Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

33 minutes ago, Laki21 said:

 

Ovo je isključivo i samo poraz uprave tj VD Precednika.

 

Ne postoji tim na planeti koji je ikada osvojio nešto a da nije imao makar jednog skorera u rosteru odnosno igrača sposobnog da iskreira za sebe i pogodi i jednu dominantnu peticu (Kuzmić to nije jer je jednodimenzinalan igrač, a Mitrović je samo Rudolf pomoćnik).

 

Cilj ove igre je da se lopta probaci kroz obruč makar jednom više od protivnika. Sa najboljom odbranom planete, makar bili Pistonsi iz devedesetih, na kraju nećemo osvojiti ništa ako ostanemo na ovom rosteru.

 

Dakle ako gospodin VD nije sposban da nađe pare za dva dobra igrača, nek povuče kandidaturu i vrati se u fabriku limenki, toliko je jednostavno.

Cekaj druze, jer je Covic doveo Lojda pre dolaska Sashe? Pa kako je onda on to branio Radonji da se pojaca?! Nema se para? A Covic malo malo pa gostuje na Pinku, gde god i govori o svemu van kosarke. To bi bas mogao da i on nije deo establismenta? Mozda nemamo kao Partizan ove godine, ali za doselekciju ima sigurno. Pa za Noka smo nudili 500 000, jel tako? 

 

Hoces reci da Dejan Radonjić nema svoje ja, i svesno dopusta da kola idu nizbrdo, tj dopusta Covica da ga sjebe? Meni je realnije da se Radonja drzi kao pijan plota svoje zamisli kosarke. I to je legitimno, najveci je trener Zvezde u istoriji u Kk. Ima kredita i neka tera ako misli tako, samo za ovo Covic nije kriv. Za mnoge stvari je itekako bio i bezobrazan i stetan po Zvezdu, ali ovo nije taj slucaj. Radonja se pita za sve u rosteru i pojacanjima. 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam gledao, al sam se iznervirao ko da jesam..

ova utakmice je izgubljena i pre nego sto je sezona pocela..

prosto neverovatno koliko je radonja tvrdoglav..

kosarka koju on forsira zahteva minimum 15 zdravih, a on hoce da je igra sa 7..

nema zamena za prvu cetvorku, iako nece igrati minimum 3 meseca, pa je nije bilo ni kad smo ostali bez zirbesa na 3 nedelje, a na sve sto bilo je znano da se posle prve dve nedelje polako vracaju trojica od petorice povredjenih..

daklem, nemas prvu cetvorku, prvu peticu, prikljucujete ti se nekolicina povradjenih, u medjuvremenu skoro svaku utakmicu izbija novi problem, i i dalje nema nikakve reakcije.. a znano je da igramo na svaka 3 dana i to protiv kakvih protivnika..

sa druge strane robija koji igra jednom nedeljnom i to protiv krsh timova, kuka i kad mu ne igra zagorac protiv krke, ko da mu fali pola tima sve te jeblo..

ne kazem da i radonja treba da kuka, al dovedi bre vise bar jednog igraca na 4 odsutna..

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Zivimo i umiremo od energije, posto je vidljivo da smo kosarkaski izuzetno ograničena ekipa. Deluje mi da smo vec na rezervi, to bi bilo bas problematicno. Kalina pogotovo izrabljivan na max. 

Ovo je veceras veliki kiks, drugi u sezoni uz Igokeu. 

Ono sto je najgore, kada ne možemo da se energetski drzimo odbranom, cini se da ovde nema dzebane za pobedjivanje na kos vise. Plasi me da to nece na dobro izaci, treba ovde jedan bek suter cisti, i centar. Inace odosmo u veliki minus u El. Za Aba cemo se koljemo sa komsijama, to nije neka nauka. 

 

Jbg, nadamo se da ce biti bolje, treba podrzati Radonju i momke. Nadam se takodje, u slucaju da se zaredjaju porazi u El, da Podrska momcima nece opasti. I ovako se cini da kubirimo sa posetom. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NikadProtivKaline said:

jbg, ako je realno da nam u sred punog pionira cas kosarke odrzi jedna skromna ekipa, koja je pritom i desetkovana povredama...onda da mi malo igramo taj EC neko vreme

ovo je bilo lose na mnogo nivoa

kao najveci problem mi se trenutno cini kalina/dobric koji su ocigledno projektovani da nose napad, a nisu u stanju to da rade na ovom nivou

Realnost su nase oscilacije u igri prouzrokovane manjkom igraca, forsiranjem odbrane a nemanjem napada. 

Trebali smo dobiti i Igokeu, znaci li to da treba da se kaze da igramo KLS neko vreme?

