mladog evrpskog pleja, ako je super talnetovan ide u NBA npr kao Okobo, pa se vratio ipak, ali ovi sto mogu kao Dijamantidis iz drugog plana doci vise ne dobijaju sanse vec npr PAO dovede nesretnog Kendrika Perija..koji qrac..

 

Cak je mladima tesko da se nametnui u manjimim klubovima jer se tu nadje neki FC...

 

Ima stofa u Uskoku, ima materijala,mislim da je daleko bolji od Rebica,ali ako ne krene da preuzima odgovornost malo vise, dzaba mu sve..sad mu je sansa dok je Ivanovic bolestan da ide na sve ili nista, to se mora osetiti i to mu je DR govorio danas vrv pre meca...neces puno dobiti sansi, evo tri tekme i daj svoj maksimum, vidi se pritisak kod Uskoka kad je dao trojku, ali on mora i da razigrava igrace, da se ne plasi igraca preko i kad mu daju prostor da sutne koliko hoce...a imace ga ove nedelje sigurno.

 

Sad neko misli da se zajebavam, ali mi nemamo sto bi rekli stari dobri svedoci boljeg dostupnog domaceg pleja od Uskokovica, mlad...ima slifa, sta koji qrac mi u EL ocekujemo ove sezone nesto, zato i kazem da sam razocaran jer nema long term plana...daj probaj da Uskoka ubacis u masinu, daj bre jos nekog..realno ovaj tim je na kraju a ne na pocetku....mladost i energija je nesto sto donosi rezultate za nas...trazi, prckaj, kombiuj i onda neki epicentar da bude odredjena sezone gde ce uz dobre strance koji ce biti placeni oko 1m kao Kalina..2-3 komada i napadas i F8pa dalje sta bude.

 

Ovako imamo pun qrac igraca..evo krila..redom..Holins, Simonovic, Dobric, Davidovac, Lazarevic, Kalinic, Lazic. Ej SEDAM KRILA kao to imamo, druge pozicije slabije pa cemo da ih raspickamo od 2 do 4...

 

Ovom timu trebaju jedan bek tipa Buboa i jedan cenar..i bog da nas vidi.. izbaciti nepotrebne igrace......

 

Koji qrac je isla sve ove godine oko nase dece, bukvalno nista nismo napravili sa FMP-om, to je sve doslo iz Zvezde tipa Dobric, Guduric vec projektovani...

 

Vidis liniju trase metroa :))) uzmes parcelu, tako sto ces da nastavis da gostujes na Pinku, Happy, Studio B, Prva itd....napravis kao Lyon novu halu, napravis trening hale i jebeni trenazni centar za decu sa celog Balkana, sveta..usput dobijas cist novac, ne placas termine sam sebi, ne ides do Zeleznika 55-com  vec lepo imaginarnim metroom 🙂 odes na tekmu...

 

U vecini gradova u Evropi gde sam gledao tekme su tako radili i extra je, Milano, St Petersburg,Minken doduse nije na kraju grada,al vrv ce biti nova hala, Malaga, S Petersburg itd..

 

Bojim se sto kaze jedan covek danas da ce do tog projekta doci prvo partizani iz Mordora...vec rade ozbiljnu konstrukciju tima i imaju planove za buducnost, dok mi imamo VD upravu.

 

Da se vratim na Uskoka, treba mu dati vremena i lopte, nek gresi, istrpeti ga i na onda pdovuci crtu..pa nije ovaj nesretni Madar bolji od njega :)) ali ta sloboda Madaravog uma, ne mislim tu na KKP, gledao sam lika i ranije, to je to sto mlad igrac treba da ima, da ne misli da ce ga Kojot sa VOX foruma ispljuvati,sin Dragan pokrenuti peticiju da ne ulazi vise u igru itd..jer krozkontinuitet on moze postati jako bitan deo nase rotacije.

 

Samo ja ne vidim slobodu neku kao sto je imao npr Gudura, to se retko vidi.. ili pogresnu slobdu kao Trifunovic, Miskovic itd..koji isle da su talenti i da je to dovljno..odoh sad u totalni of...svakako svakom igracu treba dati podrsku sem ako nije u pitanju neka rodbinska veza...:))) bez talenta i znaja za ovaj nivo kosarke.

 

Novi predsednik koji dodje, a igramo EL, tj da je ovo normalna zemlja, navijaci...pre svega i da kazu daj bre 3-4 kandidata, da vidimo sta se nudi, pa da biramo. Pravo izbora je pravo na slobodu, pravo na kvalitet i nesto sto moze doneti samo boljitak.

 

Onda ide kad ostane VD, ah jbga toliko nam daju, eno Ostaja se uliziju vise, idu izbori jbga...itd..

 

Jedan Ostoja, Limar iz okoline Cacka koji je prekucavao sasije je ''doveo'' Zoca i Trinkijerija. Pa ko je branio ovom nasem.. isli smo redom sa dva novopecena trenera, penzionera pa onda beograske starlete...koja je visila vise po TV-u nego sto je bila na treningu.

 

 

 

 

Edited by Devil In My Pants
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ljudi se sprdaju sa Dijamantidisom.. koji je EL osetio tek negde oko 25g...Problem u Evropi je danas ogroman za mladog evrpskog pleja, ako je super talnetovan ide u NBA npr kao Okobo, pa se vratio ipak, ali ovi sto mogu kao Dijamantidis iz drugog plana doci vise ne dobijaju sanse vec npr PAO dovede nesretnog Kendrika Perija..koji qrac..

 

Pa dobro, ljudi se sprdaju jer su u pitanju dosta razliciti igraci.

 

Dijamantidis je visok plej, inteligentan, odlican u odbrani, zna da podeli pas. Uskokovic i ako napreduje koracima od sedam milja bice plej skorer, bez odbrane i bez nekog osecaja za pas.

 

Sa ostatkom posta se slazem, moraju klubovi da se nateraju da daju sanse igracima iz svog juniorskog pogona. Najlakse je zagrabiti iz mora bekova skorera iz USA i onda ih samo menjati kao slicice na trgu, EL i EC moraju da dobiju novu generaciju vrhunskih evropskih igraca ako zele da prezive kao takmicenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako nas bas da zapadne kad je tako dobar,kako niko nije video toliki talenat jbt zivot. Daj ljudi da se ne zezamo,kakav crni materijal,potencijal itd pa on decko ne moze da pravi razliku ni protiv borca iz cacka i ostalih aba ligasa i to slabijih,nesiguran u svakom smislu,nepouzdan. Druga stvar nismo u poziciji ni u jednom takmicenju da ga trpimo i da on izvodi neke svoje bravure. Kod nas je jer je mlad i domaci igrac a ne zbog bilo kakvih kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...