Ne branim nikoga, rekao sam da je bilo lose, samo ne vidim kako moze bolje bez kompletnog tima. Radonja nikad mogao da se pohvali napadackom taktikom a kontinuitet dobrih igara u igri baziranoj iskljucivo na "hard difens tranzisn ofens a za pozicioni napad cemo videti ako nam zatreba", ne moze da dodje sa pola rostera.

Greske u selekciji, ko je kriv sto nema pojacanja itd su druga tema, samo kazem da je trenutno tako.

Link to comment
Share on other sites

Auuu kakav fatalizam.. I ja sam popizdio, ali ovo je EL ima iznenađenja svako kolo.. Imam utisak da smo svi već upisali pobedu, pa niko u EL a mi naročito to ne možemo. Ni Efes ne čisti sve pred sobom.
Jbg, ako gledamo večeras ništa nije valjalo sve mora da se menja ali polako prava košarka se igra tamo u aprilu.. Do tada da uživamo u putovanju, nameštamo i pobeđujemo ako možemo :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja verujem da je konacna odluka oko igraca radonjina

moze da raspolaze sa vise ili manje (nezatvorenog) budzeta, ali odluka ko se dovodi je njegova

i roster koji sada gledamo je njegov izbor

 

Radonjić je želeo Noka, želeo je Lesora. Dobio je kitu.

 

Tj ovima je ponuđeno po 350K.

 

Može on da želi koga hoće, dobiće kitu ponovo sve dok VD bude nudio 350K za ključne igrače.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

 

Radonjić je želeo Noka, želeo je Lesora. Dobio je kitu.

 

Tj ovima je ponuđeno po 350K.

 

Može on da želi koga hoće, dobiće kitu ponovo sve dok VD bude nudio 350K za ključne igrače.

Mozda ja ne vidim dobro, al po meni nama centri trenutno uopste nisu problem. Problem je sto nema ko  iz spoljne linije da utrpa bilo sta. Radonja je doveo Holinsa na vec postojeci tim, i produzio Cirbesa na 3 meseca, i poslednje da Radonjic nije zadovoljan timom i da mu se dovode igrace mimo njegove volje , onda je Alimpije nivo

Link to comment
Share on other sites

cemu fatalizam? normalne su ovakve oscilacije, tekme se igraju na svaka 2,3 dana i svaka nam je bitna, nije neocekivano da se povremeno raspadnemo kao veceras, desava se to i timovima sa vecim ambicijama i daleko dubljim i skupljim rosterom nego sto je nas

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jebes sut i napad,  to nas nikad nije posebno interesovalo, to odradimo koliko se mora.

Meni je problem kako su nam lako resili odbranu sa brzim pasovima.

Davidovac, Uskokovic, Simonovic dok skontaju na koga treba da idu i dok se pokrenu uvek ostane neki Albas sam.

 

Drugi, veci problem je jebeni parking kod Pionira i to jos po kisi. Kad treba ja da krenem na utakmicu da bi nasao parking, u podne?

Vesicu pederu.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne fali nama centar, fali nam bek kao 'leb nasusni.

Kad pomislim da ce mesec dana da nam krepava Volters, a da ce ono malo kad izadje da udahne, da ga menja nesrecni Uskokovic, dodje mi da izvrsim spontani harakiri.

Simonovic je uzasni izgovor za kosarkasa, ne postoji smislen agrument da taj covek bude na terenu.

Davidovac je s druge strane zreo za mesto iza reklama. Mene je sramota zbog njega, da profesionalni kosarkas koji igra najjace evropsko takmicenje izgleda kao golema slina na dve cackalice je zaista za batine.

Ili se bavis kosarkom i izgledas tako, ili odes na Tamis sa 2 pakle i par zidaraca,  zabacis i Bog da te vidi, nema izmedju.

Da jos pomenem da je Radonja zestoko zabagovao veceras, i ocajno vodio utakmicu, a da je Kalina u modu od veceras, opasna stetocina po tim, tim pre sto se igra potpuno vrti oko njega, i sto alternativu nemamo, a to se veceras itekako videlo.

Mislim, nije poraz problem, ni to sto su nas nadigrali u svim segmentima, svakom se desi lose vece,  problem je sto su mane ove ekipe ogoljene do koske.

Moracemo da nadjemo nacin da probacujemo loptu kroz obruc, u kosarci nazalost nije izvodljivo samo cuvati rezultat

Edited by Gudura
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djurava said:

Mozda ja ne vidim dobro, al po meni nama centri trenutno uopste nisu problem. Problem je sto nema ko  iz spoljne linije da utrpa bilo sta. Radonja je doveo Holinsa na vec postojeci tim, i produzio Cirbesa na 3 meseca, i poslednje da Radonjic nije zadovoljan timom i da mu se dovode igrace mimo njegove volje , onda je Alimpije nivo

Pregrst drugih i trecih napada su imali kosarkasi Albe veceras. Stoji da tim treba da stiti reket i ne dozvoljava protivniku drugi napad, ali nekako je pre svega to zadatak centara. Jako smo slabo stiili reket veceras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KudSimovicu said:

Jako je naivno vjerovati da ce dolazak 1 ili 2 igraca promjeniti ambicije kluba i poboljsati igru u napadu.Ovo je odlicno selektirana ekipa sa sjajnim trenerom i samo treba vremena i strpljenja.Kakvu je imao pakistan spoljnu liniju sa f4 sezone.bo,bozic,kecman,rasic,sinovec.Sve cisti suteri da se useres 🤣.Smanjite dozivljaj i plac.

a kakvu je tek limoz liniju imao '93 kad su bili prvaci evrope, da ne poverujes

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kokodakalo said:

Pregrst drugih i trecih napada su imali kosarkasi Albe veceras. Stoji da tim treba da stiti reket i ne dozvoljava protivniku drugi napad, ali nekako je pre svega to zadatak centara. Jako smo slabo stiili reket veceras.

Stoji al mi 18 OR oni 15. Pri tome vecinu sa mrtvim Davidovcem na 4

Petorka Uskokovic, Lazic Dobric Davidovac Luka je iz relaivno egal utakmice otisla na -10 i vise nije bilo povratka. Po meni totalno pogresno slozene izmene sa postojecim igracima koje smo imali

Edited by djurava
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mister-no said:

Auuu kakav fatalizam.. I ja sam popizdio, ali ovo je EL ima iznenađenja svako kolo.. Imam utisak da smo svi već upisali pobedu, pa niko u EL a mi naročito to ne možemo. Ni Efes ne čisti sve pred sobom.
Jbg, ako gledamo večeras ništa nije valjalo sve mora da se menja ali polako prava košarka se igra tamo u aprilu.. Do tada da uživamo u putovanju, nameštamo i pobeđujemo ako možemo 🙂

Prava košarka u Aprilu? Pa šta mi igramo sad ovo? Zezanje neko a? 

Šta je košarka i EL sad? Čekamo playoff Aba lige? Pa koj Q igramo EL onda? Šta pričate bre vi? 18 ekipe u opticaju, da bi bio 8. treba ti 99% pozitivan skor. Ja ne tražim od Zvezde da bude 8. Ali tražim da u 27,28 kolu ima teoretske šanse za 8.poziciju. Ovo? Ovo je NULA selekcija. U vreme korone, u vreme kad nam pored EL potrebna i Aba da bi sledeće igrali u istoj.. Mi počinjemo sezonu sa jednom od najboljih trojki u EL(Kalinić) a na poziciji 4 i 5 imamo Kuza i Mitrovića. 

Ajde Vajt je tu, biće tu za mesec dana. Gde nam je bre prva opcija na poziciji 5? Koja iole ozbiljna ekipa u EL i EK nema centra? Koju mi spoljnu liniju imamo? Holins koji znaš nije Lojd ali on je krvavo koleno, on je zonfa  A La Radonja... Super je Holins ali 80 + utakmica baki, daj bre beka jednog krštenog kad nam Wolden već, jbg, bio skup za ono što odigrao, kako ovde neki kažu. 

Ja obožavam tog čoveka. 

Tog našeg trenera. Dao bi mu doživotna ugovor.

Ali ovo nas je samo u startu lepo zasenilo. Zasenilo nas da smo progutali Igokeu, i onaj veliki Down protiv Cedevite koji ne bi stigli nikad da je i malo ozbiljna ekipa protiv nas. Videlo se to večeras. 

Kao mračim možda? Ne... 

Biće ovo dobra sezona ali tek u Aprilu. A za to nam nije potrebna više El i pitanje je dal ćemo je igrati više pa makar osvojili ABA ligu. A realno je više i ne zaslužujemo. 

Nemamo mi te novce i neozbiljni smo za to društvo. 

U Nedelju je bitan meč i biće jako težak. Videćete. 

 

Link to comment
Share on other sites

Prava košarka u Aprilu? Pa šta mi igramo sad ovo? Zezanje neko a? 
Šta je košarka i EL sad? Čekamo playoff Aba lige? Pa koj Q igramo EL onda? Šta pričate bre vi? 18 ekipe u opticaju, da bi bio 8. treba ti 99% pozitivan skor. Ja ne tražim od Zvezde da bude 8. Ali tražim da u 27,28 kolu ima teoretske šanse za 8.poziciju. Ovo? Ovo je NULA selekcija. U vreme korone, u vreme kad nam pored EL potrebna i Aba da bi sledeće igrali u istoj.. Mi počinjemo sezonu sa jednom od najboljih trojki u EL(Kalinić) a na poziciji 4 i 5 imamo Kuza i Mitrovića. 
Ajde Vajt je tu, biće tu za mesec dana. Gde nam je bre prva opcija na poziciji 5? Koja iole ozbiljna ekipa u EL i EK nema centra? Koju mi spoljnu liniju imamo? Holins koji znaš nije Lojd ali on je krvavo koleno, on je zonfa  A La Radonja... Super je Holins ali 80 + utakmica baki, daj bre beka jednog krštenog kad nam Wolden već, jbg, bio skup za ono što odigrao, kako ovde neki kažu. 
Ja obožavam tog čoveka. 
Tog našeg trenera. Dao bi mu doživotna ugovor.
Ali ovo nas je samo u startu lepo zasenilo. Zasenilo nas da smo progutali Igokeu, i onaj veliki Down protiv Cedevite koji ne bi stigli nikad da je i malo ozbiljna ekipa protiv nas. Videlo se to večeras. 
Kao mračim možda? Ne... 
Biće ovo dobra sezona ali tek u Aprilu. A za to nam nije potrebna više El i pitanje je dal ćemo je igrati više pa makar osvojili ABA ligu. A realno je više i ne zaslužujemo. 
Nemamo mi te novce i neozbiljni smo za to društvo. 
U Nedelju je bitan meč i biće jako težak. Videćete. 
 
Džonatan Edvards.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Predragdjape said:

Koliko sam ukapirao, Radonjic dovodi igrace a ne Covic? S tim sto mu Covic kaze sa koliko raspolaze.  To sto je Radonjic doveo 12 rudara bez klasicnog skorera je njegova odluka. I samo njegova. Ne moze da obezbedi predsednik budzet kao sto mogu neki, ali raspolazemo s onim sto imamo.

A sta to imamo? Pa ko treba da obezbedi budzet??  psihodelicni vucic, svasta...Cak i da ovo sve hoce sam Radonjic nek izadju i kazu da je tako...

 

Eto mi smo VD, trener bira jbga kao i Salo27 prosle sezne pa Lesort stopiran itd...

 

Ne moze nek iz opanak u cipele u 70oj godini ...a znamo da gazda voli da da sansu mladim ljudima....samo ne na svom mestu 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moze da se kaze i da nam ne fali bek, vec da postojeci bekovi (Dobric i Holins) igraju lose tj ne igraju u skladu sa ocekivanjima, i da je to problem koji treba resiti na bilo koji nacin. 

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

 Pa ko treba da obezbedi budzet??   

 

Deda Mraz. 

 

1 minute ago, n4l1m said:

sta je na kraju sa ivanovicem, jel i on sad out na mesec dana? 🙄

 

pa kako drugacije. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Moze da se kaze i da nam ne fali bek, vec da postojeci bekovi (Dobric i Holins) igraju lose tj ne igraju u skladu sa ocekivanjima, i da je to problem koji treba resiti na bilo koji nacin. 

Može da se kaže. Lepo si napisao. I ako sam više za beka drugog tipa ali eto.. Premalo je poena u rukama naša 4 beka(spoljna igrača) . Premalo za jednu ozbiljnu ekipu. I poena i organizacije trenutno. 

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, StiviKivi said:

Može da se kaže. Lepo si napisao. I ako sam više za beka drugog tipa ali eto.. Premalo je poena u rukama naša 4 beka(spoljna igrača) . Premalo za jednu ozbiljnu ekipu. I poena i organizacije trenutno. 

 

Uz ovakvog Dobrica najsigurniji sut za 3 se moze ocekivati od Voltersa i donekle Kaline a to je premalo. Nemamo nijednog visokog koji moze da odapne za 3 pa da siri reket, DeDa je takodje u magnovenju a Simon ceka penziju.

Tako da fokus i kod Dobrica i kod Holinsa treba da bude iskljucivo na suterskim treninzima a mozda i kondicije koja takodje utice na sut, sto verujem da je slucaj kod Dobrica jer je skoro izasao iz povrede. U suprotnom mnogo se lako citamo jer kod svih sem pomenuta dva igraca ne mora da se izlazi previse visoko u odbrani. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Radonja mutav, voleo bi i on Lojda i Noka pa da se siba sa svima.

Jeste da oni kostaju zbirno milion ipo, ali nije ni to toliko nedohvatljivo. Da se recimo ustedelo na Simonu, Holinsu, Uskoku, Cirbesu i da se nije dalo 600k+eura Obradovicu..

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...